Selam millet. 7-8 yıllık bir Dell laptop'um var. Bugün itibari ile şöyle bir sorun yaşamaya başladım;

Adaptör'ü laptop'a takınca adaptörün ışığı sönüyor şarj etmiyor. Acaba cihaz kısa devre yapıyor ve adaptör kendini korumaya mı alıyor? Daha önce tecrübe eden var mıdır?

ÇÖZÜLDÜ;

Anakart'ın üzerinde bir diyot yanmış kısa devreye sebep oluyor ve adaptör kendini korumaya alıyordu. İzmir'de işin ehli bir yer bulup 200 TL ye anakart üzerindeki diyot'u değiştirttim. Çözüldü 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

Selam Millet.

TurkNet GigaFiber kullanıcısıyım. Kablosuz ağda 700-800 mb hız alıyorum ancak kabloluda 100mb üzerine çıkamıyorum. Modem ayarlarından kontrol ettiğimde lan çıkışının 100mb olduğunu görüyorum ama bu ayarı değiştiremiyorum. Daha önceden tecrübe eden var mıdır?

1.02.2023 GÜNCELLEMESİ;

Farklı bir kablo ile denediğimde 1gbps gördüm. Kablo kaynaklı bir sorun, bilginize..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Günaydın ahali. Monster notebook aldım ancak şöyle bir sorunum var. Kulaklık jack girişine 2+1 hoparlör takınca laptop'ın dahili mikrofonunu kullanamıyorum. Bir türlü ayarlayamadım 🙁 Var mıdır tecrübesi olan ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba.

Xiaomi mi Tv Stick. vs. Sunny PrimeTV Stick

bu iki ürün arasında kaldım ama kullananlar varsa nasıl değerlendirirsiniz acaba? Hangisi daha mantıklı olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Selam millet. Sabahları yüzünüzü ne ile yıkıyorsunuz acaba? Sabun, jel vs.?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 26

Selam ahali. Canlı ders vb. için kuzenime ipad alacağım ama ipad modelleri hakkında hiç bilgim yok. Hangi model düşünülebilir? 2. El alacağız. Bilginizi paylaşırsanız sevinirim 🙂 bütçe 1-2k aralığı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Selamlar. 7plus cihazımda yaşadığım pil sorunundan bahsetmiştim. @my_techno ‘nun önerisi ile deji marka batarya sipariş ettim. Bugün elime ulaştı ve kendim değiştirdim. Bir kaç saattir kullanıyorum ve gayet iyi görünüyor. Pil sağlığı %100 gösteriyor. Aralıksız 20 dk internette gezindim ve %50 den %40 a geldi. Gayet iyi bence. Öneri ve yardımda bulunan tüm ahaliye teşekkürler ve sevgiler 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar. İphone 7plus kullanıyorum. Son zamanlarda şarj %30-40 iken kapanıyor. Açıldığında %10 gösteriyor. Sonra sürekli kapanıp açılıyor kullanılmıyor şarja takmadan. Bu sorunla karşılaşan var mı acaba daha önce? Pil değişimi çözüm olur mu? Tecrübelerinizi ve bilginizi paylaşırsanız sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 14
 • Temp @temp

  @orcun Müsait olduğunda telegram a bakabilir misin?

 • Temp @temp

  @emrek Aslında tuhaf çünkü %84 sınırda olan bir rakam. Hani tabiki bu rakam üzerinden kesin bir şey söylemek zor fakat bu kadar telefon kapanma falan yaşıyorsa telefonunda kalibre problemi de olabilir.
  Telefonu iTunes ile tamamen sıfırlayıp yeni yazılım yüklemeyi dene ve tam şarja bırak.
  Eğer sorun devam ediyorsa o zaman pilden şüphelenebilirsin fakat hani eğer sorun pildeyse de pil ömrünün yanlış gözüktüğünü düşünüyorum.
  Kalibre olayını araştır.

 • Temp @temp

  @ardazeytin Her pil tabiki aynı değildir ama %84-85 hatta %71 pil ömrüne sahip cihazlar da çok gördüm. Böyle bir olay olması ilginç. Hani ömüre bakarak konuşursak başka bir problem var gibi. Kalibre olayını telefona hard reset atarak denemesi iyi olabilir.

 • Temp @temp

  @ardazeytin %85 pil ömrüne sahip çok cihaz gördüm o yüzden ilginç dedim.
  Arızanın farklı bir yerde olabileceğini kastettim.
  Mesela %80'e kadar tam verimlilikte sayıyor pili Apple. Arkadaşın söylediği rakam elbette tahmini, birebir gerçeği değil ama şarj döngü sayısı da fikir verebilir.

İos cihazlardan enpara ya birebilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12