Görüşünüzü rica edeceğim arkadaşlar.

Mevcut kullandığım 6s'in pilini yenileyip devam mı etmeli, yoksa satıp 300-400 ekleyip "imeili" xiaomi note 8 felan mı almalıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14

Arkadaşlar, ssd'ye format attım 2004 sürümü kurdum.Gamepass oyunları harddiskteydi, şuan xbox'ta görünmüyorlar.Steam kütüphane klasörünü seçince direk tanıdıda, xbox'ta olmuyor ne yapılabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Daha önce İtopya'dan alınan ve ölü pikselli çıkan monitörü paylaşmıştım.İtopya elinde stok olmadığı için iade gerçekleştirdi.Destek ile yaptığım görüşmede iade gelen ölü pikselli 15 tane daha olduğu bilgisi verildi.Bu arada sadece Philips'te iade kabul ediyorlarmış.Alacak arkadaşların bilgisine.

Onun yerine hepsiburada'dan İps panel Philips alındı bu sefer umarım üzmez.

Ürün Link : https://www.hepsiburada.com/philips-246e9qdsb-01-23-8-4ms-75hz-analog-dvi-hdmi-freesync-full-hd-ips-monitor-p-HBV00000D1LZF

https://teknoseyir.com/durum/1246924#comment-4417004

İtopya'dan aldığımız Philips 24" 241E1SCA-01 Va panel curved monitör...

İtopya'dan aldığımız Philips 24" 241E1SCA-01 Va panel curved monitör geldi... 1 saat çalışmanın ardından ölü pikselimiz hayırlı olsun :/ Ürün linki:
BeğenFavori PaylaşYorum yap

N11'den aldığım telefon kargoda kaybolmuş.Ödeme ertelemiştim, onunda süresi dolmuş.Yurtiçi Kargo bakıyoruz deyip sallıyor.Var mı daha önce başına gelen?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

İtopya'dan aldığımız Philips 24" 241E1SCA-01 Va panel curved monitör geldi...

1 saat çalışmanın ardından ölü pikselimiz hayırlı olsun :/

Ürün linki: https://www.itopya.com/24-1920x1080-4ms-75hz-vga-hdmi-kavisli-siyah-lcd-monitor/

Edit : İtopya, Ups ile geri gönderin değişim/iade yapalım dedi.Ups ile gönderdik, değişim yapacaklar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PHILIPS 24" 241E1SCA-01 75Hz 4ms VGA HDMI FHD Kavisli Monitör | ITOPYA

PHILIPS 24" 241E1SCA-01 75Hz 4ms VGA HDMI FHD Kavisli Monitör En iyi fiyat ve ödeme seçenekleri ile 241E1SCA-01 ITOPYA'da.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün durduk yere başıma iş açtım.Evde duran ledli kasa fanını takayım dedim.Kasa fanında iki tane giriş var.Biri anakarta takılıyor, diğeri psu çıkışına.Neyse ben fanı anakarta taktım, psu'ya bağlarken ters denk gelmiş, soket girmemesine rağmen kısa devre yaptı.Hafif bir kablo kokusuyla beraber.Ben anakart veya psu yandı diye düşünürken onlarda sorun yok.

Ancak; Ssd gitti.2 farklı bilgisayarda da ssd gözükmüyor.İşin daha ilginci, hdmi to vga dönüştürücüde yandı.
Bilgisayara hdd bağladım şuan sorunsuz çalışıyor.Ssd ve dönüştürücünün gitmesi çok ilginç.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar dikkat.Ülkeye önüne geleni doldurma meyveleri vermeye başladı.Çevremdeki herkes yeni trend domuz gribinin farklılaşmış versiyonuna yakalanmış durumda.Salgın var.

Yeğenim ve ablam hastalanınca doktor yeni bir virüs salgını olduğunu, muhtemelen tüm ev halkına bulaştığını, hepimizin "enfluvir" kullanmamız gerektiğini söylüyor.İşin garip kısmı herkes hasta ve ilaç eczanelerde bulunamıyor bile.

Ani yükselen ateş ve grip belirtileriniz varsa doktora görünmeyi ihmal etmeyin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Gerçekten çok ilginç insanlar var.Adamla lakayıt tavrına rağmen karşılıklı fikir beyanında bulunuyorsun, hazmedemeyip engelliyor.Karşılıklı fikir beyanında dahi, bir insanla etkileşimde bulunamayacaksan sosyalde gezmenin mantığı ne?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Furkan4134 @furkan4134

  tahmin edeyim gözlüklü kelimsi dangalak yaptı dimi

 • Tarık KAYA (36) @tarikkaya

  brcan. ana dan babadan eğitim almamış konuşmasını dinlemesini algılamayı düşünmeyi görmeyi bilmeyen insan güruhu doğuyor malesef.
  Adam ne senin dediğini anlar nede düşünür ne deedi diye. İki üç kelimeyi arar saldırmak için bulduğunu düşündüğü anda da atağa geçer. 1256 kişi facebookta arkadaşım vardı. Sadece arkadaş.
  100 e yakın kişi kaldı. Alayını engelledim. Çünkü zaman çalıyorlar. Muhattap olmayacaksın basacaksın engeli.
  Kaan Ünsal Alphan, İlhan Berat YIlmam paylaştım diye hemen hemen 25 kişiye yakın insan beni engelledi.
  Fikir paylaşımını bilmiyorlar. Ulen buda neymiş demiyorlar. Aileden nasibini almamış gül kokulu peygamber aşığı ne ilimden haberi var ne bilimden haberi var ne insan haberi var..... Zombi oolmuş ve maşa olarak çeşitli konuların hüküm sürdüğü bir şekilde hayatlarını sürdürüyorlar. Senin ne dediğin önemli değil. Zaten biliyorum diye düşünüyor karşında ki insan...

Merhaba, psu fanı şu şekilde çalışıyor sizce bu normal mi?Tam yükte dönüyor, ama masaüstündeyken sürekli bu şekilde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • urzais @urzais

  Isı durumuna göre çalışıyordur özelliği öyleyse normal.Kafa ütülemez.

 • reducto @protego

  Boştayken çalışmaması gerekiyor zaten ama böyle birkaç saniyede bir dönüp sonra duruyorsa da bir sorun var demektir

 • Orcun @orcun

  Psu modeli nedir ? bazı güç kaynaklarında çektiği güce göre ısınma durumu az veya neredeyse hiç olmadığı için fan otomatik duruyor, ısındığı zaman da çektiği akım vs artınca fan çalışıyor. Günümüzde benzeri çoğu 2 veya 3 fanlı ekran kartlarında olan şey ile aynı onlarda da mesela oyun oynamıyorsan masaüstü kullanımında fanlar hiç dönmüyor, oyuna girince ısı artınca fanlar dönmeye başlıyor.

  • brcan @brcan

   Cooler Master Mwe 550w hocam.Dediğiniz gibi düşük akım çekerken dönmüyor.Yüklenince dönmeye başlıyor ancak, masaüstünde, operada gezinirken gifteki gibi dönmekle, dönmemek arasında kalıyor.Bir saniye dönüyor, takılıyor gibi oluyor sonra dönüyor, duruyor.Tabi bu sırada da fan devreye sürekli girip çıkarken ses çıkarıyor.Gerçekten çalışma prensibimi bu şekilde yoksa fanda bir problem mi var çözemedim. 😀

  • reducto @protego

   @brcan Yükteyken sabit çalışıyorsa sorun yoktur. Muhtemelen psu'yu belli bir dereceye kitlemişler aralık vermek yerine, tam o derecede tutmaya çalışıyor. Masaüstünde hafif şeyler yaparken de tam o derecelere denk geldiği için böyle bi dönüp bi duruyor heralde 🙂 Tasarım hatası

  • Orcun @orcun

   @brcan Evet mesela masaüstünde ama boşta mı ? boştayken güç tüketimi nispeten aynıdır ama opera da mesela video açtın izledin o arada sıcaklık artıyor ama belirli sıcaklık altında kalıyor tam böyle dönüp dönmeme arasında kalıyor. Demek ki ortam sıcaklığında geziniyor az biraz sen tab açtın veya işte video açtın vs hop işlemci kullanımı vs arttı tamam diyor fanı çalıştırayım ama bir bakıyor çok ısınmamış hop gene kapatıyor. 😀 Kafa karışıklığı tahminimce ondandır. Ama tam yükte oyun vs de zaten full devir dönüyorsa onda sıkıntı yoktur.