Ugreen Kablosuz Müzik Aktarım Cihazı

Son zamanlarda jack kablolarından bıktığım için ucuz yollu bluetooth yoluyla müzik aktaran cihaz arayışına girmiştim.Fakat Türkiye'de satılan markaları araştırınca hiç de ucuz olmadığını gördüm.Ugreen markasının micro usb kablolarını sipariş ettiğim de bu cihazı gördüm.Alıp almamakta çok tereddüt yaşadım fakat sonradan iyi ki almışım dedim.Evet üründe apt-x yok fakat çok da önemli değil.Önemli olan buna bağladığınız hoparlör veya ses sistemidir.

Ayrıca ürüne bağlanan cihazda apt-x teknolojisi yoksa bluetooth receiverda olmuş veya olmamış pek bir anlamı yok.

 

(pil, boyutu karşılaştırma amacıyla konulmuştur)

 

Şimdi gelelim özelliklerine;

Bluetooth Versiyonu: 4.1

3.5mm stereo ses çıkışına sahip

3.7v 200mA pil kapasiteli(5V/2A)

Yaklaşık 10 metre bluetooth mesafesi

Yaklaşık 2 saatte full şarj oluyor ve 8 saate yakın müzik çalabiliyor.

Üründe en beğendiğim kısmı dahili pili olması.Bu sayede arabada bluetooth olmasa bile jack yoluyla müzik aktarımı yapabilirsiniz.Ayrıca söylendiği gibi pili yaklaşık 8 saat gidebiliyor.Arada sırada bir arabada dinliyorum sıkıntısız çalışıyor.Markasız ürünlere 5-10 dolar vermektense bunu satın almak daha mantıklı.

 

 

Gün için de sürekli müzik dinlediğim için bana ilaç gibi geldi.Düne kadar kablolu bağlantıyı daha sağlıklı görüyordum fakat müzik değiştirmek için yerimden kalkmadan telefonumdan rahatça hallediyorum.

Üründe tek hoşlanmadığım kısmı üst parlak yüzeyi.Aşırı derecede hassas.Kutusundan çıkaralı 10 dakika olmadan çizildiğini fark ettim.Bunun dışında bir diğer eksisi aynı anda başka cihaz bağlanamaması.Bunların dışında başka eksisini görmedim.1 puanı da bunlar için kırdım.

Ürün içinde dahili pili olduğu halde çok hafif.Fakat altında bulunan kaydırmaz kauçuklar işini iyi yapıyor.

Kutu içerisinden çıkanlar;

Ugreen Bluetooth Receiver
Şarj kablosu
3.5mm jack kablosu
Ve kullanım kılavuzu

Ürüne bağlanmak için üstünde bulunan butona 3 saniye basılı tuttuğunuzda mavi ışık sürekli yanıp sönmeye başlıyor ve bu bağlanmaya hazır anlamına geliyor.Tekrar 3 saniye basılı tutunca ürün kapanıyor.Ve 5 dakika bağlantı yoksa kendi kendine kapanıyor.Şarjı azaldığında sesli olarak uyarı veriyor.Eğer ürünü şarj etmek için bağladığınız adaptör 3.7 voltun altındaysa yine sesli olarak uyarı yapıyor.

Ürün Linki: TIKLA

Ayrıca ürünün jack bağlantı yerine 2RCA bağlantılı versiyonuda mevcut.Sanırım onda pil yok.Bir diğer önemli hususta eğer sipariş edecekseniz satıcıya(linkte ki resmi satıcı) dahili pilli olması için mesaj atın.Çünkü yakın zamanda ürünü güncellemişler.Bazılarına pilsiz model göndermişler.Aklınızda bulunsun.

 

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 21

Xiaomi Small Ants İp Kamera

#akış

Selam Dostlar,

Gearbest'ten 32 dolara aldığım Xiaomi Small Ants ip camera hakkında izlenimlerimi paylaşacağım.

Öncelikle ürün elime biraz geç ulaştı.10 gün depoda kalmış.Yaklaşık 9 gün gibi de yol eklersek bir de Ptt'de 2 gün misafir oldu..Yani toplam 21 gün de elime ulaştı.Kısaca özelliklerinden bahsedecek olursak;

720p Hd görüntü
Bende ki model gece görüşlü(night vision).Bir de gece görüşlü olmayan modeli de mevcut.
Ürünü kurduğunuz an dilediğiniz her yerden izleyebilirsiniz.Örneğin kamerayı eve kurdunuz ve işyerinizden canlı olarak izleyebilirsiniz.
Çok az denecek kadar gecikme mevcut.(İnternetim 16 mbps)
Kameranın üzerinde hem mikrofon hem de hoparlör mevcut.Hem iletişim halinde olup hemde sesleri dinleyebilirsiniz.
Hareket algıladığı zaman telefonuza uygulama üzerinden bildirim gidiyor.
4x zoom mevcut
110 derecelik geniş açılı çekim desteği,
Kameraya taktığınız sd kart(max 32 gb) ile görüntüyü kaydedebilir, daha sonra izleyebilirsiniz(sürekli kaydetmiyor.Hareket algıladığı zaman kayıt ediyor).

Kutu içeriği:

Xiaomi ip kamera
Yaklaşık 2m micro usb kablo
Adaptör(yalnız direkt olarak prize takamıyorsunuz.Dönüştürücü almalısınız)
Çince kullanım klavuzu.

Ürünü kurduğum andan beri hiç sıkıntı çekmedim.Normal şekilde az ısınıyor.(Zaten gece gündüz değil ben evden ayrıldığım zaman kullanacağım).720p Hd kamera da olsa ara sıra internetten kaynaklı görüntü bozulabiliyor.Hareket algılama özelliği çok stabil değil.Evet hareket olduğunda bildirim geliyor fakat biraz geç.Üzerinde ki led ışığını kapatma özelliği mevcut.Bu sayede kamera kendini geceleri belli etmiyor.Gece görüş özelliği çok iyi, yaklaşık 4-5 metre ilerisine kadar görebilirsiniz.Uygulama üzerinden resim ve video çekebilirsiniz.Ve bu çektiğiniz görüntüler telefonunuza kaydediliyor.

Artı yönlerini bahsetmeye gerek yok.Yukarı da artı olumlu yönlerini açıkladım.

Eksi Yönleri:

Uygulama çince.Ama telefonunuzun dil ayarlarını ingilizce yaparsanız uygulama ingilizce oluyor.İnternette farklı dilllerde apk mevcut ama başkaları tarafından düzenlenmiş.Uygulama markette yok.Ürünün içinden çıkan kullanım klavuzunda ki barkodu okutarak indirebilirsiniz.Veya orjinal Apk'sı internette mevcut.Hareket algılama özelliği az daha stabil olsaydı çok daha güzel olurdu.Ama şuan ki durumu bile idare ediyor.

Ürün yurtdışında satışa çıktığı için ülkemizde kullanılan priz ucuyla gelmiyor.Resimde de gördüğünüz şekilde ayrı bir dönüştürücü almalısınız.Onu da Gearbest'ten yaklaşık 2 dolara aldım.Ama elektirikçilerden de temin edilebilir.

İnternette ki kullanıcılar tarafından zor kurulum olduğunu söylense de benim 2 dakikamı aldı.

Kameranın tabana gelecek olan yuvarlak ayağı #birazağar . Ama öyle olması gerekiyor.Öne veya arkaya düşmemesi için.Tabanda kaymaz kauçuk maddeden mevcut.

Ürün kısaca bu.Kullanım alanlarına göre değişir.Kimi bakıcı için, kimi evcil hayvanı için kimi de güvenlik için kullanıyor.Şimdilik gayet memnunum.Uygulama sürekli güncelleniyor.Kamerayı bağlar bağlamaz hemen update etti.Genel durum böyle.Sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Ürün linki http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_193393.html

Dönüştürücü linki: http://www.gearbest.com/batteries-chargers/pp_21081.html

Edit: Artık uygulama ingilizce ve hareket algılama özelliği updateler sayesinde stabil oldu.Hareket görür görmez telefona bildirim geliyor.İsterseniz WeChat uygulaması sayesinde mesaj atıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 45

S3 için Cyanogenmod Yükleme Rehberi

Merhaba arkadaşlar size en sade şekilde S3 için rom,root atma yönteminden bahsedeceğim.(Diğer cihazlar için birkaç dosya hariç her şey adım adım aynıdır)

Öncelikle kısa kısa terimlerin anlamını öğrenelim;

ROOT Nedir?

Telefon bize ilk geldiğinde bazı özellikleri kapalı gelir.Root yaparak bu özellikleri açığa çıkartıyoruz.Bir diğer anlamı ise sistemde tam yetkiye sahip olmaktır.

ROM Nedir?

Rom iki çeşittir;

1.Stock Rom=Telefon firmasının yaptığı romlardır.Yani telefonu ilk aldığınızda içindeki olan romdur.
2.Custom Rom=Geliştiriciler tarafından yapılan romlardır.Örneğin CyanogenMod.

CWM Nedir?

Kısaca romları vb şeylerin yükleme ekranı,menü.

WİPE Nedir?

Yeni rom yüklemeden önce ve yükledikten sonra yapılması gereken işlem.Telefondaki tüm artıkları,verileri siler.Yeni rom yükleyeceğimiz için eski sistemdeki verilerin çakışmaması için.(Wipe atmadan önce rehber,galeri gibi dosyalarınızın yedeğini alıp wipe atın yoksa hepsi silinir.)

Herşeyden önce ne olur ne olmaz diye efs yedeğimizi alalım.Şurdakileri uygularsanız tamamdır.

EFS Yedeği almak http://goo.gl/A6aCPT

Şimdi gelelim bize gerekli olan dosyaları indirmemize.

1. http://goo.gl/mYBf3 Root Dosyası
2. http://goo.gl/ac1pYs Odin Dosyası
3. http://goo.gl/CahLZW Gapps Dosyası (Bu dosyayı telefonunuzdaki sd karta atıyoruz.)
4. http://goo.gl/K9p1d3 CWM Dosyası
5. http://goo.gl/osOLG Cyanogenmod Romları (Bu dosyayı telefonunuzdaki sd karta atıyoruz.)

Eğer yenilikleri hemen denemek için Nightly sürümünü indirip kullanın.(Her gece sürekli olarak güncelleme gelir.Birkaç hatalar dışında kullanılabilir)Ama yok ben bir kere yükleyim derseniz Stable sürümünü indirip kurun.(En stabil romlardır.)

TELEFONA ROOT ATMA

Tüm dosyaları indirdiğinize emin olduktan sonra telefonu USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Telefonu Kapatın.Ses kısma + Home tuşu + Güç tuşunu aynı anda basılı tutarak telefonu Download modunda açıyoruz. Sonra bir ekran gelecek ve ses açma tuşuyla devam ediyoruz.
http://i.hizliresim.com/YjgVnE.jpg
Bilgisayarınızdan odin programını açın.
http://i.hizliresim.com/yA0jy9.jpg
Resimde ki gördüğünüz gibi aynı yapın(pda kısmına root dosyasını seçiyoruz) ve starta basın.Bu işlem kısa sürecek.Bittikten sonra telefonunuzu açın ve ekranda SuperSU uygulamasını göreceksiniz ve artık telefonunuz rootlu.

Telefona CWM yükleme

Rootlama olayı gibi ama bu sefer CWM dosyasını seçiyoruz.(Pda kısmına Cwm dosyasını seçiyoruz.Ama dikkatli olun resimde ki gibi işaretli olacak)Bittikten sonra telefonu açın.

WİPE ATMA

Telefonu bu sefer ses açma + home tuşu + güç tuşuna basılı tutarak açıyoruz.
Ekrana CWM menüsü gelecek.(Ses kısma tuşu aşağı,Ses açma tuşu yukarı,Kilit tuşu ise o bölüme girmenize yarıyor.)

Yapamayanlar için şu video yardımcınız olacak

http://goo.gl/JzLr02

Ekrandan wipe cache partition sonasında , wipe data/factory reset yazılarını seçiyoruz ve Wipe işlemi bitti.

Sonra install zip > choose zip from sdcard > /0 > Cyanogenmod dosyamızı seçtikten sonra google uygulamalarımızı yüklüyoruz(Gapps)

İnstall zip > choose zip from sdcard > /0 > Gapps dosyamızı seçiyoruz.Ve işlem bitti.Cwm münüde ki En başta olan reboot systemi seçerek telefonu yeniden başlatıyoruz.

Telefon yeniden başladıktan sonra gerekli ayarları dil,saat vs gibi ayarladıktan sonra artık Cyanogenmod’lu bir telefonunuz var.Diyelim ki sıkıldınız yada beğenmediniz.Telefonunuzun Stock romunu bulduktan sonra Odin ile o romu kurun telefonunuz eski haline gelecektir.

S3 için henüz en son cm11 sürümü mevcut.Cm12(lollipop) daha çıkmadı ama en yakın zamanda çıkacaktır.(Lollipop yerine Marshmallow sürümü çıktı)

Herhangi bir yanlışlıkla doğacak problemlerden ben sorumlu değilim.Anlattığımı uygularsanız sorunsuz bir iş çıkacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 49

WifiKill

DİKKAT ! ! !

Uygulama Rootlu cihazlarda çalışıyor ! !

Uygulamanın mantığı çok basit.Bağlı olduğunuz İnterneti tek tuşla kesen,ip olarak banlama yapan küçük bir program.Sadece Android cihazlarda çalışıyor.

+Peki bu uygulama nerelerde kullanılır?
-Diyelim ki gittiğiniz çay bahçesinin internetine bağlandınız ve aşırı yavaş.Bu uygulama sayesinde o modeme bağlı tüm cihazların bağlantısını keserek sadece siz girebilirsiniz.Bu sayede kopmalar ve yavaşlık yaşamazsınız.Yada evde ki modeminize bağlanan misafirlerin girmesini istemiyorsunuzdur.Özellikle küçük çocuklu misafirlerin.Bir diğer özelliği ise sizin modeminize bağlı olanları görebilirsiniz.(Telefonlarda ve tabletlerde ip olarak Pc'lerde ise hem isim hem de ip olarak görebilirsiniz).Bu sayede tek tek yada herkesi banlayabilirsiniz.Tabi bazılarımız sırf gıcıklık olsun diye kullananlar var 🙂

+Peki nasıl kullanılır?
-Uygulama markette yok.Apk olarak indirebilirsiniz.(yasak olduğu için paylaşmıyorum.)

Uygulamayı kurduğunuzda yukarıda gözüken start tuşuna basarsanız ağınıza bağlı cihazları görürsünüz.
http://i.hizliresim.com/1244bj.png

Tüm cihazları banlamak için aşağıdaki ''kill all'' seçeneğini seçerseniz tümü banlanır.
Eğer tek bir kişiyi banlamak için o ip numarını bulup üzerine tıklayıp ''grab'' tuşuna basarsanız, o kişi siz uygulamayı durdurana kadar giremez.
http://i.hizliresim.com/rmjjb3.jpg

İşiniz bitti uygulamayı kapatmak isterseniz yukarıda ki stop tuşuna basarsanız artık o kişiler internetinize girebilir.

1 puan kestim çünkü arada sırada uygulama görevini yapmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11
 • Player 1 @player-1

  Çalışma mantığı nasıl acaba? Modemi mi hackliyor? Modeme bağlanan cihazlarımı hackliyor? Modeme bağlanan cihazları hackliyorsa erişimi nasıl sağlıyor? Merak ettim.

  • CyanogenMod @besiktas

   Cihaza bi müdahele yapmıyor.Herşeyi modem üzerinden yapıyor.Çok ayrıntılı olarak bilmiyorum

  • Player 1 @player-1

   Ben şimdi biraz araştırdım ARP zehirlemesi gibi bir şey yapıyormuş anladığım kadarıyla. (ne olduğunu tam çözemedim) Muhtemel bu yazılımı yapan hacker aynı zamanda "Wifi Protector" yazılımını da kendisi yazmıştır. "Wifi Protector" bu tür saldırılara karşı koruma sağladığını idda ediyor. Piyasadaki bir kaç bencil herif yüzünden böyle ne olduğu belirsiz programlar kullanmak zorunda kalmak insanı üzüyor. Ancak sanırım wifi ağına bağlanırken Windows'dan "ortak ağ" ayarını seçenler bu saldırıdan etkilenmiyormuş. Ama denemek lazım.

