En alnı öpülesi tweetler listesinde ilk üçü zorlar.
https://twitter.com/kurulukopera/status/1385114929133408260

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, uzun yıllardan sonra ilk kez gamepad alacağım. Xbox kontrolcüsünden almayı düşünüyorum ancak kafama takılan bir şey var, şimdi bu alet pilli ve kontrolcünün yanında pilleri de çıkıyormuş. Yanında çıkan pilleri içine taktığımda kontrolcüye type-c kablo takıp şarj edebilir miyim yoksa onun için ekstra bir şey almam gerekiyor mu? Birde bu aleti geldiği gibi ek bir aparat olmadan bluetooth ile bilgisayara bağlayabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
onimarsynn paylaştı.

Bütün Teknoseyir ahalisine merhabalar. 🙂 Bilindiği üzere bilmeyenler de olabilir tabi ki ama baya bir süredir #tamirtadilat işleri yapıyorum. Çevremden olsun, Teknoseyir ortamından olsun baya bir kişinin tamir işlerini yaptım. Sağolsun çok arkadaş cep telefonlarını, notebooklarını vs. hiç güven sıkıntısı olmadan yolladılar.

Malum bilenler biliyor gene aralık ayından beri neredeyse işsizim. Pandemi yüzünden fabrikada ücretsiz izne çıkartıldım. Çıkartılmadan öncesi de bu işi zaten yapıyordum ama daha çok hobi gibi 2. iş gibiydi. Ondan sonra oradan gelen para ile de kedilere sokak hayvanlarına mama vb. şeyler için yapıyordum. Haliyle son zamanlarda işsiz de kalınca bu iş ilk işim oldu. O yüzden bozulan tamir ettirmek istediğiniz cihazlar varsa tamirini yapabilirim.

Mesela ne tamiri ? Atıyorum telefonunuzun ekranı kırıldı, ahizesi bozuk, kamerası bozuk, pil değişecek, şarj soketi bozuk vs. bu gibi tamirleri zaten yapıyorum. Notebook içinde fiziki herhangi bir sıkıntıları da yapabilirim. Menteşe kırıkları, kasa kırıkları, bunların tamirini de yapabiliyorum. Aklınıza gelebilecek elektronik cihazlarında tamirini yapabiliyorum. Pc parçası mesela gamepad, mouse gibi gibi. Önceki yaptığım işlerin fotoğrafını isteyen olursa onlarıda ekleyebilirim. İşlemleri yaparken zaten Telegram'dan veya Whatsapp üzerinden detaylı her aşamanın resmini size iletiyorum ona göre aksiyon alıyorum.

Örnek vereyim hemen, ya bunun burası bozuk deyip kestirip atmıyorum. İşte telefonun şarj soketi bozuk ama neden bozuk ? soketin detaylı resmini sıkıntılı parçasını gösterecek şekilde atıp ona göre gösteriyorum.

İzmirde oturuyorum ancak elden ürünü teslim alma işini pandemi de araya girince o olaya hiç girmiyorum. Sadece kargo ile gönderim yapabilirsiniz. Teknoseyirden beni etiketleyip olmadı bu durum altından veya Telegram : @orcun89 ,mail : orcun89@outlook.com üzerinden de iletişime geçebilirsiniz. Umarım akışta paylaşıyorum diye rahatsız olan olmaz, oluyorsa da kusurabakmayın. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 39

Umarım pilotlara bir şey olmamıştır.

https://twitter.com/tcsavunma/status/1379765094091997185

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Merhaba, bende Delonghi BCO 264.1 (fotoğraftaki makine) kahve makinesi var. Yaklaşık 6-7 yıllık cihaz ama bakımlarını düzenli yaptım. Son birkaç yıldır bu makineyi sadece filtre kahve için kullanıyordum çünkü 2018 gibi Saeco Lirika aldım espresso kısmını o hallediyordu. Saeco'yu geçen Ocak ayında annemin evine götürmek durumunda kaldım öyle olunca benim emektar Delonghi ile baş başa kaldık. Doğal olarak yıllardır bakım dönemleri haricinde kullanılmayan espresso tarafını kullanmam gerekti; ancak bazı sorunlar yaşıyorum.

Espresso ayarında öğütülmüş kahveyi standart ölçülerde ayarlayıp makineye takıyorum fakat çalıştırınca çok çok az damlalar halinde kahve geliyor. Eskiden böyle değildi tam olması gerektiği gibi 25 saniyede 30ml civarında espresso alırdım ama şimdi 25 saniyede bunun yarısını anca veriyor. Kahveyi hazır çekilmiş aldığım için kalınlıkta sorun vardır belki diyerek en inceden orta kalınlığa kadar deneme çekimleri yaptırdım hepsini denedim.

Espresso kısmında 25 saniyede 30ml kahveyi sadece filtre kahve boyutunda öğütülürse alabiliyorum. Ayrıca espresso kaşığı takılı değilken akan su miktarı da öncesine göre yarı yarıya az. Bu durumda düzgün su akışı sağlamak için yapmam gereken işlem nedir?

Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum çünkü yeni makine almayı bile düşündüm ama fiyatlar benim aldığım zamanın 10 katından fazla olmuş. 300 liraya aldığım Delonghi 6000 lira, 1200 liraya aldığım Saeco şimdi 4500-5000 lira civarlarında. Durum böyle olunca şimdi 1000-1500 liraya alacağım yeni makine bunlardan iyi olmayacaktır diye elimdekini tamir etmek istiyorum.

Makinelerin marka modellerini ayrıca şöyle yazayım, sorun çözülürse internette arayanlar da buraya gelsin 🙂
Delonghi BCO 264.1
Saeco Lirika

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 14

Severin markasının ürünlerini bilen, kullanan var mı? Kalite olarak nasıldır?

Web sitesi:
https://www.severin.com/

Discover first-class household appliances online now | SEVERIN

SEVERIN stands for high-quality electrical appliances "made in Germany". Discover our large selection of useful aids for daily life now.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ariete marka kahve makinesi alacağım ama marka resmi olarak Türkiye'de yok. Amazon TR üzerinden Amazon Germany mağazasından sipariş versem alacağım ürüne kaç yıl destek sunarlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün sizden bu ürün hakkında yorumlarınızı rica etmiştim, yorum gelmedi. Ben de denemek için aldım.

Ürünün tam adı "Zore 7016 Bluetooth Speaker" İnternette 150-250 lira gibi geniş bir fiyat aralığında satılıyor bu ürün. Amazon'da 63 liraya düştüğünü görünce sırf meraktan aldım.

Hoparlör dikey yapıda, dengede durması için tabanını düz bile üretememişler kalitesini oradan anlayın. Paketten çıkarttım, masaya koydum dokunmasanız bile sallanıyor alet. Neyse açma tuşuna bastım, basmaz olsaydım son ses bilmediğim bir dilde bağırmaya başladı. Hadi buna da tamam dedim, bağladım bilgisayara. Sorunsuz tek şey bilgisayara bağlanma aşaması oldu bu arada.

Ses denemesi için son TS videosunu açtım, seste gecikme ve cızırtı var ama garip bir şekilde dip gürültüsü yok. Hani bluetooth hoparlörlerde boşta dururken genelde dip gürültüsü olur ya bunda o yok. Ses gecikmesinin miktarını da şöyle açıklayayım, ses biraz daha gecikse bir önceki TS videosunun sesi gelecek öyle bir gecikme var. Ses yüksekliği baya iyi ama tahmin edeceğiniz üzere kalitesi için aynı şeyi söyleyemem.

Puanlamam gerekirse şöyle bir tablo ortaya çıkıyor:
Malzeme kalitesi : 2/10
Tasarım : 3/10
F/P oranı : 1/10
-Bağlantı kalitesi-
*Bluetooth : 2/10
*Aux : 7/10
*USB : 5/10
*SD Kart : 5/10
Ses kalitesi : 2/10
Ses yüksekliği : 8/10

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08D1BLQC4/

Zore 21243 7016 Bluetooth Speaker: Amazon.com.tr

Zore 21243 7016 Bluetooth Speaker: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Skechers 3lü çorap 30TL
https://www.amazon.com.tr/dp/B08GQYH7NH/

Skechers U SKX Padded Crew Cut Socks 3 Pack Spor Çorabı Unisex: Amazon.com.tr

Skechers U SKX Padded Crew Cut Socks 3 Pack Spor Çorabı Unisex: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap