3 yıldır kullanmakta olduğum iPhone 7 cihazın imei numarasını klonlamışlar. Dolayısıyla 1 ay sonra kullanılmaz hale gelecek. Faturayı da Allah bilir nereye koydum. Yok mudur bunun çözümü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • Namarie @namarie

  Bir tanıdığımın da yurtdışından getirip pasaporta kayıt ettirdiği cihazın imei numarası klonlanmış ve hatta kapandı onunki. Biraz baktığımda şöyle bir bilgi gördüm:

  Yine BTK, “Yolcu beraberinde yurt dışından getirilen cihazımın kaydı yapıldıktan sonra elektronik kimlik bilgisi değiştirilmiş (klon) ise bu cihazı nasıl kullanabilirim?” sorusunu şu şekilde yanıtlıyor: “Yolcu beraberinde yurtdışından getirilen cihazlar kayıt sahibi tarafından e-devlet kapısı https://www.turkiye.gov.tr/btk-imei-cep-eslestirme alanından tek GSM numarası ile eşleşme işleminin gerçekleştirmesi sonucunda kullanıma açılabilecektir.”

 • Guapo @guapo

  Aynısı 6s'te başıma geldi. Faturası vardı açtırdım kendi numarama. E-devletten kontrol edince eşlenmiş çıksa da 2 hafta - 1 ayda sinyal almaya başlıyor telefon. O süre operatörlerden kaynaklanıyor. BTK çabuk eşliyor aslında. Genelde eşlenmiş numarayı başka operatöre taşıyınca tekrar eşlemek gerekir derler ama bende öyle olmadı. Açtırdığımda TT'dum sonra Turkcell'e taşıdım sorun olmadı. Ama şunu bil o telefonu satman çok zor. İnsanlara bunu anlatmak , prosedürlerle uğraşmak çok can sıkar. Açtırma garantisi verirsen çok uğraşırsın. Adama "parayı ver 1 ay sonra kullan ve başkasına satama" diyorsun resmen. İster istemez piyasanın çok altına vermen lazım. Açtırma garantisiyle 1300 max isteyebileceğin fiyat. Ben neredeyse parça fiyatına Samsung S4+S3 takas yaptım. Yedek telefon dursunlar kenarda. He yine iPhone'un ölüsü 2 Samsung etti ama 1500tl'lik telefonu 400e verdik. Yurtdışı telefonu iyi kötü 2ay-6ay açıyorlar. Bu klonlu iPhone'lar tamamen çaresiz. Ben 500tl'ye koydum ilanı. Faturayı veririm gerisine karışmam dedim. Alan çocukta dock varmış iPod yerine kullanacakmış. Daha önce onun da başına gelmiş. Açtırmayı bi deneyecem işte olursa olur olmazsa kalır diye yaptık ticareti.

 • Omer @omerf97

  Para verip almışım hemde Türkiye'den o kadar vergiye rağmen. Sonra biri kopyaladı diye faturasını evrağını gösterdiğim ürünü sadece benim numarama açıyorlar. Satmıyorum, eşime dostuma veremiyorum. Içinde yaşamasak güzel ülke

Steam yaz indirimleri başladığına göre DCS World ile ilgili bir kaç soru sorayım.
1- F-16C dlcsi alınır mı yoksa falcon bms’e mi yönelmeliyim?
2- Ek haritalarda görevler var mı? Var ise Flaming Cliffs 3 ile uyumlu mu?
3- Tavsiye ettiğiniz eklenti var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

LetGo ve Sahibinden ölücülerinden gına geldi. Buradan ihtiyacı olan varsa ucuza satarım. Düşündüğüm fiyatlar:
Msi GTX 1050 2GB : 400 TL (Kutusu Yok)
Gskill 4 GB DDR3 Ram (1333 MHZ): 60 TL
Kingston 4 GB DDR3 RAM (1333 MHZ): 60 TL
i3 4130 : 200 TL
2 GB DDR3 Ram (Çalışıp çalışmadığını bilmiyorum): Kargoyu karşılayana ücretsiz
Cooler Master 500w PSU (Fotoğrafını çekmeyi unutmuşum): 100 TL

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ekran kartı için 2x molex-8 pin ya da 6pin-8pin çevirici kullanan var mı? Bu yöntem güvenli midir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mevcut bilgisayarımı güncellemeyi düşünüyorum. Almayı planladıklarım :
Ryzen 5 1600
Msi B450M pro-m2 v2
Corsair vengance 8 GB 3000mhz
Toplam 1052 liraya mal oluyor. Bu parçalar mantıklı mıdır? Ayrıca fiyatı çok da yükseltmeden ne gibi değişiklikler yapılabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 17

Birbirinden alakası iki sorum olacak.
1- Python'da seri porttan veri okutmaya çalıştığımda gelen veri b'veri' şeklinde oluyor. Gelen veriyi nasıl düzgün alabilirim?
2-Steam'de 50 lira var DCS World için ek paket alayım diyorum. (Fazla para harcamadan.) Su-33 ya da A-10A alıp geçsem mi? Yoksa gözümü kapatıp Flaming Cliffs 3 almam daha mı mantıklı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şöyle bir sorum olacak.
pip install .... komutunu kullanınca sertifika hatası alıyorum. Bu nedenle genelde tar.gz dosyalarını indirip o şekilde kuruyorum. Ancak dlib kurmaya çalıştığımda (3 mb civarında) "Building wheel for dlib (setup.py) ... " şeklinde saatlerce kalıyor.. (Eski sürümleri de denedim)
Dolayısıyla:
1- Sertifika sorununu nasıl çözerim?
2- dlib'i başka nasıl kurabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk defa üyelerini banlayarak test yapan bir site görüyorum. Hayır 1 saatliğine banla 1 günlüğüne banlamak nedir? ( Arkadaşım bir ekran görüntüsü daha gönderdi onu da ekledim)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 28