BeğenFavori PaylaşYorum yap

Microsoft'un o kadar aptalca işleri var ki canımı sıktığı her gün için buraya farklı bir küfür yazmaya kalksam Türkçe ve İngilizce yetmez, Almanca falan öğrenmek zorunda kalırım herhalde.

Okulumun bana ücretsiz olarak sağladığı Office programlarını kullanmak istedim. Alt tarafı sitesine girip okul mailimle installerı indirmem gerekiyor. Ne ters gidebilir ki, değil mi?

Ön not: Yazı uzun olabilir, aman efendim girdik çıkamıyoruz demeyiniz lütfen. İçimi boşaltıyorum.

Ancak, şöyle küçük bir sıkıntı fark ettim. Office 365'in öğrenci sürümü, kullanmayacağım bir sürü programı içeriyor. Bana Word, Excel, Powerpoint ve Teams fazlasıyla yetiyorken Skype, Onedrive Client, Publisher, OneNote, Access ve Outlook yanında da geliyor. Yani bilgisayarımda 4 program isterken 6 tane program ile birlikte toplam 10 program kurulmuş oluyor. "Ee tamam, ne var bunda, yüklenme esnasında tikleri kaldırırsın olur biter" mi diyorsunuz? Hehe. Demeyin. Çünkü, #SığırMicrosoft bu seçeneği Office 2016'dan sonra kaldırmış. Yani hepsini kurmak zorundasınız. Peki ciğeri yalnızca 256 GB olan bilgisayarım bu işe ne der sizce? Ayrıca niye bir yığın programın servisi benden habersiz arkada çalışsın ki? Yok, bunun bir yolu olmalı dedim ve girdim internete araştırma yaptım. Tek bir çözüm yolu var gibi duruyor. O da Office Customization Tool denen, Microsoft'un resmi bir yazılımıyla yapılabiliyor. Ancak şöyle bir durum var; istenilen programları özelleştirebilmeniz için bir config dosyası oluşturmanız gerekiyor, bu config dosyasını yine Microsoft'un resmi sitesine gidip oluşturuyorsunuz. Bu oluşturma aşamasında size bir yığın seçenek sunuluyor. 32 bit mi 64 bit mi indirmek istiyorsun gibi çerez soruların yanı sıra, genelde çok az kişinin bildiği, neyin ne olduğu belli olmayan bir yığın lisans paketleri, güncelleme periyotları, yükleme seçenekleri, ürün aktivasyonu, dil paketleri, ek ürünler gibi bir ton seçenek var. Sitede Office 365'in öğrenci paketi için seçenek çıkmadığından, öncelikle rastgele bir ürünü seçip sonrasında Microsoft'un size vereceği config.xml dosyasını bir program yardımıyla açıp içindeki rastgele seçtiğiniz ürün versiyonu yerine size lazım olan ürünün kodunu oraya yazmanız gerekiyor. Tabi ilk önce sizin kullanacağınız ürünün kodu nedir öncelikle onu internetten bulmalısınız. Tüm bunları yaptıktan sonra Office Customization Tool'u bilgisayara kurup, config.xml dosyasıyla aynı klasör içine atıp, CMD'yi yönetici olarak başlattıktan sonra bir takım kodlar girerek Office kurulumunun sizin özelleştirdiğiniz xml dosyasına itimat edecek şekilde başlamasını sağlamanız gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra Office, otomatik olarak yalnızca benim özelleştirdiğim programları indirdi ve kurdu. Word programını açıp kendi mailimi girdim, neyse ki tanıdı lisansımı. Çünkü eğer config dosyasına yanlış kodu girmiş olsaydım, muhtemelen lisanslamayacaktı ve ben tüm bunları baştan yapmak zorunda kalacaktım.

Bu, yaptığım işlemlerin kısaca bir özetiydi. https://www.tenforums.com/tutorials/123233-custom-install-change-microsoft-office-office-deployment-tool.html Bu siteden tam olarak ne yapılması gerektiğini görebilirsiniz. Sayfa uzadıkça uzuyor gördüğünüz gibi.

Peki Office 365'in bir yığın programla geldiğini gördükten sonra ne yapmam gerektiğini araştırıp benim programları kurabilmem ne kadarımı aldı sizce? Tam 1 saat. Normalde kurulum esnasında seçeneği sunulsa 3 saniye sürmeyecek işlemi yapmam benim 1 saatimi aldı.

