İkinci elde en fazla 1000 liraya alınabilecek en iyi telefon nedir? Redmi Note 5 nasıl?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gece gece nereden geldi aklıma bilmiyorum ama takıldı dilime 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=xwzbuDS-dlg

Neco-Hani

eurovision 1982'den ve eski güzel zamanlara hitaben.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşım keşfetmiş. Özellikle girişi o kadar güzel ki.

https://www.youtube.com/watch?v=LhRgDRVWJgI

Mazhar ve Fuat - Nerde Hani (1973)

A project, dedicated to bring the non-mainstream pieces from the Turkish Rock History into light with unique art works. Illustration: Ufuk Atan First teamed ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Az önce annem aradı. Babamla sahilde dolaşırlarken babam telefonunu bankın üstünde unutmuş. Babamın telefonundan annemi bir kadın aramış, öyle farketmişler telefonun yokluğunu. Hemen geri dönüp almışlar.

Yaklaşık 1 ay önce acil durum ekranına babamın kan grubunu, alerjilerini falan eklemek için girdiğimde acil durum numarası olarak benim ve annemin numarasını da kaydetmiştim. Eğer yapmasaydım, telefon gidecekti muhtemelen. Kilit de var cihazda. Rehbere ulaşamazdı. Ucuz kurtulduk cidden 🙂 Siz de "amaan bir şey olmaz" deyip geçmeyin, muhakkak ekleyin o bilgileri. Bu ekran her telefonda olmayabiliyor. Oreo ile geldi diye biliyorum bu özellik. Eğer sizde yoksa her telefonda kilit ekranına tek satırlık yazı yazabileceğiniz bir yer var. Buraya mutlaka bir numara ekleyin. 10 saniyenizi bile almayacak bu işlem belki de yeni bir telefon parasından kurtaracak sizi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

Şu VGT denen aleti Sekizsilindir enine boyuna detaylıca incelemiş, test etmiş ve bir de aletin üreticisiyle röportaj yapmış. Sekizsilindir severek takip ettiğim ve saygı duyduğum bir kanaldı, farkını yine konuşturmuş.

https://www.youtube.com/watch?v=v2jzJedlWhs

İşte VGT Sonuçları! | Detaylı Yakıt Tüketimi Testi | Söz VGT'nin

VGT Vakum Gücü Teknolojisi cihazını, üretici firmanın bize test amacıyla göndermesi nedeniyle, yaklaşık 1 ay önce günlük kullandığımız VW Amarok marka aracım...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HP siyah kartuş mürekkebi sipariş etmiştim, adam renkli kartuş mürekkebi göndermiş kırmızı, mavi ve sarı olarak. 1 hafta sürecek iade süreci başımı ağrıtırken aklıma bir anda boyaları karıştırıp siyah renk elde etmek geldi. 😀

Yeah Mr. White, yes science!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün Galaxy A80'e bakma şansım oldu alışveriş merkezinde. Fotoğrafları telefon yatay moddayken incelerken yanlışlıkla ön kameraya geçtim, haliyle kamera açılmaya çalıştı ve elim orada olduğu için zorlandı tıksırdı biraz. Bozulmadı tabii fakat böyle bir şey kendi telefonumda olsaydı içim acırdı doğrusu. Elimdeki telefon bozulunca Mi 9T'ye geçeyim diyordum fakat şu olay ürkütmeye yetti beni. Her yerde her zaman elimizde olan cihazlar için biraz fazla mı fantastik sanki şu olay?

#pop-up #GalaxyA80

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Babamın Xiaomi Bluetooth kulaklığı bozulmuş. Xiaomi'nin sitesinden baktım, Genpa, Evofone ve OUNO diye bir şey bakıyormuş garanti için. Kadıköy'de Genpa'ya götürdüm, adam kutuyu evirdi çevirdi ürün numarasını bulamadı, biz zaten telefondan başkasına bakmıyoruz, Evofone bakar sizinkine dedi. Eve dönüp Evofone'u aradım. Kadın ürün numarasının nerede yazdığını bana tarif edip sistemden baktı. Onlara da kayıtlı değilmiş garanti sistemi. Size Genpa'nın bakması lazım dedi. Peki deyip kapattım ve OUNO'yu denedim, telefonları düşmüyor bile. Şu lanet olası cihazın garantisine kim bakıyor arkadaş? Hepsiburada'ya göndersem onlar ilgilenip gerekli yere gönderir mi?

Ekleme: Buraya yazacağına Hepsiburada'ya sorsana diyenleri duyar gibiyim. Herkes işi birbirine paslayınca sinirden kafa çalışmıyor bir yerde. Hepsiburada'yı arayıp sordum, onlar da ilk 14 gün dışında alım yapmıyorlarmış. Garanti belgesinin üzerinde kim yazıyorsa o bakar diyor. İyi hoş da garanti belgesi çıkmadı ki bunun içinden. Aldığım ürünlerin kutularını vs. hep saklarım ama bunun içinden garanti belgesi çıktığını hatırlamıyorum. Evi karıştırayım, bulursam ve çözersem bilgi amaçlı buraya da eklerim.

Ekleme 2: Bu cihazın olmasa da diğer 2 Xiaomi kulaklığın kutusunda Garanti için mi.com'u ziyaret edin yazıyor. Sitelerinde de ilk mesajda yazdığım firmalar var. Gerçekten kimse bakmıyor kulaklığa galiba, şaka gibi. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçtiğimiz cumartesi günü PTT kargoya verilen ürünüm hala elime ulaşmadı. Şişli'den Kartal'a getirecekler alt tarafı. Nefret ediyorum şu PTT'den yahu. Yurtdışından bir şey alırım, nasılsa takipsiz kargo diye kapıya atar giderler. Ben veya komşular bulursa ne güzel, bulamazsak rüzgardan vs. uçar gider kapının önünden. Yapamıyorsanız yapmayın anasını satayım. Zorunlu olarak sizi seçmek durumunda kalmayız böylelikle.
#PttKargo

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşım #MSI dizüstüsüne kahve dökmüş. Klavye gitti. Başka klavye denedi yine çalışmadı, tuhaf tuhaf tuşlara basıyor bilgisayar rastgele. Muhtemelen anakartta sıkıntı çıktı. Burada anakart tamiri yapan birileri var mı? Ya da işçiliğine güvendiğiniz ve kazıklamayacak başka bir firma vs? İstanbul'dayız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Anakarta sıçradıysa kahve şekerli miydi ? şekerli değilse ve üzerinden çok zaman geçmemişse 3 5 gün gibi gibi yapılabilir. İstanbulda illa ki vardır ama kazıklanmama kısmını bilemeyeceğim ? belki sadece bir diyot hatası belki klavye soketinde kısadevre var ? temizleyecek çok basit hata belki sana diyecek ki bunun ekran kartı yanmıştı değiştirdik cihazda güzelse hadi bakalım 1000 lira para isterse ne yapacaksın ? öyle güvenebileceğin yer işi çok zor hele bu devirde, ben o yüzden tamirci oldum. 😀

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   Cihazı aylardır bu şekilde harici klavyeyle kullanıyor ama kahve şekerli değildi allahtan 😀 Bilgisayarın içini açıp baktık, kahve vs. varsa temizleyelim tinerle diye ama göremedik. Eğer bu işi yapıyorsanız ve bakabilirim derseniz size gönderelim kargoyla, en azından bizim gönlümüz rahat olur ve para da hakeden birine gider. Hasara göre 600 liraya kadar gözden çıkarmaya razı arkadaşım. PC eski biraz, GE60 Apache, i7 4. nesil ve GTX 850m var.

  • Orcun @orcun

   @emir-akdemir Kahve demek ki sokete falanda sızmış olabilir vs. iyice bir açıp bakmak lazım. Belki oradaki sokette ki yani diyota birşeye zarar verdi ondan da kısadevre yaptırıyor olabilir. Güvenirim derseniz yollayın bakayım. Basit bir hata ise öyle 600 lira falan çok tabi esnaf işi ucuz yapıyorum. 😀 orcun89@outlook.com

 • fsh77 @fsh77

  kolanys ile güzelce silin, olmadı sabunlu su ile klayyr kısmını yikayin ana kart kolayca etkilenmez

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Üzerine kahve dökülen orjinal klavye bağlı şekilde duruyorsa tuşa rastgele basma işini o klavye yapıyordur. Başıma geldiği için biliyorum. Kendi klavyesinin soketini çıkarınca basmayı kesiyordu.