Yuh ya, bu kadar da olmaz.

https://eksisozluk.com/entry/125701819

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10
 • kurtcuk @kurtcuk

  TRde hangi vatandaş kuryeye güvenip servise cihaz verecek. Kolpa geldi

 • Alpi Atansay @alpi350

  Hoydaaa bunlar neymiş böyle ya? 😲
  Google haritalar bu konuda nasıl desem çok ilkel, bir dükkanın yerini saçma bir şekilde kolayca değiştirebilirken yol ortasındaki olmayan eczanenin yerini değiştiremiyorsun. Buna bir çözüm şart. Bu onay süreci nasıl işliyor bilmiyorum fakat adam evde kızının fotoğrafını bile tutup lokasyona yüklüyor. Ya abicim senin küçük kızını neden millete gösteriyorsun. O yerin fotoğrafını çeksene. Bahçede yaptığı pazar kahvaltısını koymuş bana. Peynir, zeytin, domates, koca bir somun ekmek... Bana ne sizin kahvaltınızdan. 😡 Merak eden olursa söylediğim lokasyonu atabilirim. Uydurma şeyler değil yani bunlar.

 • Mr.Tekin @tekin224

  Kontrolü basit aslında
  Haritalara puan veren yorum yapan herkes yerel rehber sayılıyor. Mesela haritalarda x sokakta bir işyeri açıldı diye başvuru varsa o sokaktan geçen yerel rehberlere böyle bir işyeri var mı diye soru gönderirsin olur biter.

  • catpower @catpower

   bu işi yapan zaten yerel rehber bu şekilde onaylanmasının imkanı yok yerel rehberlerden kodlar alıyorlar hızlı onaylansın diye hatta google map kodu satılıyor. O yüzden bazı hesapları kasıyorlar sahte lokasyonlarla çok gezmiş gösterip google map yanıltıyorlar her yorum her cevap seviyeyi yükseltiyor bir yerden sonra Google diyorki bu adam doğrudur oda bu işi yapıyor.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  En son Turkiye'ye geldigimde (2 sene oluyor) baya garip gelmisti bu alakasiz dukkanlar ne diye. Simdi her sey anlasildi.

Siz de farkediyor musunuz bilmiyorum, internet gitgide boktanlaşmaya başlamadı mı? Her taraf fenomen dolu, kaçamıyorsun. Youtube'da bir şey aratıyorsun alakasız şeyler çıkıyor, google desen her aratışında reklam dolu. Mobil oyunlar reklam çöplüğü olmuş. Herkes ya fenomen olayım ya da mobil oyun yapıp parayı kırayım düşüncesinde. Eskiden internet bizim için televizyon çöplüğünden kaçış noktasıydı, kısa sürede bilgiye ulaşmanın yoluydu, heyecan vericiydi. Şimdi bok çukuruna döndü. Bu işin sonu nereye varacak bilmiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • POfficer @felixfelicis

  YouTube hakikaten gitgide boktan bi hal almaya başladı. Abonelikler sekmesi dışına çıkmıyorum. Şöyle bi kafayı uzatsam midem bulanıyor.

 • gokhans @gokhans

  İnternet yokken köyün delisi diyeceğin, yüzüne tükürmeyeceğin cahil tipler internette sahte profesörcülük oynuyor. Twitterda herşeyi bilen asrın profesörleri hergün sağa sola yargı dağıtıyor. Babası faturayı ödemese internete giremeyecek tipler ekşide sözde aldıkları yüksek maaşlarla niklerinin arkasına sığınıp hava atmaya çalışıyor. Bunların en büyük nedeni toplumdaki son yıllarda oluşan aşırı yozlaşma.

  Yanlış yapana doğruyu söyleyince ne diyo bu deli deniliyor. Doğruyu söylediğin için, adaleti savunduğun için, hırsızlığa göz yummadığın için, şarlatanlara tokadı bastığın için, güzel bir dünya istediğin için, namuslu şerefli ahlaklı vatansever olduğun için, paraya değil Yaradana kulluk ettiğin için ötekileştiriliyorsun. Birilerinin kapısında köpek olmazsan terörist diyorlar. Hırsız sürüsü vergilerini düşman ganimeti gibi aralarında bölüşüyor ve hesap sorarsan vatan haini diyorlar. Şarlatanların yalanlarına değil Allahın dediklerine inandığın için dini inancına laf ediyorlar. Adama cebindeki parayı çalıyorlar diyorsun bizim kafamız basmaz onlar yapıyorsa bi bildikleri vardır biz kimizki onlar büyük adam onlar bilir diyorlar. Birey olmanın farkına varamamış, hizmetçisi olsun diye oy verdiği adamın hizmetçisi olmuş gerzek sürüsü dolu dünyada.

 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  Herbokolog üreten bir ülkeyiz de ondan bence 🙀

 • Cihangir @chngr

  İnternet dünyası oturmaya başladı. Herşeyin ücretsiz olduğu aradığın herşeyi bulabildiğin bir yer olmaktan uzaklaşıyor. Reklam üzerinden gelir elde etme modeli bu noktaya getirdi. Reklam için gizlilik ihlal edildi ilk, daha sonra ne kadar çok takipçi okadar çok para olayı ile içeriğin önemi olmadan sadece popülerlik kastılar. Şuan hangi influancer para almadan birşeyi önerir, önerse bile kim para almadığından emin olacak. Hep bir şüpe olacak. Şuan newsletter ile başlayan başka birinin perspektifinden olaylara bakma işi geleceğin internet dünyası olacağına inanıyorum.

Babam 2 doz sinovac olmuştu, bugün sabah 8'de gidip biontech olmuş. Üstad kokteyl yaptı, halinden memnun 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vücut egzersizi için uygulama önerisi olan var mı? Çok fazla app var tecrübeli birisi yardımcı olursa sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Biontech aşısında yan etkilerden biri bel ağrısı mıydı? Ateş, halsizlik vs yok ama bel ağrısı abovvvv, sağlam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Şirketinde Confluence kullanan var mı? Öğrenmek için dokümantasyon varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir süre siteden uzak kalacağım, siyaset ve gündem çok yordu, işlerime odaklanamaz oldum. Görüşmek üzere, iyi geceler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6