Merhabalar #a2 #ehliyet
b2 ehliyetine sahibim. a2 ehliyet almak istiyorum. Ücretler aşağı yukarı 1000-1400 lira arası gibi. Bu istanbul trafiğinden başka türlü kurtulamayacağız anlaşılan. Ümraniye(tercihen) -- Üsküdar -- Kadıköy taraflarında ehliyet kursu tavsiye edebilecek birileri var mı? Şimdiden teşekkürler. Motor kullanan teknoseyir üyeleri tavsiyeleriniz nelerdir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Agab @agab

  Sürücü kursu tavsiye veremem ama önce kask alın

 • Özkan Tokgöz @12ozkan123

  Çetinler, akademi, katibim var Üsküdar da bilindik

 • Orcun @orcun

  @yasin Yanılmıyorsam bu konuda güzel açıklaması vardı çok bir para değildi ya bende alacaktım da sonra vazgeçtim. Birde @fatihy motor kullanıyordu. İlla şehir içi takılacaksan bence ehliyete girmeden 50cc scooter al geç. Ve ekipman şart biliyorsun değil mi ? yani ne kadarda az gidiyor ya ne olacak desen de 15- 20 km sürat üzeri vurursan düşersen biliyorsun ki derin yüzülür, kemik kırılır çıkar allah korusun kafayı vursan öldün. Hadi hepsini geç aralardan gideceksin ya asıl sorun kapı açan insan görünümlü varlıklar. Aradan geçersin adam bir zart diye açar bam diye geçirirsin. Böyle çok omzu çıkan takma atan vardır. O yüzden ekipman şart sakın eksik takılayım sadece kask takarım o da takke gibi olanlardan diyorsan bulaşma.

  • ahmeteraslan @ahmeteraslan

   bisikletle daha önce çok tecrübe ettim taklalalar, kapı açmalar, derimin yüzülmesi vs. o yüzden ekipman önceliğim bu konuda önerilerinize açığım. @fatihy

  • Orcun @orcun

   @ahmeteraslan Korumalı mont, içlik, korumalı pantolon mümkünse kevlarlı olanlardan. Kask ise kafa tipine göre değişiyor. Ama ucuzunu alma ls2 falan bakın en kötü daha ötesi alma yani ve kapalı kask olsun. Eldiven mutlaka bileği koruyan türde olsun böyle komple monta kadar giriyor vs. onların birde kaydırmalı olanları var düştüğünde kayıyor böylece yırtılmıyor vs. daha dayanıklıdır. Ve motosiklet botu var, asla terlikle spor ayakkabı ile binme yani. Özel botları var bütçene göre dolu vardır. Ama bu ekipman mevzusu için diyeyim min 2500 tl bulursun eskiden motomax 2 küsür tl alışveriş yapana birde eğitim hediye ediyordu. Böyle kampanyalara bakın.

  • ahmeteraslan @ahmeteraslan

   @orcun ekipman alırken yazdıklarınızı dikkate alacağım saolun

 • Fatih @fatihy

  İstanbul’da yaşamıyorum o yüzden ehliyet kursu önermiyorum maalesef.
  Hangi sürücü kursu en ucuz fiyatı veriyorsa direk oraya yazılın. Verdikleri içerik hepsinde standart değişen birşey yok.
  Motor konusunda da eğer gidilecek mesafe çok birşey değilse direk 50 cc ilk scooter alın ve geçin. Yıllık vergisi ve sigortası yok. Ayrıca ehliyet istemiyor. Eğer daha büyük bir motor düşünüyorsanız a2 icin minimum 2 yıldır b ehliyetiniz olması gerek veya 22 yasından büyük olmanız gerek.

  Ben su ana kadar Honda pcx ve xmax 250 sahibi idim. Her iki motor da çok güzel. Fiyatları çok arttı ama.

  Bunun yanında iste motorsiklet ekipmanı gerekir.

#osx #macbook #format #TeknoYardım
Merhabalar macbook u sıfırlayım derken macOS yükle adımında kaldım. Hiçbirşekildr ileri gitmiyor. Diskide silip biçimlendirdim. Hatalar bu şekilde. Ne yapacağımı bilmiyorum şuan. Başından böyle bir durum geçen var mı? Diskmaker x ile usb hazırlamıştım sierra yı app store dan indirdim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#arduino #uno #teknoyardım

Bir proje için arduino uno lazım oldu, türkiyedeki robotistan vs sitelere baktığımda stokta gözükmüyor. aliexpress benzeri sitelerde klonlar cirit atıyor. bunları orjinalleriyle nasıl ayırt ederiz, satıcı önerebilecek birileri, elinde veya tanıdığında fazladan olan birileri var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #turkcell #avea
Merhabalar,
turkcell faturalı hat kullanıyorum. Faturalar cidden yüklü gelmeye başladı artık.
Akıllı Kamu 3 Gb 39,00 TL
Otamatik 8 Gb Paket 20,00 TL
Super Sms Paketi 14,00 TL
Fatura detayları aşağı yukarı her ay bu şekilde. Ek internet paketleriyle dahada şişiyor her ay. Bela olmaya başladı. mümkünse sizin kullandığınız ,bildiğiniz +10 +15 gb internet paketine sahip, faturalı, faturasız paketlerini belirtebilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • cglrozgn @cglrozgn

  Turkcell platinum kullanıyorum 79 TL
  15GB internet
  1000 sms
  diğer operatörler 1000 dk
  turkcellilerle sınırsız konuşma
  ücretsiz fizy, tv plus, lifebox ve dergilik üyeliği (her bir hizmet için 5’er GB ekstra kota, normal paketten yemiyor)

  Senin yazdığın fiyatla kıyaslayınca daha mantıklı gibi. Diğer operatörlerde daha uygun seçenekler vardır eminim

 • Mehmet @muaddib

  Vodafone red 10. 47 TL ödüyorum çekim kalitesinden memnun değilim. E çekim kalitesi de bölgesel bir şey olduğuna göre siz bakın bir.

bilgisayarınız için en güncel sürücüleri bulup yüklemenizi sağlayan ücretsiz program. http://snailsuite.com/snail-driver-2-lite-download

Snail Driver 2 Lite Download | Windows Driver Updater by SnailDriver

Download the latest version of Snaildriver 2 Lite and know what difference between Snaildrivers 2 lite and the old version
BeğenFavori PaylaşYorum yap
ahmeteraslan paylaştı.

https://twitter.com/meteogreen/status/860016651072409600

Kafaya taş falan düşer, aman dikkat. Detaylı bilgileri bende paylaşmaya çalışacağım…

#havadurumu

BeğenFavori PaylaşYorum yap