@formulaz @gt710gaming @ammavelakin
Geçenlerde konuşmuştuk, kulaklığın ayarlı mekanizması kırıldı ve garantiye gönderdim demiştim. Sıfır göndermişler. Garantinin bitmesine 7-8 ay kalmıştı.

İlgili konu: https://teknoseyir.com/durum/1618726#comment-5819013

#AnkerQ30

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Amazon, yurtdışı ürünlerinde de alım sonrası indirimlerdeki farkı iade ediyor mu? Murat Abi geçen hafta paylaştığında almıştım, şu anki fiyat ile arasında 60 lira gibi bir fark var. Ufak da olsa merak ettim acaba iade ediyorlar mı diye. @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 19
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar sevgili TS sakinleri, bana kasa fanı önerebilir misiniz? Sessiz ve hava akışı yeterli olan 2 adet fan almak istiyorum. Ne kadar bütçe gerektiğini bilmediğimden dolayı herhangi bir limit getiremiyorum, el mahkum vereceğiz. 😀 Işıklı falan olmasına gerek yok. Sessizlik en önemli kriter, çünkü direkt kasanın fan kontrolcüsüne bağlı olacak ve fan hız ayarı mevcut değil, dümdüz elektrik çekiyor sadece aslında. Maalesef anakartta yalnızca bir adet fan soketi var, buradan Asus'a sevgilerimi yolluyorum ve önerilerinizi bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ya 3 gün oldu izleyen izlemiştir ama LP'nin soba yüzünden evin Pompeii'ye dönmesi benzetmesine yarıldım. 😀

#LPdeninciler

https://youtu.be/qOgNikiCoSs?t=2740

TeknoSeyir Muhabbet 46

TeknoSeyir editörlerinin haftalık muhabbet yayını.00:00 - Giriş
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 24

Annemin Xperia X'inin üst hoparlörü öldü. Farklı farklı yerlerden 2 adet hoparlör satın aldım ikisi de yanlış geldi iade ettim. Fotoğraftakini göndermeyen satıcıların... öhöm neyse. Bu tarz parçaları gidip bulabileceğim bir yer var mı? Mesela Yazıcıoğlu'nda bulabilir miyim? Veya Avrupa yakasında var mı bu tarz telefon parçası alabileceğim bir yer?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 15

Galaxy M52'ye One UI 5.0'ı da içinde barındıran Android 13 güncellemesini kurdum. Kurulum ilk bittiğinde yaklaşık 15 dakika afalladı telefon, teklemeler takılmalar falan oldu. Dedim aha sıkıntıya sokacak beni. Sonra yeniden başlatınca her şey düzeldi. Android güncellemesi deyince insan büyük değişiklik bekliyor ama yok, görsel tarafta biraz var ama orada da ufak ufak şeyler. Animasyonlar bir tık değişmiş, gördüğüm kadarıyla hareketler daha büyük artık. Daha görünür olmuşlar gibi hissettim. Temalarda ufak tefek değişiklikler var, yeni beğenmediğim duvar kağıtları gelmiş ve durum çubuğundaki butonlar biraz daha küçülmüş.

Bunlar pek önemli şeyler değil ama benim önemsediğim nokta gördüğüm birkaç küçük hata düzelmiş ve genel performans biraz daha iyileşmiş. Mesela kamerada tekliyordu telefon, ana menüye dönmeye çalışırken gesture'a biraz geç tepki verebiliyordu, bunlar çözülmüş gördüğüm kadarıyla. Arka plandaki uygulamaya geri döndüğünüzde klavye eğer açıksa anlık animasyon sapıtması oluyordu bu düzelmiş. Geçişler daha kolay, genel olarak "gesturelar" daha tepkisel hale gelmiş. Parmağımı sola ya da sağa kaydırarak uygulama geçişi yapamıyordum ben önceki versiyonda mesela, bir türlü algılamıyordu rahat değildi. Şu an daha rahat olmuş. Karanlık ve aydınlık mod geçişini saate göre ayarlamıştım ben. Akşam olunca telefon karanlık moda geçiyordu ama geçişten sonra ana menüye dönmek istediğimde yine geç tepki veriyordu, bu da düzelmiş. Google Maps 60hz çalışıyordu bu düzelmiş. Özetle genel olarak iyiye gitmiş telefon. Bence güncellemekte bir sakınca yok. Bir şeyleri bozmadığı hatta düzelttiği için ben beğendim. 😀 Aslında hep böyle olmalı ama işte nelere alıştırılmışız ki seviniyoruz. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://eksisozluk.com/celal-sengorun-duzce-depremi-hakkindaki-gorusleri--7477156

Celal Şengör, İstanbul üzerindeki stres feci arttı demiş. Halkı uyandırmaya çalışmaktan da yılmış adam, sevdiklerini uyarıyor artık sadece. Fatih Altaylı'ya "Fatih, şehir içinden kaç ve canını kurtar, Fatih'siz bir hayat istemiyorum" demiş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sawgent @sawgent

  Fatih kaçıp kurtuldu diyelim. Kalan 15 milyon ne olacak? 15 milyonu geçtim *KAF güzergahındaki diğer iller? Peki ya **DAF? Diğer deprem üreten sistemler?

  Kaçmak mesele değil. Mars'a yerleşmediğiniz sürece de depremden kaçamazsınız. Ama az ama çok depremi yaşayacaksınız. Önemli olan hazırlıklı olmak.

  Kendi kendinize şu soruları sormalısınız; Şu an bulunduğum binanın tamamını, hızlı bir şekilde 5cm sağa 5cm sola sallayınca sağlam durabilir mi? Birisi bunun kontrolünü yapmış mıdır? Sağlamlığı denetlenmiş midir? Bu esnada evin içinde devasa neler devrilip düşebilir?

  *Kuzey Anadolu Fayı
  **Doğu Anadolu Fayı

  • altalena @altalena

   Kalan 15 milyon 20 senedir depreme yeterli baskıyı yetkililere yapmamanın ve yanlış oy tercihlerinin bedelini ödeyecek(kurunun yanında tabii ki yaş da yanacak). Üzücü, sert ama gerçek bu. İstanbul depreminde, depremden ölmeseniz bile deprem sonrası süreçte birçok insanın hayatı kayabilir. Bu saatten sonra 15 milyonun bu konu üzerinde yeterince durmayacağını da öngörerek, kaçan kendini kurtarır mantığı ile "mümkünse" İstanbul dışına gitmek lazım.

 • Hakan @i12mini

  2007 deprem yönetmeliğine uygun evler güvenli sayılabilir. 2018 deprem yönetmeliğine uygun yapılan evlerde ise güvenle oturabilirsiniz. ( yapı ruhsatı tarihleri 2007 ve 2018 olanlar)

 • motac @motac

  Beton ve uygulama kalitesi iyiyse doğru denebilir ama kolon kırıp tesisat geçirilen kafaya göre tadilat yapılan ülkede eğer müstakil evde oturmuyorsanız şans düşük. Evler dip dibe sizinki dursa yan gidecek ayrıca büyük şehirlerde yağma kaçınılmaz. Öyle yönetmelikle falan olmaz denetim ve bilinç olmadan ne yaparsanız yapın sonuç kötü olacak bu demografiyle hele hayal bile edemiyorum. Beton hazır olunca kaliteli olur diye yediler milleti ama bir denetim yapılsa herkes şok olur sektörde iş yapıyorsanız veya çevreniz varsa bu alanda zaten ülkeyi toptan yıkıp yeniden inşa edilmesi gerektiğini görüyorsunuz.