Huawei video içerik konusunda Youtube'a alternatif DailyMotin ile anlaşmış.
https://www.reuters.com/article/us-vivendi-huawei/vivendis-dailymotion-forms-partnership-with-huawei-video-idUSKBN2320YA

#HaftalıkGündemeMalzeme

Vivendi's Dailymotion forms partnership with Huawei Video

Vivendi's Dailymotion video platform and China's Huawei Video on Tuesday announced a partnership to offer international and local video content, as Huawei continues its plans to increase its presence...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Msı'da gürültü engelleme yazılımı hazırlamış. #HaftalıkGündemeMalzeme

https://www.techpowerup.com/267621/msi-releases-sound-tune-ai-powered-noise-cancellation-software#comments

MSI Releases "Sound Tune" AI-Powered Noise Cancellation Software

MSI, a world leader in gaming and content creation hardware, unveils the MSI Sound Tune, an AI-powered noise cancellation software that filters out all the unwanted background noises to remarkably...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnternet hızı rekoru kırılmış Saniyede 44,2 terabayt #Haftalıkgündememalzeme
https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-52767848

İnternet hızı rekoru kırıldı: Saniyede 44,2 terabayt

Avustralyalı araştırmacılar, internet bağlantısı hızında dünya rekoru kırıp saniyede 44,2 terabayta ulaştı. Bu hızla, 1000 adet yüksek çözünürlüklü bir filmi bir saniyede indirmek mümkün.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Modem olarak AX destekleyen var mı hepsi Router gözüküyor @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

LP canlı yayında bunun daha küçük ölçeklisini istiyordu dimi @gamsizm :))
https://twitter.com/CapaMagMoments/status/1264279145984536576?s=20

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arada 1000TL gibi bir fark var fiyat olarak oyunlarda 8,85% 10600K önde R5 3600 göre.
2550TL vatan fiyatı 10600K'nın.

Not: 10600K fiyatını vatan girdiği için R5 3600 içinde fiyata oradan bakılmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=yCcfgcjMFNk&feature=emb_title

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 18
 • Emre @emre64

  2500 lira veriyorsun, i5 veriyorlar 😂😂😭

 • Temp 🔚 @temp

  Amd'nin günden güne kendini geliştirdiği, performansının arttığı ve iyi bir yol katettiğine lafım yok ama hala Intel oyun bilgisayarları söz konusu olduğunda daha cazip.
  Bütçe ve masraf kısmına girmiyorum çünkü orası kişiye göre değişen bir olgu. Adamın parası vardır, sorun sıkıntı da istemiyordur, önemli olan oyunlardaki fps'dir işte o zaman Intel alır geçer.
  (Ek olarak LGA1200 soketi soğutucu desteği olarak önceki nesille tam uyumlu çalışıyor. Soğutucu masrafı veya uyumlu soğutucu falan da aramanıza gerek yok.)
  Yeni bir sistem kuracak olsam hiç şüphesiz 65w tdpli 10. nesil bir intel işlemci alıp keyfime bakarım.
  Intel'in pahalı olduğunu inkar etmiyorum ama yazılımsal stabilite olarak hala Intel daha düzgün çalışıyor ve aslında siz Intel'de donanımdan çok yazılıma para veriyorsunuz ve stabilite satın alıyorsunuz.
  Amd hala o düzeyi yakalayamadı. Bunu bir anda 10-15 derece ısı atlaması yapan, 95 dereceyi görüp kapanan masaüstü 3. nesil ryzenlerde gayet iyi gördük. (Tecrübemle sabit)
  O işlemciyi geçen yaz benim gibi ilk alanlar aylarca rezil oldu. Siz bu şartlar artında hala Amd kusursuz ve ucuz diyorsanız ona diyecek lafım yok. Nasıl içiniz rahat ediyorsa onu alın ama gerçeklerin bunlar olmadığını iyi bilin.
  Atalarımızın çok güzel bir sözü var: ucuzsa vardır bir illet, pahalıysa vardır bir hikmet.
  Öyle 3 kuruşa 5 köfte olmuyor arkadaşlar. 🙂

  • Echo @echo

   Şu dediğin sorunların, atıyorum bin de biri kadar sorun yaşayan çıksa AMD hala bu kadar satabilirmiydi. İşlemcilerde arada 1-2 sorunlu model olabilir ki zaten adı çıktığı gibi piyasadan kayboluyor. AMD ne işlemci de ne de çipset de büyük hatalar ve stabilite soruları yaşatmadı ama anakart üreticileri stabil olmayan anakart ve bioslarla satış yaptı. Bir mal alırken herkes internet de model model test ve kullanım senaryolarını bulabiliyor. Bu nedenle benim gibi intel kulananlar yeni alacakları pc yi AMD ye çevirmek için çok fazla şüphe duymuyorlar demekki.

