Monster dizüstümün klavyesi sorunlu. Aliexpress'den model numaraları benimkiyle birebir aynı olmasa da birbirine yakın olan bir klavye buldum. Görünüşü vs aynı zaten, flex kabloların yerleşimleri ve pin sayıları da aynı fakat model numarasındaki değişiklik kafamı kurcalıyor. Bir de Avrupa klavye tabi. O sorun değil, tuşları benimkiyle değiştiririm ama asıl sorun çalışıp çalışmaması. 140 liraya bulduğum için cazip geliyor. Bilgisayarı Monster'a bırakmam gerektiğinden şimdilik servisin vereceği fiyatı bilmiyorum ama 300'den aşağı isteyeceklerini pek sanmıyorum. Bu veya üstü bir fiyat istemeleri durumunda Aliexpress'den sipariş etmek iyi bir alternatif olur, tabi eğer uyumluysa. Ne diyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşıma gelen Whatsapp mesajları bu şekilde gelen arama olarak gözüküyormuş. Kilit açıkken de böyleymiş. Yaşayan, çözümü bilen var mı acaba? IOS 14.2 iPhone 7

Çok stabil bir bildirim esprisini aramızda yaptık. Siz yaparsanız gülmem. 😀

Ekleme: Telefonun dilini değiştirince düzelmiş 🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Mobilde neden "uygulama içi tarayıcı" diye bir zımbırtı var? Her uygulamada devre dışı bırakmaktan sıkıldım. Bir de güncelleme geliyor bazen ayar yine sıfırlanıyor falan. Bırak tarayıcı görevini tarayıcı yapsın, sana ne yahu? Güvenlik falan desem değil "powered by Chrome" yazıyor. E ben zaten Chrome kullanıyorum. Niye boş yere sekmeleri, uygulamaları karıştırıyorsunuz ki? Mantığı nedir merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Papa Emeritus @pope

  Geliştirici öyle istediğinden uygulama içinde açılıyor. Uygulama içi tarayıcı çok önemli bir şey, eğer direkt telefonun ana tarayıcısına atsa çöpe dönüşecek pek çok uygulama var.

 • ozturka @ozturka

  Kullanıcıyı uygulamadan koparmamak. Geri gelmek istediğinde kaldığı yerden devam edebilmesi.

 • elmasevmem @elmasevmem

  uygulama içi tarayıcı olarak dediğiniz sanırım webview. çoğu uygulama webview kullanıyor.

 • sametyukcll @sametyukcll

  Aslında o kadar kötü bir özellik olduğunu düşünmüyorum. Tarayıcıda daha sonra okumak/incelemek için bıraktığım sekmelerin arasına başka uygulamanın penceresinin karışması beni rahatsız ediyordu. (uygulamalardan genellikle geri tuşuna art arda basarak çıkmak yerine ana ekran tuşuyla çıkış yaptığım için) Uygulama içinde açılınca çalışan uygulamalar bölmesinden uygulamayı kapatınca web sayfasını da kapatabiliyorum.

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   Benim sorunum da tam tersi 🙂 Chrome'da sekmeleri genelde kapatmıyorum daha sonra okumak veya dönüp bakmak için, uygulamanın içinde açılınca uygulamayı kapattığımda baktığım site de gidiyor ona uyuz oluyorum. Ya da ana ekrandan siteye geri dönmek istediğim zaman içinde açıldığı uygulamaya bakmak yerine Chrome'da arıyorum, bulamayınca aklıma geliyor uygulamada açıldığı. Sizde öyle olmadığına göre tercih meselesi demek ki ama en azından varsayılan olarak bu özellik açık gelmesin. Bilgisayarda falan da linke tıklandığında tarayıcıya atıyor mesela.

WhatsApp'da garip bir olay var. Biriyle olan konuşmaya girip arama kısmında bir kelime aratınca sabaha kadar sürüyor bulması fakat ana menüdeki arama kısmından arattığımda onlarca farklı konuşmadan anında çekip alıyor o kelimeyi hiç bekletmeden. Niye böyle?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Reklamlara direniyordum ama artık dayanamayıp Youtube Vanced'e geçtim. Problemsiz gözüküyor ama mesela WhatsApp'tan gelen bir Youtube linkine tıkladığım zaman orijinal uygulamada açıyor. Bunu nasıl Vanced'e yönlendirebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21

İlker Canikligil ve Flu TV ekibi globale açılmaya karar vermiş. Yeni kanalın adı Flu'dan esinlenerek Focusless konulmuş. İçeriği zannedersem ürün incelemeleri ağırlıklı olacak. İlk olarak Canon R5'i incelemişler. https://youtu.be/h6QaoAfGX78

THE MAN WITH THE BAT! Canon R5 An Honest Review

Veteran TV Commercial director "The Man with The Bat'" discusses Canon's new R5 with his assistant Geoffrey. An honest and fun review! Is this better than RE...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşımın eski işlemcisini sattık dün, il dışına kargoladık. Adam mesaj attı bugün dedi 7-8 pin yamukmuş. Kargoda mı yamuldu, adam şeffaf plastikten çıkartırken mi yamulttu, biz mi çıkartırken yamulttuk yoksa adam dolandırıcı da elindeki aynı model yamuk pinli işlemciyi bize mi kakalamaya çalışıyor? Al başına belayı şimdi. Hatanın bizde olduğunu bilsek alalım parayı hiç sorun değil de şimdi mesela adamda ya da kargoda mı hata var, nasıl bileceğiz? Şaka gibi ya. Hiçbir iş mi düzgün gitmez hayatta?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

1 ay önce şöyle bir sorunumdan bahsetmiştim: https://teknoseyir.com/durum/1283109

Sorunun şarj portundan olduğunu düşünmüştük. Şarj portu sipariş ettim ve değişimini kendim yaptım. İyi bir iş çıkardığımı söyleyebilirim, hiçbir şeye hasar vermedim ve kasayı çizmedim fakat sorunum çözülmedi 🙁 Bilgisayar hala aygıt arızalı diyor. Başka ne olabilir ki? Telefon ikinci el, daha önceden bootloader kilidi açılmış. Acaba yanlış yazılım atmış olabilirler mi de böyle bir sorun var bilemiyorum. Telefonu fabrika ayarlarına çevirmeyi denememiştim çözülmezse durduk yere düzenim bozulur diye. Nasıl bir yol izleyeyim ne diyorsunuz?

Redmi Note 5'i bilgisayara bağlayamıyorum

Redmi Note 5'i bilgisayara bağlayamıyorum aldığımdan beri. Bir sürü sürücü denedim olmadı. Aygıt bozuk diyor Windows. İkinci el almıştım, imei atılmış, bootloader açık. Bunlarla...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sitede arattım ama tam aradığımı bulamadım. Dışarıdayken çeşitli yerlerde dezenfektan diye geçen fakat içinde ne olduğunu kesin olarak bilemediğimiz her şeyi telefona da boca ediyorum, sürekli elimde olduğu için. Yani sorum genel aslında. Kolonya, dezenfektan, alkol ya da artık o şişelerin içine temizlik amaçlı ne koyuyorlarsa, telefonun kamera camına, ekranına ya da kasasına herhangi bir zarar verir mi bu maddeler? Şarj girişi, hoparlör çıkışına vs giderse zaten mefta, onlardan bahsetmiyorum. Korona ayağına telefondan olmayalım bir de.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Salonda ayrı odada ayrı wifi ağı var. Salona geçtiğimde oda, odaya geçtiğimde salon çekmiyor ve ikide bir ayarlara girip kendim değiştirmem gerekiyor. Bunun pratik bir yolu yok mu? Kayıtlı ağlardan sinyali daha güçlü olana otomatik geçiren bir uygulama vs yok mu?

Ekleme: Android için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap