Biri benim adıma birisine kargo göndermiş. Benim telefon numaram mesaj geldi. İşin kötüsü parayı da alıcıya ait göndermiş 😂😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu amazonun kargolarını gönderdiği agt kurye ne saçma bir şirket ya 🙁
Sabah 10 da mesaj atıyor öğlen 12:30 da mesaj atıyor gün içinde tamamlanacak diye. Gece 10:35 de size ulaşamadık diye mesaj atıyor.
Evde bulunan biri olmaz diye kargoları hep iş yerine gönderiyorum ama adam benden başkasına bırakamıyor galiba. Diğerleri güvenliğe bırakır bunda öyle birşey yok.
Sürekli teslim edilemedi dedikten sonra çağrı merkezini arayıp ben olmasamda güvenliğe bırakın demek zorunda kalıyorum. Amazonda kargoya not yazılacak yer var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu nasıl bir utançtır böyle?
Bizim burada özel halk otobüsü bir saat sonraki geliyor bir de pişkin pişkin odaya şikayet et diyor. Oda başkanı da kesin akrabası.
https://www.aykiri.com.tr/japonya-da-hizli-tren-1-dakika-gecikti-surucuye-sorusturma-baslatildi/11845/

Japonya'da hızlı tren 1 dakika gecikti, sürücüye soruşturma başlatıldı!

Gelişmiş hızlı tren ağıyla ve dakikliğiyle bilinen Japonya'da, hızlı trenin 1 dakika gecikmesi nedeniyle sürücü hakkında soruşturma başlatıldı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yasaklar bazı durumlarda göz ardı edilebiliyor sanırım.
https://twitter.com/ankara_cevirme/status/1391851968415641605

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 24
 • qubit @qubit

  Siyasi bir konu yazmak istemiyorum ama güncel bir etnik temizliğe tepki verenlere de niye sokağa indin demek zor. Pis bir durum. Açık hava bile olsa şüphesiz risk var. Doktoru hemşiresi esnafı bu kadar fedakarlık yaparken, çoluk çocuğunu insanlar aylardır görmezken, üstüne yasak varken tabii doğru değil. Yarın bir başkası bunu örnek görüp sokağa iner. Ama futbolda üst lige çıktık diye sevinenle de bir tutmak zor. Müslümanlar için en önemli mabedlerden birisi burası.

  Demokratik protesto cinayeti ve gaspı bitirmez, çözmez. Fakat gezegen çapında haberlere çıkmaya başlarsa kısmen de olsa cinayetlerin ve şiddetin artmasını engelleyecektir. Telefon trafiği çoktan başlamıştır.

  Neyse siyasi konu. Sadece OECD üyeliği kartı bile bu rezilliklerin çoğunu engellerdi.

  • motac @motac

   Ellerine fırsat geçsin o İsrail'e maçası yemeyen din kardeşlerimiz bak neler yapacak tarih aptalları yaşatmaz. Arap olmamak veya biraz daha açık tenli veya zor durumda olmak madden, bu mümin kardeşlerimiz için yeterince müslüman olmamamız için yeterli bir gerekçe. Dilerim eşlerimiz kızlarımız yarın öbür gün bunların eline düşmez tabii islamı onlardan daha iyi bilemeyiz değil mi din kardeşi sonuçta olur öyle 🙂

  • qubit @qubit

   @motac Google Translate ile mi yazdırdınız? Ne dediğiniz anlaşılmıyor.

  • motac @motac

   @qubit İsrail israil diye söylenip de bir tarafı yemeyen arap kardeşlerimiz günü gelip çattığında anadoludaki kadınları nasıl müslüman olduğu halde tekrar dine davet edeceğini söyledim translate değil anlayana açık

  • qubit @qubit

   @motac birkaç hafta Arap ülkelerinde gerçek Araplarla yaşamanızı tavsiye ederim.

  • motac @motac

   @qubit gördük hepsini gördük arap yarımadasını da gördük geçin bu işleri kardeşim kendinize saygınız olsun. tarih ortada yaptıkları ortada. gerçek arap ne ayrıca? aryan peygamber torunu mu ? babalar bir arkadaşım gen bilimi diye bir şey var. dil bir soy bir çok dünyanın en izole yerlerinden biri y-dna olarak onlar gerçek bunlar sahte ortaçağ uydurması. koko partilerinde ölüyorlar yemedikleri nane yok. gariban güney asyalıları elden geçiriyorlar. fuhuş uyuşturucu kölelik gayri resmi olarak gırla. halk da gayet varlıklı. kayınpeder 18 yıl arabistanda çalışmış adam. aile büyüklerim de 1. dünya savaşından önce oralarda memurluk yapmış insanlar. kimin ne mal olduğunu iyi biliyoruz yani 😀 efendim şunlar kanı bozuk ondan böyle asılları kalmamış da tamamen hikaye burada. Türkiyede de yeterince mevcutlar 🙂

  • qubit @qubit

   @motac dediğim gibi kendiniz gidip görmemişsiniz, yaşamamışsınız. 1. Dünya Savaşı'nda örnek veriyorsunuz. Kayınpederiniz 80'lerde gidip çalışmıştır, işçidir, seyahat yasağı uygulanmıştır, ne kadar felaket bir uygulama olduğunu iyi biliyorum. Fakat gittiği ülke 30 milyon nüfusa sahip değil, kalkıp 450 milyon Arap'ın ya da X ırkın eleştirisini yapacaksanız tavsiyem hala geçerli. Kendiniz gidin ve Fas'tan Umman'a bir görün.

   Şimdi mesela gündemde bir mafya lideri var, video çekiyor, bunu alıp bu videolarda anlatılanlar tüm dünya Türk nüfusunu özetler diyebilir misin? Mısır'da bir diktatör var, milyonlarca insan ona karşı mücadele verdi, öldü, yaralandı, şimdi bu insanlar ayrı millet mi?

   Burada zaten konu etnik temizlik. Oh olmuş diyecek insanlarsak zaten eleştirdiğiniz kavimden farkımız yok demektir. Öyle dediğinizi de sanmıyorum.

  • motac @motac

   mafya babası arkadaşım tarih de mi okumuyorsunuz gidip görmüyor musunuz gelenlerin hal hareketlerini görmüyor musunuz hiç mi görmediniz? hiç ticaret yaptınız mı yahu adamlar Mekke'de kadın kaçırıyor kadına kıza nasıl davrandığı belli burada binlerce sıkıntı varken oturup bu Arabın derdine mi düşeceğim 350 milyon arap diyorsunuz kaç Türk var? Balkanlarda ırza geçilirken suriyrde ırakta yunandan farkları yoktu. Ayrıca bizi sevmedikleri de ortada. Herif seni köle etsin maşa etsin namusunu kirletsin. Yaşadığı hayat rezil olsun nüfusu parası senden fazla olsun eee derdine ben düşeyim yok öyle birşey. Ölürse ölsün çok var. Siz kendi derdinize yanmaya başlamazsanız kalan bir avuç Türk de kalmayacak benden söylemesi 🙂 Adamların bize bakışı tarihten bu yana hiç değişmedi. Güzel karı savaştıracak adam kimse kusura bakmasın ülkenin içine ettiler.
   Ekleme: etnik temizlik demişsiniz ırak Suriye ve Filistin bölgesinde ne kadar Türk vardı bunlar ne oldu buhar mı oldu 🙂 Suriye'de yaşayan ırakta yaşayan Türklere bir sorun bakalım Arap kardeşlerimiz ne kadar da kardeş anlatsınlar size 🙂

  • qubit @qubit

   @motac Sakarya'da 2017 yılında 9 aylık hamile bir Suriyeli kadın 10 aylık bebeği ile öldürüldü. Buna ne diyorsun peki? Şimdi bir Arap forumunda kalkıp bunu örnek gösterip tüm Türk nüfusuna kin kussalar akıl mantıkla bağdaşır mı?

  • motac @motac

   @qubit beyefendi ben sistematik soykırım ve toplu tecavüzden bahsediyorum siz adi suçtan bahsediyorsunuz Arap mısınız ? Adamlar yo yapmadık falan da demiyor? Bir deli böyle bir iş yaptı değil olay bir defa da yapılmamış insanda biraz utanma olur
   Ek: milyonlarca türk kadını bir Arap kadını etmez tabi 🙂

  • qubit @qubit

   @motac güzel kardeşim az yukarıda Mekke'de kadın kaçırıyor dediğiniz zaman adi suç olmuyor burada bizim içimizdeki deli yapınca adi suç? Çocuğunun gözü önünde kadınların boğazlarının kesildiği bir ülkeye döndüğümüzü çok çabuk unutmuşsunuz.

   Farzedelim ki dediğiniz %1500 doğru, bunlar illet bir millet. Peki niye onun seviyesine düşüp de çocuğu yatağında öldürüldüğü vakit oh olsun diyorsun? Türk'e bu yakışır mı? O zaman onlardan ne farkın kaldı?

   Filistin'in de nüfus sayımları ortada, hangi milletten kaç kişi var belli. Suriye'de de aynı tiyatro yaşandı, aptalca oranın farklı mezhep Arapları ile biz Türkler tuzağa düşürüldük. Kukla devlet kuruldu gitti, petrol yatakları parsellendi. Sen tonlarca silah sevkiyatı yapan Rus'a Amerika'ya kızacağına çoluk çocuğu ölüp gidenlere lanet okuyorsun.

  • motac @motac

   @qubit kukla devleti kurarken benzer müminler full gazdaydı kardeşim 🙂 laik Esat devriliyordu ki laik maik değil kim pompaladı? YPG hangi ülke sınırları içinden geçerken alkışlandı? Arapların yahudilerde de olan bir ırkçılık hastalığı var anlamak istemediğiniz aklamak istemeniz de tamamen inancınız yüzünden. Peygamber Arap biz seçilmiş kavim diğerleri bizim itimiz anlayaşı babalar gibi var. demişsiniz ki gerçek Arap tanıyın karıya kıza dediğiniz davranışları oranlar isek Kürt veya Arap olmadığını nerden biliyorsınuz ? 🙂 Ülkenin geleneği göreneği değişen demografi ile günden güne berbat hale geliyor. Sizin gibi düşünenler de yangına körükle gidiyor. Araplaşmadığınız sürece tam müslüman görmüyor sizi en iyi dil arapça en iyi kan Arabın kanı diğeri hizmetkar. Yahudi buna goim diyor. Arap işine geldiği gibi davranıyor. Mekke örneğini sizin inanç bazlı bakışınızdan örnek verdiğimi bal gibi biliyorsunuz 🙂 güney asyalı Müslümanlara neler yapıldığı sır değil. Yapsa ya aynı haltı İngilize görelim erkeği 🙂 adamların kendi tarih anlatımı bile dediğimi doğruluyor. İnkar etmiyorlar ki (işleri düşmedikçe) sizdeki sanıyorum Stockholm sendromu bayramınızı kutlarım
   Ekleme: şehit gelmeyen günü yok ülkenin aynı özeni görmek isteriz. 1.5 milyarlık Çin'e karşı 10 milyonluk Uygurlara da bekleriz pardon onlar mübarek kanlı değil 🙂 ama ne diyor Mahmut Abbas çinle aramızı bozmayın ne oldu onlar köpek mi ? Arap değil sonuçta bilmem anlatabildim mi

  • qubit @qubit

   @motac maalesef Suriye vakalarını gazlayanlar hatta daha erkene gidelim Saddam'ı indirmenin çözüm getireceğini sananlar, Annan Planı süper plan diyenler ile temelde aynı hatayı yapıyorsunuz: bilgi eksiği ile yargı dağıtmak. Osmanlı'dan yani Lawrence'tan sonra Ortadoğu'da hür tek Arap kalmamışken Abbas vs. diyorsunuz.

   Siz önce 2. paragrafa cevap verin. Başka konuşacak bir şey yok.

  • motac @motac

   @qubit Ümmet diye diye yapmadılar mı? IŞİD türkmen doğrar iken onlar Şii ben mi dedim ? Hergün dünyanın dört bir yanında Türkler öldürülürken kaynakları namusları çalınırken benim derdim bana düşman olan düşmanla iş birliği yapan mıdır? Dikkat ediniz İsrail'le ortak olalım onlar bize bunları yaptı biz de yapalım demiyorum diyorum ki ikisi de benim düşmanım bu geçmişte de bugün de kendileri tarafından inkar edilmiyor. bir kişinin gazlaması ile mi Lawrence ile mi oldu yoksa Lawrence onlara istedikleri fırsatı mı yarattı yok bir kişi böyle yaptırabiliyorsa biz bunları ülkeye niye dolduruyoruz? Niye kendi soydaşlarımız hatta kendi ülke vatandaşlarımız için aynı tepki verilmiyor? Arap=seçilmiş kavim başka bir nedeni yok. öfkeli gençler açıklaması ile aynı mantık kandırılmışlar 🙂 yahu Arap değiliz diye adamlar halife olamaz bunlar demedi mi? Dedi 🙂 sizin ailenize bir saldırı olsa oynak komşunuzu mu düşünürsünüz kendi namusunuzu olay bu kadar basit ve insani. Önümüzdeki 30 yıl göreceğiz ümmeti maalesef. Hür kalsınlar diye savaşanları öldürürken iyiydi o zaman Türkler laik veya gavur muydu? Ağaç kabuğu yediler Balkanlarda efendi! Niye? Gayet sistemli ve ırkçı nedenlerle saldırdılar her zaman olduğu gibi. PKK asala vs bu konular zaten açık o yüzden geçiniz. biz bu ülkeyi milyonlarca kadının çığlıklarıyla onlara rağmen kurduk. Onlara ve onların itlerine de yedirmemek için ne gerekiyorsa yine yaparız.

 • Hado @hado

  Yarın yine sorar; bana mı sordunuz sokakalara inerken diye.

 • supernova @supernova

  İsrail trap kale yapmış gelene geçene artistlik yapıyor 😀

 • Oktay @l0st

  Boşşş sanki böyle yapınca bir şeyler olacağını zannediyor. Neyse Türkün Türk' ten başka dostu yoktur.

Aliexpress artık kapıya kadar kargo göndermiyor mu? Sipariş bilgilerinde alım noktasına ulaştı lütfen kargonuzu teslim alın diyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eve uydu alıcısı lazım. Tavsiyeleriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Korona tedavisinde Hidroksiklorin sülfat kullanan var mı ya? Daha test sonucu çıkmadan hapları verdiler. Çarpıntı yapıyor diyenler var. Sizde bir şey oldu mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Johan @johan28

  Valla ben hastalanmadım ve kullanmadım ama aile dostumuzun arkadaşları birbirini gaza getirerek ilaçları almamışlar başta, sonrasında aldıklarında da virüsler belli bir sayıya ulaşmış oluyormuş yani etkisi çok azalıyor sonuç olarak ikisi de entübe olmuş umarım iyileşirler. Umarım sizde sorunsuz atlatırsınız veya hiç yakalanmamış olursunuz

 • eren @lpdr

  Hocam uluslararası kullanılırlığı yoksa artık diğer ilacı talep et. Bu senin en temel hakkın. İngilizce biliyorsan pubmedden ilgili makaleleri bulabilirsin. Oradan makalenin seri numaralarından birini scihub'a yazdığında muhtemelen açılacaktır. Doktordan iyi mi bileceğim deme doktor kalitesi ve günceli takip etmesi adamına göre değişiyor çöp adamlar da var, tıp fakültesi öğrencisiyim orada burada ego patlaması yaşayan bazı tiplerin ne durumda olduğunu bilse millet hastaneden soğur. Kendince istatistik de çıkarıyor olabilir. Gerekirse doktoru değiştirmen de en temel hakkın.

  • seckyn @seckyn

   2 tane ilaç verdi zaten. Biri favira diğeri korokin. Favirada prospektüs filan var. Korokinin ne kutusu var ne prospektüsü. DSÖ de hidroksiklorokin bir işe yaramaz dedi diye hatırlıyorum. Bir de doktoru değiştirsem ne olacak. Sabah erken saatlerde gittim test için başhekim yardımcısı arkamdan odaya girdi. Hocam reçetelere bu ilaçları yazacağız diye talimat verdi.

 • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

  Bagışlık sistemini şeytana çevirmemek için zehir alıyorsun içmen lazım ona buna bakma ilacını iç.

 • memet @memet

  Ben kullandım hani şu tek seferde 8 tane yutulandan.