Selamlar,

bugün böyle bir e-mail aldım. Gmail hesabıma Microsoft böyle bir mail yollamış. Hesabımı aktif olarak kullanıyorum ama neden Outlook'tan böyle bir mail gelmedi anlamadım. Oturum açmamın yeterli olduğunu söylüyor ama oturum zaten açık. Anlamadım, nereden oturum açacağım? Bir bilgisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Günaydın,

Arkadaş Google'da ne zaman bir şey aratsam şöyle beyaz bir sayfa geliyor. Bazen 15 saniye sonra kendiliğinden düzeliyor bazen de kalıyor. Bu neden olur bilen var mı, sıktı artık her aratmamda böyle bir şey ile karşılaşmaktan

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Metehan Öztürk paylaştı.

#ProgramÖnerisi

Files adı altında yapılmış güzel bir program. Microsoft mağazadan yükledim. Bu sabah altı da bir video paylaştım. Oradan gördüğüm için ayrıca sizinle paylaşmak istedim. Çok seri çalışıyor ve ayarlar yedeklenebiliyor. Yüklene biliyor. Tema desteği de var.

Findows 10 11 Dosya Gezginine alternatif bir program. Değişiklik için güzel düşünülmüş. Farklılık arayanlara bire bir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Metehan Öztürk paylaştı.

Program Tavsiyesi.... Biraz tuzlu ama sonuçları muazzam. mesela 400 piksellik bir resminiz var. Bunu photoshop da temizlediniz. Nasıl 4K 8K yapacaksınız. Topaz ile. 🙂 🙂 Ulen geğik yapacaktım da içime kaçtı .) 🙂

https://www.topazlabs.com/gigapixel-ai

Topaz Gigapixel AI ile eski resimlerinizi 4K 8K yapabilirsiniz. Ama güçlü sistem istiyor söyleyeyim. İşi yaparken pc hafif tansiyona maruz kalıyor.

Topaz Video Enhance AI da mevcut. Bu programda 360p yi 480p yi 4K 8K ya çıkarıyor. Ve çok başarılı bir program. Ama bu video olduğu için en aşşağı 3070 li bir sistem lazım oluyor. Yoksa ki süre çok uzuyor.
Kimi temizlenen filmleri bu programla 4K ypapıyorlar.

Anlayacağımız Topaz bildiğin orman ayısı. İşini güzel yapıyor güzel sistemde. Uçan ruh onur abiye selamlar. 🙂

Gigapixel AI

Improve image resolution with deep learning. Join hundreds of thousands of photographers who use Gigapixel AI for printing, cropping, restoration, and more.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 23
 • Tai per Dog Un @alipektas

  İş/çalışma amaçlı kullanırım belki zorda kalınca lâkin kişisel hiçbir görselimi böyle bir şeyle yapay/sahte bir şekilde geliştirmem. Daha doğrusu geliştirdiğime dair kendimi kandıramam diyeyim. Bu hile yani özünde bildiğin. Hoş bence onu da pek iyi yapamıyor ya neyse. Pastel boya tablosuna dönüyor görseller. İyi yapsa da bir şey değişmez ayrıca benim için. Orijinalliğini bu denli bozmak beni tersine rahatsız ediyor.

 • Outrun @outrun

  Tek seferlik ödemeyse yine iyi fiyat. İlerde aboneliğe çevirirler bunu. Şimdi alanlar ömür boyu kullanır 😀

 • Vural @vuralt62

  Yalnız sitenin tasarımı güzel olmuş.

 • Ekrem @huseyinekrem

  Kaynak iyiyse sonuç fena değil ama diğer türlü iş görmüyor maalesef. Ben bunu yıllardır kullanıyorum. İlk başlarda vaaaaaaaaaauv dedirtiyor doğru, ama zamanla gözünüz sonradan ortaya çıkan kusurları görmeye başlıyor. Ben de basit vectörel logoları afişe koymada falan kullanıyorum. Ama öyle mucize beklemeyin derim. Mucizeyi telefondaki Remini yazılımı yapıyor, sıfırdan çiziyor detayları çünkü. Ama o da sadece yüz hatlarında işe yarıyor, o kadar.

  Anime özelinde de Waifu2x Extension GUI'yi tavsiye ederim. AMD ve Nvidia ikisini de destekliyor. Logolarda falan işe yaramıyor ama, üzer. Sadece 2d çizimler için iyi. İçinde 3D real life diye ayar da var ama en son baktığımda çok başarısızdı, şimdi ne hale gelmiştir bilmiyorum. Bunun dışında 30fps'i 60 yapma olayı da var ama yine çizgi filmlerde iyi çalışıyor, frame interpolation deninlen şey.

#TeknoYardım

Telefonumun sarj jakı bozuldu. Tamir ettirmek yerine arabamda ve evimde kablosuz sarjları kullanıyorum. Ama bilgisayardan veri aktarmak istediğimde bağlanamıyorum. WiFi üzerinden veri aktarmak istiyorum. Android üzerinde Wifi üzerinden premium, abonelik vs. zımbırtısı olmayan iyi bir Wifi veri transferi uygulaması var mı bildiğiniz acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 35

Yıllardır Amerikan arabalarında şu camdaki zımbırtıyı görüyorum. Bunun ne olduğunu bilen var mı? İnternetten de bulamadım. 🙂

#OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12

Acaba neden TDK'nın "Güncel" Türkçe Sözlüğü'nde ülkelerin isimleri bulunmuyor? Örnek: Arjantin, İsrail, Almanya. 🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçenlerde telefonum şöyle bi uyarı verdi. Shazam'ı uzun zamandır açmamıştım dahi. Ne demek oluyor bu? Shazam beni mi dinliyor gizlice 🤔

Notz: O verilen saatlerde Shazam'ı açmamıştım. Kesinlikle.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube'da senkranizasyon problemi var. İzlemiş olduğum videoları izlememişim gibi bana öneriyor. Ne yaparsam yapim izlenmeyi senkronize etmiyor. Sıkıldım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap