TurHiLL Kurtarma Live CD 2019 x64bit

TurHiLL Kurtarma Live CD 2019 x64bit

En son 2016 da yaptığım Live cd medyasını sizinle paylaşmıştım. Şimdi güncel ve yeni programlar eklenmiş olarak yeniden tasarladım. Resimde de görüldüğü üzere lisans olmayan programları ekledim. Güzelde oldu. Bu live CD üzerinden windows kurtarma ve acronis ile yedek almada yapabilirsiniz. Fakat kendiniz bulmanız lazım Acronis wim dosyasını. Paylaşmam etik olmaz. Fakat dosya yeri belli. Bulursanız dosyayı ilgili yere kopyalayarak elde edebilirsiniz. Tam donanımlısını kendime hazırlıyorum. Ama sizinle bu GOLD sürümü paylaşamam. 🙂

 

 

Yukarıda da görüldüğü gibi son sürüm Firefox da eklendi. Flash Player eklentisi de eklendi. Dosya kurtarma yaparken youtube üzerinden müzik dinleyebilirsiniz. USB den boot edilebilir bu Live CD umarım çok işinizi görür. Tek kazancım memnuniyettir.

Arıca SUPERAntiSpyware Free Edition gibi güvenlik yazlımlarını da destekler.

Haberiniz olsun: @ooze-away @joe @sahintez  @paheli  @drfree  @paheli  @airoso  @baysalkenan  @tim-aydogdu  @leventp @gamsizm @hkellecioglu  @jubei  @joe 

Şimdi indirin. 670 MB 7zip Arşivi

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 40

#raspberrypi da Open Media Vault içinden taktığım HDD ve USB'yi bağla dediğimde hep hata alıyorum. HDD'nin ya da USB'nin NTFS olması vs etki ediyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 66

Tüm Bilişim çalışanlarına öneririm, gerçekten mükemmel bir çalışma.

https://softtech.com.tr/2019-teknoloji-raporu/

2019 Softtech Teknoloji Raporu

2019 Softtech Teknoloji Raporu
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Laran Genç @laranfrt

  Niyazi bey cok acıl yardımınıza ihtiyacım var . Ben samsung a70 model bir telefon aldım. Ekranda karanlıkta ve siyah ekran da gözüken gün ışığında farkedilmeyen beyaz piksellere rastladım 15 günlük ken servise verdim 1 ağustos 'ta aldım cihazı zaten. Cihaz kvk mecidiyeköy samsung yetkili servisine götürdüğümde değişim olacağını söylediler ne renk istediğimi sordular hattâ. Sonra beklememi temin edeceklerini soylediler 1 2 gün sonra yazılım ekran kalibrasyonu yapılıp gelip teslim almam söylendi haliyle değişim bekledigim için şaşırdım. Teslim almaya gittim kasada kılcal çizikler oldugunu belittim teslim almadan cihaz teslim noktasindaki hanfendi tamam siz imzalayin sonra içerdeki arkadaşlar tekrar kayıt oluştursun diye beni aldattı ve aslında bir nevi sorunsuz teslim aldığıma dair imzalı belge oluştu. Sonra hicbir şekilde eve götürmeden kayıt olusturttum. Ama çizik kaydını servis fisine tükenmez kalem le yazıp beyanımı firmaya iletmediler. Samsungu arayarak ta çok sıkışırdım şikayet kayıtları çözüm ekipleri vs vs hepsi çözümsüz kaldı. Sonra imza attigim için tabi yine servis sıyrıldı işten gel al dediler yine bu sefer teslim noktasinda da ekranda çizik görünce artık deliricektim. Bu sefer çizikleri yazdılar. Ve teslimalmayacagima dair çizikler yüzünden imza belge attim kopyası ve dişler elimdedir. her götürdüğümde de değişim talebi nde bulundum. Cihaz teslim noktasında ki kadına imza attigim için sağlam teslim almış gözüküyorum haklarımı elimden aldınız dediğim de ben sizi hatırlıyorum problem değil duzeltiriz onu dendi. Henüz 1 aylık cihaz ama 15 gün hepi topu kullandım. Piksel sorunu yazılım la düzeliyor sa ben zaten değişim olucak denilmese serviste birakmazdim. Değişim talep ediyorum cihazımın parca değişimini kesinlikle istemiyorum. Bu süreçte gerçekten çok mağdur edildim. Şuan piksel sorunu düzelmiş olsa bile yepyeni 1 aylık bile olmadan verdiğim cihazı çizmişler. Haklarim nelerdir. Lütfen yardımcı olun öğrenciyim 18 yaşında gerçekten o kadar para verip aldığım cihaza üzülüyorum ailemdende baskı görüyorum lütfen yardım etsin herkes

 • Çizgi Elektronik @niyazi-saral

  Merhaba, Tüketici kanunu değişim hakkını kullanmak sizin temel hakkınızdır. Sorun kanun da aslında, hiçbir şekilde üreticiler tarafından vicdani açıdan ve hukuki olarak yürütülemeyecek bir kanun hazırladılar. Hesapta "tüketiciyi koruyorlar" Ne oldu her türlü ahlaksızlık diz boyu.

  Kardeşim seçimlik haklarınızı okuyunuz ve doğrudan tüketici hakem heyetine başvurunuz. Her koşulda sizi haklı çıkaracaklardır. Üstünden vakit geçmesi, yok size imzalatılan kağıt... hiçbir şeyi dinlemezler.

  Ancak büyü şehirde iseniz durum başka. O zaman çok uzun sürebilir ancak sonunda hakkınızı alırsınız. Zaten üç kağıtçı servisler de buna güveniyorlar.

 • Laran Genç @laranfrt

  Tüketici hakem heyetine başvurucu sürecinde ben öğrenciyim telefon bende mi kalıcak bu uzun süreçte ve de kaymakamliga gidip samsung firmasinimi yoksa kvk mecidiyeköy samsung yetkili servisinimi şikayet edicem biraz toyum bu konu cidden artık beni yordu yardımcı olursanız sevinirim

 • Laran Genç @laranfrt

  @niyazi-saral niyazi bey üründe piksel sorununun devam etmediğini söylüyorlar ama serviste cihazım çizilmiş 1. Ağustos ta almıştım cihazı. Bu durumda yine yukarda bahsettiğiniz haklarım saklıdır değil mi

Bu fotoğraf aslında siyah beyaz. Sadece çizgiler renkli. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PS One Raspberry Pi Zero Case Mod (yeni fotoğraflar eklendi.)

önceden de ps2 silver slim kasa almıştım bu kasa modu için yanlış yol çizdiğimden yapamamıştım. amacım da 8-16 bit oyunları rahatlıkla oynayabilmek idi. ps classic çıkınca ona kafa koymuştum ama o da 500-600 lira civarındaydı. ayda yılda bir açacağım dekorasyon amaçlı bir cihaz için o kadar para vermek de istemedim bende böyle bir kasa modladım.

maliyet olarak bir şey yok ps one'yi 50 liraya aldım, raspberry'nin fiyatı da belli zaten. onun harici 5-10 liralık kablo vesaire kullandım.

 

öncelikle komple anakartı söktüm. sıcak hava tabancası ile arkadaki güç soketini ve öndeki memory card, kol soketlerini de söktüm. kol soketleri ve memory card girişlerini hizalayarak silikon tabancası ile yapıştırdım.

normalde öndeki kol girişlerini usbye çevirip raspberry'e bağlayıp orjinal kolları kullanabilirdim ama elimde kablosuz f710 olduğu için onlara hiç dokunmadım.

arka portları 3d printer ile basacaktım. dc soket yerine micro usbye kalıp basıp oturtacaktım. onun yerine lehimleyerek raspberrye bağladım.

görüntü portu beni çok uğraştırdı. tam lanet olsun derken portun aslında kalıp içinde olduğunu farkedip portu söktüm. raspberrynin hdmi portunu zımparalayarak oraya oturtup yapıştırdım.

tek sıkıntı power tuşu kaldı. onu da raspberry pi zero stok haliyle sadece reset tuşu bağlanabildiği için yapamadım. aklımda usb kablosuna içeriden açma kapama tuşu ekleme fikri var.

işletim sistemi olarak da tabii ki retropie kullandım.

benim için keyifli bir gece projesi oldu. saat 2'de başlayıp 4:30 civarında bitirdim. okuduğunuz için teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

CES 2019'dan Levent Pekcan'la: Kendi kendine giden otomobiller

Teknoloji Basınının gözü CES fuarındaydı. Tüketici elektroniği, bilgisayar bileşenlerine dair birşeyler öğrenmek üzere ülkemizi temsilen Las Vegas'a giden değerli kalemlerden Levent Pekcan, bir Otoseyir programı çekecek donanımla geri döndüğünde hepimiz şaşırdık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 85

ÇİN'DEN İTHALAT YAPMAK

Kaynak: https://www.facebook.com/groups/aliexpresshocasi/permalink/1963461007288694/

"Evet arkadaşlar, ilk ithalatımı 40" Reefer konteyner ile siparişimi geçtim. Bu esnada olanları ve güzergahı anlatayım.

Öncelikle bilinen yanlışları anlatayım.

1- Alibaba.com olarak bilinen ve Dünya'nın en büyük ithalat ihracat sitesi olarak bulunan site aslında sandığınız kadar büyük değil. Evet alanında en büyük ancak Çin'de bulunan fabrikaların %90'ı buradan satış yapmıyor. Büyük fabrikalar zaten Alibaba'yı tercih etmiyor. Kalan %10 luk dilimde ise çok az fabrika mevcut. Kalanı tamamen ara satıcılardan oluşuyor. Ki buna aliexpress de dahil.

