Arkadaşlar aramızda optisyen veya gözlükten anlayan varmı?

Numara -1.25 miyop olunca gözlük şart oldu.Ancak fiyatlar çok değişken, 200 tl'ye antirefle 400'e blue cam yaparım diyende var, 400 antirefle, 800 blue cam diyende.Marka fark ediyor sanırım biri novax biri hawkplus.Camda fark var mıdır markadan markaya? Çerçeve hariç fiyatlar tabi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • undefined @undefined

  Geçen bir optikçi 1400 liraya crizal marka bir cam satmaya çalıştı bana. Bu kadar fiyat mı olur dedim ve atasun optiğe gittim. Orada insanların genelde ne aldığını sordum 600 lira olan camı söyledi bana. Crizal markayı sorduğumda 1700 lira olduğunu söyledi. Bunu ne kadar kişi alıyor dedim, çok nadir satıyoruz dedi. 600 lira olanı sipariş ettim. Herkes onu alıyorsa herhalde iyidir dedim. Henüz elime ulaşmadı.

  Aldığım cam 250 lira olarak gözüken cam. Fotoğraf eski fiyatları gösteriyor.

 • berrram @berrram

  Genelde her optik mağazasının anlaşmalı olduğu bir firma olur, o yüzden aynı markaların farklı yerlerde fiyatları birbirinden farklı oluyor. En azından 15 yıldır gözlük kullanan biri olarak çok absürt fiyatlara çıkmaya gerek yok. 100 TL'lik gözlük de kullandım açıkcası öyle pek bir fark da olmuyor çünkü bir yerden sonra göz alışıp gidiyor. Çerçeve için de çok fazla bir fiyat vermenize gerek yok. Diğer taraftan ben mavi filtre olayının sadece bir pazarlama ürünü olduğunu düşünüyorum zaten "bilimsel" olarak yapılan sözde tüm araştırmaların sponsorları da bu mercekleri üreten şirketler. Bir kaç farklı yere sorup fiyat bilgisi alın en ucuz olanı yaptırıp geçin.

 • Haydar8999 @haydar8999

  Fark serbest piyasadan kaynaklaniyor seiko 1.57 bu cam çok ideal 1.25 icin yeni zam geldi maalasef ama ideal olur ya da klasik 1.56 düz filtreli bi cam alin gecin çok ciddi bir numara degil hayat kalitenizi arttirir

 • çöküş @noisecash

  Gözlükçü göz bebeği açılarını elinde bir cihaz yada kameralı bir tablet ile ölçmuyorsa orada yaptırma,
  Bu işlem.goz bebeğinin hizasini mercek canimdan tam ortasından çerçeveye göre kesilmesini sağlıyor ,baya netlik farkı oluyor