WhatsApp'da garip bir olay var. Biriyle olan konuşmaya girip arama kısmında bir kelime aratınca sabaha kadar sürüyor bulması fakat ana menüdeki arama kısmından arattığımda onlarca farklı konuşmadan anında çekip alıyor o kelimeyi hiç bekletmeden. Niye böyle?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elimde patlamaya yüz tutmuş eşyalarımda bugün: dizüstüm. Ekranı oynattıkça videoda görülen çizgilerden çıkıyor, bazen az bazen bayağı fazla oluyor. Doğru açıyı bulduğumda kayboluyor. Panel mi gidiktir sizce yoksa menteşe kısmından geçen kablolarda mı sorun vardır? Eğer kabloysa o kabloları nasıl değiştireceğim? Windows'ta pencereleri oynattıkça çizgilerin de yer değiştirmesi ekran kartının ölmeye hazır olduğunu düşündürse de ekranı oynattığımda gitmesi içime su serpiyor. Umarım ekran kartından değildir. Ne diyorsunuz?

Çizgiler arka plandaki gökyüzünde bakıldığında daha net görülebiliyor.
https://youtu.be/vaEohAzcieE

#laptop #ekran #Problem

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Airties Air 5341 model modemin içi. Bu zavallıya yanlış adaptör bağlamışlar, 0,8a yerine 2a yemiş ve cozurdamış. Fişe takıldığında hiç tepki yok. Fotoğrafta görünen elemanlardan hangisi ölmüştür ve kurtarılabilir mi, ne diyorsunuz? Lehim vs. ben uğraşmayı düşünüyorum. Zaten gözden çıkarılmış halde ama çalışırsa da hiç fena olmaz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 25

Reklamlara direniyordum ama artık dayanamayıp Youtube Vanced'e geçtim. Problemsiz gözüküyor ama mesela WhatsApp'tan gelen bir Youtube linkine tıkladığım zaman orijinal uygulamada açıyor. Bunu nasıl Vanced'e yönlendirebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 24

İlker Canikligil ve Flu TV ekibi globale açılmaya karar vermiş. Yeni kanalın adı Flu'dan esinlenerek Focusless konulmuş. İçeriği zannedersem ürün incelemeleri ağırlıklı olacak. İlk olarak Canon R5'i incelemişler. https://youtu.be/h6QaoAfGX78

THE MAN WITH THE BAT! Canon R5 An Honest Review

Veteran TV Commercial director "The Man with The Bat'" discusses Canon's new R5 with his assistant Geoffrey. An honest and fun review! Is this better than RE...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşımın eski işlemcisini sattık dün, il dışına kargoladık. Adam mesaj attı bugün dedi 7-8 pin yamukmuş. Kargoda mı yamuldu, adam şeffaf plastikten çıkartırken mi yamulttu, biz mi çıkartırken yamulttuk yoksa adam dolandırıcı da elindeki aynı model yamuk pinli işlemciyi bize mi kakalamaya çalışıyor? Al başına belayı şimdi. Hatanın bizde olduğunu bilsek alalım parayı hiç sorun değil de şimdi mesela adamda ya da kargoda mı hata var, nasıl bileceğiz? Şaka gibi ya. Hiçbir iş mi düzgün gitmez hayatta?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 18

Başlığı okuyunca nasıl bir haber çıkacağını az buçuk tahmin ettim ama bu kadar kötüsünü beklemiyordum. Clickbaitler zaten havada uçuşuyor. Dil kullanımı desen haber bildiğin Google Translate çevirisi gibi. Türk medyasının halinin özeti resmen. Böyle insanların nasıl editör olduklarına şaşıyorum. Şu konuyu lise öğrencisine versen bundan daha iyisini yazar.

https://www.tamindir.com/haber/xiaomi-miui-12-guncellemesi-sesi-katlediyor_58650/

Xiaomi MIUI 12 Güncellemesi Sesi Katlediyor: Böyle Güncelleme Düşman Başına

Kullanıcıların Xiaomi güncellemesi ile ilgili böylesine sert yorumlar yapması mühendislerin takibine takıldı. Hemen onlarla bağlantıya geçen mühendisler planlı bir şekilde buluşmaya karar verdi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

1 ay önce şöyle bir sorunumdan bahsetmiştim: https://teknoseyir.com/durum/1283109

Sorunun şarj portundan olduğunu düşünmüştük. Şarj portu sipariş ettim ve değişimini kendim yaptım. İyi bir iş çıkardığımı söyleyebilirim, hiçbir şeye hasar vermedim ve kasayı çizmedim fakat sorunum çözülmedi 🙁 Bilgisayar hala aygıt arızalı diyor. Başka ne olabilir ki? Telefon ikinci el, daha önceden bootloader kilidi açılmış. Acaba yanlış yazılım atmış olabilirler mi de böyle bir sorun var bilemiyorum. Telefonu fabrika ayarlarına çevirmeyi denememiştim çözülmezse durduk yere düzenim bozulur diye. Nasıl bir yol izleyeyim ne diyorsunuz?

Redmi Note 5'i bilgisayara bağlayamıyorum

Redmi Note 5'i bilgisayara bağlayamıyorum aldığımdan beri. Bir sürü sürücü denedim olmadı. Aygıt bozuk diyor Windows. İkinci el almıştım, imei atılmış, bootloader açık. Bunlarla...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elektrikler kesik. Akşama kadar gelir diye düşünüyorum. Evden çıkmam lazım, powerbanki şarja bağladım ki eğer gelirse dolsun diye. Elektrik gelene kadar fişte durmasının içindeki son enerjiyi de çekme gibi bir sakıncası olur mu? Yani ters yönde akmaz herhalde akım değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap