BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 25 / 33
 • Krycek @krycek

  Belgeye göre bu şekilde satılabilmesi için ruhsat alınması ve tek tek paketli satılması lazımmış.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Sebep bilmem ams;

  Fırında ekmek 2 lira, 10-20 çalışan. Günde 3-5 bin ekmek üretimi.
  İbb 1 lira (fiyat bilmiyorum), çalışan sayısı bilmem, üretim 1-2 milyon ekmek.
  Fırının karşısına halk ekmek büfesi koyarsan ne olur? 10-20 kişi işten çıkar. Fırın kapanır. Sebep siyasidir elbette 😂
  -----
  Ucuz ekmek için çözüm;
  - Fırın sayısı azaltılmalı. (Şuan durduğum mahallede 20 ye yakın fırın var. Peş peşe fırınlar. İzin verenin aklına 😂)
  - Çalışanların sosyal haklara kavuşması sağlanmalı.
  Fırın sayısı azalırsa, bir fırın daha fazla ekmek üretir, kâr marjını düşürür.
  - fırınların çalışma alanları sürekli kontrol edilmeli. Gerçekten çok kötü ortamlar.

  • johan @johan28

   Fırın sayısı azalınca çalışanlar işten çıkmıyor mu acaba ?

  • Fırat Duran @firat_duran

   @johan28 sosyal haklar konusu uygulanırsa işten çıkarılan sayısı min. İner.
   Nasıl?
   Örnek: 10-20 kişi 12+ saat dönüşümlü çalışıyor çoğu fırında. 8 saat ile sınırlarsan 1 fırında iki kat fazla çalışana sahip olacaksın hemen hemen. Fırın sayısı 3/1 e inecek. Çalışan sayısıda 3/1 e yakın belki azalacak. Fırın daha fazla ekmek üretecek, daha fazla ekmek dağıttığı dükkan/market olacak. Fiyat düşecek.
   Basitçe böyle. Fiyatlara çözüm aramak isteyen çıkarsa bunlara dikkat edecektir.
   He eğerki ibb halk ekmek yaygınlaşscaksa da bence diğer fırınları şimdiden kapatın, yada ibb bünyesine katın. Malzemeleri verin, maaşa bağlayın, denetleyin. Fırınların kapanmasını geçtim üçkapıtçılık da dönmeye başlar. Ekmek yaparlar, ne ekmeği yediğini bile anlamazsın. 1 lirays satar onu da.

   Fırıncılar kendi içinde kavga ediyor bazen. 250gr Ekmek 2 lira, ama biri çıkıp 200gr ekmeği 1.5 liradan satıyor. Sen de seviniyorsun ekmek 1.5 diye ama 200 gr bile zor geliyor o ekmek.
   1.5 a satan linç yiyor, 2 kat fazla ekmek satmaya başlıyor çünkü. 2 liraya satan adamın satışı da her gün azalıyor.

 • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

  Belediyeler satmasın dagıtsın kardeşim. Ben bir defa ekmekten tut uçağa kadar devletleşmenin olmasınk istemem. İbb yapıp satabiliyorsa bir babayigit çıksın üretsin satsın ama yok. Ekmek lobisi girer devreye. Halkım ekmek almak için sıraya giriyorsa bir yerde duruş düşünürüm yanlışı nerde yaptım diye. Devlette belediye de rant peşinde ama halk ekmek derdinde. Dünya bir ekmek için soguklarda bekleyen babaların annelerin ayakları altında halen dönüyorsa kahpedir ne diyim.

 • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

  Ben mi yanlış okuyorum genelgeyi ama "konutta" üretilen olarak başlıyor. Belediye evde mi üretiyor bu ekmeği? Ayrıca diğer maddelerde yine yanlış okumadıysam evde üretip pazar yerinde satacaksan da belediyeden izin al, yok markete satarım dersen de paketle öyle sat diyor. Belediyeyi burada satamam diye hangi madde bağlıyor? Merak ettim bilen aydınlatsın.

