Ben bu seçim mesajı atanı nereye şikayet edebilirim?

Uşak'lı değilim Uşak'ta ikamet etmiyorum, 10 dakikada bir uşak belediye başkan adayı MUHAMMETGUR adlı şahsın mesajı geliyor, çıldıracam, engelliyorum yok yine geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, kuzenimin Msi Cx62 - 6QD Laptop'u arızalanınca Servis Point'e gönderdik, anakart arızası olduğunu ancak eski model olduğu için anakartı olmadığını söyleyip geri gönderdiler.(2016 yılında alındı)

Nasıl bir yol izlemek gerekir, var mı anakart tamiri yapan bilindik kaliteli bi'yer?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu askerlik ne dert bir şeymiş ya, ne adam akıllı telefon bulunuyor ne mp3 çalar, herkeste gece uyurken müzik şart horlama sesinden uyuyamıyorsunuz demiş.Evde tuşlu var ama radyo müzik felan yok tabi.Ne dersiniz değer mi hafıza kartlı birşey almaya?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13
 • Emre @emre64

  Kaios bir telefon bulmaya bak hocam.

 • imperio @imperio

  6 aylık askerlikte toplamda 10 saat müzik dinleyeceğini sanmam. O yorgunlukla kimsenin sesini işitmiyorsun. Ben ustalıkta gececiydim, daha horlama sesinden uyuyamayan görmedim. Çoğunun horlamaya bile hali kalmıyor zaten. Bizde asıl sorun sesten ziyade kokuydu 🙂 Bedelliyse zaten bişey yok o acemilik süresince hiçbir şey yapmaya fırsat bırakmazlar. Normal askerlikse; ustalıkta akıllı telefonu alırsın zaten bir noktada yanına, yine de müzik çalabilen bir tuşlu telefon ne olur ne olmaz bulunsun. O uyuyamazsın söylemlerine çok kafayı takma. Horul horul uyursun

  • Mücahit Köse @mucahitkose

   Ben karakola gittiğimde üst devreler ayrı koğuşta yatıyordu nispeten dolu olduğu için geçici görevle gelen komando personelinin koğuşuna geçtik adamlar bir hafta sonra gitti 3 ay falan 20 kişilik koğuşta 3 kişi yattık çok iyiydi ya. 😀

 • KRAK3NN @passenoir

  O yorgunluktan ayakta bile uyursun merak etme

 • pegasus @pegasus

  normalde uykum inanılmaz hafiftir, kedim horluyor geceleri ona bile uyanırım. askerde kafayı yiyeceğimi düşündüm gitmeden önce. bırak horultu duymayı en çok horlayan insanlardan birine dönüşmüştüm yorgunluktan.

Bizimkiler niye herşeyi abartıyorlar anlamıyorum.Yok nft açık arttırmaya çıkacakmışta, yok nft alanlar ön sipariş için sıraya girecekmişte.Yav tanıtın açın siparişe işte.

Bugün chery omoda 5 incelemesini izledim yerli bi kanalda.Bizimkiler değişik işlerle uğraşırken elin çinlileri patır patır piyasaya elektirikli araba sürüp türkiye pazarına girdiler bile.Biz hala kendi pazarımıza çıkacağız.

https://www.mynet.com/yerli-otomobil-togg-on-siparise-ne-zaman-baslayacak-turkiye-bekliyor-geri-sayima-gecildi-110107093525

Yerli otomobil Togg ön siparişe ne zaman başlayacak? Türkiye bekliyor, geri...

Türkiye'nin beklediği gün geldi. Yerli otomobil Togg, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına özel olarak üretilen "100. Yıl Özel Seri" NFT koleksiyonunun detaylarını paylaştı. Akıllı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Suicide @suicide

  sundurdukce yenilen ekmek artiyor 😃

 • qubit @qubit

  Geçen araba yıkamacı firmanın kanalında Halit Bolkan bir gemi malın yılda 500-600 bin araç satılan pazarda bir şey değiştirmeyeceğini söylüyordu. Fabrika açmaları lazım gibi bir şey dedi. Mantıklı aslında: satış-yedek parça-servis-yan sanayi..Bunlar olmadan Mazda gibi niş bir ürün olur. Bu tabii herkes için geçerli sadece Çin için değil.

  • brcan @brcan

   Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Zhenghai Mei, “Türkiye pazarında gelişmemizle birlikte adım adım Türkiye’de bir üretim tesisi kuracağımıza ve araçlarımızı Avrupa’ya ihraç edeceğimize inanıyorum. Bu, bizim beş yıllık strateji planımız dahilinde.” demiş.Bizden önce onuda faliyete geçirirlerse şaşırmam.Çinin bile üretim üssü olmak ayrı ironik olur tabi.

 • Orcun @orcun

  '' Öte yandan Togg'a yönelik kamu alım garantisi de hayata geçiyor. 2035 yılına kadar 30 bin araç devlet kurumlarının kullanımında olacak. İlk alım bu yıl yapılacak. Togg'un kamu tarafından alım sürecini Devlet Malzeme Ofisi üstlenecek. İlk etapta Togg'un C segment SUV modeli, devlet kurumlarının araç envanterinde yerini alacak. ''

  Ya 2035 ne kardeşim ? 12 sene resmen. Allah aşkına örneklendirme için konuşuyorum 12 sene önce dünyada çinli firmalar yoktu bile, hele hele android telefonları işte bilmemneleri sayılı az vardı öyle düşünün. Şuan zebilyar tane çinli marka var o markalar erkek iç çamaşırına kadar evinizdeki modeme kadar airfryerlara kadar üretiyorlar. Daha bunlar 12 sene de kamuya 30 bin tane araç verilecekmiş onun şeyini konuşuyorlar. Bu hızla bu aracı biz sokaklarda 2030 da görürüz artık ? tabi ülke de o vakte kadar KALKINIRSA. O vakte kadarda elin çinlisi gelir burada 3000 km menzillisini satar.

Arkadaşlar aramızda optisyen veya gözlükten anlayan varmı?

Numara -1.25 miyop olunca gözlük şart oldu.Ancak fiyatlar çok değişken, 200 tl'ye antirefle 400'e blue cam yaparım diyende var, 400 antirefle, 800 blue cam diyende.Marka fark ediyor sanırım biri novax biri hawkplus.Camda fark var mıdır markadan markaya? Çerçeve hariç fiyatlar tabi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • undefined @undefined

  Geçen bir optikçi 1400 liraya crizal marka bir cam satmaya çalıştı bana. Bu kadar fiyat mı olur dedim ve atasun optiğe gittim. Orada insanların genelde ne aldığını sordum 600 lira olan camı söyledi bana. Crizal markayı sorduğumda 1700 lira olduğunu söyledi. Bunu ne kadar kişi alıyor dedim, çok nadir satıyoruz dedi. 600 lira olanı sipariş ettim. Herkes onu alıyorsa herhalde iyidir dedim. Henüz elime ulaşmadı.

  Aldığım cam 250 lira olarak gözüken cam. Fotoğraf eski fiyatları gösteriyor.

 • berrram @berrram

  Genelde her optik mağazasının anlaşmalı olduğu bir firma olur, o yüzden aynı markaların farklı yerlerde fiyatları birbirinden farklı oluyor. En azından 15 yıldır gözlük kullanan biri olarak çok absürt fiyatlara çıkmaya gerek yok. 100 TL'lik gözlük de kullandım açıkcası öyle pek bir fark da olmuyor çünkü bir yerden sonra göz alışıp gidiyor. Çerçeve için de çok fazla bir fiyat vermenize gerek yok. Diğer taraftan ben mavi filtre olayının sadece bir pazarlama ürünü olduğunu düşünüyorum zaten "bilimsel" olarak yapılan sözde tüm araştırmaların sponsorları da bu mercekleri üreten şirketler. Bir kaç farklı yere sorup fiyat bilgisi alın en ucuz olanı yaptırıp geçin.

 • Haydar8999 @haydar8999

  Fark serbest piyasadan kaynaklaniyor seiko 1.57 bu cam çok ideal 1.25 icin yeni zam geldi maalasef ama ideal olur ya da klasik 1.56 düz filtreli bi cam alin gecin çok ciddi bir numara degil hayat kalitenizi arttirir

 • çöküş @noisecash

  Gözlükçü göz bebeği açılarını elinde bir cihaz yada kameralı bir tablet ile ölçmuyorsa orada yaptırma,
  Bu işlem.goz bebeğinin hizasini mercek canimdan tam ortasından çerçeveye göre kesilmesini sağlıyor ,baya netlik farkı oluyor

Arkadaşlar elinde atıl durumuda satmak isteyebileceği 5w iphone şarj aleti ve kablo olan varmı?Kutu çıkması orjinal olması önemli.Benim adaptör sizlere ömür.Type c kabloda olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Garantisi bitmiş Se 2020 için sizce 1.019 ₺'ye orjinal batarya mı alınmalı yoksa 300 ₺'ye Deji mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 22