2022 benim iç dünyam için tam bir yıkım yılı oldu. 2023 nasıl bir yıl olacak pek merak etmesem de umarım sizler için iyi bir yıl olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bazı ruhsal sorunlarım var. Bunlar için psikologa mı gideceğim yoksa psikiyatra mı? Bunun tam net bir ayrımı var mı?
Devlet hastanesinde sadece psikiyatri var ve muayene süresi 10 dk görünüyor. Bu kadar kısa sürede sadece ilaç yazıp gönderiyor galiba.
Psikolog da sadece tavsiye veriyor gibi geliyor. Siz böyle bir konuda destek aldınız mı? Kime gittiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19
 • Fullmoon @dolunay

  Kesinlikle önce Psikolog'a gidin. 2 nedenle, birincisi psikiyatrist sizin durumunuzu fazla incelemeden ilaç vermeye kalkabilir, hayatın gerçeğidir operatöre giderseniz çözüme ameliyat der. İkinci nedense şu, devlette gittiğinizde bu sizin sağlık geçmişinize kaydolacak, bir şekilde buna bakanlar hmmm bu kişi psikiyatrik tedavi görmüş diyecekler, bu konuda bir nevi sabıkalı olacaksınız. Psikolojik sorunlar ayrıdır, basit depresyonu herkes zaman zaman geçirir ama psikiyatrik hastalık dediğinizde olay en uç hastalığa kadar gider. Son notum, bu konularda doktorlara, ilaçlara çok bel bağlamayın, tabi yardım ederler, destek olurlar (hatta hayat kurtarırlar) ama olay sonunda yine sizde ve sizin kafanızda bitecek, öyle hap aldım iyi oldum, psikologa gittim 3 seansta yattığım yerden mucize iyileştim pek olan birşey değil. Geçmiş olsun.

 • UnicornKnight @unicornknight

  Bakırköy merkezli BAPAM gibi her ikisinin de bir arada bulunduğu ve eşgüdümlü çalıştıkları klinikler de var. 13 yıl önce bahsettiğim yeri özellikle tavsiye ederdim, lakin şimdilerde nedir bilemem.

 • Unreal Mannequin @mannequin

  Psikiyatra direkt gidilmez. Önce iyi bir psikoloğa gidilir, sorunlarınızın ne olduğu bulunur, terapi lerle çözülmeye çalışılır, çözülmüyorsa eğer sizi psikiyatra yönlendirir.

 • Alptekin @alptekinck

  psikiyatri sadece ilaç verir ilaca bağımlı hale gelmeni ve problemini hayatının ortasına almana sebep olur

Keşke bilinç denilen şeye sahip olmasaydık. Gerçi çoğu insan sahip olduğu şeyin farkında bile değil ya. Bir insanın yaşamın anlamsız olduğunu fark etmesinden daha acı bir gerçek yok sanırım 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

750 ye kadar kulak içi tws kulaklık önerisi olan var m?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Özgür İran projesi mi başladı acaba? Twitter da gördüklerimden bir şeyler dönecek gibi hissettim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

flickr'a neden ulaşım sağlanmıyor acaba?
iss milenicom.
Birçok tarayıcıda denedim olmuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon çok ilginç bir firma 😀 4 tane kitap siparişi verdim birini sizi bekletmemek adına hemen kargoluyoruz diyerek cuma sabahı agt kuryeye verdiler. 3 tanesini de cuma akşamı kolay gelsine verdiler.
Bilin bakalım ne oldu 😀 Agt getirene kadar kolay gelsin getirdi 😀
Bizimkiler evde olmadığı için tüm gün kargo beklemek zorunda kaldım 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8