  • Equitatus @equitatus

   En sondaki maddeye bakın. "Pazar yeri haricinde seyyar satışa izin verilmemesi" diyor. Bu son madde evde üretenler için değil, ev harici üretenler için. Yani demişler ki "sallayın saçma sapan maddeler, sanki alelade bir düzenleme gibi görünsün, en sona da bir madde koyarız ibb satamasın diye".

  • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

   @equitatus peki sol üst köşede genelge konusu olarak ne yazıyor bana onu da bir söyler misiniz acaba?

  • Equitatus @equitatus

   @ciddiyetsiz Sondaki iki madde ne diyor? Konut dışında üretilenler için ruhsat alınması, pazar yeri dışında satışa izin verilmemesi. Orayı bir söyler misiniz acaba?

  • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

   @equitatus yahu konu evde üretilen ekmeklerin satışı ile ilgili. Evde ekmek yapıp satmak isteyen adama kurallar koymuş. Kayıt ol git pazar yerinde sat. Bu genelge de "köy ekmeği" dediğimiz ekmeğin satışına konulan kurallar ile ilgili. Evde ürettiğin ekmek de olsa bunu şu şu şu şartlarda satabilirsin demiş. Poşete koy öyle sat demiş. Uygun olmayan şartlarda sokak sokak gezip kaçak satış yapma demiş. O dediğin son madde de üstteki 4. maddenin devamı dikkat edersen.

  • Equitatus @equitatus

   @ciddiyetsiz Arkadaşım maddenin başında evde üretilen ekmeklerin seyyar olarak satılmasının yasaklanması mı diyor yoksa "Pazar dışında seyyar araçlarda, manav, kasap ve sokaklarda amalajlı veya ambalajsız ekmek, ekmek çeşitleri, diğer ekmek çeşitleri ve sade pide satışına izin verilmemesi" mi diyor?

  • Equitatus @equitatus

   @ciddiyetsiz Konunun ne olmasının ne alakası var? En sondaki madde evde yapılmış veya yapılmamış tüm ekmek satıcılarını kapsıyor mu kapsamıyor mu?

  • Alim Bozkayalar @sqn

   @ciddiyetsiz iyi düşünüyorsun ama bu ülkede yasaların uygulanması böyle çalışmıyor. haftasonu karantina örneğinde polisin kendine vazife çıkarıp alkol satan işletmeleri (alkol dışı ürün satsalar dahi) gidip cumartesi öğlen kapattırmasını düşün. senin dediğin doğru fakat uygulayıcı gelip ceza yazdığında mahkeme ile uğraşırsın, belediye bile olsan. bu da zaten bizim ülkedeki yasa ile yürütmenin tutarsızlığını gösteriyor. yasalar bu yüzden böyle belirsiz çıkıyor ki istendiğinde uygulansın, istenmediğinde senin dediğin gibi doğrusu gösterilip uygulanmaz densin.

  • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

   @equitatus evde üretilen ekmek harici fırın veya onun gibi bu iş ile uğraşan iş yerlerini kapsamadığını, bahsettiğin o son maddelerin baştaki 4 maddenin son maddesinin devamı olduğunu dikkatli okursan anlarsın. Zorla anlam çıkarmaya çalışmaya gerek yok.

   @sqn dediğin yanlış uygulamalara hep birlikte karşı çıkalım. Ama olmayan bir durumu oluyor gibi göstermek, buna çanak tutmak haklı eleştirileri de getirmeyi zorlaştırır. Bu haber yalan. Kaldı ki bakanlık zaten açıklama da yapmış. Ortalama okuduğunu anlama sahibi biri bu genelge ile ibb bünyesinde halk ekmek satışı ile hiç bir bağlantı olmadığını anlar.

  • Equitatus @equitatus

   @ciddiyetsiz ciddiyetsiz olduğun kadar körsün de.

  • Alim Bozkayalar @sqn

   @ciddiyetsiz tabi çıkalım, nasıl karşı çıkacağız, kuzey avrupa gibi sokağa çıkalım da türkiye gibi kafamıza cop mu yiyelim? soruyorum işte alkol satan işletmeler neye dayanarak kapatıldı da migros kapatılmadı? okuduğumuzu anlayabiliyorsak tarım bakanlığı niye kendine vazife çıkarıp gecenin yarısında açıklama yapmak zorunda kaldı? daha mevzunun niye buralara geldiğini de sorgulamıyoruz ama, belediye başkanının nasıl yasalar dışı topal ördek bırakıldığını, yıllarca peşkeş çekilen işletmelerin yönetim değişince birden kanun hatırlanıp "öyle şey olmaz" denmesine de karşı çıkalım.

  • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

   @sqn e konuşuyoruz işte. Yanlışa yanlış diyoruz. Ama benim bulunduğum bölgelerde alkol satışı yapan yerler de haftasonu açıktı. Kapatılması da yanlış. Bunu söyleyeceğiz tabi ki. Tarım bakanlığı niye vazife çıkarmayacak. Bütün gece yaygara kopuyor yalan haber yayılıyor, çıkıp yok öyle bir şey diyecek tabi. Ama şimdi bu yalana arka çıkınca saydığın diğer şeylere de karşı çıktığında gelip ama her şeye de hayır diyorsunuz oluyor. Doğruya doğru yanlışa yanlış demeyi öğrenemedik bir türlü. Sürekli bir niyet okuma. Herkes meşrebine göre kendini haklı görmeye çalıştıkça hiç bir cacık olmaz.

  • Alim Bozkayalar @sqn

   @ciddiyetsiz peki yaygara kopmasının sebebi bakanlığın 20 ocakta birdenbire böyle karar alıp 21 ocak'ta istanbul fırıncılar odasının hedef göstererek twit atması olabilir mi?
   "İBB İSTANBUL HALK EKMEK İŞLETMESİNİN
   MOBİL ARAÇLAR İLE EKMEK SATIŞINA İLİŞKİN ÜYELERİMİZE 24 SAYILI GENELGE❗"
   https://twitter.com/ist_firincilar/status/1352191022252646400

   durup dururken 20 ocak'ta akıllarına evde ekmek yapımını düzenlemek geldiğini düşünüyorsan eğer ya bu ülkede yaşamıyorsun ya evden dışarı çıkmıyorsun, bu kadar iyi niyet cidden fazla.

   kimse niyet okumuyor, herkes yasaların nasıl uygulandığından haberdar, buna ses çıkarılmasa cevap verilmez, bizzat uygulanırdı.

  • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

   @sqn tamam tamam siz okuduğunuza değil de inanmak isteğinize inanmak istemekte özgürsünüz.

  • Alim Bozkayalar @sqn

   @ciddiyetsiz ilk cevapta ne demişim, "iyi düşünüyorsun", zira ben de öyle okuyor ve öyle anlıyorum ama öyle uygulamada öyle olmayacağını her gün defalarca tecrübe ediyorum. herhangi bir yasaya "ben böyle anlıyorum" diyemezsin, herkesin öyle anlamasını sağlamalısın, bunu sağlamak da zor değil. eğer sen de benim yanımdaysan gel anayasadan, yasalardan başlayalım, ömrümüzü veririz muğlak ifadeleri temizlemeye, var mısın?

  • ciddiyetsiz @ciddiyetsiz

   @sqn ben de diyorum ki olsun konuşuruz. Ama adamlar daha nasıl açık yazabilir bilemiyorum. Kanunlarda muğlak ifadelerin olması başka konu. Ama bu genelgeden ibb için yasak anlamı çıkarabilen çok net Türkçe bilmiyordur. Evde ekmek yapıp sokak sokak dolaşıp satamazsın demiş. Kısaca işporta ekmek satışına yasak koymuş. Bunun nesi yanlış? Satacaksan kurallar bu demiş. Ha uygulanır mı orası ayrı. Bakarsan marketteki ekmek de poşette ve el değmeden satılması gerek. Var mı? Yok. Ama o başka konu. Burada bu konuyu konuşuyorsak bu haberler maksatlı çarpıtma. Başka bir şey değil.

Amazon'dan birkaç parça tişört almıştım, Makita'nın masa kadar zımpara makinasını göndermişler 🤦‍♂️ Tişörtlerin paketiyle o aletin paketi nasıl karışabilir aklım almıyor, bildiğiniz küçük boy çalışma masası kadar kutu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 20

Ustam bizim bir Raspberry pi 400 incelemesi vardı ne oldu o?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

Yaklaşık 5 yıldır Logitech G230 kullanıyordum, kullananlar bilir mikrofonu baya dandik hiç memnun değildim. Geçen zamanda kulaklık pedleri de 2 kez değişti ve yine değişim zamanı gelmişti. Ben de bir çılgınlık yapıp Amazon'dan 818 liraya HyperX Cloud Stinger Core Wireless aldım.

Kulaklık alırken benim iki kriterim var o da pedleri kumaş olacak ve bilindik marka olacak, deri olanlar beni çok bunaltıyor. Zaten kumaş pedli bilindik marka dediğin zaman elde birkaç model anca kalıyor. Onlar arasında da fiyatı sunduklarına göre en makul olan model buydu, o nedenle tercih ettim. Ayrıca her gaming ürüne yaptıkları gibi yok kırmızı yeşil bilmem ne renklere yanaşmadan düz siyah olması da beni cezbetti.

Hayatımda ilk kez bu kadar pahalı bir kulaklık aldım, ilk deneyimim çok olumlu. Ses kalitesinde bu kadar hissedilir fark olacağını düşünmüyordum, gaming kulaklıkta bu kadar fark oluyorsa aynı fiyata Sennheiser falan alsam ses kalitesi kim bilir ne kadar daha iyi olacaktı. Şimdi anladım insanların kulaklıklara verdiği yüksek paraları. Ayrıca wireless kulaklık kullanmak çok güzel bir şeymiş, bluetooth kulaklıklarımda olan dip gürültüsü bunda yok o çok hoşuma gitti.

Tek sorun yazılımı, 7.1 özelliğini kullanmak için yazılımı gerekiyor ama yazılım durduk yere kapandığı için o özelliği deneyemedim. Benim için önemli olmadığı için çözüm de aramadım.

Henüz birkaç gündür kullanıyorum, 7.1 haricinde şimdilik her şey çok iyi, biraz kullanayım olumsuz bir durum olursa buraya yazarım.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08634653D

HyperX Cloud Stinger Core (Wireless + 7.1) Gaming Kulaklık HHSS1C-BA-BK/G:...

HyperX Cloud Stinger Core (Wireless + 7.1) Gaming Kulaklık HHSS1C-BA-BK/G: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Karikatür davalarında yeni dalga geliyormuş.
https://twitter.com/DaghanUzgur/status/1351096408418504706

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15
 • Yetkin @tozyet

  2008- 2014 arası sıkı bir dergi okuyucusu idim. Hayatında dergi almamış insanlar karikatüristlere laf yapıyor. Çok ilginç.

  • Ufkabakan @ufkabakan

   Daha Lombak yokken senelerce leman ve lmanyak almış, dergi paralarının en az 100 mislini leman kültürlerde harcamış birisi olarak, bu karikatür davalarını eleştirmeye hakkımız var mı hazretleri?

   Burada karikatür temelli ya da her hangi bir yazılı mecmua almış olmak mühim değil, burada adamların bunu bir para kazanma aracı olarak, tehdit ve korkutma ile yapmaları tartışılıyor.

  • Yetkin @tozyet

   @ufkabakan Sana izin verdim. Konuşabilirsin.

 • teknosevir @teknosevir

  bu işin doğrusu >> https://www.cartoonstock.com/
  sanat adı altında zorbalık yapan dolandırıcılara paranızı kaptırmayın. bakın adamlar ne güzel site yapmış çözmüş bizim bedeviler gibi ağlayıp durmuyorlar

  • onimarsynn @onimarsynn

   Hocam bu bahsi geçen karikatüristler de böyle bir platform kurmuşlar zaten; ama sorun şurada başlıyor bu platformun reklamını yapıp insanları oraya yönlendirmek yerine, o platformun elindeki telif haklarını kullanarak insanlara dava açıyorlar.

