Selamlar. M2 Macbook Pro veya Air almayı düşünüyorum. Şu anki kullanımım hiçbir render veya yazılım programıyla ilgili değil, yalnızca ofis-excel kapsamında. Fakat 14 inç Pro'ların XDR ekranı ve diğer tüm bileşenleri de oldukça güzel olduğundan bütçem toparlandıktan sonra 1-2 yıl içerisinde 14 inç'e geçeceğim. Bu düşünüldüğünde, şu an Pro veya Air'dan hangisi mantıklı olur acaba? Pro'ların ikinci el satışta daha çabuk ve değerini çok kaybetmeden satıldığını söyleyenler oldu. Tabii, mobilite açısından da şu an M2 Air daha avantajlı benim için.

Not: Öğrenci indirimiyle PT'den alacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 23
 • Papa Emeritus @pope

  M2 Air ram ve depolama ekleyince M1 Pro 14” fiyatına çok yaklaşıyor. M1 Pro alıp geçerdim. https://teknoseyir.com/durum/1607608#comment-5777896

  • Namarie @namarie

   Hocam, zaten şöyle oluyor benim senaryomda, bütçem el verse M1 Pro 14" alırdım kesinlikle. Benim düşüncem şimdilik kendi adıma bir giriş modeli alıp, ileride yükseltmek. Bu giriş modeli için hangisi en makul olur sizce? 30 bine M2 Pro 8GB Ram 512 SSD'li şu an yakın olduğum seçenek. Açıkçası M1 Air base model de bir seçenek, şu an büyük bir işlemci-ram-ssd birimine ihtiyaç duymadığım için. Ürünü alırken, sonrasında ikinci elde en rahat ve değer kaybetmeden satabileceğim modeli de belirlemeye çalışıyorum.

  • Namarie @namarie

   Hocam, döndüm dolaştım sonuç olarak 43 bin TL'ye M1 Pro 14" almaya karar verdim. Salı günü M2 işlemciler satışa çıkacak, sizce doğru bir tercih mi?

  • Namarie @namarie

   M2'lerin başlangıç fiyatı 50 bin gözüküyor apple'da, fakat Amazon-Vatan gibi aracılarda o cihaz da daha uyguna satılır mı diye bir kaygı duydum. 43 bin yerine 46 bine M2 de alınabilir gibi gibi.

  • Papa Emeritus @pope

   @namarie M2’nin anlamı yok üstüne bir dolu gereksiz para vereceksiniz. M1 Pro hayırlı olsun diyorum 😀 Benim attığımı alacaksınız değil mi? Baz M2‘de 32 GB ram yok, o taraftan büyük handikap var zaten.

  • Namarie @namarie

   @pope Yok hocam, Vatan'dan 16 GB Ram, 512 SSD'li olanı almayı düşünüyorum, kurumsal fatura keserek. Toplam 36 bine filan denk geliyor ama hala M2 kararsızlığı yaşıyorum. 😅 Yani, Amazon filan salı günü 46 bine M2 Pro'lu 2023 cihaz satarsa üzülürüm biraz.

 • macuser @macuser

  1 ay önce Trendyol da m2 macbook air 16 gb olan 27499 civarıydı.Keşke o zamanlar alsaydınız.

 • olasandra @olasandra

  Air al. Aradaki farkı ram ve sddye yatır.

 • qubit @qubit

  Şu an fikir vermek zor. Öncelikle mobil mi yaşanacak masaüstü mü ağırlıklı kullanılacak? Ekrana bağlanacaksa MBA kafi bu işler için. Harici ekrana bağlanacak bir makineyi 14, 16 almaya gerek yok.

  M2 serisinde 256GB almıyoruz. Buna dikkat edin. Disk yavaş. M1 alınabilir ama sonuçta 2 yaşında; Apple M2'li sistemlere göre 2 yıl erken fişini çekebilir. Rezil bir durum.

  8GB'tan da kaçının. Ofis programı çok bellek tüketmez denebilir belki ama makine uzun ömürlü olur.

  Son not: Apple 3 yıllık süreyi zamanında yazdığım gibi iyi kullanamadı. Bu yönetici takımı ile bu kadar. x86 tarafında M1, M2'ye yetiştiler diyebilirim. Ha aynı kalite bir dizüstü sunabilen var mı bilmiyorum ama M2 uçuyor kaçıyor devri maalesef sona erdi. Firma muazzam avantajı kullanamadı. Bu gerçek açığa çıktıkça da satışı düşecek.

  • Namarie @namarie

   Şunu alıyorum madem şu kadar ekliyim bu olsun, e o zaman da şunu alayım süreciyle 14" M1 Pro'yu 43 bine almaya kadar geldim, KDV indirimiyle 35.900'e denk gelecek. En azından XDR ekranım, gerektiği kadar bağlantı noktam filan olur... 16 GB Ram, 512 SSD de iyi bir süre idare eder.

  • qubit @qubit

   @namarie üzgünüm yorumum sadece M1-M2 MBA ailesi için geçerli. 14" sınıfını takip edemedim.

Bugün telefonum bozuldu, mecburen hızlıca almam lazım. A52 ve M52 arasında kaldım, açıkçası ois-toza/suya dayanıklılık gibi faktörlerden A52 daha makul geliyor ama M52 de daha fazla önerilen bir model. Tavsiyeniz var mı acaba?

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/655654-716925/samsung-galaxy-a52_samsung-galaxy-m52-5g/

Samsung Galaxy A52 - Samsung Galaxy M52 5G Karşılaştırması - Epey

Epey - Samsung Galaxy A52 - Samsung Galaxy M52 5G özellik ve fiyat karşılaştırması
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Selamlar, notebook ekranımda şöyle bir çizgi belirdi, başta daha da ufaktı fakat gittikçe büyüyor. Sizce neden olmuştur ve bir çözümü var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar herkese, sonunda eve robot süpürge alıyoruz. Xiaomi'nin ikinci pro nesili olan Mop 2 Pro ile Viomi V3 arasında kaldım. Mop 2 pro birçok açıdan daha pürüzsüz olduğunu düşünsem de kamera sistemi lazer taramaya göre daha zayıf kalır mı diye düşündürüyor. Nesne tanıması daha iyiymiş sanırım ama, kararsız kaldım. Siz bu iki ürün arasından hangisini tercih edersiniz veya bu aralıkta daha avantajlı bir ürün var mı?

https://www.epey.com/robot-supurge/karsilastir/594336-655464/viomi-v3_mi-robot-vacuum-mop-2-pro-plus-3d-explore/

#robotsüpürge

Viomi V3 - Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro + 3D Explore Karşılaştırması - Epey

Epey - Viomi V3 - Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro + 3D Explore özellik ve fiyat karşılaştırması
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar. Kablosuz bluetooth kulaklıklardan sanırım orta segment bir tavsiyeye ihtiyacım var. Kullanım olarak, yürüyüşlerde, toplantılarda müzik ve sesli görüşme için uygun olması yeterli. Giriş seviyesindekilerde en büyük sorun dış sesi çok alması sebebiyle görüşme yapılamazlıkları maalesef. Tavsiyeniz var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu tarz bir hizmeti kullanan oldu mu? Ailemin bir denemesi için 1 aylık robot süpürge kiralamayı düşünüyorum. Hoş burada viomi v2'ye 1 ay için 400-450 TL fiyat biçmişler, 200-250 TL olsaydı düşünüyordum kiralamayı. Not: Henüz bu siteler ve hizmet ne kadar güvenilirdir araştırması yapmadım, duruma göre yapacağım.

https://kiralabunu.com/

KiralaBunu.com

İstediğin ürünü aydan aya ödeyerek kirala!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi akşamlar herkese, kuzenimin xiaomi pro 2 scooter modelinin fren kolu kırılmış bugün. Daha önce yedek parça satın alımı yapan oldu mu, ne tavsiye edersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, daha önce bu forumdan biri, kendi sistemi üzerinden bir yöntem göstermişti. Bir arayüz üzerinden, belli bir miktar para ile o kişinin işlem kümesine bağlanıyordunuz ve kazanç olursa o kişiye de belli bir oranda kazandırmakla birlikte siz de onun işlemlerinden kazanıyordunuz. Bu yatırım yöntemini bir incelemek istiyorum, neydi hatırlayan veya bilen var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • alaria @alaria

  Forex sistemiydi de üyeyi hatırlamıyorum.

 • Namarie @namarie

  Hayır, hatırladığım kadarıyla, gayet makul bir sisteme sahip. Ancak kazan-kazan mantığının işleyebileceği bir sistemdi. Parayı bir kişiye teslim etmiyorsunuz, yine sizin hesabınızda duruyor ancak o parayı, abonesi olduğunuz kişinin işlemlerinin aynısını yapmanızı sağlıyor sistem. Tabii, her şeyde olduğu gibi bunda da suistimal mümkün. Fakat, halihazırda kendisi için gayet iyi işlemler yapan birinin, hiçbir ek çaba sarfetmeksizin bu işlemleriyle başkalarının parasıyla para kazanabilmesini sağladığı için, bir kazan-kazan durumunu sağlayabiliyor. En azından böyle hatırlıyordum, zaten incelemek için sordum burada da. 😀

 • yamyam2576 @yamyam2576_

  @norego tradehane isminde sitesi vardı sanırım kapatmış ama youtube da videoları duruyor

Selamlar, LG televizyonumun şu kumandası artık katlanılamaz derece çalışmamaya başlamış, babam epey çile çekiyormuş. Tamiri kolay mıdır acaba? Sorunu, arada bir çalışıyor fakat genellikle hangi açı denenirse denensin çalışmıyormuş, pil değişimi de etki etmedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14