Donanım hızlandırma seçeneği neden genelde doğru çalışmıyor? Bazı insanların Chrome'da donanım hızlandırma sonucu takılmalar ve yavaşlamalarla karşılaştığını görmüştüm. Benim başıma da Spotify Windows uygulamasında geldi, donanım hızlandırma açıkken sayfalar çok geç yükleniyor, bazen ilk basışta müzik oynatamıyor. Donanım hızlandırmayı kapatınca gayet olması gerektiği gibi işliyor her şey.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • alipektas @alipektas

  Aynı sebepten midir bilmem ama: Ben de MPC-HC'de video decoder olarak Intel HD Graphics seçtiğimde gayet hızlı yanıt veriyorken, Nvidia CUVID(GT-740m) seçtiğimde, ileri geri sarmada ya da videoyu başlatmada falan 1 saniyelik takılma oluyor her daim. GPU kullanımı yüzde 30-50 araası değişiyor genelde, yüzde yüz kullanıma pek rastlamadım.

 • skuli @skuli

  İlginç. İkiside chromium tabanlı. Chrome ve Spotify.

 • anıl @anil_

  Donanım ve sürücü ile ilgili bence. Birçok farklı donanım ve sürücüsü var. Monitörün hertz değerini CRU ile yükseltirsem donanım hızlandırmayı açmam gerekiyor bende mesela yoksa tarayıcıda donanımsal hızlandırma kapalı ise monitör varsayılan hertz değerinde çalışıyor. Deneme yapıp sıkıntı çıkartıyorsa kapatmak gerekiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Site, ders esnasında işi çıkıp sınıftan ayrılan öğretmenin ardından kontrolden çıkan sınıfa döndü. Herkesin fikri var ve bunu belirtmek için sesini çıkarmak istiyor ama sesler birleşince kimsenin dediği anlaşılmıyor. Buna benim yazdığım bu durum da dahil 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gökhan @gokhans19

  Aslında tam olarak öyle değil. Öğretmen durduğu yerde oturuyorda oturduğu yerde gözlerini ve kulaklarını kapatmış ağzını açmış e hadi ama beni besleyin diyor. Oysa gözlerini ve kulaklarını açsa önündeki hazır sofrayı görecek. Ama şuan gözlerini ve kulaklarını açmaya hem üşenen hemde farklı fikirler gelmesin diye kapatan bir öğretmen var koltukta.

  "Biz biliriz biiizz" yaklaşımı koca ülkeyi bitirdi. Teknoseyir ne kadar direnecek?

MS beni unuttu 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

Köprüde MX-5 patlamış. Bu araba da apaçi arabası olmuş ya yuh artık.

Köprü'de dehşet anları: Makas attı sonrası korkunç

Makas atarken takla atmaya başlayan araç köprüde trafiği alt üst etti. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinde makas atarak ilerleyen otomobil, aralarından geçerken otomobil ile kamyonete...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sabah uyanıp telefona bakınca "Alarm kaçırıldı" bildirimini görmek çok koyuyor. Sırtımdan bıçaklanmış gibi hissettim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Keskin hatlarıyla kutu gibi görünse de göze sanat gibi görünen arabalardan. #petrolicious #OtoSeyir

1984 Audi Sport Quattro: The Racer’s Daily

André Lotterer was born in a motorsport family. His father had a racing team in Belgium that has been one of the very first ones to play around with Audi ral...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çekilmiş filtre kahve tercihiniz nedir? Kahve dünyası paketini tükettim farklı tatları da denemek istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 24

Regal 32R4020H TV hakkında bilgisi olan var mı? 1000 TL±10% bütçe ile 32 inch, uydu alıcısı olan bir LED TV aranıyormuş, bana geldiler ama piyasada bu civarda ne ürün var ne yok bilmiyorum.

Bu modelin aynı fiyat aralığında rakibi var mı? #teknoyardım #ledtv

BeğenFavori PaylaşYorum yap