Selam dostlar. Kendime laptop almak istiyorum günlük kullanım için. Genellikle ofis uygulamaları ve Football Manager oynamak için gözüme Acer swift 3’ü kestirdim. Hangi konfigürasyonu alayım. Maksimum bütçem 3000 TL.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba dostlar. Telefon piyasasından epey uzakta kaldım. Maksimum 2500 TL’ye kamera ve performans odaklı hangi telefonu tavsiye edersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam herkese. Spotify aile üyeliğinde boş yeri olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün bir teknoloji mağazasını gezerken bir el çantası gördüm. Thule Subterra Toiletry diye geçiyor. İçine ıvır zıvır koymak için çok beğendim. Fiyatı öyle bir yazmışlar ki çantanın normal fiyatı 229 TL imiş. E tabi gözlük olmayınca 22.9 TL olarak gördüm. Tam alıp kasaya gidecekten farkettim. Aradan 3 saat geçti halen aklım o çantada. Lakin küçücük bir çanta için o kadar vermek içimden gelmiyor. Yurtdışı fiyatı 50 dolar. Varın siz söyleyin ben bir şey diyemiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

NAS cihazı alma arifesindeyim. İki kişi ortak kullanacağız. Amacımız resim, videolara uzaktan erişmek ve yedeklemek. Yedeğin yedeğini almak tabi ki en güzeli lakin bütçe sıkıntısından tek diskli cihazlara yöneldik. Aklıma yatan marka Synology oldu. DS119J modelini nasıl bilirsiniz? İnternette 800 küsür liralara bulunuyor. Veya bu fiyata kadar daha iyisini bulabilir miyiz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14
 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  @besiktas tek disk yerine, mümkünse 2 disk raid öneririm, şifreleme v.s. de yapabilirsin

  @scc vakti olursa yardımcı olur belki

 • tozluraflar @tozluraflar

  Arkadaşların bahsettiği güvenlik sorunu şifrelerin kısa olup kırılması değil ki. Hack olaylarının kaçında şifre kırılıyor?

  Ancak bu cihazlar bulut depolamadan kat ve kat güvenlidir bence. Bu firmaların dosyalara uzaktan erişmek için yazılımları oluyor. Sabit IP, port vs uğraşmıyorsunuz. O biraz kötü. Çünkü dosya önce onun sunucusundan geçiyor sonra size geliyor. İşte zaafiyet orada. Ona hiç güvenemiyorum. Kendiniz port açıp girseniz evinizdeki dandik router sizi ne kadar koruyacak?

  LP'nin dediği gibi uzay gemisinin planlarını saklamıyorsanız çok dert değil belki ama risk her zaman var.

  Kapalı devre kullanmak en güvenlisi.

 • totsu @totsu

  şirket için bende nas cihazı arıyorum. kapalı devre olarak dediğinize örnek marka model verebilir misiniz?

 • cgdincer @cgdincer

  Elimde kullanmadığım fazla duran, d-link 345 nas cihazı duruyor isteyen olursa satabilirim.

Aşırı derecede aklıma yattı. Bir hafta sonu İkea'ya gidip alacağım. Masamda ki kablo karmaşasından kurtulmak için.

https://youtu.be/xnlVL_62iiM

DIY Tech Wall Organizer - IKEA Skadis

My Tech Gadget Docking Station and Phone Charger. Built with a simple IKEA Skadis pegboard wall organizer. IKEA SKÅDIS Pegboard Series: https://www.ikea.com/...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba dostlar. Yeni eve taşındığım için router ihtiyacı doğdu. Maksimum 500 TL router ihtiyacım var. Öncelikli amacım mesafe. Ev büyük olduğu için mesafe sıkıntı yaşıyorum. Hali hazırda Kablonetin modemini kullanıyorum. Gün içinde 15 cihaz bağlı kalacak. 5ghz destekli uzun vadede sorun çıkarmayan cihaz istiyorum. Bol miktarda download yapılacağı için şişmemesi önemli. Ve iyi bir yazılım desteği olan kullanıp memnun kaldığınız cihaz var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

10 Liralık ürüne gelen gümrük vergisi. Artık bi esprisi kalmadı yurtdışı alışverişinin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10