https://twitter.com/LeCinephiles/status/1482115693126774786?s=19

bundan eğlenceli date hayal edemiyorum ya. 😀 nankörlük etmiş kadın. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Genel olarak baktığımızda ürünlere dolar artışı kadar mı zam geliyor yoksa doların artışından daha mı fazla zam geliyor sizin gözlemlerinize göre? Ya da kendi durumumdan sorayım. İleride(5-6 ay sonra) lazım olacak ürünü hemen almak ile parasını dolara atıp lazım olduğunda almak arasında fark oluyor mu? Ortaya çıkacak olası diğer ihtiyaçlara karşı elde para kalması gerekliliğini göz önünde bulundurduğumdan soruyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • Johan @johan28

  Daha fazla zam geliyor. Zaten dolarda da enflasyon var bunu da unutmamak lazım. Üstelik bazı mallarda talep eğrisi elastik değil.

  Sonuç olarak asgari ücretin 50% artışının da katmeriyle beraber güzel günler bekliyor bizi. 30%devlet vergi vs artısı da var

 • Gump @runforrest

  Çocuk çok büyük kölelik getiriyor. Evlilikten bile boşanır kurtulursun ama çocuk varsa sıçtın, artık ebeni silkerler ama sesini çıkaramazsın. Ondan sonra da derler ki bu evde huzur yok iman yok ondan. Ulan ekonomik sıkıntı yaşayan evde huzur mu olur, imanla mı ödeyecen kirayı, marketi. Kafalar başak gibi bu memlekette, millet avrupada bu kafalara ulaşmak için ne mallara ne paralar döküyor bizim havamızda suyumuda bir sıkıntı var doğuştan haplı herkes.

 • Burhan @epsilon

  4 ayda araçlar 2 katına çıktı belki bazıları daha fazla çıkmış olabilir. 150 binlik egea 250 bine yaklaştı. Evler de en az 2x yaptı

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Daha fazla zam geliyor çünkü ham madde ithal (döviz kurunun etkisi), ürünlerin stoklara giriş zamanı (bir önceki fiyatla stoka giren ürünlerden kaynaklanan gecikme etkisi), enflasyonun etkisi ve diğer maliyetler.

https://www.buradanalalim.com/urun/arcelik-new-star-siyah-cam-ankastre-set-p12yes-arc-t-651es-afc-340-s?ref=akakce&v=1.58.8

Şu set diğer sitelerde 7000-7200 civarındayken burada 6000 TL ama siteden emin olamıyorum. Akakçe'deki yorumları iyi gibi gözüküyor. Bir de buraya danışayım dedim, hiç alışveriş yapan veya duyan, bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

"Tren ve istasyonlarımızda dilencilik veya satış yapmak, enstruman çalmak yasaktır, sizi rahatsız edenleri güvenliğe bildirmenizi rica ederiz" diye anons geçti az önce Marmaray'da. İlk defa duyuyorum. Heleşükür bir aksiyon almışlar herhalde şu tiplere. Darısı metrolara.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 15

fiyat fazla iyi değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Bir oyunda ilk önce ciddi ciddi ilerleme kaydedersiniz, sonra sıkıldığınızda kafanızdaki tüm fantezileri üzerinde deneyip yaptığınız her şeyi batırırsınız ya, ama batırırken de eğlenirsiniz hani, ben de öyle bir şey istiyorum ya artık. Faizi %1'e indirsinler direkt. Bakalım ne olacak. Madem her türlü batıyoruz biraz eğlenelim bari. Aa dolar bir günde 55 lira oldu diye güleriz belki. Böylesi cidden keyif vermiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ozturka @ozturka

  olmaz ya öyle tadı çıkar ama çabuk biter. böyle sindire sindire daha iyi. her oyun çıktığında pahalı fiyattan alıp zamanında oynamak gibi. diğer türlü indirimle sepet düzersin 10-20 tane alırsın ama hiç oynamazsın ya, öyle olur.

 • Agah @agah

  cidden faizi sıfırlasalar da şu fanteziyi yaşayıp bir daha lafını etmeseler. hiç olmazsa şu çektiklerimiz bir işe yaradı deneyim oldu bir daha yaşamamamızı sağladı deriz.

çok acayip ya. 😀 2000 yılında çekilmiş bir videoya gelen yorum. çok yaşlı hissettim kendimi henüz şu yaşımda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 29

Ekşi Sözlük'te seneler önce gördüğüm ve her özel günde sosyal medyada paylaşmaya doyamadığım bir yazı. Senelerdir hiçbir şeyin değişmemesi ve her seferinde bir öncekinden daha çok mahçup olmamız çok acı. Bu yazıyı paylaşmamı gerektirmeyecek günlere kavuşmamız dileğiyle...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.technopat.net/2021/11/08/microsoft-windows-11-gorev-cubugu-uzerinde-calisiyor/

"Geliştiricinin ayrıca Windows 11 için sürükle-bırak işlevi üzerinde çalıştığı söyleniyor, ancak bu geliştirme yakın zamanda hazır olmayacak. Microsoft Noel için bir ara verecek ve bazı şeyler 2022 yılına sarkacak." yani nesi bu kadar zor olabilir ki bunun?

Microsoft, Windows 11 Görev Çubuğu Üzerinde Çalışıyor

Windows 11 görev çubuğunda yaşanan çeşitli hatalar giderilecek ve sürükle-bırak işlevinin önümüzdeki yıl geri gelmesi bekleniyor. Henüz geçtiğimiz ay
BeğenFavori PaylaşYorum yap