  • Temp 🔚 @temp

   @echo Hocam bu söylediklerini anlayışla karşılıyorum ama satış rakamlarına dayanarak stabil demen tamamen yanlış bir örnek oluyor. Ryzen 2 nesil boyunca adını iyice duyurdu. Bu yüzden de 3. nesili benim gibi bilen bilmeyen bir sürü insan adına güvenerek satın aldı. Çok satmasındaki başlıca sebep bu. Ek olarak önceki nesillerde bu denli ısı sorunları yoktu ki bunu çoğu kişi söylüyor. Ki ben bunun araştırmasını da yaptım.
   Ki yaşanan sorunları Amd'ye değil de anakart üreticilerine yıkmışsın ki bu Amd sever arkadaşların züğürt tesellisidir. Niye böyle sert çıkıyorsun dersen; ben farklı markalardan 3 farklı anakart denedim. Ve deneme yaptığım dönem hem işlemcinin ilk çıktığı aylardaydı hem de işlemci çıktıktan sonraki 6 ay gibi bir süreydi. Bu süreçte hiç bir düzelme olmadı. Ben sistemi dağıttıktan yazılımsal olarak bir değişme oldu mu bilgim yok fakat 6 aylık bir süre az bir süre değil. Tek bunlarla da sınırlı değil, bu süreç içerisinde Amd daha bitmemiş bir ürünü erkenden piyasaya sürerek çoğu kullanıcıyı mağdur etti. Ki bu sadece işlemcide olan bir şey değil. Amd'nin ekran kartları da böyle. İlk çıktığında rezilliğin bini bin para olur. Sonra aylar sonra yavaş yavaş düzeltirler. Rx 5700 serisi de onlardan biri mesela. Yeşil ekran, oyun kapanması, siyah ekran gibi yaşanan sorunların haddi hesabı yok araştırabilirsin. O konuda da çok kişinin başı yandı. Ha ne diyordum suçu anakart üreticilerine bağlaman neden yanlış onu anlatıyordum. Amd Eylül ayında çıkıp bir duyuru yayınladı. Dediki bioslardaki önemli bir kısmı üreticilere biz sağlıyoruz ve aslında biosları biz hazırlıyoruz dedi.
   Bunu demeden önce de durum kötüydü. Dedikten sonra da durum kötüydü. Ki yani bunu anlamak çok zor değil inan bana. Gidip forumlarda ve google da ısınma ve stabilite sorunlarını araştırsan ne kadar insanın feryat figan ettiğini görürsün. Her arkadaşta bir sürekli artıp azalan fan sesi sorunu var mesela. Bu da olayın ne kadar genel olduğunu gösteriyor. Önceki serilerde bu tarz bir problem yoktu araştırıp öğrenebilirsin. Önceki serilerde bu kadar mouse hareket ettirdiğinde bile artan 10-15 derece sıcaklık sorunu yoktu yine araştırarak bunu öğrenebilirsin.
   Ben Ryzen'i bilerek ve isteyerek aldım ama yaptığım yanlış şuydu: gözüm kapalı amd ye güvenerek daha ilk çıktığı günlerde işlemciyi aldım. Daha internette incelemesi dahi yoktu. Yani demeye çalıştığım ben Intel'i savunan taraflı bir insan olsam gidip de Ryzen işlemci almazdım.
   Şuan Ryzen niye satıyor? Kimse inceleme yaparken bu sorunlardan bahsetmiyor. 3. nesilin ısı atlama problemlerinden bahsetmiyor. Yazılımsal olarak dengesiz voltaj yönetiminden ve kötü çalışan bir boost sisteminden bahsetmiyor. Çünkü insanlar sadece sentetik verilerle ilgileniyor.
   Stabiliteyi umursayan bile yok. Zaten Intel de son zamanlarda iyice batırınca Amd'nin de eli güçlenmiş oluyor. Sıkı bir reklam politikasıyla güzel bir tutundurma yaptılar ama ben burda söylüyorum işte. Amd stabiliteyi ne ekran kartlarında ne işlemcilerinde yakalayamadı en azından şuan için böyle.
   EDİT: Ek olarak Reddit forumunda Amd yetkilisinin bir anda 10 derece ısı atlaması olduğunu kendileri bile kabul ediyorken çoğu Amd'ci arkadaş bunu bile kabul etmiyor: https://www.reddit.com/r/Amd/comments/cbls9g/the_final_word_on_idle_voltages_for_3rd_gen_ryzen/
   Buna ek olarak ilk defa soğutucu üreticisi olan koca Noctua 3. nesil Ryzenler için yüksek ısılar hakkında bir duyuru yayınlamak zorunda kaldı. Çünkü ısıların düşmemesinden kendileri sorumlu olmak istemedi. Başka hangi seride böyle bir açıklama gördük biz sen söyle.
   İsteyen dilediğini alsın ama ben yaşadıklarımı unutmam ve dile getiririm. Saygı ve sevgilerle. Umarım yeni sistem düzecek arkadaşlara fikir verici bir yazı olmuştur.

  • Echo @echo

   @temp Niye anakart diyorum tek değişken o aynı Cpu ve chipseti kulllanan daha büyük çoğunluk ya sorunun farkında değil ya da memnun. Derseniz AMD üreticileri yeteri kadar baskılamadı kaliteyi belli bir seviyede tutacak önlemler almadı haklısınız. Benim tezim eğer gerçekten sorunlu bir ürün olsaydı ve bu ispatlansaydı zamanın da intelin yaptığı gibi ürünleri toplatılırdı. Yeni cpu takılsın diye bir sürü üretici eski anakarta bios güncellemesi çıkarttı buna güvenip cpu almam mesela. Ekran kartın da 5700 serisi mi sorunlu driver mı ? 5700 ile çikan 2020 sürücüleri benim rx580 ile çalışan oyunların 1-2 tanesinin çalışmamasına sebep oldu. Kısaca genelle me yaptığınız için bunları yazma gereği duydum. AMD stabil değil şanş işi ama Intel gözü kapalı alanıcak markalar falan değil. Model model ve üretici üretici bir sürü değişken var. Geçen AMD ASUS ekran karrlarının soğutucu bloğunun 1 vidasının hatalı sıkılması yüzünden öncesinde AMD suçlanıyordu.

İntel 10900 ve 10900K incelemeleri başlamış anakart ve işlemci ikisi bir arada tabii @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap