Milleti yaşlandırarak güzel veri topladılar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Son bir kaç aydır Ikea siparişlerim Hepsi Express ile geliyor. Trendyol'da kendi kargosunu kurdu sanırım, Trendyol'un kendi mağazasından aldığım ürünler de Trendyol Express ile gelmeye başladı. Kargo firmalarının olayı bu noktaya getireceği belliydi. Ben özellikle Hepsi Express'ten çok memnunum, evde yoksam arıyorlar ne yapalım diye. Bazı kargo şirketleri de evde olduğum halde kapıya evde yoksunuz etiketi yapıştırıp gidiyordu. Umarım bu firmaların kendi çözümleri olan kargo şirketleri hiç bozmadan devam eder.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 18
onimarsynn paylaştı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
onimarsynn paylaştı.

@oktayh lidyanın selamı var. 🖖

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

İyi geceler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
onimarsynn paylaştı.

Yine yeni yeniden..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir kaç saat önce karşı binadan birisi intihar etti. Son zamanlarda haberlerde ve sosyal medyada gördüklerimi göz önünde bulundurarak intihar olaylarında artış olduğunu gözlemledim. Ülkecek içinde bulunduğumuz şu zor dönemlerde umarım hiçbirimiz o çaresizlik seviyesine gelmeyiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14
 • Luger @never119

  Son 3 ayda 4 defa yüksek dozla intihar denedim en son ölmedim ama hastanelerde surundum epeyce kalp ritmim bozuldu vs sonra sahip olduğum şeylerin farkına vardım ve yaptığım hataların.Hayallerime ve hobileri ne yogunlastim.Su an görece sayıca daha az ama samimiyet olarak daha iyi insanlarlayim.İntihar her zaman aklımın bir köşesinde edenlere saygı duyuyorum onların ne düşündüğünu çok iyi anlayabiliyorum çünkü

 • Emre @xyz

  Ailesine sabırlar dilerim. Komplike ve trajik bir durum ne yazık ki.

  Uzak çevremde falanca şunu etti bunu etti dedikleri zaman pek anlayamazdım ama bu tarz durumlar çevreme yaklaşınca insanın bu konuda hissettikleri daha farklı olduğuna kısa zaman öncesinde şahit oldum. Eskiden yakın olup son senelerinde okulumdan ayrılan ve bundan sonra da pek görüşmediğim bir arkadaşım geçenlerde söz konusu vefat etti. Kesin olmasa bile kanıtlara bakılınca intihar ettiği görülüyor dediler. Ailesine taziye ziyaretine gittiğimde perişan haldelerdi. Maalesef göründüğünden daha negatif bir durum. Umarım hiç kimse bu olayla karşılaşmak ya da yüzleşmek mecburiyetinde olmaz.

  Klasik gelecek; tam kapsamlı olmasa da şahsi fikrim, toplum olarak birbirimizden günden güne uzaklaşmamızdan dolayı karşımızdaki insanların ne hissettiğini doğru dürüst anlayamamamızın büyük bir sorun teşkil ettiğini düşünüyorum.

  Dikkat!
  İntihar fikri size günden güne mantıklı bir sebep haline geliyorsa lütfen çözüm için ALO 183 hattını arayın. Olumsuz düşüncelerinizi kontrol etmenizden çok sizi kontrol etmesi pek normal değildir.

 • Cowboys @cowboys

  Her şeyin çaresi var danışma hatları da var yakınlarınız ile konuşamıyorsanız ALO 153'ü arayın