Bu tarz sorular çokça cevaplanıyor biliyorum ancak sitenin araması felaket, 3 sene önceki postlar falan çıkıyor; istediğime ulaşamıyorum bir türlü. Kusura bakmayın aynı şeyleri sorduğum için.

Arkadaşım 3 ila 4 bin lira arasında telefon arıyor. 3 bin liraya sıfır Mi 9T Pro bulduğunu söylüyor ama ben 1,5 senelik telefon diye önerip önermemekte kararsız kaldım. Bu fiyat aralığında daha iyisi var mı? Telefondan beklentiler uzun seneler kullanılabilmesi; performans ve pilin iyi olması. Gerisi de klasik şeyler. Ekran, kamera vesaire. Gerekirse ileride rom da atmak isteyebilir o yüzden topluluğu da güçlü olmalı diye düşündüm. O açıdan 9T Pro iyi gibi ama size danışayım yine de. Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mutlu son. 😀
Önceki gönderi: https://teknoseyir.com/durum/1387745

Devre kartından olmasından korkmuştum ama led şeriti değiştirince düzeldi. Epey terletti ama bizi. TV'nin model numarasına göre sipariş etmeme rağmen, gelen ledlerin üzerindeki soket bizimkinden farklıydı ve uymadı. Televizyonu dağıtmışız, evin içinde her yer her yerde, kaldık öyle 😀 Bir umut Kadıköy'e, Yazıcıoğlu'na gittim. Şans genelde benden yana olmaz ama bu sefer bulmam çok kolay oldu. İkinci dükkanda buldum. Yani bu işe girişecek olanlar bu tarz durumlara hazırlıklı olsun. Model numarasına göre alsanız bile böyle durumlar olabiliyor. Bu arada bu modelde (LG 42LS570S) sadece ekranın sol tarafında led şerit varmış. Ben çift taraflı diye tahmin edip iki tane sipariş etmiştim ama durum öyle değilmiş. Neyse her halükarda iade edeceğim zaten diğerlerini soket uymadığından. Eve geri döndüm ve bir iki küçük terslikten sonra (bir kablo gözümüzden kaçmış, kapattık kapağı tabi güç gelmedi, geri açtık vs vs.) sonuç alabildik neyse ki. Bu işe ilk defa girişeceklere tavsiyem fotoğraf çeke çeke ilerlesinler. Sonrasında kafa çok karışıyor. Bir de LCD panele çok dikkat edilmeli gerçekten. Bizimki 42 inç olmasına rağmen tutarken ufak yanlış bir harekette çok fazla esnediğini gördük. Daha büyük ekranlar için kesinlikle vantuz kullanın; tv paneli için vantuzlar satılıyor, eğer bundan edinmezseniz büyük ihtimalle kırarsınız.

Bu arada reklama mı giriyor bilmiyorum ama ledleri japonteknoloji diye bir siteden sipariş ettim. Erken kargoladılar ve paketleme iyiydi. Bendeki soketin uymadığını söyleyince sorun çıkarmadan iade alacaklarını söylediler. Her ne kadar ben terslik yaşamış olsam da paketlemeleri ve satış sonrası iletişimleri iyiydi.

1 hafta sonraki ekleme: japonteknoloji sitesiyle konuştum. Aynı model numarasına sahip olsa bile ledlerin soketleri farklı olabiliyormuş. Bu model numarasında bir 6 pinli bir de 8 pinli model varmış. Ben önüme ilk önce 6 pinli olan çıktığı için onu almışım ama 8 pinliyi almam gerekiyormuş. Tabi sipariş verirken televizyonun içinden ne çıkacağını bilmediğim için dikkat etmedim. Fakat farklı soket tipleri olduğunu bilseydim en azından internetten detaylı araştırır vs. bulurdum. Aklınızda bulunsun.

#LG #televizyon

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

2012'den beri herhangi bir sorun yaşamadan kullandığımız televizyon LG 42LS570S, geçen haftalarda üzdü bizi. Sorun bu şekilde. Ledlerden olduğunu düşünüyoruz. Youtube'dan araştırdık biraz, kendimiz halledebiliriz gibi geliyor. Kafamda ise şöyle bir soru işareti oluştu: acaba sorun gerçekten ledlerde mi? Televizyonu açtığımız ilk 1-2 saniye ekran tamamen aydınlatılmış şekilde geliyor, sonrasında böyle oluyor. Sizce devre kartında olma ihtimali var mı sorunun?

3 gün sonraki ekleme: Sorun çözüldü, link https://teknoseyir.com/durum/1389084

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 20

Yeni taşındığımız evde ay sonu gelecek faturayı üç aşağı beş yukarı hesaplamak için doğalgaz saatinin fotoğrafını çektim 24 saatlik arayla. Yalnız harcanan miktar çok abartı geldi bana, ya saat bozuk ya da ben doğalgaz saatini okumayı bilmiyorum. 2+1 normal bir ev, kombi kısıkta yanıyor. Normal mi bu kadar harcama? Eğer öyleyse bunun hesabı nasıl yapılıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

Millenicom'da davet kodu olayı hala devam ediyorsa kod alabilirim 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Taşınma durumunda internet taahhütü ne oluyor? Gideceğimiz yerde Kablonet yok, yaklaşık 1 sene daha taahhütümüz var. Ceza falan ödetiyorlar mı bu durumda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9
 • TongYabguHan @tongyabguhan34

  Tahhütlü aboneliğin süresinden önce feshi

  MADDE 16 – (1) Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin süresinden önce taahhütlü aboneliğini sonlandırması halinde, satıcı veya sağlayıcının talep edeceği bedel, tüketicinin taahhüdüne son verdiği tarihe kadar tüketiciye sağlanan indirim, cihaz veya diğer faydaların bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamı ile sınırlı kalmak zorundadır. Ancak, tüketiciden taahhüt kapsamında tahsil edileceği belirlenen bedellerin henüz tahakkuk etmemiş kısmının toplamının, bu tutardan düşük olması halinde sınır değeri olarak tüketici lehine olan tutarın esas alınması zorunludur.

  (2) Taahhütlü aboneliklerde tüketicinin yerleşim yerinin değişmesi ve taahhüt konusu hizmetin tüketiciye yeni yerleşim yerinde aynı nitelikte sunulmasının fiilen imkansız olması durumunda, tüketici birinci fıkrada belirtilen tutarları veya herhangi bir bedeli ödemeksizin taahhütlü aboneliğini feshedebilir.

 • zatisahaneleri @zatisahaneleri

  Bazı firmalar cayma bedeli çıkartıyor. (Vodafone'da başıma geldi) thh sizi haklı buluyor ama.

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   Hadi ya. Biz de evi müteahhite verdik. 1 seneliğine geçeceğimiz yerde de Vodafone var. En az 2 senelik taahhütlü kampanyaları olduğu için 2 senelik veririm sonra 1 sene sonunda evime geri dönerim demiştim ama öyle zorluk çıkartıyorlarsa o iş biraz yaş. THH haklı bulana kadar parayı ödemiş miydiniz peki?

 • Gio @gio

  Ikametgah ile basvurmam gerekmisti benim. Oyle bir sey isteyebilirler.

 • Hüseyin H. @hsynn

  Bende internetimi köye taşıyın dedim. Altyapı olmadığı için taşıyamadılar tabi. 6 aylığına dondurdular. 6 ay içinde altyapı gelmediği için kapadılar.

Monster dizüstümün klavyesi sorunlu. Aliexpress'den model numaraları benimkiyle birebir aynı olmasa da birbirine yakın olan bir klavye buldum. Görünüşü vs aynı zaten, flex kabloların yerleşimleri ve pin sayıları da aynı fakat model numarasındaki değişiklik kafamı kurcalıyor. Bir de Avrupa klavye tabi. O sorun değil, tuşları benimkiyle değiştiririm ama asıl sorun çalışıp çalışmaması. 140 liraya bulduğum için cazip geliyor. Bilgisayarı Monster'a bırakmam gerektiğinden şimdilik servisin vereceği fiyatı bilmiyorum ama 300'den aşağı isteyeceklerini pek sanmıyorum. Bu veya üstü bir fiyat istemeleri durumunda Aliexpress'den sipariş etmek iyi bir alternatif olur, tabi eğer uyumluysa. Ne diyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşıma gelen Whatsapp mesajları bu şekilde gelen arama olarak gözüküyormuş. Kilit açıkken de böyleymiş. Yaşayan, çözümü bilen var mı acaba? IOS 14.2 iPhone 7

Çok stabil bir bildirim esprisini aramızda yaptık. Siz yaparsanız gülmem. 😀

Ekleme: Telefonun dilini değiştirince düzelmiş 🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Mobilde neden "uygulama içi tarayıcı" diye bir zımbırtı var? Her uygulamada devre dışı bırakmaktan sıkıldım. Bir de güncelleme geliyor bazen ayar yine sıfırlanıyor falan. Bırak tarayıcı görevini tarayıcı yapsın, sana ne yahu? Güvenlik falan desem değil "powered by Chrome" yazıyor. E ben zaten Chrome kullanıyorum. Niye boş yere sekmeleri, uygulamaları karıştırıyorsunuz ki? Mantığı nedir merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Papa Emeritus @pope

  Geliştirici öyle istediğinden uygulama içinde açılıyor. Uygulama içi tarayıcı çok önemli bir şey, eğer direkt telefonun ana tarayıcısına atsa çöpe dönüşecek pek çok uygulama var.

 • ozturka @ozturka

  Kullanıcıyı uygulamadan koparmamak. Geri gelmek istediğinde kaldığı yerden devam edebilmesi.

 • elmasevmem @elmasevmem

  uygulama içi tarayıcı olarak dediğiniz sanırım webview. çoğu uygulama webview kullanıyor.

 • sametyukcll @sametyukcll

  Aslında o kadar kötü bir özellik olduğunu düşünmüyorum. Tarayıcıda daha sonra okumak/incelemek için bıraktığım sekmelerin arasına başka uygulamanın penceresinin karışması beni rahatsız ediyordu. (uygulamalardan genellikle geri tuşuna art arda basarak çıkmak yerine ana ekran tuşuyla çıkış yaptığım için) Uygulama içinde açılınca çalışan uygulamalar bölmesinden uygulamayı kapatınca web sayfasını da kapatabiliyorum.

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   Benim sorunum da tam tersi 🙂 Chrome'da sekmeleri genelde kapatmıyorum daha sonra okumak veya dönüp bakmak için, uygulamanın içinde açılınca uygulamayı kapattığımda baktığım site de gidiyor ona uyuz oluyorum. Ya da ana ekrandan siteye geri dönmek istediğim zaman içinde açıldığı uygulamaya bakmak yerine Chrome'da arıyorum, bulamayınca aklıma geliyor uygulamada açıldığı. Sizde öyle olmadığına göre tercih meselesi demek ki ama en azından varsayılan olarak bu özellik açık gelmesin. Bilgisayarda falan da linke tıklandığında tarayıcıya atıyor mesela.

WhatsApp'da garip bir olay var. Biriyle olan konuşmaya girip arama kısmında bir kelime aratınca sabaha kadar sürüyor bulması fakat ana menüdeki arama kısmından arattığımda onlarca farklı konuşmadan anında çekip alıyor o kelimeyi hiç bekletmeden. Niye böyle?

BeğenFavori PaylaşYorum yap