Merhaba, linkteki sinek kovucuyu alıp her odaya birer tane taksam evcil hayvanlarımı etkiler mi? Yani zehirlenme gibi bir durumları olur mu? Böcek fobisi olmayanlar için detayları aşağıya yazdım, tiksinecekler lütfen aşağıyı okumasın.

https://www.amazon.com.tr/Raid-G%C3%BCnd%C3%BCz-Sistem-Sinek-Koruyucu/dp/B07T892GVY/
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Evimde son bir haftadır baş parmak büyüklüğünde kara sinek istilası var. Mecaz yapmıyorum çok net baş parmak büyüklüğündeler çünkü yumurtlama dönemine girmişler sanırım. Kondukları yerlere kımıl kımıl hareket eden larvalarını bırakıyorlar. Bende çok ciddi böcek fobisi var, bir haftada evi satacak duruma geldim o kadar kötü etraf. İlaçlama şirketi gelip ilaçlayacak ama sonrası için linkteki sinek kovucudan alıp her odaya taksam evde beslediğim köpek, tavşan ve hamsterımı etkiler mi zehirler mi bu ürün ondan emin olamadım, bu konuda bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olun. Veterinere sordum bu soruyu ilk kez siz sordunuz ben de bilmiyorum diyor.

Raid Gece ve Gündüz Sistem, 2.2G 1 Paket (1 x 50 g) : Amazon.com.tr: Sağlık...

Raid Gece ve Gündüz Sistem, 2.2G 1 Paket (1 x 50 g) : Amazon.com.tr: Sağlık ve Bakım
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Oyun için kullandığım windows sistemim R6 oynarken nvrtxvad64v.sys hatasıyla mavi ekran verdi. Sonrasında tekrar açıp oynamaya devam ettim, henüz sorun olmadı ama ilerde yaşamamak adına sorunu çözmek istiyorum. Bu hatayı araştırdım, bana göre fazla teknik açıklayanları bulabildiğim için bir şey anlamadım. Bu hatanın nedeni nedir bilen var mı?

Sistemim:
Intel i5 8400
Corsair 16GB RAM
Msi GTX 1060 6GB
Msi B360A Pro Anakart

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8
onimarsynn paylaştı.

Levent Pekcan mini figürü. Bir hevesle başladım bu aşamaya geldi ama herhalde seneye tekrar bakarım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

Merhaba, bir yakınım tıbbi görüntüleme merkezinde MR vs gibi birkaç şey çektirmiş. Görüntüleri buna dvd ile vermişler. Doktora göstermeye gidiyor dvd ile ama hastanede açamıyorlar görüntüleri. Doktorun söylediğine göre görüntüleme merkezinde çekilen görüntüler direkt ham haliyle dvd'ye yazılmış, o yüzden göremiyorlarmış.

Ben dvd'nin içindeki dosyalara baktım, usr, dcm ve vol uzantılı üç dosya var. Kendi çabalarımla bunları açmayı beceremedim. Bunları açmanın bir yolunu bilen var mı?

Görüntüleme merkezinde eski görüntüler saklanmadığı için gelin yeniden çekelim demişler ama bayramdan sonraya kalıyor iş, o yüzden bu formatları açmayı bilen varsa harika olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Merhaba, sokakta gözü iltihaplı bir kedi gördüm, yaşadığım yere yakın veteriner olmadığı için götüremiyorum ama daha öncesinde aynı durum için veterinere gittiğimde eczanede satılan bir krem ve damla ismi vermişti veteriner, isimlerini bir türlü hatırlayamadım. O ilaçları bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Xiaomi, Apple'ı geride bırakarak 2. sıraya yükseldi

Akıllı telefon sektörünün lideri Samsung yüzde 19'luk pazar payıyla ilk sıradaki yerini korurken, bir sıra gerileyen Apple yüzde 14 ile 3. oldu
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Hepsiburada hesabıma 150 lira üzerine 50 lira indirim tanımlamış, birde üzerine başka bir kampanyadan tanımladıkları 25 liralık hepsipapel diye bir puan vardı. Ben de uzun zamandır uzaktan izlediğim tws kulaklık dünyasına oldukça ucuz bir modelle giriş yapayım dedim. Tek amacım bilgisayar başında içerik tüketirken kullanmak olduğu için mikrofon kalitesi yönünden bir beklentim yoktu. O nedenle normal fiyatı 150 lira civarlarında olan ve yorumları ortalama seviyede olan Lenovo LP40 Livepods modelini, puanlarla birlikte 80 liraya aldım. Muhtemelen bayramdan sonraya geleceği için hemen incelemem mümkün değil fakat geldiğinde biraz kullanıp düşüncelerimi yazarım.

Kulaklık gelmeden önce @umtk bu kulaklık hakkında ne düşünüyor onu çok merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
onimarsynn paylaştı.

Şehir gün geçtikçe büyüyor. Nüfus 650.000'e doğru gidiyor. Trafik ise %65 akıcılık ile devam ediyor. 2. havaalanı kurdum ama uçaklar yine tıklım tıklım. İcadım olan yaya otoyolu çok iyi iş görüyor. 😀 #CitiesSkylines

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 33

Merhaba, şu an halihazırda bilgisayarımda 2 adet Corsair Vengeance LPX 8GB 2400 Mhz DDR4 bellek kullanıyorum. Bunların yanına bellek takviyesi yapmak istiyorum ama daha önce yaşadığım bazı sorunlar nedeniyle Corsair almak istemiyorum. 2 tane HyperX Fury 8GB 3200 MHz DDR4 ile takviye yapsam herhangi bir sorun olur mu? Yani hepsi 2400 Mhz'de çalışır vs gibi şeyleri biliyorum ama onların haricinde sisteme veya başka bir şeye zararı olur mu? Bunu yaparsan şöyle bir sorun ortaya çıkabilir diyebileceğiniz bir durum var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13
onimarsynn paylaştı.

Önce @umtk'nın paylaştığı (ama gözümden kaçan 😀 ) sonra @onimarsynn'ın paylaşımıyla gördüğüm Orico Bluetooth adaptör, tam 14 gün sonra bugün geldi. Vergi dâhil 20TL ödedim. W10'da Bluetooth sürücüsü çalışmayan, televizyona bağlı media player olarak kullandığım eski bir laptop için almıştım, işimi gördü. Paylaştığınız için teşekkürler 🙂

Edit: Haylou GT1 XR ile kullanacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap