MG toplamda 30 kelime etmedi galiba, diren MG falan filan diyenler vardı chat ekranında :)) Bu yayından sonra #warzone a gireceklere acıyorum kaçın MG geliyor :)) #TeknoseyirMuhabbet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#AMD iyice suyunu çıkardı çorba etmeye kararlı gözüküyor. Ryzen 4000 serisi mobil işlemcilerle isim karmaşası olmasın diye masaüstü Ryzen 5000 dendi şimdi yaptığı işe bak.
https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-5000u-cezanne-lucienne-mobile-series-specifications-leaked

AMD Ryzen 5000U "Cezanne/Lucienne" mobile series specifications leaked -...

The full specifications of the AMD Ryzen 5000U series have been revealed. AMD Ryzen 5000U – a mix of Cezanne and Lucienne Just a few hours after publishing the story about Ryzen 5 5600U...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • rsezer @rsezer

  Önce Apple sonra Intel başlattı bu ürün / seri adlarından bir anlam çıkartılamasın, teknik detaylar değil, vaatler konuşulsun taktiğini. Baktılar işe yarıyor, en meraklı tüketici bile bir yerden sonra yıldı, bıraktı ne nedir diye öğrenmeye çalışmayı, reklamdan aklında kalanlarla çevreden duyulanlar üzerinden ilerliyor kör topal satın alma kararına.

LP #haftalıkgündem biterken diyor ki "Bu podcasti neden her seferinde tekrarlıyorsun zaten bizi iziiyorlar" diyor. Cevabı basit, alışkanlık uzun süre gelen bu durum izlesem bile #podcast olarak dinliyorum. LP'nin nasıl şu canlı yayın ve daha öncesi yayınlarda telefonunu sessize alamaması alışkanlığı olduğu gibi desek kısaca #LP #CanlıYayın

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

İntel'in 2021 ikinci yarısında yayınlanması beklenen işlemci 10nm Alder Lake göründü :))
https://videocardz.com/newz/exclusive-intel-alder-lake-s-cpu-pictured
#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Mekanik diskli notebookta bu güncelleme nerden baksan 1,5 saat sürdü şaka gibi :/ #Windows10
https://support.microsoft.com/tr-tr/help/4579311/windows-10-update-kb4579311

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Anandtech bizim siteden elma etkinliğini takip ettiniz canlı olarak yayında diye üç beş atın demesin Ts'e @gamsizm :))

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AMD Ryzen 5 5600 için 2021'de çıkacağı söyleniyor 220$ fiyatı ile. Tüm seriyi tamamlar gibi gözüküyor AMD 2021'de. #AMD
https://videocardz.com/newz/amd-ryzen-5-5600-could-launch-in-2021-at-220-usd

AMD Ryzen 5 5600 could launch in 2021 at 220 USD - VideoCardz.com

AMD might be preparing a fifth Ryzen 5000 series SKU – the 5600. AMD Ryzen 5 5600 non-X AMD Ryzen 5 5000 (Zen3) series packaging AMD is rumored to launch a Ryzen 5 5600 processor next year,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#AMD pazarda iyi bir yer edinince 50-100$ fiyat arttırak #Zen3 işlemcilerin fiyatlandırmasını yapmış bi önceki nesile göre :/ Soğutucu kısmı ise R 7-9 da olmayacağı söyleniyor.

Kaynak: https://videocardz.com/newz/amd-announces-ryzen-5000-series-zen3

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12
 • Alpi Atansay @alpi350

  Evet günün şokunu yaşadım bende. Gelen işlemciler çok pahalı çıktı. Daha önceki R7 serisinde gelen Wraith prism soğutucunun yeni seride olmaması üzdü. 65W TDP ile çıkan bir R7 serisi işlemci yok hepsi 105W TDP'den başlıyor.

  AMD bu sefer üzdü bizi. Bütçe dostu firma giderek cüzdan avcısı bir firmaya doğru evriliyor. 🧐

 • Batuhan @achfighter

  Piyasada hakim olunca fiyatları yükseltiyor diye Intel'e kızanlar buna ne diyor merak ediyorum. Üstelik AMD henüz pazarın hakimi bile değil.

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Ryzen 5 3600'ün bile Türkiye fiyatı üzerken, bu fiyatlar beni iyice üzdü. Dolar 2-3 TL olsa bu 50 dolar artış umurumda bile olmazdı ama böyle olunca 400 TL yukarı atıyor. Vergisi, şunu, bunu derken o fark 500 TL'yi geçer.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Amd piyasada söz sahibi olmaya başlayınca, anında fiyatlar arttı. Amd fakirin dostu, amd yapmaz öyle şey diyenler nereye kayboldular? İntelde soğutucu bile çıkmıyor diye çemkiriyorlardı. Amd soğutucuyu kaldırınca, zaten biz soğutucu tavsiye ediyorduk demeye başlarlar. İşin en garip tarafı x370 anakartlara destek vermiyorlar.

  • Kvothe @amurado

   X370 2016 yılında çıkmış anakart. adamlar 4 sene destek verecez dediler ve verdiler. her nesilde yeni soket çıkartan intel'e varken komik duruma düşüyorsunuz buradan eleştirerek. fiyatları arttı ve soğutucu çıkmıyor doğru. ama her koşulda en iyi işlemci yi amd üretiyor artık. oyun olsun içerik üretimi olsun güç tüketimi olsun. premium ürün alıyorsunuz. fiyatını karşılayacaksınız diyor, haksız sayılmazlar.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @amurado 2016 mı? 2017 Şubat olmasın? AMD ilk ne dedi, 2020'ye kadar destek verilecek dendi. çıkacak olan 4 nesile destek gelicek gibi düşünüldü. Söylendiği gibi işlemci 2020 yılında çıktı. X370 anakartlara Destek neden kesildi? Destek konusunda sıkıntı olmasın diye Asus CH VI anakartı aldık. Bu anakart 3950x bile çalıştırırken 5000 serisini neden çalıştırmasın. Intel beni ilgilendirmiyor. Son 3 senedir AMD tarafındayım. AMD tarfında sorun yaşarken, sözde AMD övücüleri( çoğunda ryzen yok) yanımızda görmedik. X problemi var desen görmezden geliyorlar veya suçu sana atıp geçiyorlar.

  • Kvothe @amurado

   senin nasıl düğündüğün seni bağlar. 2020'ye kadar ne demek? Sanki adamlar sizi kandırmış gibi yorum yapıyorusnuz. intel sizi ilgilendiriyor malesef düopol bir piyasa var, eninde sonunda intel sizi ilgilendiriyor.

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @amurado 2020'ye kadar destek denildi mi ? Bu denilenden herkes benzer yorumu çıkardı. Bu bazı sitelerde çok konuşuldu.Genel kanı intelin aksine Soket değişmeyeceği olmuştu. AMD bu konuda tanınan bir firma, Soket değişmemesine rağmen işlemci neden çalışmıyor? Üst segment bir anaksrt alıyorsun, destek gelmeyecek deniliyor. X470'de destek gelmeyexekti, ne olduysa destek geldi. Ülkede alım gücümüzde belli, her nesil için yeni anakart mı almak zorundayız ? Ch6 alan kişiler 4000 serisi ile ryzen serisini kapatırız diyorduk olmadı. Intel rakip olarak karşıda durması önemli, onun dışında konuştuğumuz soket desteği vs. ile intelin alakası yok. Intel klasik tarzını bozmadan devam ediyor. O yüzden Intel beni şu an için ilgilendirmiyor.

Zen 3 fiyatlar. #AMD #ZEN3

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Demir adam iş başında uçan saksı :))
https://www.youtube.com/watch?v=4BE33ohCmBY

Uçan Saksı Yapımı - Manyetik Levitasyon

Anycubic Photon Mono SLA yazıcıyı incelemek için tıklayınız: http://bit.ly/305kPQq Mono ekranı sayesinde diğer yazıcılara göre çok daha hızlı baskı olanağı v...
BeğenFavori PaylaşYorum yap