2- Çin'den mal almak istiyorsunuz ve en ucuzunu bulayım diyorsanız bakmanız gereken yer Alibaba değil. Çin'de herkes Baidu denilen arama motoru kullanıyor. Çinde'ki fabrika yada üreticilerin %99' a yakını buradan bulabilirsiniz. Ancak Çince bilmeniz gerekiyor. İngilizce olarak bulunamıyor.

3- Aliexpress'te bulunan şirketlerin %99'u home ofis yada mini ofis olarak adlandırılan küçücük şirketler. Bunlar fabrikayla anlaşıyor ve fabrika gibi satış yapıyor.

4- Çin'den öyle 50 çeşit ürünü alim gelim burada satim yapamıyorsunuz. 50 çeşit demek 50 farklı fabrika demek. Bu yüzden siz ya orada şirket açacaksınız bu ürünleri toplayıp kendinize konteyner ile gönderim sağlayacaksınız yada aracı şirketlerle anlaşıp onlar size ürünü alıp size tek yerden satacaklar

5- Çin'de de vergi veriyorsunuz ihraç ettiğiniz için. Ancak bu yüzdesel olarak değil konteyner olarak alınıyor. Sizin aldığınız adet ürünlerden vergi alınmıyor. Konteyner olarak aldığınız malda ise dolar üzerinden belirli bir vergi ödüyorsunuz. Yuan olarak da ödeyebilirsiniz. Ancak çok komik bi rakam. Ben 50 dolar gibi diyeyim ancak bu rakam ürün niceliğine göre değişiyor ama ortalama bu

6- Çin'de Türk firmaları da var aracılık yapan. Ben bir tanesi ile çalışıyorum.

7- Çin'de şirket açmak çok zor değil ancak prosedür kısmı uzun ve çinli bir personel çalıştırmak zorundasınız. Ben önümüz yıl için bir şirket kuracağım.

İşleyiş;

İşleyiş şu şekildedir.

1- Öncelikle 1'den fazla ürün almayı planlıyorsanız aracı bir şirketle çalışmanız gerekiyor. Aracı şirket bizden %3 aldı tanıdığım olduğu için sizden ortalama %10 civarında bir rakam alıyor diye biliyorum.

2- Konteyner almanız lazım. Bu konteyner sizin alacağınız malın hacmine ve ağırlığına göre değişir. Ben 40" Reefer tipi konteyner aldım. Kapalı kasa ve uzun bir konteyner bu. Normalde ağırlığım daha küçük konteyner de de iş görebilirdi ancak ben konteynerı Samsun'a kadar getirteceğim için üzerine indirimcik.com diye reklam yazdırtıyorum. Yani geçeceği her şehirde reklam olsun diye. Bana fazladan 200 dolar maliyeti oldu.

3- Vergiler; herkesin merak ettiği husus bu. Arkadaşlar benim malım daha anca yola çıkacak. O yüzden kesin çıkacak vergiyi söyleyemiyorum lakin matematiğini söyleyeyim. Öncelikle gümrükte ürünler sorunsuz olarak girilmesi ve evrak takibi işleri için bir müşavir ile anlaşıyorsunuz. Bu rakam alacağınız koli miktarı ile orantılıdır. Ancak ortalama 500 - 1000 tl arası diyebilirsiniz. Ben 550 TL verdim. Gümrüğe mal gelince çıkacak vergi şu şekilde hesaplanır

A) Bu gelen maldan daha önce Türkiye'ye gelmemişse ve ilk getirenseniz size %30 civarlarında vergi çıkar.

B) Bu gelen mal daha önce farklı firmalar tarafından getirildiyse ve SİZ onlardan daha ucuza bulmuş olsanız bile (yani sizin ithal fiyatınız 3 dolar, daha önce farklı şirketin getirdiği 5 dolar) siz en dip rakam üzerinden vergilendirilirsiniz. (yani 5 dolar). Bu da getirdiğiniz malın niceliğine göre değişir. %20 ila %50 arasındadır.

Vergiler dışında gümrükten adresinize kadar da tır bedeli ödersiniz. Ben Samsun'a tahmini 2000 ₺ civarında ödeyeceğim.

Admin bunu forumda paylaşabilirsin istiyorsan. Sorularınız varsa alabilirim. Teşekkürler..."

#ticaret #eticaret #alibaba #aliexpress #çin #china #import #export

★ ALİEXPRESS ÜRÜN PAYLAŞIMLARI TÜRKİYE ★

☺️ Merhaba dostum aramıza hoşgledin ☺️ ☯️Grubumuzda sıcak fırsatlar paylaşıyoruz hatta bazen bedava fırsatlarda oluyor :) ☯️Her türlü sorununuzu çözecek her konuda...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

üstüste oldu biraz ama.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sait Maden'in kendi şiirlerini kullanarak yaptığım tipografik portresi. Yer yer şiirlerinden mısralar okunabiliyor ve harfler otomatik dizim değil. Harflerin her birini ağırlıklarına göre tek tek yerleştirdim. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap