BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tegin @tegin

  Şu CNC işini bir araştırayım. Geçmişte makina bölümünde okuyan arkadaşın kullandığı PC uygulamalarını neredeyse onun kadar iyi kullanabilmiştim.

  • Orcun @orcun

   Asgari ücrete tamah ederim dersen evet cnc işinde iş var dolu var. 😀 9 sene deneyimli adama bile utanmadan asgari ücret teklifi yapılıyor bu ortamda beğenmiyorsan gelme deniliyor çok pislik bir ortamı var bilesin.

  • Tegin @tegin

   @orcun Ücretler yerine göre artmaya başladı. İşverenin burnu da sürtüyor artık. Bayram öncesi mevcut kaynakçının 35 bin olan maaşı 50 bine yükseltildi ve kaynakçı 50 bine çalışmam diyerek işi bıraktı. Haftası olmadan 65 bine yeni işe başladı. Yanında yetişen elemanlar işi tam olarak bilmedikleri için her hafta bir kaç sorun çıkmaya başladı.

   2 yıl sonra emekli olacağım. Mevcut işime göre daha hafif bir iş yapmak istiyorum.

  • Orcun @orcun

   @tegin Benim meslek bilgisayarlı cnc operatörlüğü ama izmirde iş sahası çok az. Bilgisayarlı işin içine de izmirde giren anca işte yedek parçacılar yada fabrikalar. Fabrikalarda gel 3 vardiya çalış 17002 tl al git diyor. Sanayi ortamı zaten çorak arazi gibi, gittim birkaç ay ebelendim ama yok. Heriflerin derdi göçmen veya başka ülkeden gelmiş adamı çalıştırıp sigorta hiçbirşey yapmayıp 3 kuruş paraya bağlamak o kadar. benle aynı işi yapıyor güya bu göçmen arkadaş haftalık 2000 tl alıyormuş. Meblağ komedi resmen. E şimdi böyle bir ortamda bu herife 17 bin tl dokunuyor vergisi algısı dokunuyor vs. kaçak adam çalıştırıp 1 maldan ettiği kar'ı uçuruyor. O adamın yani umurunda değilsin.

 • brcan @brcan

  İşkur ve geleceğin meslekleri he 😅 Üniversite + yüksek lisans mezunu adama mehmet mobilya çaycı arıyor diye mail atmaya devam etsinler 😃

 • Recai @recai

  İŞKUR denen olusamamisligik kimseye faydasi olmuş mu acaba.

#Samsung çevirinizi yapan çok iyi iş çıkartmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tegin @tegin

  Koş koş sadece 20 gün kaldı 😃

 • okanaytimur @okanaytimur

  Adamlar haklı. Ülkelerinin içine ettiler turist gelecek diye. En azından yöneticileri halkı dinleyip onların isteklerine göre kurallar koyuyor. Antalya ve Mersin sahil şeridinde Rus ve Ukraynalılar öyle seviyelere vardı ki Türk halkından daha çoklar. Fiyatlar da onlar göre arttığı için Türklerin orada barınması gittikçe zorlaşıyor. İstanbulda da Araplar aynı şeye sebep oluyor. Ülkenin genelinde zaten bir mülteci sıkıntısı var. En zengin kesim dışında kimsenin rahat edemeyeceği bir düzen kurdular.

 • Coppermine @coppermine

  Kisi basi 5 Euro o da kalmayanlardan alinacakmis sadece, kalanlar zaten city tax veriyormuslar.
  Sansimiza bizim de Nisan sonu Mayis basi Italya turu vardi, programda Venedik de olmali. Ilk deneyimleyenlerden olacagiz heralde 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Arçelik'in kurumsal markası Beko oluyor
Arçelik AŞ'nin Türkiye de dahil tüm coğrafyalardaki kurumsal markasının Beko olacağı açıklandı.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamaya göre, globalleşme stratejisi kapsamında Arçelik A.Ş.'nin, Türkiye dahil tüm coğrafyalardaki kurumsal markası bundan sonra Beko olarak kullanılacak.

Açıklamada böylece, tüm dünyadaki çalışanların ve operasyonların ortak bir kurumsal marka çatısı altında bir araya getirilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Bu kapsamda yurt dışı bağlı ortaklıklarının kurumsal unvanları da Beko kurumsal markasını içerecek şekilde değiştiriliyor.

Açıklamada şirketin Türkiye'deki faaliyetlerini Arçelik Pazarlama A.Ş. üzerinden başta Arçelik olmak üzere tüm markaları ile (Arçelik, Beko, Grundig, Altus, Leisure) sürdürmeye devam edeceği belirtildi.

57 ülkede iştirakleri bulunuyor

Beko dünya çapında 57 ülkedeki iştirakleri aracılığıyla 55 bin çalışanıyla faaliyet gösteriyor. Şirketin Türkiye, İngiltere, İtalya, Romanya, Slovakya, Polonya, Güney Afrika, Rusya, Pakistan, Hindistan, Bangladeş, Tayland ve Çin'de 45 üretim tesisi bulunuyor

Beko sahibi olduğu veya limitli marka kullanım hakkı olduğu 22 ürün markası ile global olarak faaliyet gösteriyor. Bu markalar şöyle sıralanıyor: Arçelik, Beko, Whirlpool, Grundig, Hotpoint, Arctic, Ariston, Leisure, Indesit, Blomberg, Defy, Dawlance, Hitachi, Voltas Beko, Singer, ElektraBregenz, Flavel, Bauknecht, Privileg, Altus, Ignis, Polar. #arcelik #beko

BeğenFavori PaylaşYorum yap