[Güncelleme] Bugün servise gidip konuştum. Ellerinde kalmadığını ama bazen depoda parça kalabildiğini soracaklarını söylediler. Parça dediğim de kırık parçalar değil, tüm raylı sistemin, kulaktan kulağa olan kısmın, tamamını kapsıyor. Tümden onu değiştirebildiklerini söylediler.
Bunun da garantiye girmediğini ve benim kulaklık rengim için 700, siyah için 900 civarında olduğunu söylediler. Hem bu, benim belimi bükecek bir miktar, hem de parçayı bulabileceklerine güvenim yok.
Kısaca yine alternatif çözümlere kaldım.

]Aylardır yavaş yavaş kırıldı. Dün gece bir çat ile bu hale geldi. İlk çatlaktan beri araştırıyorum bir tane bile düzgün yedek parçacı bulamadım. Hayır, daha bir yıl da garantisi var. Ama garanti için arıyorum, biz kırığı tamir edemiyoruz diyorlar.
Siteyi hesaba girmeden takip ediyorum. Yine de bir kaç tamir ile uğraşan insana rastladım. Acaba siz yedek parçanızı nereden alıyorsunuz? Ya da o kadar para verip aldığım cihaz çöp mü olacak?

Kulaklık WH-1000XM3
Gidip bozuk ürünü insanlardan satın alayım da parçasını kullanayım dedim o da yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • OLDBoy @oldboy

  Garantisi olan ürünü tamir edemiyoruz ne demek onu anlamadım. Kullanıcı hatası diye ısrar ediyorlar diyecem ama o kapsama da alınmaz ki bu.

 • Omer @omerf97

  Yer yüzünde o noktadan kırılmayan bir sony kulaklik yok. Benimki siyahtı elektrik bandı çektim geçtim.

 • kortex @kortex

  Belki makaron ile tamir edebilirsin

 • Johan @johan28

  Neden kendin uğraşıyorsun şuan boşver ver servise yapamıyoruz yazan bir belge al eline sonra THH başvur orada sor tamir edebilirmiyim diye sonuç çıkana kadar kullanmak için ya da hiç sormadan sonuç gelene kadar geçici makaron olur bant olur bir çözüm yap sonuç çok büyük ihtimal lehine olacaktır çünkü en az 2 yıl yedek parça sağlamak zorundalar. Sen kırsan bile paranla satın alabilmelisin. Gördüğüm kadarıyla da kullanıcı hatasına benzemiyor ama bilemem.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  servisi zorlarsan çözersin. en kötü thh ye başvur. iyice b.kunu çıkardı sony. bende mdr1 için ped istedim yok dediler. yasal olarak 10 sene elinde olmak zorunda.

 • Mlih @melih-atmaca

  Servis parasıyla da olsa yapmak zorunda hocam Biraz uğraşın olmuyorsa Tüketici Hakem Heyeti var Bazen thh lafını duyunca geri adım atabiliyorlar, başıma geldi

 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Merhaba. Sizin kulakliginizda da aldiginizdan beri menteselerden çıtırtı sesi geliyor mu?

 • imperio @imperio

  Thh ver. Tamir ya da değişim yapacaklar. Parasıyla bile tamir yapamıyorlarsa değiştirmek zorundalar, garantisi olan ürün.

