Hayatımda "telefonofobi" kadar saçma bir şey görmedim. Tanımadığım veya samimi olmadığım insanlarla telefonda konuşmaktan çekiniyorum. Mesela iş ilanında veya sahibinden'de gördüğüm bir ilanın mesaj kutusu kapalıysa, vazgeçiyorum o ilandan. (çok iyi bir fiyat koymadıysa tabi 😀 ). Sosyal fobim falan yok. Yani asosyal değilim, insanlarla gayet rahat iletişim kuruyorum fakat telefonda tanımadığım biriyle konuşurken endişe basıyor beni. E hal böyleyken söyleyeceğim şeyleri de karıştırıyorum bazen. Bir aralar palyaço fobisiyle ilgili bir yazı okumuştum. Kimliğin tanımlanamamasından ve mimiklerin (dolayısıyla duyguların) anlaşılamamasından kaynaklı bir fobiymiş. Zannedersem telefonofobi de bundan kaynaklanıyor. Burada da böyle bir problemi olan var mı merak ettim açıkçası. Ya da atlatan falan varsa, nasıl atlattığını da yazarsa sevinirim 😀

#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 24

Dün arkadaşımın bir iki ürününü satışa çıkardık. Belki 50'den fazla kişi yazdı; herkes ya kardeşi, ya çocuğu için alacağını yazıyor. Bir tane kendine alanı görmedik 😀 Bir çeşit duygu sömürüsü falan mı anlayamadık gerçekten. Grupta alay konusu oldu. "Şu ülkedeki tek hayırsız abi bende herhalde, bana hiçbir şey almıyor" diyor arkadaşım 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Arkadaşa 1000 lira civarlarında ekran kartı bakıyoruz ikinci el. Piyasa o kadar karışık ki aynı fiyata hem RX 570 hem de 580 bulmak mümkün. Şöyle bir sorun var. İşlemcisi Ryzen 3 1200. Bu işlemci pek güçlü değil. 580 takarsak eğer darboğaz yapıyor. 570 tam sınırda gibi. Eğer 580 takarsak sorun yaşar mı, drop gibi? Çünkü iki modelin de fiyatı neredeyse aynı olunca insan ister istemez iyisini alayım diyor. Ama işlemci konusu kafamı kurcalıyor. Ekran kartının tam performansını alamamak dışında, başka ne sorun yaratır darboğaz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

Dizüstümün kuzey köprüsü 85 derecelere ulaşıyor. Bir çözüm bulayım diyorum. Şu bakırları nasıl bilirsiniz? Termal pad koyduktan sonra üstüne koyuluyor sanırım. Soğumasında işe yarar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

Vaka sayısı bugün ilk defa 1000'in altına düşmüş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google'da araştırdığım her konuda istisnasız Hürriyet, Milliyet, Sabah gibi gazete siteleri çıkıyor. Bunları isim isim engellemenin bir yolu yok mu mobil Chrome'da? Bıktım yahu.

Ekleme: @polystyrene arkadaşın önerdiği üzere Google Search Filter eklentisini denedim. Chrome ve Firefox için mevcut bu eklenti. Ben Firefox'ta denedim. Google'da bir şey arattığınızda tarayıcınızın arama çubuğunun kenarında bu eklentinin simgesi beliriyor. Öncelikle sizden, sadece sizin kullanacağınız bir parola istiyor. Bu parolayı, bu eklentinin kurulu olduğu herhangi bir tarayıcıya girdiğinizde filtrelenmiş tüm siteler senkronize oluyor. Bu olay iyi düşünülmüş. Sonrasında karşınıza çıkmasını istemediğiniz siteleri giriyorsunuz ve Google sonuçlarınız bu saçma sapan sitelerden kurtulmuş oluyor. Ekşi Sözlük'ten bir arkadaş sağolsun tüm haber site linklerini derlemiş. Buradan kopyalayabilirsiniz:

https://eksisozluk.com/entry/107293018
Olur da entry silinirse diye yorumlar kısmına da eklerim linkleri.

Bilgisayarda bu işi hallettik fakat Chrome'u telefonda kullananlar için sorun hala devam ediyor. Firefox gibi eklenti kurulabilen uygulamalarda var mıdır, nasıl çalışır bilemiyorum. Kullanan, deneyen varsa ben bilgilendirsin, yazıya ekleyebilirim insanlara faydalı olması açısından.

#google #arama #filtreleme #site #engelleme #search #filter

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15

Sahibinden'e tekerlekli sandalye ve hasta klozeti koydum, sağlık bakanlığı kuralları gereğince kabul edilmedi🤔 Verecek birilerini arıyoruz. Şu günlerde hastaneye yaklaşmak da pek mantıklı değil. Eğer ihtiyacı olan, hastası olan varsa verebiliriz. İstanbul, Dragos Sahil'e yakınız.
ea.emirakdemir@gmail.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Malum, evde tıkılı kalınca kendime iş çıkardım. Bir subwoofer vardı çalışmayan, içini açayım dedim. 2 kondansatörün kendinden geçtiğini gördüm. Sadece bunları değiştirmekle tekrar çalışır hale getirebilir miyim acaba? Ne diyorsunuz? Çok haşır neşir değilim bu işlerle. 3300uf 25v yazıyor. Bunlara göre alsam yenisini yeterli olur değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Her ne kadar kendisi düşünmüyorum dese de bu adam cumhurbaşkanı olmayı hak ediyor
https://twitter.com/mansuryavas06/status/1239949924856401922

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Twitter'da biri bu isimleri liste olarak paylaşmış. Çok mantıklı geldi hemen buzdolabına yapıştırdım bir tane. Ev halkına da tembihledim bunlardan gelen açıklamaları takmayın diye 😀 Bu zamanda etrafta dolaşan zırvalıklardan korunmak adına mükemmel bir önlem.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10