Çok acayip şu #amazontürkiye Dün ıslak mendil indirimdeydi, evde çocukta olunca seri gidiyor diye 5 paket aldım. Bugün manzara şu 😀 her kutuya sarı kağıt ve A4 çıktı da konmuş. İyi hoşta israf yav 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 25

Bu amcanın esprisi nedir bilen var mı? Yabancı sitelerde, platformlarda denk geliyorum her yere montajlıyorlar. Amigurumi bebeğini bile yapan olmuş. Nedir bunun olayı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Hiç toplanamayan çalışma masam 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Güzel olmuş bence 🙂

@asaltek @gamsizm

https://twitter.com/yemekteroru_/status/1228693091940544514?s=20

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün şebekede faz dengesizliği oluştu, evde prizlerdeki çoğu elektrikli cihaz gümledi. Çamaşır makinesinden buzdolabına, masaüstü bilgisayardan Nintendo Wii ye, android TV box tan diş fırçasına, ses sisteminden telefon şarjına kadar çoğu cihazım pert durumda. Dağıtıcı firma servise yaptırıp faturayı getirin ücretini vereceğim diyor. Evin ayrıca sigortası
da var ama 2000 liraya kadar karşılıyor, onlara haber etmeyeyim diyorum. Beyaz eşyayı hadi servisine gönderirim de android box, Wii vb. bunları nasıl halledeceğiz? Bu tarz bir olay yaşayan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 18
 • D.Tspnr @tibaldo

  Geçmiş olsun öncelikle, ilk sigorta ile sonra sonuç olumsuz olursa tüm herşeyi servise gönderip servis raporu sonrası elektrik dağıtıcısına zararın ödenmesi için başvura bilirsin.

 • Kadir @abdlkadrergin

  Bugün iki tarafa da başvurdum. İki tarafta servise yaptırıp fatura ve fişini alın dedi. Cihazları servislerine göndermeye başladım bakalım. Servisi olmayanları ne yapacağız bilmiyorum.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Geçmiş olsun, bu tarz bir durumda 2 yılı geçkin alınmış, garantisiz yada sizdeki gibi yurtdışı kökenli cihazların durumu sıkıntılı. Tamiri mümkün olmayan, yenisi alınacak bu tip cihazlar da ne olacak.

  • Kadir @abdlkadrergin

   Daha önce monitörlerin üzerine asılı dolap devrilmiş ve hasar vermişti. Monitörlerden biri inca markaydı ve artık satılmayan eski bir monitördü. Bilgisayar teknik servisi tamiri mümkün değil şeklinde rapor tutup muadilinin bedelini yazmıştı rapora. Bu doğrultuda sigorta ödeme yaptı. Ancak yaparken belli bir oranda kesinti de yapılıyor tam meblağ ödenmiyor. Yenisini alırken üzerini tamamlamak gerekiyor. Durduk yere masraf çıktı yani. Yurtdışı cihazın durumunu bende merak ediyorum. Ama mantıken menşei önemli değil, benim kullanımımdaki cihaz gitti mi gitti. Tamir veya yenisi ile mağduriyetin giderilmesini bekliyorum. Bakalım nasıl ilerleyecek mevzu.

  • Kadir @abdlkadrergin

   Sigorta şirketi sadece iki cihazın hasarını karşıladı, o da yanlış hatırlamıyorsam %10 kesintiyle. 20 de olabilir. Elektrik şirketi de diğer cihazların hasarını ödedi ama 5 ay sonra ancak tahsil edebildim. Defalarca Gediz elektriğin ofisine gittim, bir sürü evrak doldurdum. İlginçtir IBAN hatalı diye aylarca bekletildikten sonra (maaş hesabım birde, imkanı yok hata olmasının) zar zor aldık masrafı. Maddi manevi sıkıntı oldu velhasıl. Bazı cihazları da hiç bildiremedim. TV boxa takılı Air mouse, Nintendo Wii güç kaynağı vb. onlarda ekstrası..

  • Ufkabakan @ufkabakan

   @abdlkadrergin Tekrar geçmiş olsun. Hem Gedizden hem de özel sigortadan para alabilme durumunuz olsaydı, diğer kayıpları da telafi etmiş sayılırdınız. Bu tarz bir imkan olmadı sanırım?

  • Kadir @abdlkadrergin

   @ufkabakan kısmen oldu hocam da sigortaları bilirsiniz kapsamı pek darmış. Sözleşmedeki maddeleri başınıza bir iş gelince fark ediyorsunuz. 3 cihaz uyuyordu sigorta için ikisini onayladılar onları da keserek ödediler zaten. Diğer tarafta ödemeyi geciktirdigi için enflasyon tırpanı devreye girdi. Sonuç olarak bir kazanç durumu yok, hatta bazı kayıplar da var. Bir de vicdan yapıyorum böyle mevzularda, yoksa fırsata çevirme imkanı da vardı durumu. Çamaşır makinesini kendim tamir ettim, ses sistemini de öyle. Bunlara bir servisten anlaşıp fatura kestirebilirdim. Veya sağlam cihazlari da bozulmuş gibi beyan edebilir sahte servis fişleri duzenlenebilirdi. Mesela şarjlı diş fırçasını servise gönderdim, trafo değişimi 150 lira dediler, aslında bataryası da bitikti o da değişirse 300 küsur fiyat verdiler. Olayla bir ilgisi olmadığı için sadece trafo değiştirttim. Sahtekarlığa çok müsait böyle durumlar ama bize uymaz öyle işler.

Corono fiyatları vurmaya başlamış. Geçen hafta 1699'a aldığım realme 5 pro 1899 olmuş. Çin'de üretim ve sevkiyat durdukça her şeyin fiyatını tırmanacak sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#RaspberryPi4 #openmediavault kurulumunu hallettim. Ayarları da yaptım. SMB/CIFS servisini açtım. Windows'tan rahatça erişiyorum, dosya atabiliyorum. Lakin Android telefondan nas üzerinde paylaşıma açtığım klasöre bir türlü erişemedim. Kullanıcı adı ve şifre soruyor, omv'nin şifresini kabul etmiyor, oluşturduğum kullanıcının şifresini kabul etmiyor, e ne yazıp gireceğiz buraya?

BeğenFavori PaylaşYorum yap