Bir aydır Lex Fridman Podcast izliyorum. Lisedeyken açıp Wikipedia dolaşıyormuş hissini yeniden aldım. Herkese tavsiye ederim. Bakış açısı ve dolayısıyla hayat değiştirebilecek nitelikte görüyorum.

Özellikle tavsiye bölümlerim: Donald Hoffman, Todd Howard, Guido Van Rossum, Andrej Karpathy, Micheal Levin, Nick Lane, John Carmack, Orion Vinyals, Demis Hassabis, Rick Rubin ve daha bir çok kişi. Her videosu mükemmel değil ama konu başlıkları ve kişiye göre seçiyorum.

Şu an da Stephen Wolfram'ın katılımlarını sırayla izliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Not tutmak için ne kullanıyorsunuz? Ben hep google keep kullandım. Biraz daha gelişmiş bir şeye geçmeyi düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

Kaç kişi signal'e geçti? Ben indirdim baktım WhatsApp'takilerin %10'u anca geçmiş. O da indirmişler, kullanıyorlar mı bilemiyorum. Sizce ne olacak, 1 aya herkes bunu unutup devam mı edecek?
Bunun üstüne yavaş yavaş diğer platformlar da genişletirler bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

[Güncelleme] Bugün servise gidip konuştum. Ellerinde kalmadığını ama bazen depoda parça kalabildiğini soracaklarını söylediler. Parça dediğim de kırık parçalar değil, tüm raylı sistemin, kulaktan kulağa olan kısmın, tamamını kapsıyor. Tümden onu değiştirebildiklerini söylediler.
Bunun da garantiye girmediğini ve benim kulaklık rengim için 700, siyah için 900 civarında olduğunu söylediler. Hem bu, benim belimi bükecek bir miktar, hem de parçayı bulabileceklerine güvenim yok.
Kısaca yine alternatif çözümlere kaldım.

]Aylardır yavaş yavaş kırıldı. Dün gece bir çat ile bu hale geldi. İlk çatlaktan beri araştırıyorum bir tane bile düzgün yedek parçacı bulamadım. Hayır, daha bir yıl da garantisi var. Ama garanti için arıyorum, biz kırığı tamir edemiyoruz diyorlar.
Siteyi hesaba girmeden takip ediyorum. Yine de bir kaç tamir ile uğraşan insana rastladım. Acaba siz yedek parçanızı nereden alıyorsunuz? Ya da o kadar para verip aldığım cihaz çöp mü olacak?

Kulaklık WH-1000XM3
Gidip bozuk ürünü insanlardan satın alayım da parçasını kullanayım dedim o da yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 24
 • kortex @kortex

  Kullanıcı hatası değil diyen arkadaşlara bir şey demek istiyorum. Bu durum maalesef bu durum kullanıcı hatası benim de dahil olduğum kullanıcı hatası. Kulaklığı çıkarıp takarken enseden çıkarmak takmak gerek. Aniden esneterek kafadan yukarıya çıkarmak doğru değil. Ama bu durum Sony’nin hatasız olduğu anlamına gelmez. en kolay kırılacak yer için yedek parça bulundurması ya da tasarımı o bölge için özeleştirmeliydi. Hatta bütün kulaklık üreticilerinin ürün kutusuna kulaklığın nasıl çıkarılıp takılmasıyla ilgili bir rehber koyması gerekiyor. Ama arkadaşın durumu hakkında bir şey diyemem. Sony bir çözüm sağlamalıydı.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   Hocam ben kasıtlı olarak oradan kırılması için zayıflık bıraktıklarına kesinlikle eminim. Benim sıradan bir insan olarak tasarımı daha sağlam hale getirmek için aklıma gelen şeylerin yıllardır bu alanda üretim yapan firmaların aklına gelmemesi mümkün değil. Yukarıda yazdım: Kırılmaz diye aldığım bir kulaklık dahi hiç aklıma gelmeyen bir yerinden kırıldı. Tamir ettirdim ama şimdi yine aynı yerden kırılmanın yollarını arıyor. Bu sebeple ufak çatlakları görür görmez kulaklığı söküp görebildiğim bütün kırılma aşamasında olan yerlere güçlendirme yaptım.

  • kortex @kortex

   @orcun Söyledikleriniz tamamen doğru.

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Eğer sadece 1 ile işaretlediğim yer kırıldıysa, THH vs. yollarla hakkınızı bir şekilde alana kadar kulaklığı kullanmaya devam edebilmek için bu iki parçayı plastik kelepçe ile birbirine birleştirin. Plastik kelepçenin kulaklığı çizmesini vs. önlemek için plastik kelepçe ile araya şerit şeklinde bir kumaş vs. kesip koyabilirsiniz.
  Eğer hiçbir şekilde durum çözülemezse aklıma tek gelen şey yine bu iki parçanın kenar kısımlardan bu parçaların arasına giren parçaya yapıştırıcı değmeyecek şekilde ince işçilikle yapıştırmak olabilir. Kulaklık gibi bir miktar gerilim altında olacak bir üründe orayı incecik plastikle tutturmuşlar. Şaka gibi.
  Düzenleme: Şimdi fark ettim, sadece oradan kırılmamış. Plastik kelepçe iş görmeyebilir veya diğer yere yük bineceği için oranın da kırılmasına neden olabilir. Sorun çözülmezse iki yerden birden yapıştırılması gerek.

  • nogad @nogad

   İlk 6 aydan sonra orası kırıldı ve dediğiniz gibi yöntemlerle kullanıyordum. Şimdi de 15. ayda arkadaki destek kırıldı. Ben de sağlamından tamir ya da parça arayışına girdim artık.

 • cgdincer @cgdincer

  kırık parçayı yolla, 3d printer dan yenisini basalım.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  700 lira denme sebebi senin cayman için. desen ki tamam veriyorum 700 lira yan çizerler.

Evdeki televizyon için kablosuz menzil genişletici almam gerekiyor. Televizyonun kablosuz özelliği yok. Ben de şöyle bir ürün buldum biraz indirim de varmış. https://www.hepsiburada.com/d-link-dap-1325-a1a-300mbps-cift-antenli-kablosuz-menzil-genisletici-p-HBV00000A5LU7?magaza=Hepsiburada bu cihazı almayı düşünüyorum daha iyisi var mıdır?

D-Link DAP-1325/A1A 300Mbps Çift Antenli Kablosuz Menzil Fiyatı

D-Link DAP-1325/A1A 300Mbps Çift Antenli Kablosuz Menzil en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yurtdışından bir staj için telefondan mülakat yapacağım. Çok heyecanlıyım. Ne tavsiye edersiniz? #Tavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13