   İlgili site: https://telifport.com/

  • teknosevir @teknosevir

   @onimarsynn valla siteler arasında dağlar kadar fark var. dediğim site karikatür odaklı, her şey net, ne yaparsan ne kadar ödemen gerektiği belli. telifportun ne yaptığı belli değil, bi karikatüre baktım sayfaya 50 tane karikatür yükledi, watermark yok, ödeyeceğim bedel belirsiz, yasak kardeşim demişler. burdan bile belli niyetin dolandırıcılık olduğu.
   size bişey dediğim yok, yanlış olmasın 🙂 davalar daha başlamadı, çok merak ediyorum nasıl sonuçlanacak. şayet bu saçmalığa yargı oyna devam derse türkiye gerçekten de nefes alınamayacak bir yer haline gelmiştir benim için

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Umut Sarıkaya son zamanlarda bu konu ile çok dalga geçiyordu. Güncel çizimleri paylaşmayın, bizde kazanalım diye, yakında oda katılır bunların arasına, işin ilginç tarafı İnstagram hala karikatür kaynıyor.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Bunlara kim bu aklı verdi bilmiyorum ama çok pişman olacaklar. İnsanlar karikatürlerini paylaşsın diye yalvaracaklar ama artık kimse onları sallamıyor olacak.

onimarsynn paylaştı.

https://www.youtube.com/watch?v=ysQb3KR8LF4

Bana özelden rahat 6-7 kişi hep bu gsmiletişim videoları gibi video çekmemi önerdiler. İşte çok profesyonel çekiyorlar şöyle iyi böyle iyi vs. vs. vs. Ya şimdi bakın bu profesyonellik mi ? eyvallah bilmiyor olabilirsiniz ama açıklayayım.

1. resimde cihazı orjinal kasasından söküyor gördüğünüz gibi, altında üreticisi demiş ki ya bu anakart ısınıyor cpu vs ben bunun altında bakır soğutucu kısım yapayım ki ısıyı dağıtsın ve termal macunla bunu desteklemiş.

Ben bu adamların neredeyse her videosunu izliyorum. Sırf işte bana da rehber olsun diyedir. Adam gitmiş oraya termal macun sürmüş yetmemiş üstüne bakır yardımcı soğutucu koymuş bunlar gidiyor yeni ekrana aktaracakken bunları söküp ALMIYOR. Yeni macun da SÜRMÜYORLAR. E ne oluyor bu sefer ekran değişimi olan cihaz ısınıyor daha çok pilinin de böyle söktükleri için de pili de ölüyor gidiyor.

2. resimde mesela bunu da gösterdim. Bakın gördüğünüz gibi oturtuyor ki oturtamıyor kasayı kesiyor eleman sonra da neyse hiç el sürmüyor temizleyeyim yenileyeyim onu ona taşıyayım YOK.

3. Resim de de pili böyle kanırtarak yamultarak ayırıyor. Bu cell kısmını yamultmak yapısı bozmak pili öldürmek anlamına geliyor. https://www.youtube.com/watch?v=PZBQzLfCKpw şu video'da 5. dk'a gelip izleyin telefonlardaki bataryaların üretimi hemen hemen hepsinin böyledir. Gördüğünüz gibi anod ve katot 2 ayrı kısım birbirlerine sarma gibi sarılıyor. Eskiden nasıldı ? gene sistem aynıydı ama bu sefer şu vardı piller cihazdan çıkabildiği için de ayrı bir çelik kafes içine konurdu yani cell kısmı dışarda değildi. Artık böyle değil cihazlarda yerden tasarruf için ayrı bir housing yok cell açıkta, sadece dışında folyo var o kadar. Sen bunu yamultursan ezersen değiştirirsen ne olur ? yapısını bozarsın değil mi ? kimi kısmı bozarsın öldürürsün.

Ha ama bu adamların işi bu diyeceksiniz doğru işleri bu ama işlerinde özen YOK. Uğraşmıyorlar yap geç yap geç atıyorum 3 saatte en fazla 5 tane cihaza yoğunlaşacaklarına o sürede 15 20 tane cihaza yoğunlaşıyorlar hız bu adamlar için herşey. E birde çalışan sayısı 5 kişiyse 20 cihazdan 100 cihaz yapar. Ama işte bu işleri sen video çekip gösteriyorsan dikkat etmen lazım değil mi ? Ben bunları youtube kanallarından da yazdım böyle böyle dedim olmaz yani ? mesajı sildiler. E demek ki haklıyım ki sildiler. Ben işte bu yüzdne video çekmek istemiyorum millete yol göstermek adına çekeyim eyvallah ama işte olmuyor. İnsanlar ondan sonra bana bunu atıyorlar yok profesyonellermişte vs vs. çok profesyoneller allah için. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 18
 • Orcun @orcun

  En azından dürüstler esd bileklik vs hiçbirşey yok. 😀

 • Emre @xyz

  verge'ün pc toplama videosundaki gibiyse anlamı yok 😀

 • Emre @xyz

  keşke eskiden olduğu gibi pili kolay değiştirme imkanımız olsa. bunun için birkaç mm kalınlığı kabul edebilirim.

  • Orcun @orcun

   Onu da yok ettiler. 🙁 kasanın şeyini bozuyor yekpare yapısını vs daha çok kapasite sığdıracaz ama bu yüzden yapamıyoruz vs. diyordu palavradan üreticiler ama asıl amaç sen o cihazı 2 sene 3 sene kullanma diye ellerinden geleni yapıyorlar işte.

 • Alpi Atansay @alpi350

  GSM İletişim yalan dolan ya.
  1,5 sene önce Xperia XA cihazımın ekranı bozuldu. Bende kargoyla cihazı gönderdim. Telefonda evet "orjinal" (dikkat edin orijinal değil) cam takıp hediye 20 TL değerinde ekran koruyucusu takıp gönderiyoruz dediler. Dedim tamam. Ama piyasada bi ton çakal olduğu için içim hiç rahat değildi. Bende videolarına kandım. Neyse sonra bende telefon kalmadığı için annemin telefonunu verdim onlara onlarda anneme MNG kargodan dem vurmuş. İşte Allah belalarını versin bize getirmiyorlar hep uğraştırıyorlar falan ya kardeşim annem daha genellersek müşteriler sizin sorununuzu dinlemek zorunda mı? Bu ne saçmalık. Annem de korkmuş adam bağırıyor telefonda dedi. Sonra kargomu aldım, orijinal ekranını gözüm kapalı tanırım. Fotoğraf hafızam çok üst düzeydir. Aynı üründen bi düzüne olsun onu ben çiziklerinden yıpranma belirtilrrinden tanırım. Ekrana bi baktım şok oldum.,😮 XA'yı biliyorsunuzdur ekranı kıvrımlıdır. Hatta neredeyse S8 kıvrımına benzer bi kıvrımı var. Bana taktıkları düz flat bi ekran. Üstelik yeşil altın rengi de hiç uyuşmuyor. Nereyse beyaza çakan bi rengi vardı. Üstelik kenarda dehşet düzeyde ışık sızması vardı. Dedim lanet olsun bi müddet kullanayım İstanbul'a geçtiğimde kendim gider gösteririm. Tabi o zamanlar üniversitede öğrenciyim vizeler var, arkadaşlara not çekip gönderiyoruz. Bir baktım kamerası çalışmıyor. Kamera soketini oturtamamışlar. Zaten ekranı rezildi bu sorunda çıkınca hemen kargoya gidip verdim. Telefonda bana orijinal olmayan bir ekran takmışsınız orijinal takın lütfen yan sanayi takıp durmayın anlarım ben dedim. 3 gün sonra cihaz geldi baktım bu sefer ekran gerçekten de olması gereken takılmış. Renkleri falan kutudan çıkma birebir. Sonra telefonu nete bağladım uygulamalarımı indireyim dedim ama o da ne dokunmatik deli gibi sapıtıyordu. Cihaz hemen bir ısınsın kullanılamayacak hale geliyordu. İnternette bu dokunmatik soruna dair ne kadar çözüm önerisi varsa denedim fakat olmuyordu. Ekran kendi kendine dokunuyordu. Tekrardan bu sefer mağazaya kendim gittim emin olun herhangi bir merdiven altı dükkandan farksız. 2 TV bağlamışkar sürekli YT'da yaptıkları videolar oynuyor. 2 tane de HWP dergisi alıp koymuşlar bekleme yerine o kadar. İçeriden teknisyen geldi evet sizi hatırladım dedi ama yine mi sen lan diye bakıyordu bana. Sonuç yine çakma bi ekran taktılar dokunmatik hassasiyeti çok kötü. Üstelik 20 TL ekran koruyucu vermeyecek misiniz dedim, Bu ekranlar kavisli koruyucular tutmuyor "dedi. Şikayetvar'a şikayet ettim bende. Bilmiyorum ben epey mağdur edildim. Şu yükledikleri videolarına aldandım.
  Evde bir tane S3 var şarj soketi sorunlu. Bu yamyamlara sordum 75TL dedi. Fakat sütten ağzım yandı bildiğiniz kaliteli bi yer var mı?

