35 bin saat çalışmış Seagate HDD den artık tıkırtılar gelmeye başlamış. Şansa bırakmamak için haftaya SSD ile güncelleyeceğiz. Hangisini tavsiye edersiniz.

Not: Oyun PC değil. #SSD #Tavsiye

https://ssd.userbenchmark.com/Compare/HyperX-Fury-240GB-vs-SanDisk-SSD-Plus-240GB/m13145vsm25612

UserBenchmark: HyperX Fury vs SanDisk SSD Plus

Based on 91,635 user benchmarks for the HyperX Fury and the SanDisk SSD Plus, we rank them both on effective speed and value for money against the best 1,011 SSDs.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

Biz otoyollarda ve şehir içinde AT arabalarıyla karşılaşmaya, mopedler ve elektrikli bisikletlere 3-4 kişi binmeye devam edelim.

https://www.youtube.com/watch?v=VDAaz7LybzM

"YABAIRA CAR" 美女がお手振りしながらPR! KTM X-BOW 後ろの宣伝トラック要らないかも…

渋谷を走行する、"YABAIRA CAR" 美女がお手振りしながらPR! KTM X-BOW 後ろの宣伝トラック要らないかも… ////////////////////////////////////////////////////// BuzzVideo - 元TopBuzz Video 版権侵害削除依頼中 関...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

22-26 saniye aralığındaki sağ üstteki siyah ok neden uçağı gösteriyor?
https://www.youtube.com/watch?v=5pErcvqFRjI

Sony Walkman 40 Yaşında

Sony'nin efsane Walkman'i 40 yaşında. Gündem içinde yer verdiğimiz bu konuyu kaçıranlar için kesip yeniden yükledik. Teknolojiye dair son haberleri kaçırmama...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bazı web tarayıcıları ve sayfa tasarımcıları neden sayfayı ekrana çizmeden önce bir anlığına beyaz boş sayfa gösteriyor. Ani ışık parlamasının gözlere zararı olmadığını mı sanıyorlar. Özellikle koyu tema ile açılmasını istediğim sitelerde daha çok can yakıyor.
#KonuDışı #TeknoSağlık

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ryzen işlemci için ram alacağız. 2x8GB mi yoksa 1x16GB mi alalım. Ana kartta 2 slot var. #TeknoYardım #Ryzen

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Raspberry pi 3 USB bellekten açılırken (gök kuşağı ekranında) çok fazla bekliyor. Bu normal mi? #raspberrypi3 #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba

Bir Youtube hesabı olmadan kanal abonelikleri, bildirimleri, çalma listeleri, daha sonra izle listeleri ve arayüz ayarları yapmak için eklenti var mı?

Opera, vivaldi ve-veya firefox ile kullanılacak. #YouTube #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İş yerine gelirken #Akbank bankamatiğine uğradım. Kredi kartı taksitini yatırdım. Tam kartı vermeden önce iletişim bilgilerimi kullanmak için izin istedi. İki seçenek "İstemiyorum ve İstiyorum" geldi ekrana. İstemiyorum seçtim kartı vermedi, tekrar istemiyorum seçtim yine kartı vermedi. Hani ekran dokunmatiğinde sorun vardır diyeceğim diyemiyorum. Her istemiyorum seçtiğimde seçenek renk değiştiriyor. Karşılıklı inatlaştık ve 10 kadar veya daha fazla "istemiyorum" seçtikten sonra kartımı iade etti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#fotoğraf #teknoyardım
Bu gün amatörce topladığım eski elektronik cihazları kutulardan çıkartıp durumlarını kontrol ediyordum. Kutulardan birinde eski fotoğraf makinalarını kontrol ederken birinin içinde film olduğunu fark ettim. Hemen 2 pil bulup yerleştirdim. Güç düğmesini açtım flaşın ince dolum sesini duydum ve deklanşöre bastım. Flaş patlamadı ama birden filmi sarmaya başladı sanırım son poza kadar kullanılmış ve benim yaptığım çekim nedeniyle kısa sürede filmi başa sardı ve durdu. Makinanın içindeki filmi ve sonra pilleri çıkardım. Biraz düşününce bu eski makineyi en son 1995-1998 arası kullanmış olabileceğimi tahmin ediyorum. Merak ettiğim yaklaşık 20 yıldır makinada unutulmuş bu filmi tab ettirmeye versem bir sonuç alırmıyım yoksa boşuna masraf mı olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • bitlikarinca @bitlikarinca

  Makineyi açtığında yanmadıysa filmler sonuç alırsın. 1. dünya savaşından kalma makinelerden çıkan filmleri bile yıkatıp sonuç alıyorlar.

 • eaydogan @eaydogan

  Sonuç alma ihtimalin var ama pek düzgün bir görüntü bekleme. Zar zor hatırlamanı sağlayacak karanlık grenli görüntüler çıkacaktır.

 • Kaos @kaos

  Ben olsam merak ederim ve masraf filan dinlemem sansimi denerim. Bi nevi zaman kapsulu olabilir.

  • Tegin @tegin

   Büyük ihtimal o tarihlerdeki bir sünnet düğününe ait olduğunu düşünüyoruz. Gerçi o düğüne ait benim çektiklerim ve eşten dosttan topladığım fotoğrafları yıllar önce tarayıcı ile bilgisayara aktarıp bir kaç tane fotoğraf-video DVD si hazırlamıştım. O yüzden çok ilginç bir şeyler çıkacağını pek sanmıyoruz. Yinede buralarda bir stüdyoya götürmeye karar verdim. Bakalım ne diyecekler.

#TeknoYardım #SSD
Şimdilik bir sorun yok. Ayda 1-2 kez imaj yedeği alıyorum. Performans olarak bir sorunum yok. Değiştirsem mi yoksa bir kaç yıl daha idare eder mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • TeknoStil @teknostil

  Düzenli yedek alarak kullanmaya devam edin. Ciddi bir problem çıkarmadığı sürece niye durduk yere değiştiresiniz ki? Zaten yedeğiniz de var. Bozulunca yenisini satın alıp takar, sistemi kurar geçersiniz.
  Kaçırdığım bir nokta varsa yazabilirsiniz arkadaşlar. 😮