Yeni iphone modelleri icin on siparis epostasi gelmis. 512gb, max modeli icin 1449£ diyor. TR’deki fiyatlarin sacmaligi sadece kurdan degilmis. TR icin pahali ama yabancilara ucuz devrini Apple kapatmis. Yeni modelleriyle luks marka olmayi secmis.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mustafa Akgül Özgür Yazılım Yaz Kampı icin basvurular acilmis. Ilgilenenleri dikkatine.

@gamsizm @hkellecioglu

https://www.facebook.com/ozguryazilimkampi/posts/1794093277319150

Mustafa Akgül Özgür Yazılım Yaz Kampı

BAŞVURULAR AÇILDI! GERÇEKTEN! Kursları incelemeyi ve sık sorulan soruların tümünü okumayı unutmayın. Bunları yaparsanız başvuru bağlantılarının nerede olduğunu da görebilirsiniz. 🙂...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ilk aylarindan beri kesintisiz takip ettigim, videolarini birkac kez izledigim TeknoSeyir’e bir katki verebilmek guzel oldu. Yillik aboneligi aldim. Umarim nice yillar uzatirim.

@hkellecioglu abonelik icin T.C. vatandasi olmak ve/veya Turkiye’de yasamak yasal bir sart mi? Degilse abonelik adimina bir yurtdisi secenegi eklemek guzel olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ozgur Yazilim ve Linux Gunleri bu haftasonu. Kacirmayin!

@gamsizm @hkellecioglu

*Ne Zaman? Nerede?*
8-9 Nisan 2017
Bilgi Üniversitesi, Santral Kampüsü E3 Binası
Ücretsiz!

*Kimler Katılmalı*
Özgür Yazılım ile ilgilenenler
GNU/Linux kullanıcıları ve kullanıcı adayları
Üniversite öğrencileri
Bilişim sektörü çalışanları

https://ozguryazilimgunleri.org.tr/2017/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Linux Yaz Kampı 2017, 21 Temmuz-5 Ağustos tarihlerinde Bolu’da düzenleniyor. Kampa başvurular 15-30 Haziran tarihleri arasında yapılıyor.

https://kamp.linux.org.tr/2017/ @gamsizm @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Linux Yaz Kampı 2016, 5-20 Ağustos tarihlerinde Bolu’da düzenleniyor. Kampa başvurular 1-15 Temmuz tarihleri arasında yapılıyor.

Linux Kullanıcıları Derneği, İnternet Teknolojileri Derneği ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi‘nin organizasyonunu üstlendiği etkinlikte, farklı alanlarda, farklı bilgi düzeylerine hitap eden paralel sınıflarda gerçekleştirilen eğitimlere katılım ücretsizdir. Katılımcılardan yalnızca kendi yol/konaklama/yemek masraflarını karşılamaları beklenmektedir.

Eğitimlerde kontenjan sınırlıdır. Kampa katılım herkese açıktır.

Ilgilenenler, detaylari https://kamp.linux.org.tr/2016/ adresinde bulabilirler.

#akis

BeğenFavori PaylaşYorum yap

XBox One’in gelismis kontrolcusu Elite Gamepad Turkiye’ye gelmis. 1TB’lik XBoxOne modeliyle birlikte 3.000TL’ye satiliyormus. Bu fiyatiyla urunu satmak icin en uygun magazayi bulmus, urunu Beymen’de satmaya baslamislar. Microsoft’un Turkiye politikalarina uygun olarak satislari baltalayacak ne varsa hepsini uygulamislar. #akis

http://www.multiplayer.com.tr/haber/xbox-one-elite-surumu-beymende/

Xbox One Elite Sürümü Beymen’de!

Xbox One'ın Elite sürümü Beymen'de satışa sunuldu.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bazi korsan Win7 ve Win8 kurulumlari Win10’a gecince lisansli hale geliyormus. Windows kullanmak zorundaysaniz fakat henuz lisans almadiysaniz bu durum degismeden hemen guncelleme yapabilirsiniz. #akis
http://venturebeat.com/2015/07/29/pirates-are-successfully-upgrading-to-windows-10-for-free/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Burak Özyürek @burakozyurek

    Ben aktifleştirilmemiş msdn sürümü kullanıyorum 6 aydır. Hiçbir kısıtlama yok, güncellemeler iniyor, sadece sağ alt köşede şeffaf şekilde “Activate Windows” yazıyor. Microsoft dile getirmese de ücretsiz Windows’un adımlarını attı bu sürümde(bence).