Kayıtsız telefonda sim kart kullanıp, süresi dolunca e-sim'e geçmeyi planlayan varsa fiziksel sim kartın süresi dolup imei kullanıma kapanmadan e-sim'e geçişi tamamlasınlar. Ben ilk imei kapandıktan sonra e-sim'e geçtim ve çalıştırabilmek için kırk takla atmak zorunda kaldım. Tamamen çözümsüz değil sanırsam, illaki bir şekilde geliyor ama hiç uğraşmamak en mantıklısı. Gerçi hiç çözülmediğini söyleyenler de var ama bende tak çıkar, hat değiştir, sök tak, aç kapa falan bir şekilde çalıştı. 😀 Benim 4 ay dolduktan bir 10 gün sonra kapandı bu arada. Benim gibi dibini sıyırmayın. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Johan @johan28

  6 ay kullandım diyen duymuştum sistem düzgün işlemiyor

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   Valla eğer gerçekten benim yaşadığım problemi aşamayanlar varsa risk alınmaz. Normalde ikinci imei ile 4 aylık kullanım garanti iken "hadi bir dibini sıyıralım bakalım kaç ay gidecek" diyerek kapanmasını beklemek kumar oynamak oluyor. Çünkü evet 6 ay kullananlar olabilir ama benim gibi 10 günde de kapanma ihtimali bir hayli yüksek, ve bu yüzden ikinci imei'nin çöp olması riskini göze almak mantıklı değil bence.

 • Efe @efe-erguz

  Ben esim i çıktığından beri o şekilde kullanıyorum ve 6 ayı falan buluyor kapanması. (balıkçıyım ve sürekli yunan operatör menziline girip çıkıyorum bu sebepten de olabilir)