Selamlar. Elimde bir 2+1 Speaker var. Sanırım temassızlıktan ötürü hoparlörler bir çalışıyor bi çalışmıyor. Siyah ses açma kısmıyla biraz oynayıp hoparlörleri sorunsuz çalıştırabiliyorum ama en ufak dokunuşta tekrar sesler gidiyor. Buna nasıl bir çözüm üretebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugünkü son sorum olsun 🙂 Yeni yapılmış bir eve taşınıyorum o yüzden temizlik hizmeti arıyorum. Daha öncesinde Armut veya Mutlubiev'den bu tarz hizmet alanlar var mı? Memnunlar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Masaüstü bilgisayar için çalışma masası yaptırıyorum. Sizce kablo deliği dışında neler ekletmeliyim? Fikirlerinize açığım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Sıfır yapılmış bir binada elektrik tesisatı da yapılmış bir dairenin ilk aboneliği kaç güne açılır acaba? Emlakçı 1 hafta diyor ama bu kadar uzun sürmesi mantıklı mı? Konum İzmir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Merhabalar, 85 m^2 laminant zeminli evimize bir robot süpürge almaya karar verdik. Çok az halımız var ve var olanlar da çok ince. Max bütçemiz 3000 TL. Önerileriniz nelerdir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dying Light 20 TL'ye düşmüş. 10 TL daha verip Enhanced Edition almak mantıklı mı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Merhabalar, kiralık ev buldum fakat emlakçı kira sözleşmesi dışında senet'e de memur imzası istiyor. Bu normal midir? Başına gelen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 19
 • Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  Malesef bazıları bu tür teminatlar isteyebiliyor. Senet vermenin kötü yanı eğer karşı taraf kötüniyetli ise kiranızı muntazaman ödeseniz bile senedi icra takibine konu edebilir ve siz ben bunun bedelini ödedim, bu senet kira içindi şeklinde savunma yapamazsınız. Daha doğrusu bu iddianızı yazılı delil ile ispatlamak gerekiyor. O da genelde imkansız olur.

  Ne yapılabilir de senedin yükümlülüğünden kurtulabilir denirse birkaç şey var ama maalesef Avukatlık Kanunu gereği hukuki durumu açıklayabilirim ama şunu yap şeklindeki bir tavsiyeyi bu ortamda veremem.

  Bu sebeple varsa bir avukatınız sözleşmeyi ne şekilde yapabileceğiniz, senedin imzalanmasının sonuçlarının neler olabileceği, ne yaparsanız senedi karşı taraf ileride kullanma imkanı olmaz görüşün. Yoksa dahi yarım saatlik bir danışmanlık için vereceğiniz ücretin ileride çıkabilecek ihtilaflar ve baş ağrısı yanında sorun olmayacağına eminim.

  Hayırlı olsun ev şimdiden.

  (Muhtemelen tahliye taahhüdü de ister onu isteyen emlakçı. O da ayrı bir olay başlı başına)

 • Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  Çok haklısınız ama bu tepki topyekun olmadıktan sonra anlamsız kalıyor malesef. Emlakçıların tamamı neredeyse istiyor. İnsanlar da veriyor senedi. Siz vermem dediğiniz zaman insani şartlarda yaşayacak ev bulamıyorsunuz.

 • findViewById @findviewbyid

  @oguzhanbilgay Oğuzhan bey'in dediği gibi, senet olmayan evler kötü ve alternatif olmayınca mecbur kalıyoruz

Selamlar, yüksekliği 76cm olan bir masa yaptırmayı düşünüyorum. Acaba oyuncu&ofis koltuğunun kolları için çok mu kısa kalır? Kolların masa altına geçmesini istiyorum. Elinde olanlar yerden koltuk kollarına olan kısıma kadar ölçüm yapabilirlerse sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar max 2000 TL bütçe ile toz torbalı süpürge makinesi arıyorum. Torbasının bulunabilir ve makul fiyatlı olması tercihimdir. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap