Bizimkiler niye herşeyi abartıyorlar anlamıyorum.Yok nft açık arttırmaya çıkacakmışta, yok nft alanlar ön sipariş için sıraya girecekmişte.Yav tanıtın açın siparişe işte.

Bugün chery omoda 5 incelemesini izledim yerli bi kanalda.Bizimkiler değişik işlerle uğraşırken elin çinlileri patır patır piyasaya elektirikli araba sürüp türkiye pazarına girdiler bile.Biz hala kendi pazarımıza çıkacağız.

https://www.mynet.com/yerli-otomobil-togg-on-siparise-ne-zaman-baslayacak-turkiye-bekliyor-geri-sayima-gecildi-110107093525

Yerli otomobil Togg ön siparişe ne zaman başlayacak? Türkiye bekliyor, geri...

Türkiye'nin beklediği gün geldi. Yerli otomobil Togg, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına özel olarak üretilen "100. Yıl Özel Seri" NFT koleksiyonunun detaylarını paylaştı. Akıllı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Suicide @suicide

  sundurdukce yenilen ekmek artiyor 😃

 • qubit @qubit

  Geçen araba yıkamacı firmanın kanalında Halit Bolkan bir gemi malın yılda 500-600 bin araç satılan pazarda bir şey değiştirmeyeceğini söylüyordu. Fabrika açmaları lazım gibi bir şey dedi. Mantıklı aslında: satış-yedek parça-servis-yan sanayi..Bunlar olmadan Mazda gibi niş bir ürün olur. Bu tabii herkes için geçerli sadece Çin için değil.

  • brcan @brcan

   Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Zhenghai Mei, “Türkiye pazarında gelişmemizle birlikte adım adım Türkiye’de bir üretim tesisi kuracağımıza ve araçlarımızı Avrupa’ya ihraç edeceğimize inanıyorum. Bu, bizim beş yıllık strateji planımız dahilinde.” demiş.Bizden önce onuda faliyete geçirirlerse şaşırmam.Çinin bile üretim üssü olmak ayrı ironik olur tabi.

 • Orcun @orcun

  '' Öte yandan Togg'a yönelik kamu alım garantisi de hayata geçiyor. 2035 yılına kadar 30 bin araç devlet kurumlarının kullanımında olacak. İlk alım bu yıl yapılacak. Togg'un kamu tarafından alım sürecini Devlet Malzeme Ofisi üstlenecek. İlk etapta Togg'un C segment SUV modeli, devlet kurumlarının araç envanterinde yerini alacak. ''

  Ya 2035 ne kardeşim ? 12 sene resmen. Allah aşkına örneklendirme için konuşuyorum 12 sene önce dünyada çinli firmalar yoktu bile, hele hele android telefonları işte bilmemneleri sayılı az vardı öyle düşünün. Şuan zebilyar tane çinli marka var o markalar erkek iç çamaşırına kadar evinizdeki modeme kadar airfryerlara kadar üretiyorlar. Daha bunlar 12 sene de kamuya 30 bin tane araç verilecekmiş onun şeyini konuşuyorlar. Bu hızla bu aracı biz sokaklarda 2030 da görürüz artık ? tabi ülke de o vakte kadar KALKINIRSA. O vakte kadarda elin çinlisi gelir burada 3000 km menzillisini satar.

Arkadaşlar aramızda optisyen veya gözlükten anlayan varmı?

Numara -1.25 miyop olunca gözlük şart oldu.Ancak fiyatlar çok değişken, 200 tl'ye antirefle 400'e blue cam yaparım diyende var, 400 antirefle, 800 blue cam diyende.Marka fark ediyor sanırım biri novax biri hawkplus.Camda fark var mıdır markadan markaya? Çerçeve hariç fiyatlar tabi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • berrram @berrram

  Genelde her optik mağazasının anlaşmalı olduğu bir firma olur, o yüzden aynı markaların farklı yerlerde fiyatları birbirinden farklı oluyor. En azından 15 yıldır gözlük kullanan biri olarak çok absürt fiyatlara çıkmaya gerek yok. 100 TL'lik gözlük de kullandım açıkcası öyle pek bir fark da olmuyor çünkü bir yerden sonra göz alışıp gidiyor. Çerçeve için de çok fazla bir fiyat vermenize gerek yok. Diğer taraftan ben mavi filtre olayının sadece bir pazarlama ürünü olduğunu düşünüyorum zaten "bilimsel" olarak yapılan sözde tüm araştırmaların sponsorları da bu mercekleri üreten şirketler. Bir kaç farklı yere sorup fiyat bilgisi alın en ucuz olanı yaptırıp geçin.

 • turker @turker

  inceltilmiş cam ile inceltilmemiş camı fark edersin, ağırlık açısından.
  kaplamalı cam ile kaplamasız olanı ayırt edersin, ışık yansır vb.
  onun dışında A markası ile B markasını arasında fark göremezsin. Fakat bazı cam daha zor çiziliyor, düştüğü zaman daha çabuk kırılıyor vs. Bunu da anca kullanarak deneyimlemek gerekiyor.

  O yüzden ben hep "en ucuz" olandan başlayıp, markasını modelini öğrenip, yukarı doğru gidiyorum yavaş yavaş ihtiyaç olursa. Hemen her sektörde olduğu kim kimi denk getirirse mottosu ile iş yapıyor optikçiler.

 • Haydar8999 @haydar8999

  Fark serbest piyasadan kaynaklaniyor seiko 1.57 bu cam çok ideal 1.25 icin yeni zam geldi maalasef ama ideal olur ya da klasik 1.56 düz filtreli bi cam alin gecin çok ciddi bir numara degil hayat kalitenizi arttirir

 • çöküş @noisecash

  Gözlükçü göz bebeği açılarını elinde bir cihaz yada kameralı bir tablet ile ölçmuyorsa orada yaptırma,
  Bu işlem.goz bebeğinin hizasini mercek canimdan tam ortasından çerçeveye göre kesilmesini sağlıyor ,baya netlik farkı oluyor

Arkadaşlar elinde atıl durumuda satmak isteyebileceği 5w iphone şarj aleti ve kablo olan varmı?Kutu çıkması orjinal olması önemli.Benim adaptör sizlere ömür.Type c kabloda olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Garantisi bitmiş Se 2020 için sizce 1.019 ₺'ye orjinal batarya mı alınmalı yoksa 300 ₺'ye Deji mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 27

Bunlarda imei değişitirilebiliyor mu?Elimde bir tane var ama nedense imei sorgulatınca "kayıtdışı olduğu tespit edilen" yazıyor.Turkcell'in süperboxı nasıl kayıtdışı olmuş onuda anlamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu stok fan neymiş ya.Arkadaş kasadan koku geliyor bakalım demesiyle işlemci sıcaklıklarına baktım ve 12400f oyunda 100 dereceyi görüyor, fan yetmiyor.Kule tipi şart gibi, varmı uygun fiyatlı tavsiyeleriniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 22

Pazarama.com'dan daha önce alışveriş yapan oldu mu?Kışlık lastiklerde sepette indirim var, ama siteyi ilk defa duyuyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Selamlar, sizce 12400f kombinasyonu ile alınır mı? İtopya'da Pny Rtx 3080'de var 15 bandına.İntel ve Nvidia sistem bakıyoruz arkadaşa, Tv'de oyun oynanacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5