#TeknoYardım #SSD
Şimdilik bir sorun yok. Ayda 1-2 kez imaj yedeği alıyorum. Performans olarak bir sorunum yok. Değiştirsem mi yoksa bir kaç yıl daha idare eder mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • TeknoStil @teknostil

  Düzenli yedek alarak kullanmaya devam edin. Ciddi bir problem çıkarmadığı sürece niye durduk yere değiştiresiniz ki? Zaten yedeğiniz de var. Bozulunca yenisini satın alıp takar, sistemi kurar geçersiniz.
  Kaçırdığım bir nokta varsa yazabilirsiniz arkadaşlar. 😮

Video gösterebilen kitap okuyucular geliyor.

Kitap okuyuculara yeni bir marka ekleniyor. Şahsen uzun süredir görmeyi istediğim özellikler kazandırılmış durumda. Arkadan aydınlatmalı E-ink ekran, Android, 2GB Ram, 32 GB depolama ile geliyor. Ayrıca bir modelde video oynatabilme yeteneği bile var. Kitap okumak için onlarca font ve Kindle ve diğer markalarda olmayan bir sürü ince ayarda bulunuyor. Dilerseniz kitaplarınızı okumak yerine dinleyebiliyorsunuz da.

http://www.boox.com/boox-nova/

https://www.youtube.com/watch?v=FLuJrYew7lE

https://www.youtube.com/watch?v=39J4JoRmUtY

#kitap #ekitap #ekitapokuyucu #kitapokuyucu #e-ink @gamsizm

Onyx Boox Nova Review

The Onyx Boox Nova is one of the most eagerly anticipated e-readers of the the year. It has a giant 7.8 inch screen, quad-core processor and 2GB of RAM, 32GB...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uzun zamandır evde bilgisayar yerine raspberry pi kullandığım için kaçırmışım. Çıkalı bir ay olmuş.

https://pisilinux.org/

https://pisilinux.org/blog/59-pisi-linux-2-1-ata-yayinlandi.html

https://pisilinux.org/indir

#Linux #PisiLinux

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Xeon @xeon

  hocam rpi ile nasıl sistem kurdunuz foto var mı merak ettim

 • Tegin @tegin

  Özel bir şey değil TV ekranı ile kablosuz klavye fare var. Uzaktan iş yerindeki bilgisayarlara bağlanıyorum. Onu dışında basit web gezintisi ile Libre office uygulamaları ve Thunderbird e-posta uygulaması. Çok yüksek performans beklemeyin. 3-4 sekme yada 2 ofis belgesi açınca nefesi kesilebiliyor. Kodi ile de USB portlarına bağlı taşınabilir 5 HDD ile video + müzik + podcast. Dahili Bluetooth ile kulaklık-mikrofon kullanamıyorsunuz sadece veri alıp veriyor. Analog ses çıkışı var ama mikrofon girişi yok Mikrofon için ayrıca USB ses kartı bağlamak gerekiyor 🙁 Sesli - görüntülü görüşme için telefondaki uygulamalar yetiyor.

  Evde oyun oynamadığım için kocaman kasalı PC yada diz üstünden pratik. Kısıtlamaları nedeniyle teknoloji bağımlılığına sınırlama getirmek isteyenler için işe yarar.

Windows 7 ve 10 sürümlerinde fotoğrafları sağ tıklayıp yazdır seçtiğimizde açılan pencerede alt kısımda "Resmi çerçeveye sığdır" her defasında seçili geliyor. Fotoğraf yazdırırken bu seçeneğin işaretsiz gelmesi için registery ayarı gibi bir çözüm var mı? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ceramicspeed Driven Chainless Drivetrain

We check out this 99% efficient drivetrain. Get more Eurobike Breaking News here https://singletrackworld.com/tag/stweb18/
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Konsollarının her zaman oyuna hazır olmasını isteyenler için "Konsol Rig" #konsol
http://www.133845.xyz/61393.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android tablet yada telefonda bulut servisler ile bir ilişkisi olmadan kayıtları sadece cihaz üzerinde tutacak bir not defteri, takvim, alarm hatırlatıcı uygulaması var mı? Alışveriş listelerimin, ufak tefek hatırlatıcı notlarımın bulut servislerinde gezmesine ne gerek var.
#TeknoYardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pisi Linux 2.0 ATATÜRK indirilmeye kazır. https://distrowatch.com/table.php?distribution=pisi
İndirme adresi https://pisilinux.org/ #PisiLinux #akış

Distrowatch sayfasını ziyaret ederek sıralamada yükselmesini sağlayabilirsiniz.
An itibariyle 207 nci sırada.

Pisilinux

Pisi Linux; Pisi tabanlı son Pardus sürümünü temel alan, özgür yazılım topluluğu tarafından geliştirilen, bilgisayar kulanıcılarına kurulum, yapılandırma ve
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • 3dfx @3dfx

  ubuntu seedlemekten serverda indirmeye yer kalmadi. 😀 yoksa indirmeye birakip yarin denerdim

 • kizilsakal @kizilsakal

  Denesem diyorum deneyenler yazsınlar yorumlarını
  Ek: kde miş benim pc kde de takılıyor xfce ye yeni geçtim xfce olsa ciddi ciddi deneyip geçmeyi düşünebilirdim.

  • Tegin @tegin

   Şimdi Phenom II x3 440 işlemcili 8GB bellekli sistemde 16GB USB bellek üzerinden canlı olarak çalıştırdım. Fazla vaktim olmadığı için kurcalayamadım. Libre Office ve Firefox Teknoseyir sorunsuz açıldı. Evdeki bilgisayar üzerinde fazladan bir IDE HDD olacaktı. Bu gece ona kurup denemeyi düşünüyorum.

  • kizilsakal @kizilsakal

   @astral i3 hd5730 ve 3 gb ram olan laptop da linuxmint kde çökme takılma ikinci uygulama açamama gibi sorunlar vardı keşke xfce olsaydı geçip bir süre kullanmak isterdim

  • Tegin @tegin

   @kizilsakal Evdeki bilgisayarım Athlon x2 7750 ram 4gb ekran kartı hd3650 hiçbir takılma yok. Kurulum için kullandığım disk üzerinde uzun zamandır açmadığım zorin os vardı. Hiç yapmadığım bir şey yaptım ve diskin yarısını Pisi için ayırdım zorin os un yanına kurulum yaptım. Her şey otomatik ve sorunsuz tamamlandı. Pisi masaüstü geldi Kaptan ile görsel ayarları yaparak kaydettim. LibreOffice nin bütün bileşenleri sorunsuz olarak açıldı. Yarın iş yerinde vakit bulabilirsem USB 3.0 belleğe kurulum yaparak termal yazıcıyı tanıtıp baskı almayı deneyeceğim. Birde Wine üzerinde bir windows uygulaması çalıştıracağım. Eğer orada da sorun çıkmazsa uzun dönem kullanmayı isterim.

 • Metehan Özbek @mthnzbk

  Bir şey demiyorum. Ne de olsa benim de biraz emeğim geçmişti.

@hkellecioglu @gamsizm Eski podcastlere ulaşamıyorum. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap