Yeni kitaplarım geldi. 3 sene önce oluşturmaya başladığım kütüphanemin yeni kitapları Bilimkurgu&Tarih. Amazon'dan satın aldım. Karton zarfta, zarar görmeden geldi. Kitaplar İthaki Yayınları, Alfa Edebiyat, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınlarından. İthaki ve Türkiye İş B. K. Y. dan ayraç çıktı diğer kitaplarda yok maalesef. Bu 4 kitabı önce sipariş etmiştim, bir 4+2 siparişim daha var onlar gelince tekrar paylaşırım.
Sümerler ve Akadlar: Tarih, Toplum, Kültür - Gebhard J. Selz
Hititler: Hititlerin Yeniden Keşfi - Jörg Klinger
Kendime Düşünceler - Marcus Aurelius
Mevki Uygarlığı - Robert Sheckley
Bir önceki; https://teknoseyir.com/durum/1631927

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni kitaplarım geldi. 2.5 sene önce oluşturmaya başladığım kütüphanemin yeni kitapları Bilimkurgu&Fantastik kitaplar. Online mağazalarda stok sıkıntıları var, 4 kitabı (1 kitabı önce aldım) aynı yerden satın almak istedim, İdefix'i buldum. İlk alışverişim oldu. Hemen kargoladılar. Kargomsende şirketi, baloncuklu poşete sarılı, zarar görmeden getirdi. Kitaplar İthaki Yayınları, Alfa Edebiyat, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınlarından. İthaki Bilimkurgu Klasiklerinden ayraç çıktı diğer kitaplarda yok maalesef. Neuromencer'ı hemen almak istedim, daha önceki yazım aşağıda. Utopia'yı daha önce Amazon'dan aldım, okudum.
Androidler Elektrikli Koyun Düşler mi? - Philip K. Dick
Utopia - Thomas More
Neuromancer - William Gibson
Görünmez Adam - H.G. Wells
Ay'daki İlk İnsanlar - H.G. Wells
Bir önceki; https://teknoseyir.com/durum/1587531
Neuromancer yazım; https://teknoseyir.com/durum/1625413

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Neuromancer'ı okumak istiyordum fakat iyi çevirisi olmadığı söyleniyordu. Geçen yıl İthaki'nin çıkaracağı duyulmuştu. Yeni satışa başlanmış. Toplu kitap alımımda mutlaka alıp okuyacağım.
Neuromancer - William Gibson
Seri: https://teknoseyir.com/durum/1587531

Neuromancer : William Gibson: Amazon.com.tr: Kitap

Neuromancer : William Gibson: Amazon.com.tr: Kitap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

iPhone'u yetkili servise vermeyi düşünüyorum. Telefonu sıfırlamam gerekiyor. Fotoğraflar harici hdd'de yedekli. Kalan herşey iCloud'da yedekli. 1 aylık iCloud alsam fotoğrafları yedekleyip servisten sonra yedeği ordan çeksem, pratik ve hızlı olur. Telefonu sıfırlayınca yedekler gider mi? Deneyimi olanlar, yardım bekliyorum. Teşekkürler.
#Apple #iPhone #iCloud

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni kitaplarım geldi. Bilimkurgu, Mitoloji & Tarih, 3 kitap aldım. 2'si Kolide biri zarfta geldi. Amazon indirim döneminde sipariş ettim. Kitaplar İthaki Yayınları, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları ve Say Yayınları. TİBKY olandan ayraç çıktı diğer kitaplardan çıkmadı. Sorunsuz ve hızlı ulaştı. Birinci Dünya S.T. büyükmüş bayağı, yorumları iyiydi ve TİBKY olunca aldım. Nesir Edda İskandinav Mitoloji için önemli bir eser o yüzden edindim.📚
Viking Mitleri: Nesir Edda - Snorri Sturluson
Uykudaki Uyanıyor - H.G. Wells
Birinci Dünya Savaşı Tarihi - Basil Liddell Hart
Bir önceki; https://teknoseyir.com/durum/1581251

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oral-B Vitality şarjlı diş fırçası kullanıyorum. Öncesinde Cross Action (4'lü paket) kullanıyordum. En son 3D White (4'lü paket) aldım, 80 TL'ydi. Şuan 3D White 210 TL üzeri, Cross Action 200 TL üzeri indirimle Amazonda 187 TL görünüyordu. Çok fazla geldi. Rossmann dan alışveriş yaptığım için kendi marka başlıkları olduğunu biliyordum. Denemek için 2 farklı türünden aldım. Fiyatı 108 TL indirimle 89 TL olmuş(3'lü paket). Kaliteli ürünleri var kötü olduğunu zannetmiyorum. Yedek başlık alacaklar bakabilir. Uyumlu olduğu kutuda yazıyor. Denedikten sonra "Güncelleme" yazarım.
Prokudent Classic ve İntensiv (3'lü paket) aldım. Sensitiv ve Kids modelleride var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 22

Merhaba @hkellecioglu hocam. Sitede altta çıkan reklam kapatılamıyor. Ekran altına yapışık. Bi kaç gündür var, gider diye bekledim yok. Tarayıcıyı kapatıp açtım olmadı, güncellemelere baktım yok. Sadece Teknoseyir de var. Ekranda çok ciddi yer kaplıyor, yazılarıda bozuk.
(iPhone, Chrome)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yeni kitaplarım geldi. Bilimkurgu, Fantastik & Tarih, toplam 5 kitap aldım. Kolide geldiler. Amazon indirim döneminde sipariş ettim. Kitapların 3'ü İthaki Yayınlarından, biri İş Bankası Kültür Yayınları, biri Alfa Edebiyat (İlkez aldım). İthaki Bilimkurgu Klasikleri ve İş B. olanlarda ayraç çıktı fakat diğer kitaplardan çıkmadı. Sorunsuz ve hızlı ulaştı. Hobbit ufakmış biraz garip oldu, kitaplıkta iyi dursun diye ciltli almıştım. Fakat içindeki çizimler çok hoş. Birkaç kitap daha alacaktım fakat stok bitmiş.
Hobbit (Özel Ciltli Baskı) - J.R.R. Tolkien
Yüksek Şato’daki Adam - Philip K. Dick
Odysseia - Homeros
Fahrenheit 451 - Ray Bradbury
Cesur Yeni Dünya - Aldous Huxley
Bir önceki; https://teknoseyir.com/durum/1484056

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 20 / 25

Benim paket 50 mbps'di. Dosya indiriyordum. Bir baktım 25MB/sn hızla inidiriyor. Hız testinde Download, Upload uçmuş. Kampanya falan mı vardı. (200 Mbps +)
#TürkTelekom #İnternet #Speedtest

BeğenFavori PaylaşYorum yap