Peki, ben bu yazıyı yazarken ne fark ettim biliyor musunuz? Ben programlar lisanslansın diye Word'de mailimle oturum açtığımda #SığırMicrosoft benim hariç bıraktığım tüm programları yüklemiş. 1 saat uğraştım, ve yine gitti yükledi o programları. Ne bana sordu, ne de pop-up gösterdi bunu yaparken. Arkada sessiz sedasız yüklemiş. SIĞIR!!!

Siliyorum abicim. Komple siliyorum. İzin vermeyeceğim ulan istemediğim servislerinizi bilgisayarımda çalıştırmanıza. Allah belanızı versin. Yine Libreoffice kullanacağım. Umarım en yakın zamanda batarsınız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pazartesi sol kulağımda orta şiddetli uğultu ile uyandım. Sol kulağımın sağa göre daha az duyduğunu fark ettim. Bütün gün böyle geçti. Salı günü uyandığımda çok azalmıştı, yok gibi bir şeydi uğultu. Dedim tamam her neyse geçiyor. Gün içinde unuttum bile hatta. Çarşamba ise ilk günden bile fazla bir uğultu ve çınlama karışık sesler gelmeye başladı ve duyuşum ciddi şekilde azaldı soldan. Bas ve orta frekansta sesleri neredeyse duymuyordum. Önemli bir sorun olabileceğini düşünüp randevu aldım kbb'ye. Arada hafif baş dönmesi de yaşamaya başladım. Bugün uğultu ve çınlama aynı seviyede devam ediyor ve baş dönmem biraz arttı. Randevum haftaya çarşambaya. Önemli bir şey olabileceği korkusuyla acile mi gitsem dedim ama bir yandan da boşu boşuna gidip acilde kalabalık yapmak istemiyorum. Daha önce böyle bir şey yaşayan var mı? Ne yapsam sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 31 / 38
 • Root61 @root61

  Acile gidin. Beklenecek bir şey gibi durmuyor.

 • Erdinç B. @erdincb

  Geçmiş olsun. Sonucu yaz da bizi merakta bırakma.

 • Emir Akdemir @emir-akdemir

  Döndüm az önce. Sağ kulak sorunsuz, sol kulakta ise enfeksiyon varmış, mantar kapmış. Ağrı da yapabilirmiş fakat bende çok nadir, anlık oluyor. Sadece şiddetli olmayan baş dönmesi yapıyor arada. Korkulacak bir şey yok, randevunu bekle dedi doktor. Mantara sebep olabileceklere baktım internetten, aralarından sadece duştan sonra kurulamamak sebep olabilir benim için. Kulak çubuğu zararlı diyorlar ancak başka türlü de nasıl kurulayacağız anlamadım. Havluyla falan içteki suyu almak imkansız. Pamuk desem kulak çubuğundan farkı yok gibi. Siz ne yapıyorsunuz?

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   Neye göre enfeksiyon varmış? MRI çekildi mi?

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   @extreme Hayır. Işıklı zımbırtıyla kulağa baktı sadece.

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   @emir-akdemir Lan bana da öyle yaptılar. Tansiyon dediler ani işitme kaybı çıktı 3 gün geç tedavi oldum bunlar yüzünden sol kulağımda cinlamayla yaşıyorum şuan.

  • Root61 @root61

   Cnn'e konuşan doktor öyle dememiş ama 🙂. Geçmiş olsun hocam. Ben peçeteye işaret parmağımın ucunu geçirip sallıyorum ama şimdi okuduğuma göre kulağını her ıslatan da olmuyor yani.

  • Root61 @root61

   Hani mantar üzerinden devam ediyorum ama umarım doğru tanıyı koymuştur. Afedersiniz Pek güvenmiyorum bu doktorlara🙂. Hele de devlet hastanesindekilere.

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   @root61 Valla hocam benim de pek güvenim yok ama öyle olduğunu umuyorum ben de. Basit bir enfeksiyonla daha ciddi herhangi başka bir hastalığı karıştıracak kadar beterlerse yırtsınlar o diplomayı hani. @extreme etiketlediğiniz gönderiyi okudum. Sizde ne şikayetler vardı?

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   @emir-akdemir Gece 4'de şiddetli bir kulak çınlamasıyla uyandım sonra acile gittim Tansiyon dediler postaladilar birkaç ilaç yazdılar neyse eve geldim daha da şiddetlendi sesten sağır oldum. İkinci yine gittim bu sefer başka ilaçlar yazdı onlar biraz hafifletir dedim neyse geçiyor ustelemedim. 3. Gün şiddetli ağrı ses hassasiyeti başladı çınlama soldan sağa geçti bu sefer yok yine duramıyorum. Bu sefer gittim en özel hastaneye buldum işin ehli profu MRI, MRA 10 tane teste girdim adam dedi sen ani işitme kaybı geçirmişsin. Tedavin gecikmiş VS vs sonra işte ilacı şuydu buydu ses 90% azaldı. Ilaç kullanıyorum 2 ay sonra ses gitmese geçmiş olsun onla yaşamak zorundayım.

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   @emir-akdemir Işitme kaybım 90% geri geldi. Nörolojik bir durum benimkisi.

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   @extreme Çok geçmiş olsun. Sizinkiler bir şey göremeyip tansiyon deyip ezbere iş yapmışlar sanırsam. Benimki en azından sağ kulağıma bakıp ona temiz, diğerinde sorun görüyorum dedi 🙂 Göreceğiz bakalım ya Çarşamba. Umarım kalıcı bir şey değildir benimki de. Ama bu kadar bariz bir sorunda bile böyle şüphe ediyorsak ve tedavi olamıyorsak yanmışız demektir yani. Yazık.

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   @emir-akdemir Bana da baktılar buruna soktu, kulağa VS baktı ondan birsey yok dedi. Ben acile 4-5 kez falan gittim.

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   @emir-akdemir Genç adamım bende durup dururken neden tansiyon olsun diyorum adama bende de var bende gencim şeklinde çok bilimsel bir cevap veriyor.

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   @extreme Bir şey demek geçti aklımdan ama söylemeyeyim.

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   @emir-akdemir Tansiyon geçici kulak çınlaması yapar ve frekansı değişken olmaz benim ki her saniye yükseliyor diyorum. Sonra direk çıktım atladım arabaya gittim en kral hastaneye verdim parası neyse bulduk sorunu.

  • Root61 @root61

   @emir-akdemir Ben biraz da @extreme 'in yaşadıklarını yaşadığım için devlet hastanesine gitme dedim🙂. Benim de sol kulağımda aniden işitme kaybı oldu. Bir devlet hastanesine gittim. Sudafed yazıp geniz akıntısına bağladı. Üç gün sonra dengemi kaybettim. Ayakta duramıyordum. Başka devlet hastanesine gittim. Meneire sendromu deyip ilaç yazdı. İlaç yazınca o zaman olan bir nane yüzünden bir üst sağlık kuruluşunu kbb kısmına gidemiyordum. Dışarıdan tıp fakültesinde çalışan beyin cerrahı bir prof. gittim. Tıp fakültesine yatırdı. İşte oradan kbb konsültasyonu yapılıp ani işitme tanısı kondu(mr'larım kan testlerim temiz ama bu ani işitme kaybı tanısı çok geniş bir tanı ve tedavisi de ortak(evet bana da saçma gelmiş iyileşmeyince Ankara'ya sevk istemiştim. Tıp fakültesindeki kbb prof.u "Amerika'ya da gitsen bunun tedavisi budur" demişti.)
   Bu konulan üç tanı da yanlıştı ama benim durum biraz nadir görülebilecek bir durumdu. Sizin kulağınızda mantar'ı görmüşse doğrudur muhtemelen ama üstte attığım görselde ne kadar beklerseniz tedavisi o kadar uzundur yazıyor.
   @extreme sana da çok geçmiş olsun hocam ama ani işitme kaybı tanısı hayatımda gördüğüm en saçma tanılardan(bana da koyuldu bu tanı). Eğer sebebini bulmuşlarsa(genelde geçirilen ağır bir enfeksiyondan sonra olduğu söyleniyor) ne ala. Bulamamışlarsa da yine aynı tedaviyi veriyorlar(prednol ya da benzeri kortikosteroid'ler). Bu prednol'ü anlamadıkları her hastalığa yazıyorlar🙂.

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   @root61 Beyne birseyler yapıştırıp beyinden kulağa giden sinyalleri izliyorlar kulak beyne sinyal göndermiyorsa beyin aktivitesi artiyor., oradan anladılar ve hemen müdahale edilmezse o sinirler zarar görmese bile beyin sesleri unutabiliyor. Kas hafızası gibi düşün bu durumu zaten adam anlattı 1 saat sürdü beynim yandı sana öyle söyleyeyim. Ani işitme kaybı daha iyi diyor bunun yavaş yavaş olanı da var onun bir tedavisi yok hem hasta sağır olduğunu da anlamıyor. Sinir sistemi çok kompleks ve her insanın kendine has olması yüzünden nörolojik durumların nedenini bulmak çok zor. Bu gelişmiş cihazlar çoğu hastanede yoktur eminim.

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   @root61 Amerika konusuna gelirsek onların cihazları daha güncel ve gelişmiş oluyor genelde.

  • Root61 @root61

   @extreme Amerika konusuna gelmeyelim 🙂. Benim bahsettiği Amerika olayında prof koyduğu tanıdan o kadar emindi ki ben Ankara'ya sevk isteyince "Amerika'ya da gitsen bunun tedavisi budur." demişti. Dediğim gibi bana ilk ani işitme kaybı tanısı konduğunda nörolojik bir şey olduğundan şüphelenmediler bile(çok sayıda konsültasyon yapıldı ama nöroloji konsültasyonu yapılmadı). 2. seferde(diğer kulağımda da aniden işitme kaybı oldu) nöroloji asistanı geldi ama bir şeyden anlamadı. 3. seferde( tüm bu şikayetlere ek yüz felci de oldum) yüz felci olunca direkt nöroloji konsültasyonu istediler. Nöroloji asistanının etekleri o zaman tutuştu. Kbb'deki çok bilmiş prof o zaman bunun ani işitme kaybı olmadığını anladı. Ama dediğim gibi benim olay biraz nadir görülen bir durum.

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   @root61 Size de çok geçmiş olsun. Şu anda sorun yoktur umarım.

  • Root61 @root61

   @emir-akdemir Şu an çoook daha beterim ama konuşup sizi üzmeyeyim🙂. İyi dilekleriniz için sağolun.

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   @root61 🙁 🙁 Çaresi neyse umarım bulup en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.

  • Root61 @root61

   @emir-akdemir Çaresi de yok (nörolojik)😢. 10 senedir çok çile çektim,çekiyorum ama iyi dilekleriniz için sağolun 🙂.

 • YasinC @yasinc

  Baska bir doktora daha görünün maddiyatınız müsade ediyorsa en acilinden özele gidin

Ağırlığıyla omzumu çürüten, cüssesiyle kafelerde masalara sığdıramadığım 17 inçlik Monster'ıma geçen hafta satarak veda ettim. Aklımda 15 inçe düşmek vardı ama @prmcnzlm iyi bir fiyatla 14 inçlik Acer'ını yine burada ilana verince dedim peki öyleyse, daha da küçülelim. İnce ve hafif bir laptop çok büyük rahatlıkmış gerçekten ya. Herkese tavsiye ediyorum. 😀 Bu arada @prmcnzlm çok yardımcı oldu. Kafamda soru işareti bırakmayana kadar iletişimdeydik. Araya bayram falan girdi ama benim için elinde tuttu cihazı ve geçtiğimiz pazartesi Trabzon'dan kargoladı, İstanbul'a bugün ulaştı. Genelde görmediğim cihazı almaya yeltenmem ama kendisi güveni verdi sağ olsun. Titizlikle hazırlamış ve paketlemiş, hatta dezenfekte etmiş. 😀 Gelecekte olur da başkası da kendisinden ürün alacak olursa içini daha rahat tutması için not düşeyim dedim buraya da.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 17

İnternette dolanırken(tarayıcı Firefox) bilgisayarımın feci şekilde yorulmaya başladığını fark ettim birkaç aydır. Özellikle 1080p 60fps canlı yayınlarda resmen sapıtıyordu bilgisayar. Fan uçuyordu, yayın takılıyordu ve yayın açıksa bilgisayarın performansı ciddi şekilde düşüyordu. Bir süre katlandım, en son bugün artık dayanamayıp çözüm aramaya başladım; sürücüleri güncelledim, yemedi. Birkaç bir şey daha denedikten sonra en son Chrome'u denemek geldi aklıma ve sorunlarım çok büyük oranda çözüldü. Fan neredeyse hiç bağırmıyor, yayın takılmıyor, bilgisayar yavaşlamıyor. Ayrıca siteler biraz daha hızlı açılıyor Chrome'da. Arada bu denli fark olduğunu bilmiyordum. Eşekten inip ata binmiş gibi hissediyorum şu anda. Firefox'a ne oldu da böyle sistem kaynaklarını sömürür oldu anlamıyorum. Senelerdir kullandığım Firefox'a an itibariyle veda etmiş durumdayım.

i7 4720HQ işlemci, 8 GB ram var. Tamam bilgisayar güncel değil ama internette dolanırken işkence çektirecek kadar da eski değil yani.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21

Çocuk büyütmeyi bilmeyen sorumsuz ebeveynlerin çoğunlukta olduğu bu toplumda, olabildiğince hiçbir eşyanızı (bisiklet, araç gereç vs) kamuya açık bir alanda bırakmayın. Az önce belediyede bir işim vardı, kapının önünde sıra bekliyordum. Benim önümde sırada bekleyen anne, büyük çocuğunu (muhtemelen 5-6 yaşlarında) salmış ortalığa, bebek arabasındaki diğer çocuğuyla ilgileniyor; babası ise ortalıkta geziniyor, telefonla falan oynuyordu. Büyük çocukları inanılmaz hareketli, sağa sola saldırıyor sürekli. Ebeveynleri hiçbir şey yapmıyor. Belediyenin duvarına bağlı bisiklet vardı mesela bir tane, muhtemelen belediye çalışanlarından birinindi, çocuk onun tepesine çıkmış ayaklarıyla selesinde zıplıyor, gidondaki aksesuarları karıştırıyor falan. Babasına bakıyorum tık yok. Çocuk bazen aşırı azıtınca, mesela bir ara bisikleti sallamaya başladı çat çat duvara vuruyor falan, babası gelip kafasına sert bir tokat atıp çekiyor ama 3 saniye sonra çocuk yine bisiklet tepesinde. Pedalın orada bir ring gibi bir şey vardı, çekiştire çekiştire onu kırdı. En son zincirini attırdı çekiştiriyor falan, kopardı koparacak. Anneye bakıyorum o da aynı, hiç umursamıyor. Annesine salça olunca ondan da tokat yiyor. Fena sinirim bozuldu, babayı uyarmak geldi içimden ama adamın tipi tip değil, ayı gibi de bir şey. Boşu boşuna kavga çıkacak. Kesin bıçak da vardır üzerinde, o tiplerden yani. Dedim hiç bulaşmayayım ama sinirlerim tavan yaptı. 2021 yılında çocuk doğurmak gibi büyük bir sorumluluk nasıl olur da hala tamamen isteğe bağlı kalır ve denetlenmez hayret ediyorum. İş kendimizi bunlardan korumaya kalıyor. Bunların çocuklarından ayrı kendilerinden ayrı korunmak gerekiyor. Kamuya açık bu tarz kalabalık yerlerde bırakmayın hiçbir şeyinizi. Tek tehlike çalınmaları değil çünkü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

Bu tarz sorular çokça cevaplanıyor biliyorum ancak sitenin araması felaket, 3 sene önceki postlar falan çıkıyor; istediğime ulaşamıyorum bir türlü. Kusura bakmayın aynı şeyleri sorduğum için.

Arkadaşım 3 ila 4 bin lira arasında telefon arıyor. 3 bin liraya sıfır Mi 9T Pro bulduğunu söylüyor ama ben 1,5 senelik telefon diye önerip önermemekte kararsız kaldım. Bu fiyat aralığında daha iyisi var mı? Telefondan beklentiler uzun seneler kullanılabilmesi; performans ve pilin iyi olması. Gerisi de klasik şeyler. Ekran, kamera vesaire. Gerekirse ileride rom da atmak isteyebilir o yüzden topluluğu da güçlü olmalı diye düşündüm. O açıdan 9T Pro iyi gibi ama size danışayım yine de. Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mutlu son. 😀
Önceki gönderi: https://teknoseyir.com/durum/1387745

Devre kartından olmasından korkmuştum ama led şeriti değiştirince düzeldi. Epey terletti ama bizi. TV'nin model numarasına göre sipariş etmeme rağmen, gelen ledlerin üzerindeki soket bizimkinden farklıydı ve uymadı. Televizyonu dağıtmışız, evin içinde her yer her yerde, kaldık öyle 😀 Bir umut Kadıköy'e, Yazıcıoğlu'na gittim. Şans genelde benden yana olmaz ama bu sefer bulmam çok kolay oldu. İkinci dükkanda buldum. Yani bu işe girişecek olanlar bu tarz durumlara hazırlıklı olsun. Model numarasına göre alsanız bile böyle durumlar olabiliyor. Bu arada bu modelde (LG 42LS570S) sadece ekranın sol tarafında led şerit varmış. Ben çift taraflı diye tahmin edip iki tane sipariş etmiştim ama durum öyle değilmiş. Neyse her halükarda iade edeceğim zaten diğerlerini soket uymadığından. Eve geri döndüm ve bir iki küçük terslikten sonra (bir kablo gözümüzden kaçmış, kapattık kapağı tabi güç gelmedi, geri açtık vs vs.) sonuç alabildik neyse ki. Bu işe ilk defa girişeceklere tavsiyem fotoğraf çeke çeke ilerlesinler. Sonrasında kafa çok karışıyor. Bir de LCD panele çok dikkat edilmeli gerçekten. Bizimki 42 inç olmasına rağmen tutarken ufak yanlış bir harekette çok fazla esnediğini gördük. Daha büyük ekranlar için kesinlikle vantuz kullanın; tv paneli için vantuzlar satılıyor, eğer bundan edinmezseniz büyük ihtimalle kırarsınız.

Bu arada reklama mı giriyor bilmiyorum ama ledleri japonteknoloji diye bir siteden sipariş ettim. Erken kargoladılar ve paketleme iyiydi. Bendeki soketin uymadığını söyleyince sorun çıkarmadan iade alacaklarını söylediler. Her ne kadar ben terslik yaşamış olsam da paketlemeleri ve satış sonrası iletişimleri iyiydi.

1 hafta sonraki ekleme: japonteknoloji sitesiyle konuştum. Aynı model numarasına sahip olsa bile ledlerin soketleri farklı olabiliyormuş. Bu model numarasında bir 6 pinli bir de 8 pinli model varmış. Ben önüme ilk önce 6 pinli olan çıktığı için onu almışım ama 8 pinliyi almam gerekiyormuş. Tabi sipariş verirken televizyonun içinden ne çıkacağını bilmediğim için dikkat etmedim. Fakat farklı soket tipleri olduğunu bilseydim en azından internetten detaylı araştırır vs. bulurdum. Aklınızda bulunsun.

#LG #televizyon

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

2012'den beri herhangi bir sorun yaşamadan kullandığımız televizyon LG 42LS570S, geçen haftalarda üzdü bizi. Sorun bu şekilde. Ledlerden olduğunu düşünüyoruz. Youtube'dan araştırdık biraz, kendimiz halledebiliriz gibi geliyor. Kafamda ise şöyle bir soru işareti oluştu: acaba sorun gerçekten ledlerde mi? Televizyonu açtığımız ilk 1-2 saniye ekran tamamen aydınlatılmış şekilde geliyor, sonrasında böyle oluyor. Sizce devre kartında olma ihtimali var mı sorunun?

3 gün sonraki ekleme: Sorun çözüldü, link https://teknoseyir.com/durum/1389084

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 19

Yeni taşındığımız evde ay sonu gelecek faturayı üç aşağı beş yukarı hesaplamak için doğalgaz saatinin fotoğrafını çektim 24 saatlik arayla. Yalnız harcanan miktar çok abartı geldi bana, ya saat bozuk ya da ben doğalgaz saatini okumayı bilmiyorum. 2+1 normal bir ev, kombi kısıkta yanıyor. Normal mi bu kadar harcama? Eğer öyleyse bunun hesabı nasıl yapılıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12