  @orcun hocam çekin sizde bir video. Vallahi olmaz falan demeyin bi bakarsınız izlenme sayıları falan artmış. Bu yamyamlara kaptırmayın piyasayı.

  • Orcun @orcun

   Valla çok sıkıntı yaşamışsın. Ekşisözlükte de benzer sıkıntıları yaşayan çok insan var. S3'ün şarj girişi biraz sıkıntılı bu arada ben eskiden yapıyordum o şarj girişi yerini ama artık pek bulaşmıyorum. Bir ara düzgün telefon alabilirsem video işini yapacağım. Mi 9t vardı sattım e şimdiki telefon çok kötü haliyle bakalım telefon alınca artık tekrar girişirim.

Dostlar benim yeğenlerden birisi online eğitim başladığından beri ailesine çok çektirdi. iPad'den giriyor derslere, annesi de öğretmen aynı saatlerde o da derste oluyor babası da işte oluyor o yüzden başında kimse olmuyor. Bu çocuk günde 7 ders varsa 3-4üne giriyor kalanında tabletten oyun oynuyor hiçbir şey yapamazsa tabletteki uygulamaların içinde dolaşıyor. Ayarlardan kısıtlamışlar uygulama yüklemeyi, oyunları da silmişler falan ama onu da açmayı başarmış.

Tableti kullanırken sadece zoom'u kullanabilmesini sağlayacak bir uygulama veya yöntem var mı? Uygulama olursa fiyatı hiç önemli değil, anne babası çalıştığı için başında kimse duramıyor. Tableti bir uygulamanın denetiminde kullanması gerek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 21
 • Erdinç B. @erdincb

  Süre kısıtlaması var Ipad'de. Tek tek tüm uygulamalar seçiliyor. Hepsini kısıtlasınlar, Zoom'a istisna tanısınlar. Başka bir şeye gerek yok. Ben kızıma günde bir buçuk saat izin veriyorum. İki buçuk saatle başlamıştım, her hafta 10 dakika azalttım. 1 saate indirsem sanırım yeterli olur. Çok kızamıyorum akşama kadar evde, arkadaş yok bir şey yok çok haklı tablete takılmakta ama işte bir sınır koymayınca da dünyadan kopuyorlar, saçma sapan videolar izleyip etkileniyorlar.

 • Alptekin @alptekinck

  bence rahat bırakın çocuğu. kısıtlar ileride büyük zararlarla geri döner.

 • Ekrem @huseyinekrem

  O gün ne işlendiğini sorup onunla ilgili ödev verin. 5dk'da yapabileceği bir şey olsa bile olur. Yapmazsa ceza, yaparsa ödül verilmeli. Bu şekilde çocuğu çok yormadan derse yönlendirebilirsiniz belki ama hiç ağlama sızlamaya bakılmaması lazım. İki ebeveynin de aynı düşüncede olması lazım.

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Hocam çözüm bu değil. Çocuğun derse girmeyi istemesi lazım ama zoom dersleri bazen gerçekten ölüm gibi geçiyor belki çocuk da kendine göre haklıdır.

Abdi İbrahim Covid-19 aşısı üretimi için belge almış.

https://www.birgun.net/haber/abdi-ibrahim-covid-19-asisi-uretimi-icin-izin-belgesi-aldi-329492

Abdi İbrahim, Covid-19 aşısı üretimi için izin belgesi aldı

Abdi İbrahim, yeni tip koronavirüs salgınına karşı geliştirilen aşıları üretebilme kapasitesine sahip olduğunu gösteren aşı üretim ve dolum yapma izin
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9