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Kullanıcı hatası falan değil bu durum. Creative Tactic 3D Alpha kulaklık almıştım. Kulaklık yükseklik ayarı yapıldığı içeri girip çıkan yerden çat kırıldı. Tabi kırılır çünkü kırılgan, gevrek bir plastik kullanmışlar. Sonra bu kulaklığı sevdiğim için ve o bölgesi tamamen metal olduğu için Creative Tactic 3D Rage aldım. Bir de Rage'de sabit kablo yoktu; USB, 3,5 mm jak girişleri her yerde bulunabilen kablolarla bağlanabiliyordu. Bu da tam kulaklığın sürücüsünün bulunduğu yerle ayar kısmının birleştiği yerden kırıldı. Bu sefer servisine gönderdim ve neyse ki ücreti karşılığında yaptılar. Firma ürünü kötü yapsa da servis elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştı.
  Kardeşimde ise Steelseries'in resimdeki kulaklığı vardı. Kablosunda sıkıntı çıktı ama asla kırılmadı. Bundan sonra bu tasarımdaki kulaklıkları tercih edeceğim. Hyper-X Cloud 2 veya Rampage Drop gibi kulaklıklar da bu şekilde daha sağlam bir tasarıma sahip.

 • kortex @kortex

  Kullanıcı hatası değil diyen arkadaşlara bir şey demek istiyorum. Bu durum maalesef bu durum kullanıcı hatası benim de dahil olduğum kullanıcı hatası. Kulaklığı çıkarıp takarken enseden çıkarmak takmak gerek. Aniden esneterek kafadan yukarıya çıkarmak doğru değil. Ama bu durum Sony’nin hatasız olduğu anlamına gelmez. en kolay kırılacak yer için yedek parça bulundurması ya da tasarımı o bölge için özeleştirmeliydi. Hatta bütün kulaklık üreticilerinin ürün kutusuna kulaklığın nasıl çıkarılıp takılmasıyla ilgili bir rehber koyması gerekiyor. Ama arkadaşın durumu hakkında bir şey diyemem. Sony bir çözüm sağlamalıydı.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   Hocam ben kasıtlı olarak oradan kırılması için zayıflık bıraktıklarına kesinlikle eminim. Benim sıradan bir insan olarak tasarımı daha sağlam hale getirmek için aklıma gelen şeylerin yıllardır bu alanda üretim yapan firmaların aklına gelmemesi mümkün değil. Yukarıda yazdım: Kırılmaz diye aldığım bir kulaklık dahi hiç aklıma gelmeyen bir yerinden kırıldı. Tamir ettirdim ama şimdi yine aynı yerden kırılmanın yollarını arıyor. Bu sebeple ufak çatlakları görür görmez kulaklığı söküp görebildiğim bütün kırılma aşamasında olan yerlere güçlendirme yaptım.

  • kortex @kortex

   @orcun Söyledikleriniz tamamen doğru.

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Eğer sadece 1 ile işaretlediğim yer kırıldıysa, THH vs. yollarla hakkınızı bir şekilde alana kadar kulaklığı kullanmaya devam edebilmek için bu iki parçayı plastik kelepçe ile birbirine birleştirin. Plastik kelepçenin kulaklığı çizmesini vs. önlemek için plastik kelepçe ile araya şerit şeklinde bir kumaş vs. kesip koyabilirsiniz.
  Eğer hiçbir şekilde durum çözülemezse aklıma tek gelen şey yine bu iki parçanın kenar kısımlardan bu parçaların arasına giren parçaya yapıştırıcı değmeyecek şekilde ince işçilikle yapıştırmak olabilir. Kulaklık gibi bir miktar gerilim altında olacak bir üründe orayı incecik plastikle tutturmuşlar. Şaka gibi.
  Düzenleme: Şimdi fark ettim, sadece oradan kırılmamış. Plastik kelepçe iş görmeyebilir veya diğer yere yük bineceği için oranın da kırılmasına neden olabilir. Sorun çözülmezse iki yerden birden yapıştırılması gerek.

  • nogad @nogad

   İlk 6 aydan sonra orası kırıldı ve dediğiniz gibi yöntemlerle kullanıyordum. Şimdi de 15. ayda arkadaki destek kırıldı. Ben de sağlamından tamir ya da parça arayışına girdim artık.

 • cgdincer @cgdincer

  kırık parçayı yolla, 3d printer dan yenisini basalım.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  700 lira denme sebebi senin cayman için. desen ki tamam veriyorum 700 lira yan çizerler.