#İOS14 ile telefonumun hızı göçer mi şaha mı kalkar soruları için yıllardır takip ettiğim bu kanalda karşılaştırma videosu yayımlanmış.

https://www.youtube.com/watch?v=6F54HGX8tAk

Speed / Performance Test of iOS 14 vs iOS 13.7

iOS 14 has been released. Finally. Apple surprised everyone yesterday by announcing that iOS 14 would be released today September 16th. I think most people t...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonda İOS 14 güncellemesi gözüküyor fakat İTunes den güncelleyeyim sıfır temiz kurulumla dedim de orada hala 14 güncellemesi gözükmüyor..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon'da General Mobile şarj adaptörlerinin fiyatlarını görünce çok şaşırdım, 10-15 tl ye telpa garantili adaptör satıyorlar hem de satıcı General Mobile gözüküyor ama gerçekten o mudur emin değilim, mavi tik onayı Amazon'da da yok muydu? Bu fiyata bedava, ben alıyorum en kötü yedekte durur.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B089L7X4MC/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07NW73HCM/ref=ox_sc_act_title_4?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

General Mobile M100384 Şarj Adaptörü (Telpa Türkiye Garantili): Amazon.com.tr

General Mobile M100384 Şarj Adaptörü (Telpa Türkiye Garantili): Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 20

Max. 200tl bandına tasarım olarak Airpods gibi olan(kulağımda rahat hissediyorum) daha iyi bir model var mı? Yoksa bunu alacağım.

https://www.trendyol.com/mi/airdots-pro-2-air-2-tws-bluetooh-kulaklik-pods-p-48180906

MI Airdots Pro 2 ( Air 2) Tws Bluetooh Kulaklık Pods | Trendyol

Trendyol.com sayesinde MI ürününe çok özel indirimlerle sahip olabilecek ve alışveriş alışkanlıklarınızı değiştireceksiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

An itibariyle yeni Edge tarayıcıya geçtim. Mobilde de Safari, hodri meydan Chrome! 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

200tl ye kadar ''Bluetooth Kafa Üstü Kulaklık'' arıyorum, öyle çok büyük bir beklenti yok. Yakın zamanda alıp memnun kaldığınız veya tavsiye edeceğiniz bir ürün var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir ingilizce iki Python! Bir türlü öğrenemedim gitti 🙂 İkisini de günlük hayatta kullanmadığım müddetçe öğrenmemin bir anlamı olmadığını düşünüyorum zira çok çabuk unutuyorsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 24
 • Print My Job Anyway @type_writer

  Her şeyi unutacaksın, komple sal o zaman. İlla bakkalda kullanman gerekmiyor. İnternetten yabancılarla konuş, çeviri yap vs. Özellikle iş hayatında ve araştırma yaparken İngilizce çok önemli.
  İngilizce öğrenimi için Memrise uygulamasını (Ben Almanca için kullanmıştım) tavsiye ederim.

  • My_Techno @my_techno

   Her şeyi unutmuyorsun ki, mesela Türkçeyi niye unutmuyoruz? Memrise uygulamasını kullanıyorum, güzel fakat günlük hayatta yeterli dozajda pratik yapamadığımız için unutacağım bir şeye odaklanamıyorum 🙂

  • Print My Job Anyway @type_writer

   @my_techno Pratik yapabilirsin. Yabancı yayınları dinleyip izlersin, Türkçe'den İngilizce'ye ya da İngilizce'den Türkçe'ye çeviri yapabilirsin, yurtdışı ile yazışabilirsin, kitap okuyabilirsin, online oyunları oynayabilirsin, yabancı sistelerde okuyup yazabilirsin vs. Dilin önemi tavan yapmışken öğrenmekten vazgeçmek büyük zarar olur. Dil bilmezsen iş görüşmesini bırak, ondan önce İK'nın filtresinde elenirsin. Bir yardıma ihtiyacın olduğunda yabancı kaynaklardan kat ve kat kısıtlı Türkçe kaynaklara saplanıp kalırsın vs. Dil cidden önemli.

 • ahmet faruk @ahmet-faruk

  Sorunu tanımlamışsın işte hocam, geriye çözmek kalmış 😀

 • cestlavie @cestlavie

  sadece türkçe bilsem bayağı şey kaçırırdım herhalde farkında bile olmadan...

  bu sitedeki herkes evrensel seviyelere ulaşmayı görev bilmeli bence. bunun da ilk adımı ingilizce'dir muhtemelen. ülkenin hali belli, 3. dünya ülkesinin diliyle ömrü geçirmek bence iyi değil. geleceğin neler gerektireceği konusunda daha iyi bir fikrimiz vardır umarım ts olarak.

 • lterlemez @lterlemez

  Unutmanızın sebebi pratikten mahrum kalıyor olmanızdır. Bu tür öğrenmeler kas hafızası gibi (bilinç altı) olana kadar pratik yapılmadıkça yerleşmez. Şu an, konuşuyor iken çoğu zaman neyi nasıl söyleyeceğinizi düşünmezsiniz. Çünkü Türkçe bilinç altınıza yerleşmiştir, bebeklikten itibaren her gün maruz kalıp, konuşarak bugünlere geldiniz. Diğer konularda da aynısınız, bu bahis ettiğiniz konularda ne fark var?

  • My_Techno @my_techno

   Fark şu günlük hayatta Türkçe kullanıyor olmamız.

  • lterlemez @lterlemez

   @my_techno; İngilizcenin, pythonun veya başka bir konunun Türkçeden farkı yok.

  • My_Techno @my_techno

   @lterlemez Hocam kendiniz diyorsunuz “unutmanızın sebebi pratikten mahrum kalıyor olmanız” diye. Ne demek Türkçe den farkı yok 🙂 Benim sorunumda tam olarak bu, pratikten mahrum kalıp unutacağımı bildiğim için hiç başlamıyorum. Motivasyonumun düşüş kaynağı bu.

  • lterlemez @lterlemez

   @my_techno; Türkçe örnek arkadaşım, matematik ve diğerleri de; bunlarda nasıl yaptı iseniz İngilizce, python ve diğerlerinde de aynısı yapmalısınız. İngilizceyi günlük hayatınızda kullanabilirsiniz ama python için bir şey diyemem, neden öğrenmek istediğinize bağlı.

  • My_Techno @my_techno

   @lterlemez Öğrenme stilinden bahsediyorsanız haklısınız kesinlikle ingilizceyi de türkçe gibi ogrenmeliyiz fakat günlük yasantida konusamadiktan sonra unuturum diyorum bende. Benim öyle bir ortamım yok ne yazıkki, online da bir yere kadar. Ingilizceye maruz kalıp mecbur konusarak gelistirebilirim sadece diye düşünüyorum.

  • Print My Job Anyway @type_writer

   @my_techno Yurtdışında yaşayıp pratikle öğrenme imkanım var, diyorsanız çıkın. Ancak böyle bir imkanınız yoksa çalışarak öğrenmek mecburi yöntem. Kendinizi yeterli düzeyde öğrenemeyeceğine ikna etmek etmek yerine çok çalışırsanız yeterli düzeyde öğrenirsiniz. İhtiyacınız olduğunda İngilizce bilmemenizin size zararı olacak. Biz sizin için konuşuyoruz.

  • My_Techno @my_techno

   @type_writer Kesinlikle haklısın durumdan sikayet edincede bir şey elde etmiyoruz sonuçta 🙂 Sanırım fazla realist düşünmemden ötürü oluyor bu hep bende. Yurtdışı için yıllardır çabalıyorum(sadece dil icin değil) bakalım kısmet olursa dil için de çok avantajlı olacağı kesin ama sadece dil okulu için gidecek imkanım yok.

  • Print My Job Anyway @type_writer

   @my_techno Önce dil öğrenip gitmek daha mantıklı. Öteki türlü düzgün bir şekilde tutunmak çok zor. Kaçak göçek işlere mahkum kalırsınız. Yurtdışı geçerliliği olan bir diplomanız olursa ve o ülkenin dilini en az B2 seviyesinde bilirseniz buradan iş bulup gidebilirsiniz. Bu konuda en makul ülke de Almanya oluyor.

  • My_Techno @my_techno

   @type_writer Vizeyi kesinlestirebilsem eve kapanip gerekirse 7/24 dil için çabalarım. Sıfır dil bilgisi ile ilk etap için dışarıda tutunmak çok zor olur tahmin edebiliyorum. Teşekkür ediyorum değerli yorumlarınız için ☺

  • lterlemez @lterlemez

   @my_techno; Maruz bırakın kendinizi o zaman, günümüz teknolojisi ile artık bir sürü imkanınız var. Diskort var, forumlar var, online yayınlar var, youtube falan var. Bunlarda görüşmeler yapıp, yorumlar yazarak ingilizceniziçok rahat geliştirebilirsiniz.

Neden maske kullanılmamalı buyrun izleyelim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Selamlar. Huawei P20 Lite var evde kullanan, gece hiç bir sorun yokken, sabahına telefonun açılamadığını farketmiş. Açtım içini ekran, batarya, şarj soketlerine falan baktım da hiç bir sorun gözükmüyor.

Uzun şarja bırakayım dedim ama tık yok 6-7 saat oldu. Şarjdayken adaptörde ısınmadı hiç ara ara kontrol ettim. Fikri olan var mı konuyla ilgili? 🙂 @orcun

BeğenFavori PaylaşYorum yap