Şu devirde çay suyu ısıtmak için kettle mı mantıklı yoksa ocakta ısıtmak mı 😀 ? Acaba hangisi f/p

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20

Selamlar, ev sahibiniz %25 kira zammına uyuyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 25
 • Fikri @fikri

  Ev sahipleri de eski kiralarda enflasyondan az zam yaptı ise onları talep etmeye başlamışlar. Geriye dönük en fazla 5 seneninkini isteyebiliyorlarmış.
  4 sene önce bir kere az zam yapılsa tüm kiraları etkiliyor.

  • Fullmoon @dolunay

   Nasıl yani? Kira tespit davası açılabilir, taleple değil davayla olur bu işler, geriye dönük de istenemez, hiç duymadım. Ama dediğiniz çok doğru mesela bu yılki yüzde 25 zam üstüne artık yapılacak enflasyon ortalaması oranındaki 'en üst sınırdan' zamlar ne olursa olsun kira erimiş oluyor.

  • Fikri @fikri

   @dolunay dava açılınca ne olacak? Avukat, hakim kazanacak, masraf artacak. 😀
   Sözleşmelerde genelde enflasyon oranında diye yazıyor. Ama pratikte uyulmamış. Böyle durumlar içinmiş.
   Kiracıyı çıkarmanın da bir sürü yolu var yasal.
   Uğraşmayalım bak böyle, yapalım fazladan zam çözelim aramızda diyorlar kısaca. 😀

 • steelfiist @steelfiist

  benim kiracım işten ayrılmış. iş bulsanda bulmasanda 6 ay kira ödemeyeceksin dedim bu yıl zamda yok dedim. oturduğu ev kuşadasının en harika manzarasına sahip. hemen karşı dairesinde 18bin lira ile oturuyor kiracı. benim kiracım 1900tl 🙂

 • Fırat Duran @firat_duran

  Ben her türlü %25e bile karşıyım. %5-10 olmalı en fazla. Örneklerim doludur. Zamanında memur %3-5 oy alırdı, kiracılar %25 yapıştırırdı. Enflsasyon vs olayları da yoktu, şimdi sığınmışlar enflasyon var a yapıştırıyorlar da yapıştırıyorlar. Bir de duyar kasıyorlar, başkası olsa 15ten aşşağı vermez, ya arkadaş insan az geçmişine bakar, memur maaşı 1000 liraydı, kira 300-500 liraydı, şimdi memur maaşı 10-15 binlira, tinercinin kalmayacağı eve 10k istiyorlar. Yabancılar elbet gidecek, Mülteciler elbet gidecek, Deprem de burayı bir vuracak, ondan sonra göreceğim. 2 tane dairem olsun çalışmadan yaşarım, bir de yabancıya verdim mi ohhh. Bizim millet de tutturmuş, araba alamıyoruz, telefon alamıyoruz, e sen daha kafanı sokacak ev alamıyorsun, 2 sene daha böyle giderse TC öz vatandaşı evde oturamayacak. Yani zam zammı kovalıyor. İşçi, Memur zam alır, ev sahibi, bakkalı, market, galericisi, hepsi arkasından zam yapıyor. Sabitlesinler herşey, dursun orada. E ne anladık benim maaş zammından? E şuan asgari ücret civarında kiralar, seneye AÜcretli %20-30 zam alcak, bunlar yine x2-x3. nasıl olacak?

 • Nakahella @nakah

  Ev sahibim Fırat Plastik şirketi. Bu ay sonunda zam görüşmesi yapacağız, bakalım şirket uyacak mı.

Selamlar, 1 aylığına uçakla memlekete gitmeyi düşünüyorum. Arabayı bu süreçte en güvenilir nerde tutabilirim diye düşündüm aklıma sadece havaalanı otoparkı geldi. Var mı tavsiyesi olan?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Selamlar, skechers dışında günlük giyilebilecek ayakkabı markaları tavsiyeleriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Bu fotoğraf için ne düşünüyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Selamlar, max 4000 TL'ye robot süpürgenin yanında kullanacağımız bir dikey şarjlı süpürge arıyorum. Electrolux, Bosch, Miele vs. bir sürü alternatif var. Tavsiyeleriniz neler?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Araba oyunlarından başlayan araç sürme deneyimim gerçek araba almam ile birlikte artık gerçeğe kavuşmuş oldu. Öğrenmek için İzmir'in sokaklarında sürüyorum biraz tedirgin şekilde. Araba sürmek gerçekten deneyim isteyen birşeymiş. Umarım kazasız belasız bunda da ustalaşırız 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 18

Şu ekonomide taksidi düşük verilen ürünleri taksitli nakit avans ile almak mantıklı değil mi? %1.5 faiz bu enflasyonda hiç gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi 70MAI A500 S Pro Plus araç kamerası almayı düşünüyorum. Almadan önce son bir tavsiyeleriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 14