Adobe Premiere Pro 2022 versiyonu ile beraber render alırken HEVC(h265) kodek ayarı çıkmıyor bende. Önceki versiyonlarda çıkıyordu bunu nasıl geri getirebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Max. 1000₺’ye kadar cep telefonu için gimbal arıyorum. Zhiyun Smooth Q2 dışında bir tavsiyesi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 20 / 27

Sabahtan beri midem yanıyor, gece bu saat oldu uyutmadı bir türlü. Nexium içtim 1 saat önce bir işe yaramadı. Var mı bir tavsiyeniz, sabah da erken uyanacağım ama böyle uyutmuyor sinir oldum ya 😔

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 22

Normalde Windows HEVC(h265) kodeki 2.5₺ ye satıyor fakat aşağıda verdiğim linkden gidip store’dan indirince ücretsiz iniyor 😅 Sistemde bir açık var galiba.

ms-windows-store://pdp/?ProductId=9n4wgh0z6vhq

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Windows11 'e geçişim tamamlandı. İlk çıktığı aylarda yüklemiştim ilk kez o ara çok kasma donma ve driver uyumsuzluğu yaşamıştım. Bugün itibariyle bence Windows 11 genel anlamda olgunlaşmış bir yazılım. Tek bir sorun yaşamadım. Tasarım görecelidir fakat çakma macOS olarak gördüm ben ve beğendim açıkçası. Sağ tık sekmesi biraz karışık onada zamanla alışırım gibime geliyor. Oyunlarda FPS değişikliği farketmedim. Windows açılış hızı aşağı yukarı aynı. Yalnız düşük donanımlı bir bilgisayara kurulmasını tavsiye etmem, onlar hiç kımıldamasın bence.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre Yüce @emreyuce

  Bildirimler geliyor ya açıyorum postadan gelmiş neyse sağa kaydırıyorum ama tek tek hem postanın başlıklarını okumuş olurum diye ilk postayı kaydırırken komple o kısım gidiyor. Mükemmel olay cidden ya. Dosya alacağım klasörden sürükle bırak yok. Ne geçti ise ellerine anlam veremiyorum. Geçmeyene niye geçmiyorsun demem açıkçası. Benim için tasarımı biraz daha hoş geldi gözüme.

  • My_Techno @my_techno

   Sürükle bırak var ya bende çalışıyor? Bildirim kısmı biraz göz de yoruyor takvim ile beraber açıldığı için fakat takvimi aşağıya indirip sadece bildirimlere bakabiliyorsunuz.

  • Emre Yüce @emreyuce

   @my_techno Bildirimler konusunda yorması sorun değil kaydırma kısmı düzgün çalışmıyor aşağı yukarı değil sağa kaydırma. Sürükle bırak konusunda mesela chrome tam ekran iken bir fotoyu kulağından tutup masaüstüne götürüp bırakmayı dene ve çalışmadığını gör 😀

  • My_Techno @my_techno

   @emreyuce Tarayıcıdan bir resmi direk sürükle bırak ile masaüstüne yüklenebildiğini ilk kez senden duydum çok iyimiş ya 😀 Bu arada sorunsuz çalıştı bende, tarayıcım firefox, chrome da da problem yok. Teşekkürler ahahhaa

  • Emre Yüce @emreyuce

   @my_techno https://www.youtube.com/watch?v=cxAsIIorpp0&ab_channel=TeknoB%C3%B6lge şuna bir baksana bana mı güncelleme gelmedi 😀 Ben şu an mesela senin profil fotonu direkt tutup masaüstüne tam ekran iken bırakamıyorum 😀 Windows 10'da fotoyu tutup en sağ köşeye götürünce masaüstü ekranı geliyordu direkt bırakabiliyordum. Şimdi illaki ekrandaki program küçük olmalı. Ama sen düzeldiğini söylüyorsun ama güncellemeler de tam diyor ben de ilginç.

  • My_Techno @my_techno

   @emreyuce Pardon tam ekran yazmışsın onu anlamadım ben ilk başta şimdi anladım ne demek istediğini, o bendede olmuyor. Evet Windows 10'da en sağda ki ''masaüstünü göster'' kısmında mausu bekletince masaüstünü gösteriyordu direkt Win11 ile bu gitmiş. Ama Allah tren kazası vermesin ya çok da önemli değil, tabi niye kaldırırsın ki böyle bir özelliği o da var 😀

  • Emre Yüce @emreyuce

   @my_techno Öyle deme ama o kadar çok vakit kaybı yaptırıyor ki bu olay bana bazen evde analiz sonuçlarını indirip eklemelerimi yaptıktan sonra yüklemem lazım her bir analiz için 5-10 saniye kayboluyor 😀 İşte direkt tutup yapınca afallıyorum kendi bilgisayarımda ki adobe ile çalışanlar için falan daha da eziyet oluyor yani hiçbir faydası yok olmamasının 😀

 • BURAK A. @brkadgn

  Hayırlı olsun. tek renkli ekran görmeden kullanmak nasip olsun. 😀
  Sağ tık menüsü beni de rahatsız etti, işlev yazısı yerine logo olması baya alışkanlık istiyor. Taskbar'da uygulamaların adlarının yazmaması da ayrı sorundu. Yine de MacOS özentisi yeni nesil tasarım arada kendine çekiyor.

 • Tarık KAYA (36) @tarikkaya

  Haydaaaaa 🙂 🙂 Fakırlar yüklemesin mi diyorsun Hocam. Olmadı şimdi. Kimsenin bilgisayarına kimse karışamaz 🙂

 • arandur @arandur

  Benim bilgisayar da en son isyan edip kendisi güncelleyerek zorla geçirdi beni Windows 11'e 😀 Sistem çalışma hızı ve tutarlılık olarak bir sıkıntı var. Tek zorlayan başlat çubuğu farklılığı ve sağ tık menüsü ama çok hızlı davranmaya ihtiyacım olmadığından alışmaya çalışıyorum.

#Windows11 Hadi bismillah 😀 Kendim kaşınıyorum umarım bir sorun yaşamam. Bu arada güncel isoyu doğru yerden çekiyorum değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gazeteciyi tanımıyorum ama mülteci sorununa akıllıca bir yorum getirmiş. Bu sorunun bir sonuç olduğunu ve bugüne kadar toplumun; buna neden olacak politikayı alkışlayıp şimdi sonucuna kanatlanamama ikiyüzlülüğü ile yüzleşmesi gerekiyor bana kalırsada.

Kusura bakmayın ama hakettiğimiz gibi yaşıyoruz ve yönetiliyoruz..

https://twitter.com/krtkulturtv/status/1516865075247783944?s=21&t=-ilOz9NMe4FCeKf1ft4hrg

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • RDR @rdr

  İyi de bu konuda referandum mu yaptılar sanki, böyle olacak dedi ve oldu :/

  • My_Techno @my_techno

   Halk da alkışladı bir gün sormadı ne işimiz var Suriye’de. Sınır ülkenin barışından faydanlanmak yerine savaş politikalarına evet dedik hatta muhalefet bile tezkerelere evet diyordu hatırlarsanız şimdi yeni yeni hayır demeye başladılar. AB’den Almanya’dan tonla para alıp mülteciye kapı açarken sormadık. Daha uzar gider bu. Geride dönebilecekleri bir ülke bırakmayıp şimdide git diyoruz

  • RDR @rdr

   @my_techno işte onu diyorum halk dediğin hükümet seçmeni. Muhalefet zaten 15 temmuz darbe girişiminden sonra burnuna halka takılmış ayıya döndü, hükümet ne derse desin itiraz edemez hale geldi herkes. Referandum yapılsa mülteciler sınır dışında toplama kampında olsun kararı alınırdı belki de

  • My_Techno @my_techno

   @rdr Hayır sadece hükümet seçmeni değil muhalif olan olmayan halkın büyük çoğunluğu Suriye iç savaşına karışmamıza alkış tutuyordu ne çabuk unuttunuz? Muhalefet ise bilinen siyaseti bir türlü bırakıp cesaretli söylemlerle toplumu organize edemedi ve muhalefeti bile Erdoğan yapar hale gelmişti. Hala da aşağı yukarı böyle bir iklimdeyiz zaten. Yeni yeni insanların aklı başına geliyor ama yetersiz hala, mülteciler gitsin demekten başka bir şey yapmıyoruz oysa bu bir sonuç. Neden bu hale geldik diye sorup aynı hataları yapmamak lazım diyorum.

 • Tegin @tegin

  rusya-ukrayna arasındaki savaşın bitmemesi için avrupa ülkeleri liderleri her gün yarayı kaşırken bu ülkelerde yaşayanlar bu enerji tasarrufu planı uygulanmasındaki talepleri karşısında ne tutum gösterecekler. Bir kaç aydır her kötü ekonomi olayını savaş yüzünden oluyor diyerek haber servisi yapan EU-UK-US basını bunu ne kadar sürdürebilecek.
  https://www.bloomberght.com/ab-de-iddiali-enerji-tasarrufu-plani-2304706

  • My_Techno @my_techno

   Yav kardeşim diyelim ki AB / ABD savaşı kışkırttı e Rusya’nın bir ülkeyi işgal etmesini nasıl açıklıyorsun? İğneyi neden hep karşıya vuruyorsun konu Rusya Ukrayna değil ki, kendimizi düzeltelim ilk önce.

 • cgdincer @cgdincer

  Bugün bayraktar konusunda da millet alkışlıyor, benzer pişmanlıklar olacak.

  • My_Techno @my_techno

   Evet. Devletin tüm imkanlarının özel bir şirkete tahsis edilip (üstelik cumhurbaşkanının akrabası) bir de başarı naraları atanlar var, yaptıkları dronu abd rusya gibi ülkeler 10-15 yıl önce yapıyordu 😑 Bu ülkede milliyetçilik ve din konusu kullanışlı aptallar için çok güzel bir alet edevat 🙃

Rosetta Stone Online Dil Öğrenme Aracı millet kütüphanesinde ücretsiz bir şekilde kullanıma açılmış. Rosetta'nın en iyi dil öğrenme uygulamalarından birisi olduğu söyleniyor daha önce kullanan oldu mu vakit harcamaya değer mi?

https://mk.gov.tr/icerik/detay/rosetta-stone-dil-ogrenme-araci-erisime-acildi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam arkadaşlar. Bizim eve bir dizüstü bilgisayar ihtiyacı doğdu. Oyun oynanmayacak, babama alacağım. Daha çok Adobe programları ve internette sörf olarak kullanıyor. Max. 15K’ya kadar bir tavsiyeniz var mı? 10K’ya falan iyi bir şey denk getirebilirsem harika olur. Yakın zamanda bir indirim dönemi varsa onu da bekleyebilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 24