Yeni kimliğe başvuruda verilen zarfın içindeki pin ve puk kodunu o hologramın altına koyan zihniyete ne diyeyim. Hologramı sökerken en alttaki kağıdı yırttık iyimi 🙁 şifre görünmüyor gibi 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

HTML öğrenmem gerek. Sabırla az az düzenli çalışarak öğrenmek istiyorum. Türkçe ve İngilizce kaynak (kitap+video vb.) önerilerini bekliyorum. HTML sorası php öğrenmem gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış
25 YAŞ ALTI ÖĞRENCİYE HARÇSIZ PASAPORT
Geçen haftalarda bir dostum bedava pasaport çıkarttığını söyleyince internette ufak bir araştırma yaptım ancak bu konuyla alakalı güncel yazı bulamadım. Demin kapı çaldı ve pasaportum geldi. Belki bilmeyen vardır işine yarar diye süreci paylaşmak istiyorum
1.adım https://epasaport.egm.gov.tr/ sitesinden randevu aldım.
2.adım okuduğum üniversiteden öğrenci belgemi alıp randevu günümü bekledim.
3.adım 2adet biyometrik vesikalık fotoğraf isteniyor.
4.adım herhangi bankaya gidip "pasaport defter bedeli" 87.5tl yatırılması gerekiyormuş. bunu ben pasaportşubede sıramı beklerken öğrendim hemen en yakın bankaya koştum : ) randevudan evvel yatırılmalı ve dekont alınmalı.
6.adım parmak izi kağıdı alınmalı. bunu bankaya parayı yatırıp tekrar geri döndüğümde memur evraklara bakarken söyledi bende eski kağıt vardı bunun yenisini alman gerek dedi bi daha koşarak hemen parmak izi bölümüne gidip daha önce vermiş olduğumdan doğrudur kağıdı verdiler. parmak izi kağıdını randevudan evvel gidip alırsanız rahat olur.
7.adım kendiniz orada bulunmalısınız (18 yaşından küçükler velileriyle beraber) tüm evrakları nüfus cüzdanınızla beraber memura veriyorsunuz 5dk sonra işlemler bitiyor.
Ben 18nisan pazartesi de başvurumu yaptım, bugün 22nisan cuma pasaport elimde.
Pasaportun geçerlilik tarihi 25 yaşınıza girdiğiniz güne kadar. (doğum tarihim 23eylül1993 - pasaport geçerlilik tarihi 22eylül2018)
inşallah faydalı olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 30

S3 için Cyanogenmod Yükleme Rehberi

Merhaba arkadaşlar size en sade şekilde S3 için rom,root atma yönteminden bahsedeceğim.(Diğer cihazlar için birkaç dosya hariç her şey adım adım aynıdır)

Öncelikle kısa kısa terimlerin anlamını öğrenelim;

ROOT Nedir?

Telefon bize ilk geldiğinde bazı özellikleri kapalı gelir.Root yaparak bu özellikleri açığa çıkartıyoruz.Bir diğer anlamı ise sistemde tam yetkiye sahip olmaktır.

ROM Nedir?

Rom iki çeşittir;

1.Stock Rom=Telefon firmasının yaptığı romlardır.Yani telefonu ilk aldığınızda içindeki olan romdur.
2.Custom Rom=Geliştiriciler tarafından yapılan romlardır.Örneğin CyanogenMod.

CWM Nedir?

Kısaca romları vb şeylerin yükleme ekranı,menü.

WİPE Nedir?

Yeni rom yüklemeden önce ve yükledikten sonra yapılması gereken işlem.Telefondaki tüm artıkları,verileri siler.Yeni rom yükleyeceğimiz için eski sistemdeki verilerin çakışmaması için.(Wipe atmadan önce rehber,galeri gibi dosyalarınızın yedeğini alıp wipe atın yoksa hepsi silinir.)

Herşeyden önce ne olur ne olmaz diye efs yedeğimizi alalım.Şurdakileri uygularsanız tamamdır.

EFS Yedeği almak http://goo.gl/A6aCPT

Şimdi gelelim bize gerekli olan dosyaları indirmemize.

1. http://goo.gl/mYBf3 Root Dosyası
2. http://goo.gl/ac1pYs Odin Dosyası
3. http://goo.gl/CahLZW Gapps Dosyası (Bu dosyayı telefonunuzdaki sd karta atıyoruz.)
4. http://goo.gl/K9p1d3 CWM Dosyası
5. http://goo.gl/osOLG Cyanogenmod Romları (Bu dosyayı telefonunuzdaki sd karta atıyoruz.)

Eğer yenilikleri hemen denemek için Nightly sürümünü indirip kullanın.(Her gece sürekli olarak güncelleme gelir.Birkaç hatalar dışında kullanılabilir)Ama yok ben bir kere yükleyim derseniz Stable sürümünü indirip kurun.(En stabil romlardır.)

TELEFONA ROOT ATMA

Tüm dosyaları indirdiğinize emin olduktan sonra telefonu USB kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Telefonu Kapatın.Ses kısma + Home tuşu + Güç tuşunu aynı anda basılı tutarak telefonu Download modunda açıyoruz. Sonra bir ekran gelecek ve ses açma tuşuyla devam ediyoruz.
http://i.hizliresim.com/YjgVnE.jpg
Bilgisayarınızdan odin programını açın.
http://i.hizliresim.com/yA0jy9.jpg
Resimde ki gördüğünüz gibi aynı yapın(pda kısmına root dosyasını seçiyoruz) ve starta basın.Bu işlem kısa sürecek.Bittikten sonra telefonunuzu açın ve ekranda SuperSU uygulamasını göreceksiniz ve artık telefonunuz rootlu.

Telefona CWM yükleme

Rootlama olayı gibi ama bu sefer CWM dosyasını seçiyoruz.(Pda kısmına Cwm dosyasını seçiyoruz.Ama dikkatli olun resimde ki gibi işaretli olacak)Bittikten sonra telefonu açın.

WİPE ATMA

Telefonu bu sefer ses açma + home tuşu + güç tuşuna basılı tutarak açıyoruz.
Ekrana CWM menüsü gelecek.(Ses kısma tuşu aşağı,Ses açma tuşu yukarı,Kilit tuşu ise o bölüme girmenize yarıyor.)

Yapamayanlar için şu video yardımcınız olacak

http://goo.gl/JzLr02

Ekrandan wipe cache partition sonasında , wipe data/factory reset yazılarını seçiyoruz ve Wipe işlemi bitti.

Sonra install zip > choose zip from sdcard > /0 > Cyanogenmod dosyamızı seçtikten sonra google uygulamalarımızı yüklüyoruz(Gapps)

İnstall zip > choose zip from sdcard > /0 > Gapps dosyamızı seçiyoruz.Ve işlem bitti.Cwm münüde ki En başta olan reboot systemi seçerek telefonu yeniden başlatıyoruz.

Telefon yeniden başladıktan sonra gerekli ayarları dil,saat vs gibi ayarladıktan sonra artık Cyanogenmod’lu bir telefonunuz var.Diyelim ki sıkıldınız yada beğenmediniz.Telefonunuzun Stock romunu bulduktan sonra Odin ile o romu kurun telefonunuz eski haline gelecektir.

S3 için henüz en son cm11 sürümü mevcut.Cm12(lollipop) daha çıkmadı ama en yakın zamanda çıkacaktır.(Lollipop yerine Marshmallow sürümü çıktı)

Herhangi bir yanlışlıkla doğacak problemlerden ben sorumlu değilim.Anlattığımı uygularsanız sorunsuz bir iş çıkacaktır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 49