Bugün Galaxy A80'e bakma şansım oldu alışveriş merkezinde. Fotoğrafları telefon yatay moddayken incelerken yanlışlıkla ön kameraya geçtim, haliyle kamera açılmaya çalıştı ve elim orada olduğu için zorlandı tıksırdı biraz. Bozulmadı tabii fakat böyle bir şey kendi telefonumda olsaydı içim acırdı doğrusu. Elimdeki telefon bozulunca Mi 9T'ye geçeyim diyordum fakat şu olay ürkütmeye yetti beni. Her yerde her zaman elimizde olan cihazlar için biraz fazla mı fantastik sanki şu olay?

#pop-up #GalaxyA80

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Babamın Xiaomi Bluetooth kulaklığı bozulmuş. Xiaomi'nin sitesinden baktım, Genpa, Evofone ve OUNO diye bir şey bakıyormuş garanti için. Kadıköy'de Genpa'ya götürdüm, adam kutuyu evirdi çevirdi ürün numarasını bulamadı, biz zaten telefondan başkasına bakmıyoruz, Evofone bakar sizinkine dedi. Eve dönüp Evofone'u aradım. Kadın ürün numarasının nerede yazdığını bana tarif edip sistemden baktı. Onlara da kayıtlı değilmiş garanti sistemi. Size Genpa'nın bakması lazım dedi. Peki deyip kapattım ve OUNO'yu denedim, telefonları düşmüyor bile. Şu lanet olası cihazın garantisine kim bakıyor arkadaş? Hepsiburada'ya göndersem onlar ilgilenip gerekli yere gönderir mi?

Ekleme: Buraya yazacağına Hepsiburada'ya sorsana diyenleri duyar gibiyim. Herkes işi birbirine paslayınca sinirden kafa çalışmıyor bir yerde. Hepsiburada'yı arayıp sordum, onlar da ilk 14 gün dışında alım yapmıyorlarmış. Garanti belgesinin üzerinde kim yazıyorsa o bakar diyor. İyi hoş da garanti belgesi çıkmadı ki bunun içinden. Aldığım ürünlerin kutularını vs. hep saklarım ama bunun içinden garanti belgesi çıktığını hatırlamıyorum. Evi karıştırayım, bulursam ve çözersem bilgi amaçlı buraya da eklerim.

Ekleme 2: Bu cihazın olmasa da diğer 2 Xiaomi kulaklığın kutusunda Garanti için mi.com'u ziyaret edin yazıyor. Sitelerinde de ilk mesajda yazdığım firmalar var. Gerçekten kimse bakmıyor kulaklığa galiba, şaka gibi. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçtiğimiz cumartesi günü PTT kargoya verilen ürünüm hala elime ulaşmadı. Şişli'den Kartal'a getirecekler alt tarafı. Nefret ediyorum şu PTT'den yahu. Yurtdışından bir şey alırım, nasılsa takipsiz kargo diye kapıya atar giderler. Ben veya komşular bulursa ne güzel, bulamazsak rüzgardan vs. uçar gider kapının önünden. Yapamıyorsanız yapmayın anasını satayım. Zorunlu olarak sizi seçmek durumunda kalmayız böylelikle.
#PttKargo

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşım #MSI dizüstüsüne kahve dökmüş. Klavye gitti. Başka klavye denedi yine çalışmadı, tuhaf tuhaf tuşlara basıyor bilgisayar rastgele. Muhtemelen anakartta sıkıntı çıktı. Burada anakart tamiri yapan birileri var mı? Ya da işçiliğine güvendiğiniz ve kazıklamayacak başka bir firma vs? İstanbul'dayız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Anakarta sıçradıysa kahve şekerli miydi ? şekerli değilse ve üzerinden çok zaman geçmemişse 3 5 gün gibi gibi yapılabilir. İstanbulda illa ki vardır ama kazıklanmama kısmını bilemeyeceğim ? belki sadece bir diyot hatası belki klavye soketinde kısadevre var ? temizleyecek çok basit hata belki sana diyecek ki bunun ekran kartı yanmıştı değiştirdik cihazda güzelse hadi bakalım 1000 lira para isterse ne yapacaksın ? öyle güvenebileceğin yer işi çok zor hele bu devirde, ben o yüzden tamirci oldum. 😀

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   Cihazı aylardır bu şekilde harici klavyeyle kullanıyor ama kahve şekerli değildi allahtan 😀 Bilgisayarın içini açıp baktık, kahve vs. varsa temizleyelim tinerle diye ama göremedik. Eğer bu işi yapıyorsanız ve bakabilirim derseniz size gönderelim kargoyla, en azından bizim gönlümüz rahat olur ve para da hakeden birine gider. Hasara göre 600 liraya kadar gözden çıkarmaya razı arkadaşım. PC eski biraz, GE60 Apache, i7 4. nesil ve GTX 850m var.

  • Orcun @orcun

   @emir-akdemir Kahve demek ki sokete falanda sızmış olabilir vs. iyice bir açıp bakmak lazım. Belki oradaki sokette ki yani diyota birşeye zarar verdi ondan da kısadevre yaptırıyor olabilir. Güvenirim derseniz yollayın bakayım. Basit bir hata ise öyle 600 lira falan çok tabi esnaf işi ucuz yapıyorum. 😀 orcun89@outlook.com

 • fsh77 @fsh77

  kolanys ile güzelce silin, olmadı sabunlu su ile klayyr kısmını yikayin ana kart kolayca etkilenmez

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Üzerine kahve dökülen orjinal klavye bağlı şekilde duruyorsa tuşa rastgele basma işini o klavye yapıyordur. Başıma geldiği için biliyorum. Kendi klavyesinin soketini çıkarınca basmayı kesiyordu.

#BirazMüzik
Babam sayesinde keşfettiğim muazzam bir parça. Tanrı konser verseydi ancak bu kadar efsane olabilirdi. Baterist özellikle muhteşem.

https://www.youtube.com/watch?v=8Pa9x9fZBtY
https://open.spotify.com/track/3s9QsxxTlcWcga9agSARTV?si=HcB1SZMYR3S1OE2LXC-6zg

Dire Straits - Sultans Of Swing (Alchemy Live)

Check out the official music video for "Sultans Of Swing" by Dire Straits Order Mark Knopfler’s new album ‘Down The Road Wherever’ here: https://lnk.to/9zxRT...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

TT'de tl yüklemek için uygulamaya girdim, 19tlye 4gb'lı bir tarife sundu faturalıya gecip 12 ay kalma sözüne. Mantıklı geldi kabul ettim. Saatlerce hiçbir sms vs. gelmedi. Hal böyle olunca ben de hata falan oldu sanıp tl yuklemesi yaptim paketimi aldım. Aradan 2 gün geçti, bu sabah sms geldi faturalıya gecisiniz tamamlanmıstır diye. İyi hoş da, kartın içinde kalan fazladan 30 tl uçtu gitti?🤔🤔 Geri talep etmenin ya da bu miktarı faturadan kesmenin bir yolu yok mudur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, arkadaşım bir konuda yardım istedi fakat yazıcıların dertlerinden pek anlamıyorum. Akşam üstü düğün işine gideceklermiş fakat fotoğraftaki gibi çizgi çizgi boşluklar oluşuyormuş çıkarırken. Tamire götürmeden, kendilerinin halledebileceği pratik bir çözüm var mıdır? Epson L805 cihazın modeli. #TeknoYardım #Yazıcı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Kafayı temizlemesi lazım. Yazcının programında vs ayarları var kafa temizliği ve hizalaması yapsın ard arda o çizgiler giderse gider, gitmezse kartuş değişecek tabi kafa kartuşta ise, kafa makinede ise ucuz cihazsa atsın çöpe o derece bela bir sıkıntıdır.

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   Teşekkürler ileteyim kendisine. Cihaz Epson L805'miş, sonradan ekledim.

  • Orcun @orcun

   @emir-akdemir O modelde kafa direkt yazıcıda olduğu için baya uğraştıracak. Ama programı var epson'un kendi şeyi yada telefonda uygulaması vardı epson'un oradan alete bağlansın wifi zaten devamlı kafa temizletme yapsın. Ta ki düzelene dek baktı az biraz düzeldi kafa ayarı yapsın o zaman tamamen düzelebilir. Ama yok 50 kere atıyorum kafa temizletti vs. gene olmuyorsa malesef baya iş açar. Hp veya genelde bazı yazıcılarda yazıcı kafası kartuş ile entegre olduğu için kartuşu değiştir geç düzelir ama epson gibi böyle yazıcı kafası cihazda olan cihazlarda iş çok kötü benim eski sponda böyle oldu en son tıkandı komple kartuşlar hep hata veriyordu mecbur cihaz çöp oldu kafa meğer arızalanmış bir fiyat çıktı o zaman 150 liraya aldığım yazıcıya 280 tl + kdv kafa tamir ücreti istediler e garantide bitmişti tabi ne oldu çöp. 🙁

 • Batuhan @achfighter

  Kafa temizleme yapması gerekiyor. Bazen üst üste kafa temizlemesi yapmak işe yarıyor.

  Bir de bazı üst model Epsonlarda farklı bir kafa temizleme şekli daha var. Yalnız çok fazla mürekkep harcıyor ama normal kafa temizlemeden daha etkili.

  Kafa temizleme işlemleri fayda etmediyse bir Epson teknik servisine gidip temizletebilirsin. Epson makinelerde yazıcı kafası kartuşta değil de yazıcı üzerinde olduğu için kafa tıkanmadan arada bir baskı almak gerekiyor.

 • Emir Akdemir @emir-akdemir

  Daha önceden kafa temizleme yapmış olmamış bana sormuş. Önerdiğiniz gibi üst üste yapmasını söyledim ve işe yaramış, teşekkürler ikinize de.

#akn kalkmadan önce aylık internet tüketimim 100gb civarlarında dolaşıyordu. 25mbit hız ve 50gb kotam vardı. Bugün kota belası olmamasına rağmen tüketimimin değişmediğini farkettim. Çektiğim çile azaldı sadece, ISS'e ekstra bir "zahmetim" olmadı.

Ha indirme yaptığım aylarda harcadığım miktar tabi ki yükseliyor. Fakat ben hızım düşük diye yapacağım indirmeden vazgeçmiyorum. Güniçinde indirmiyorsam oyunu, gece indiriyorum. Dolayısıyla tüketim yine üç aşağı beş yukarı aynı.

Buna rağmen ISS'ler neden hala kota koymak için kırk takla atıyorlar anlayabilmiş değilim. Kendilerine sövdürtüyorlar sadece.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

#TeknoYardım #Nvidia Monster Abra A7 v6.1 kullanıyorum. Gtx 960m var içinde. Oyunlarda fps 45-50'lerde dolaşıyor. GPU'nun kullanım yüzdesine baktığımda %100'ünün değil de %70'inin falan kullanıldığını gördüm. GPU ve bellek frekansları en yüksekte, olması gerektiği değerde. Darboğaz geldi aklıma ama CPU da %40-50'lerde dolaşıyor. Birkaç oyunda denedim, hepsinde böyle. Sağ alttaki değerler GPU'nun kullanımı. Sorun ne ola ki acaba?

DDU ile sürücüleri komple silip baştan yükledim ama işe yaramadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 22

#benimmasaüstüm bu bebek çok tatlı. masaüstü kısayolları feda olsun buna.

BeğenFavori PaylaşYorum yap