Kulaklık amfileri ses seviyesini arttırmak dışında sese herhangi bir derinlik kazandırabiliyor mu? Zamanında creative sound blaster'ın omni modelini satın almıştım ve ertesi gün satmıştım. Benim deneyimimde ses kartının uygulamasından yapılan ince ayarlar ve ses seviyesindeki yükselme dışında herhangi bir farklılık hissedememiştim. Ayrıca ses seviyesi artarken kalite de bir o kadar bozuluyordu. Sanırım omni modeli daha çok 5+1 tarzında ses sistemleri için tasarlanmıştı. Tabii ki kullandığım ses kartı usb girişli ve görece düşük kaliteliydi. Kartı test ettiğim kulaklık ise sennheiser hd 518di. Aranızda fiio'nun herhangi bir modelini kullanan var mı? Var ise sennheiser hd 518 modeli gibi bir kulaklıkta sese etkisi ne kadar olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Daviance @daviance

  518 var bende 6 yıldır , düz realtek ile kullanıyorum amfiye gerek yok bu model için , gerçi ben müzik setinin çıkışını kullanıyorum oda fark eder.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Kulaklığın gerçek gücünü görmeye başlıyorsun. Benzer şekilde kabloda çok etkili oluyor. Ses seviyesi dışında, yükses seste bozulmayı engelliyor. Elektrik hattından kaynaklı gürültüyü (noise) engelliyor. Lambalı olanların, ses daha iyi deniyordu. Deneme şansım olmadı.

 • altalena @altalena

  Ben bir ara heves edip Asus Xonar AE almıştım. Kulaklık Sennheiser Game One. Onboard ses kartına göre kıyaslıyorum. Ses kartının hazır profilleri var müzik, oyun vs diye, onların oluşu net bir şekilde fark yaratıyor. Flatta iken ses seviyesini daha da artırmak dışında fark sezemedim.

  Mikrofon kalitesini bayağı etkiledi olumlu yönde, dip sesler kesilebiliyor. Sesi daha da netleştiriyor, yazılımdan ayar çekilebiliyor. Sesten ziyade bundan memnun kaldım.

  Bunun dışında o kadar araştırdım ettim, net bir sonuca ulaşamadım açıkçası. Spotify, Apple müziğin kalitesinin hakkını verebilecek bir kulaklık/ses kartı ikilisi gayet yeterli, fazlası için (flac) gerek yok çünkü fark yok (hissedilebilir düzeyde fark yok*).

TeknoSeyir

This is "TeknoSeyir" by teknoseyir on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Levent Abinin astroloji ile ilgili yorumlarına bayılıyorum 😀

https://twitter.com/leventp/status/1439851357163462658

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • Cowboys @cowboys

  Bu devirde hala bu işten ekmek yemeye çalışanalar da vasıfsızdır.

 • Orcun @orcun

  Astroloji işte falcılık şunluk bunluk büyücülük vs diye bir sektör var. Ve bu sektörü de buna inanlalar besliyor. Ya çok ciddiyim benim bir tanıdık kız arkadaşı falan bunlar her hafta neymiş işte bilmemne kafede ... falcı bacı varmış işte fincanına 200 lira istiyormuş ama dedikleri de çıkıyormuş diye her hafta 1 fincan kahveye 200 er lira bayılanlar var. O bacılar akinator gibi zaten aa isminin ilk harfini de bildi bravo vs. lan oğlum onların alayını sosyal mühendislikle alıyor zaten mal mısın ya ? bana da 200 verin ne kullanıyorsanız size söyliyeyim o zaman ? bakayım geçmiş mesajlarınızdan ios mu android mi diyeyim hele ? sıkayım böyle ondan sonra 200 liranızı cebe koyayım sizi de çok güzel dolandırayım. 😀 Zaten şüphesi olan bokunda boncuk arayan insanlar gidiyor ki böyle şeylere e böyle insanlarla onların bu huyunu bildiği için üstüne gidiyor, psikolojik olarak yalana inandırıyorlar. Yalana inanan birey de sevgilisi acaba aldattı mı diye kurcalıyor kurcalıyor bir şüpheye düşüyor zaten ona inanmış ya kendini şartlamış vs ondan sonra çıkıyor yaw beni aldattı galiba diyor. Sırf bak falcı öyle dedi diye inanıyor. 😀 Böyle insanları ben diyeyim hayatınızdan uzak tutun. Akrabanız da olsa uzak tutun bu insanların kimseye faydası olmadığı gibi size de olmayacak daha da kötüsü bütün hayatınızı mahvederler.

 • Rj0lnir @rj0lnir

  Tevfik Uyar'ın "Astrolojinin Bilimle İmtihanı" diye bir kitabı var. Astrolojiye "inananlara" okutmak lazım. Tabi okumayı seviyorlarsa 😏

Türkiye koşullarını ve cihazın 2.el de yaşayacağı değer kaybını bir kenara bırakırsak;
1.İphone 13 Pro Max
2.Xiaomi Mi Mix 4 (12 GB)
3.OnePlus 9 Pro (12 GB)
4.Samsung Galaxy S21 Ultra (16 GB)
5.Samsung Galaxy Z Flip 3 (8 GB)
Bu 5 cihazdan hangisini tercih ederdiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 29

Askeri kimliğe sahip bir subay sivil hayatta birisi tarafından saldırıya uğrarsa cezai yaptırımı herhangi bir sivile uygulanan yaptırımlarla eşdeğer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Furkan Ekmen @furkanekmen

  Adli yaptırım herkese eşit. İdari yaptırım olursa olur. Oda duruma bağlı.

 • Şahin A.Y. @sahin

  Üniformalı ise veya görevi sebebiyle saldırıya uğradıysa fark eder. Örneğin kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret ederseniz bu suç basit hakaret suçunda olduğu gibi şikayete tabi olmuyor. Savcılık doğrudan dava açabiliyor. Saldırıda da benzer bir durum olacaktır diye düşünüyorum. Mesela kendisine ceza yazan polis memurunu sivil kıyafetle yakalayıp darp eden birinin bu suçu memurun kendisine olan yaptırımına tepki olarak işlediği ortaya çıkarsa çok daha fazla başı ağrır.

 • lterlemez :) @lterlemez

  Görev sınırı içi ve dışı fark eder. Etmez ise zaten mantıklı değil. Yedek subay iken garnizon izni ile garnizon ve garnizon il sınırları dışına çıktım. Jandarma otobüsü çevirip, kimlik sordu. Asker kimliğim yerine nufüs cüzdanımı verdim. Birşey de demediler.

 • Mr.Tekin @tekin224

  Sivil asker fark etmez aynı işlem yapılır. Ancak saldırı göreviyle alakalıysa işin boyutu değişebilir.

Aracın direksiyonunu sola çevirdiğim zaman sağ arka tekerden tak tuk tarzında metal sesi geliyor ve bir süre kalıp gidiyor. Bu durum hareket halindeyken yaşanıyor olup araç sabitken direksiyonu sağa veya sola çevirdiğimde herhangi bir ses gelmiyor. İnternette yaptığım araştırma sonucu amortisör takozunun bozulmasının böyle bir sese yol açacağından bahsediyorlar. Düşük bir ihtimal olsa bile direksiyon kutusu arızası olma şansı da varmış fakat direksiyonun hissinden veya çalışmasında herhangi bir problem sezmedim. Daha önce bu tarz bir sorun yaşamış olan var mı? #otoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 18

Yazılımla zerre ilgisi olmayan bir insan için hangi yazılım diline başlamamı önerirsiniz? Şu ara en popüler ve meslek alanı geniş dil hangisidir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • Zrrck @zrrckkk

  Python tavsiye ederim ben. Hem ogrenmesi kolay, hem kaynak bol. Genis dil olarak sayiilir bence. Ister web yap, ister oyun, ister makine ogrenmesi. Gerci cogu dildede yaparsin bunlari bilemedim 😀

 • Serdar @serdaracikyol

  Sana dil öneremem 😀 Şaka bir yana normalde öğrenmesi kolay olduğundan dolayı Python önerirdim ama şu an iş arama sürecindeyim ve ilanları incelerken pek karşıma çıkmıyor açıkçası. Şuan Frontend Developer arayan çok fazla. O yüzden cevabım Javascript.

 • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

  Programlama dilinden önce bilmiyorsanız İngilizce öğrenin. Sonrasında ilginizi çeken herhangi bir dilden başlayabilirsiniz. Önemli olan programlama dili değil, algoritma kurma ve problem çözme yeteneklerini geliştirmek. Bunlar da anca sürekli pratik yaparak geliştirilecek şeyler. "Hangi dil?" diye çok fazla zaman kaybetmeden ilginizi çeken bir tanesiyle başlayın. Algoritma kurma ve problem çözme yetenekleriniz geliştikten sonra programlama dili öğrenmek çok zor bir şey değil. İsteğinize geçersiniz.

 • revenge @revenge

  İngilizce olmadan da programlama öğrenirsiniz. Önce İngilizce diyerek başlarsanız programlama hayal olur. Öğrenirken İngilizceyi geliştirin.

Günlük olarak oyunlarda yabancı insanlarla konuştuğum ve anladığım ingilizceyi gittiğim iş görüşmesinde sanki hiç bilimiyorcasına bocaladım ve düzgün bir şekilde konuşamadım. Bu iş görüşmelerinde heyecan durumu çok kötü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali Pektaş @alipektas

  Şiddetle tavsiyem:
  Mümkünse ilk 5 başvuruyu olmayacağını bildiğin (daha doğrusu olacağına az ihtimal verdiğin) şirketlere/pozisyonlara yap. Onları görüşme provası gibi gör direkt. 4-5 denemeden sonra zaten işin bilmem nesi olursun. O özgüvenle cidden beğendiğin pozisyonları/şirketleri/ilanları kovala. Anlatırken kolay tabi farkındayım, ama fikir olarak işe yarıyor denendi. 🙂

  • Ali Pektaş @alipektas

   Bu arada İngilizce için conversation grupları/toplantıları falan oluyor. Onlardan denk getirip katılmayı dene. Oyunlarda sanal ortam olduğu için yanıltıyor. Hakiki ortamda konuşmak ayrı bir olay. Ben çok faydasını gördüm. Pandemiden sonra yıl oldu katılamadım gerçi.

Mercedes - Benz / SL / 500 / 2003 HATASIZ-BOYASIZ 79.000 KM sahibinden.comda -...

Mercedes - Benz / SL / 500 / 2003 HATASIZ-BOYASIZ 79.000 KM sahibinden.comda - 939361502
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8