  • CyanogenMod @besiktas

   Doğrudur. Dediğim gibi modemle alakalı. Bayadır kullanıyorum. Hic zararını görmedim.

 • CyanogenMod @besiktas

  Hayır hack söz konusu değil. Bağlı olduğunuz interneti kesip sadece sizin girmenizi sağlıyor. Şifre falan bulmuyor. Zaten o ağa bağlıysanız doğal olarak şifreyi de biliyor olmanız lazım.

 • Hatsune Miku @hatsunemiku

  Yahu kimse açıklamamış. Hack falan yok. Sadece engellediğiniz ip adresinden gönderilmiş gibi taklit ederek modeme sürekli ve sürekli istek gönderiyor. Ddos saldırısı gibi. Modem de o ip adresine sürekli yanlış ve anlamsız geri dönüşlerde bulunuyor. Bundan dolayı o İP adresinin asıl sahibi internette hiçbir işlem yapamıyor zira siz sürekli ddos yaptığınız için asıl İP adresinin web istekleri araya kaynar ve modem ne yanıt vereceğini şaşırır, bir şeyler yapamaz anlamsız veriler gönderir. O kişi veya kişiler de internete giremez böylece. Bundan ötürü bu uygulama çok pil yer.

 • mert010333 @mert010333

  mesela çay bahçesinde oturdum bağlandım wifikill i açıcam ama biri benden önce wifikill açtı ve beni engelledi napacam peki

LG G PAD 8.3 TABLET

Bu tableti alana kadar neler çektim bir bilseniz.Kısaca şöyle;

Ürünü sipariş ettikten sonra 2 gün stok+4 gün kargo (Mng) için bekledim.Her neyse tablet sağ salim geldi geldi ama ekranda ölü piksel vardı.Ben sonradan uyandım.Araya bayramda girince iyice sinir olmuş vaziyette bekledim.Sonra sağolsun hizlial.com ürünü geri alıp ertesi gün yenisini yolladı.

Gelelim İncelemeye 🙂

İlk defa tablet sahibi oldum ve tercihimi Android işletimden kullandım.Neden derseniz özgürsünüz.İos'ta böyle birşey yok mesela.

Özellikleri;

1.7 İşlemcisi
2 gb Ram
16 gb Hafıza
8.3 inç ekran (tek elle kullanılabilir.Eğer elleriniz çok küçük değilse.)
Qualcomm 4 Çekirdek
3g/4g yok
Gps var
Arka kamera 5.0 Mp
Ön kamera 1.3 Mp
Full HD IPS Ekran çözünürlüğü
4600 Mah batarya
Android 4.2.2

Başlıca özellikler bunlar.Ek özellik olarak kendi uygulamaları.Örneğin; Qpair.Telefonunuzla tableti eşleştirdiğiniz de telefona gelen bildirimler tablette gözüküyor.Gelen mesaj olursa cevaplama özelliği ve çağrı kabul etme özelliği de var.Bir nevi Pushbullet gibi.Sonra kumanda özelliği de var.Üst tarafında kendi kızıl ötesi bir alıcı var.Çift hoparlör.Bataryası ise sadece internette gezinme 1 saat oyun için günü çıkartıyor.(Oyun pek oynamam fakat internette bayağı gezinirim)

Kendi düşüncelerim ise 500-600 tl arası tablet düşünenler için çok uygun.Hem fiyatı hemde bu özelliklere nazaran.Bana göre 2 eksik yanları var;

1.Flaş olmaması
2.Bildirim ledi olmaması

Ekrana değinirsek Full HD 1920 x 1200 çözünürlük var.Parlaklık ayarı sona getirildiğinde gözü alıyor.Yani oldukça başarılı ve canlı renklere hakim.

Kamera performansı tabiri caizse leş.Çok birşey beklememek gerek ama anı yakalamak için uygun.

Arka kısım tamamen olmasa da metal.Zaten full metal olsa wifi çekmez.

Lg nin arayüzü ise bambaşka.Gram kasma yok( touchwiz kullananlar beni anlarlar 🙂 )

Demem o ki android tablet arıyorsanız bu ürüne bir göz atın.

(Resimler şimdilik idare amaçlı.Daha sonra güzelleriyle değiştirilecektir)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10