Dizüstü bilgisayarımda kulaklık çıkışı ve mikrofon girişi ayrı ayrı. Mikrofonlu kulaklığımı bilgisayarın kulaklık çıkışına bağladığımda ses sanki mono çalıyor ve bir garip geliyor. Vokalin sesi çok az, değişik bir boğukluk var, anlatması zor. Dinlenebilecek gibi değil anlayacağınız. Fotoğrafta gördüğünüz zımbırtıyı kulaklığıma bağlayıp iki jakı da bilgisayarıma bağladığımda seste bariz bir düzelme oluyor fakat halen daha tam değil. Eskiden böyle bir sıkıntı yoktu. Mikrofonlu kulaklığı direk kulaklık çıkışına bağlayınca tertemiz ses alıyordum. Kulaklık jakım mı bozuldu yoksa yazılımsal mı, nedir ne değildir bilemedim. Fikri olan var mı? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akn kalkmadan önce aylık internet tüketimim 100gb civarlarında dolaşıyordu. 25mbit hız ve 50gb kotam vardı. Bugün kota belası olmamasına rağmen tüketimimin değişmediğini farkettim. Çektiğim çile azaldı sadece, ISS'e ekstra bir "zahmetim" olmadı.

Ha indirme yaptığım aylarda harcadığım miktar tabi ki yükseliyor. Fakat ben hızım düşük diye yapacağım indirmeden vazgeçmiyorum. Güniçinde indirmiyorsam oyunu, gece indiriyorum. Dolayısıyla tüketim yine üç aşağı beş yukarı aynı.

Buna rağmen ISS'ler neden hala kota koymak için kırk takla atıyorlar anlayabilmiş değilim. Kendilerine sövdürtüyorlar sadece.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 13

#TeknoYardım #Nvidia Monster Abra A7 v6.1 kullanıyorum. Gtx 960m var içinde. Oyunlarda fps 45-50'lerde dolaşıyor. GPU'nun kullanım yüzdesine baktığımda %100'ünün değil de %70'inin falan kullanıldığını gördüm. GPU ve bellek frekansları en yüksekte, olması gerektiği değerde. Darboğaz geldi aklıma ama CPU da %40-50'lerde dolaşıyor. Birkaç oyunda denedim, hepsinde böyle. Sağ alttaki değerler GPU'nun kullanımı. Sorun ne ola ki acaba?

DDU ile sürücüleri komple silip baştan yükledim ama işe yaramadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 22

#benimmasaüstüm bu bebek çok tatlı. masaüstü kısayolları feda olsun buna.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günde milyar kez gelen iddia mesajlarından sıkılıp her iddia mesajının altında yazanı yaptım, IDDAAIPTAL yazıp 3172'e gönderdim. Aradan 1 gün geçti ve "sporplus aboneliğiniz tl olmadığından başlatılamadı, tl yüklendiğinde abone olacaksınız" gibisinden mesaj geldi. Bunlar artık ahlaksızlıkta ve şerefsizlikte ayrı bir boyuta geçtiler. Dikkatli olun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15