yaklaşık yarım saat önce öğrencim aradı fizik final sınavı için için yardımcı olmamı istedi. prensip gereği yardımcı olamayacağımı söyledim. bu sefer ücret teklif etti. değişen bir şey olmayacağını herkesin emeğiyle notunu alması gerektiğini izah etmeye çalıştım.
verdiği cevap şuydu.
tanıdık başka bir fizikçi var mı numarasını verir misiniz
gerçekten eğitim sektöründe neyi yanlış yapıyoruz oturup düşünülmesi lazım

edit: az önce gelen mesaj gerçekten artık sıkıldım bu durumdan. bakın bunu bana teklif eden devlet memuru!!!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16
 • akın kurşun @akursun

  @recai ilerideki meslek hayatında sorun olacak
  kaya mekaniği mukavemet gibi inşaat mühendisliğinin baba derslerinde benden yahut başkasından yardım alarak geçen biri düşünün . bu kişi ilerde imza yetkisi sahibi olup projelere onay verecek..

  • Recai @recai

   o konuda diyecegim birsey yok ama egitimcilerde (seni tenzih ediyorum) ve diger alanlarda söz sahibi siyasetciler de bu ahlak olmadikca, henuz toy bir ögrenciden, böyle bir ulkede bu denli durustluk beklemek, bence fazla iyimser oluyor.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Neyi yanlış yapıyor öğretmenler? Ben söyliyim;
  Öğrencileri notlarla tehtid ediyorlar,
  Her öğrencinin her dersten başarılı olması gerekmez.
  Çocuk gerçekten çalışıp ta anlamıyorsa ona göre davranmalı.
  Okulda siyasi kimliklerini çok kullanıyorlar.
  Eğlenceli ders anlatamıyorlar.
  Mesela tarih dersinde kimse animasyon kullanmıyor, 500 tane tarihi olayı nasıl kafasında tutsun çocuk?
  Aile desteği alanlar okulda daha başarılı oluyor.
  Öğrencinin ev hayatı başarılı olup olamayacağı hakkında fikir verir. Kendi özel alanı olmayan binlerce öğrenci var.

  • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

   öğrencilerde sütten çıkmış ak kaşık mı?

  • Fırat Duran @firat_duran

   @hamitozlu Elbette değil. Ama öğretmenin bir görevi öğrencilerini belli seviyede tutmaktır. Diyorum ya herkesin yapısı farklı. Herkesin bir ilgi alanı vardır. Bizim bir tane hocamız vardı, okuldan sonra 2 saat kalmak isteyen varsa kalsın, sormak istediğini sorsun tekrar anlatırım derdi, ücret de talep etmezdi. Dersi de eğlenceliydi. Biyoloji derslerimiz en keyif aldığımız dersti. Beden dersinden bile güzeldi 😂 Diğer hocalar kitaptan okur geçerdi. Bu hocanın dersinde 3 ten aşağı alan yoktu.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  Sorun siz de değil hocam. Sistem yok. Her seferinde yap boza dönmüş, öğrencilerin iğrenç ötesi tavırları saymakla bitmez...

 • MrMetalHead @mrmetalhead

  Geçen online sınavda kopya çekmeyip 6 üzerinden 4 aldım, sınıftakiler discord üzerinden kopya çektiler herkes 6 aldı. Bende çağırmışlar, istemedim. Artık tekrar giregim sınava.

merhabalar sevgili üyeler görseldeki iki kablo arasındaki fark nedir tam olarak

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

orijinal zippo çakmak nasıl nereden bulunur. zippo türkiye sitesine baktım ancak içime pek sinmedi nedense

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 17

merhaba sevgili üyeler yakın zamanda aldığım tab s 7 için bugün kalvyel kılıfımı da aldım sorunsuz çalışıyor.gerşekten laptop deneyimi veriyor.
şimdi bir kaç sorum olacak. bende bir grafik tablet var xp-pen deco03
bu grafik tableti tab s 7'ye bağlamak istiyorum.amacım da şu tabletşn ekranını kullanmamak. ancak şöyle bir durum söz konusu oldu bağlayınca. tablet, grafik tableti klavye/mouse olarak algılıyor. ben ise grafik tablet olarak algılamasını istiyorum. bunun için 3. parti bir yazılım mı kullanmalıyım yoksa böyle bir senaryo mümkün olmaz mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sawgent @sawgent

  İşte bu gibi sebepler yüzden tam laptop deneyimi veremiyorlar hala.

  Sağ tuşun her yerde çalışmaması, orta tekerleğe basınca sayfaları yeni sekmede açmaması, müzik çalarken video açınca müziğin durması, sekme değiştirince videonun durması, klavye kısayollarının windows ile aynı olmaması ve bazılarının çalışmaması vs vs vs gibi şeylerin bazıları için zorlayarak ayar yapmak gerekiyor. Bazılarını ise hiç yapamıyorsun.

 • KRAK3NN @passenoir

  Eğer aldığınız grafik tabletin özelliklerine bakarsınız göreceksiniz ki Android desteği yok,sadece Windows ve Mac OS ile uyumlu.Aslinda Tab S7'nin pek suçu yok yani bu konuda 🙂

  "Compatible with Windows® 10/8/7, Mac OS X® 10.10 and above. Also compatible with many major designer software such as Photoshop®, SAI®, Painter®, Illustrator®, Clip Studio®, and more."

  https://www.xp-pen.com/product/89.html

iyi geceler sevgili üyeler.. yakın zamanda samsung galaxy tab s7 aldım.. şarj girişi type c.. kulaklık çıkışı yok maalesef. kulaklık takabilmek için amazon tr'den bir aparat aldım ancak tablet uyumsuz uyarısı verdi..
şimdi iki şeye birden yarayacak type c aparat arıyorum.. ayrı ayrı veya tek seferde işimi görmesi gerek.. type c'den usb'ye ve type c'den 3.5mm çevirici ancak aldığım ürünün tablet ile uyumlu olması lazım.. Samsung destekte bunla alakalı bir şey bulmadım.. benzer bir durum yaşayan var mıdır acaba.. Bu tablet ile uyumlu aparatı nasıl bulmalıyım.
aldığım ürününün linkini alta bırakıyorum..

https://www.amazon.com.tr/dp/B07QX8M2GT/ref=cm_sw_r_cp_apap_8Uh23tKRa2DhG

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Bugün babamı covid sebebiyle toprağa verdik.. tüm üyelere ricam lütfen dikkat edin.. gerçekten şakası yok bu işin

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhabalar iyi geceler herkese..
Galaxy Tab S7 mi alınır yoksa kalemli bir laptop kombinasyonu mu?
huawei matebook gibi çok kararsız kaldım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

merhaba sevgili üyeler adaptör girişinin yanındaki yerde modemin Power tuşu olması gerek ancak kayıp. nasıl kısa devre yapıp çalıştırabilirim. anakartlardaki gibi denedim ancak ışıklar yanmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap