Galaxy A51 ile St. Petersburg'da çektiğim bazı fotoğraflar...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Edit:G213 aldim, memnunum

150 tl civari klavye onerirmisiniz.
+Sessiz(mekanik olmayan)
+Işıklı (en azindan beyaz ışık)
+Multimedya tuşlu.
+Mumkunse bilek destekli (sart degil)

Corsair K55 ve logitech G213 tam istedigim klavyeler ama pahali geliyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Atatürk'ün hayatı hakkında yeni bir şey daha öğrendim.

https://seyler.eksisozluk.com/mustafa-kemal-ataturk-24-yasindayken-neden-hapse-atildi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Şatobiryan @satobiryan

  Adama bakınca Karizma nedir Lider nedir cigerinde hissediyorsun.

 • Rasko @rasko

  "mustafa kemal’in ve arkadaşlarının tutuklanma sebepleri olarak okulda gazete çıkarmak ve zararlı fikirleri yaymak, ramazanın 15’inde hırka-i şerif’i ziyaret edecek olan abdülhamit’in arabasına bomba atmak, sirkeci’deki evde gizli toplantılar yapmak, gizli örgüt kurmak söyleniyordu.

  bu suçlamaları doğrudan ispatlayacak bir delil yoktu. yalnızca muhbirin dedikleri vardı. önce taşkışla’da hücrelere kapatılırlar...

  yıldız sarayı’ndaki sorgulamanın ardından bekirağa bölüğü’nde tutuklanıp hapsedilirler. bekirağa bölüğü, sultan abdülhamit muhaliflerinin sürgün edildiği yerdir.

  mustafa kemal, bekirağa’da gün yüzü görmeyen, soğuk ve küçük bir hücreye atılır. duvar dibinde eski bir ranza, üzeri küflenmiş eski bir yatak, odanın her tarafını sarmış rutubet kokusu içerisindedir. ali fuat yirmi gün hapislikten sonra serbest bırakılır. lider olarak görülen mustafa kemal ise iki ay bekirağa’da hapis tutulur.

  sultan abdülhamit’e suikast suçlaması asılsız çıkar. gazete çıkarmak, evde gizli toplantılar yapmak ise ordudan atılma cezasıdır. ancak harp akademisi müdürü ali rıza paşa’nın devreye girmesiyle bu ceza sürgüne dönüştürülür. ali fuat ve mustafa kemal, şam’daki 5. ordu’ya tayin edilir.

  mustafa kemal, kaderine razı olur: “pekâlâ,” der “biz bu çöle gider ve orada yeni bir devlet kurarız."

 • supernova @supernova

  Heryerinden asalet akıyor Maaşallah.

Youtube yorumlarıyla ünlü firmadan bir adet monitör alıp iade etmek istemiştim. Yok teknik servis vs. diyince direkt THH başvurusu yaptım. Firma savunmasında, bilgisayar ekranalına bu sarf malzemesidir diyip, mesafeli satış sözleşmelesinin 15. maddesi 1. fıkra e bendini öne sürmüş. THH de bu savunmayı kabul edip red vermiş. Daha önce bununla ilgili paylaşımım oldu, profilimden bakabilirsiniz.

Şimdi karara itiraz için firmayı mahkemeye verdim. Direkt karara itiraz şeklinde bir başvuru olmuyormuş, ürünün 4/1 bedeli kadar da dava açma bedeli ödedim.(Ürün bedeline göre hesaplanmıyor.) Dosya tahmini bitiş süresi 490 gün olarak gözükmesi ise ayrı bir problem.

Sarf malzemesi savunması büyük ihtimalle firmaların veya bu firma özelinde geliştirilmiş bir çakallık olduğunu düşünüyorum, sonuçta kaybedecek bir şeyleri yok ya tutarsa diye yapıyor olma ihtimalleri yüksek.

Sonuç olarak herhangi bir THH başvurusunda bu sarf malzemesi olayı aklınızda olsun, açıklamalarınızda ürünün dayanıklı tüketim malzemesi olduğunu belirtmenizde fayda var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Yeni gelen kitaplarım. Aslında okuyanlar bilir çoğunun konusu birbirine benzer ütopik konular. Kominizim, insan makineleşmeleri, sosyalizim, kominizim gibi olayların döndüğü kitaplar. Zaten hepsi bilinen güzel yazılmış kitaplar biz geç kaldık almakla 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 28

#TamiratTadilat videosu yüklemiştim YouTube'a ve hiçbir yerde paylaşmamıştım. Dün kendime arşiv niyetine yükledim bugün bir anda 300 izlenme olmuş. Şaşırttı doğrusu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GününEskiFilmi #4HitlikFilmdir

Evrenin Sırrı (1996) ‧ Bilim Kurgu/Gerilim ‧ 1 saat 55 dakika O yıllarda star kanalında gece gündüz yayınlanan ve benimde her seferinde hayranlıkla izlediğim bir filmdir. Oyunculuk çekim kalitesi renkleri zamanına göre gayet yeterli bir filmdir. Uzaylılarla iletişimle kafayı bozan baş karakterimizin dünyadan yayılan bir sinyal yakalar ve film başlar. Fragmanını izlemeden izleyin.
İnsanı başka diyarlara götüren bir film dir.

Filme 10 üzerinden 8.5 veriyorum.
Kesin izleyin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 18

Ceviz yağı nedne bu kadar ucuz? Ben daha pahalı bir yağdır sanıyordum ama. Kullanan varmı yemeklerde şurda burda nası lgideri var mı? Değerlerini sızma zeytrin yağı ile kıyaslasak ne farklar çıkar acaba?
https://grossankara.com/cotanak-5-lt-teneke-ceviz-yagi-18931

Çotanak 5 lt Teneke Ceviz Yağı SKT: Temmuz 2021

Yüksek Omega 3 Kaynağı Çotanak 5 lt Teneke Ceviz Yağı Son Tüketim Tarihi Temmuz 2021 olarak sitemizde satışta
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi cihazlarinda Xiaomi servislerini telefondan silmek için "Xiaomi ADB tools" isimli bilgisayar programını kullanabilirsiniz.
https://github.com/Szaki/XiaomiADBFastbootTools/releases/tag/6.8.1

Bilgisayarına uygun sürümü indirin ve ardından bilgisayarınızda Java yüklü değil ise Java yi yükleyin.

Telefonunuzda geliştirici seçeneklerini ayarladan MIUI sürümüne 5-10 defa ard arda basarak etkinleştirin.

Geliştirici seneklerinden fotoğrafta işaretli olanları etkinleştirin ve USB ile bilgisayara bağlayıp indirdiğiniz uygulamayı çalıştırın.

Bilgisayara bagladiginda telefondan onay verin ve istediğiniz servisi telefondan silin veya geri yükleyin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap