Ugreen Kablosuz Müzik Aktarım Cihazı

Son zamanlarda jack kablolarından bıktığım için ucuz yollu bluetooth yoluyla müzik aktaran cihaz arayışına girmiştim.Fakat Türkiye'de satılan markaları araştırınca hiç de ucuz olmadığını gördüm.Ugreen markasının micro usb kablolarını sipariş ettiğim de bu cihazı gördüm.Alıp almamakta çok tereddüt yaşadım fakat sonradan iyi ki almışım dedim.Evet üründe apt-x yok fakat çok da önemli değil.Önemli olan buna bağladığınız hoparlör veya ses sistemidir.

Ayrıca ürüne bağlanan cihazda apt-x teknolojisi yoksa bluetooth receiverda olmuş veya olmamış pek bir anlamı yok.

 

(pil, boyutu karşılaştırma amacıyla konulmuştur)

 

Şimdi gelelim özelliklerine;

Bluetooth Versiyonu: 4.1

3.5mm stereo ses çıkışına sahip

3.7v 200mA pil kapasiteli(5V/2A)

Yaklaşık 10 metre bluetooth mesafesi

Yaklaşık 2 saatte full şarj oluyor ve 8 saate yakın müzik çalabiliyor.

Üründe en beğendiğim kısmı dahili pili olması.Bu sayede arabada bluetooth olmasa bile jack yoluyla müzik aktarımı yapabilirsiniz.Ayrıca söylendiği gibi pili yaklaşık 8 saat gidebiliyor.Arada sırada bir arabada dinliyorum sıkıntısız çalışıyor.Markasız ürünlere 5-10 dolar vermektense bunu satın almak daha mantıklı.

 

 

Gün için de sürekli müzik dinlediğim için bana ilaç gibi geldi.Düne kadar kablolu bağlantıyı daha sağlıklı görüyordum fakat müzik değiştirmek için yerimden kalkmadan telefonumdan rahatça hallediyorum.

Üründe tek hoşlanmadığım kısmı üst parlak yüzeyi.Aşırı derecede hassas.Kutusundan çıkaralı 10 dakika olmadan çizildiğini fark ettim.Bunun dışında bir diğer eksisi aynı anda başka cihaz bağlanamaması.Bunların dışında başka eksisini görmedim.1 puanı da bunlar için kırdım.

Ürün içinde dahili pili olduğu halde çok hafif.Fakat altında bulunan kaydırmaz kauçuklar işini iyi yapıyor.

Kutu içerisinden çıkanlar;

Ugreen Bluetooth Receiver
Şarj kablosu
3.5mm jack kablosu
Ve kullanım kılavuzu

Ürüne bağlanmak için üstünde bulunan butona 3 saniye basılı tuttuğunuzda mavi ışık sürekli yanıp sönmeye başlıyor ve bu bağlanmaya hazır anlamına geliyor.Tekrar 3 saniye basılı tutunca ürün kapanıyor.Ve 5 dakika bağlantı yoksa kendi kendine kapanıyor.Şarjı azaldığında sesli olarak uyarı veriyor.Eğer ürünü şarj etmek için bağladığınız adaptör 3.7 voltun altındaysa yine sesli olarak uyarı yapıyor.

Ürün Linki: TIKLA

Ayrıca ürünün jack bağlantı yerine 2RCA bağlantılı versiyonuda mevcut.Sanırım onda pil yok.Bir diğer önemli hususta eğer sipariş edecekseniz satıcıya(linkte ki resmi satıcı) dahili pilli olması için mesaj atın.Çünkü yakın zamanda ürünü güncellemişler.Bazılarına pilsiz model göndermişler.Aklınızda bulunsun.

 

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler