ÖDEMELERDE KRİPTO VARLIKLARIN KULLANILMAMASINA DAİR YÖNETMELİK

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yaklaşık 500$ tutarında Amazon (US/TR fark etmez) hediye kodunu %5 indirimle satmak istiyorum. İlgilenen var mı aramızda?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Erhan M. @erhanm

  İlgilendiğimden sormuyorum ama hediye kodunun son kullanma tarihi, ürün kısıtlaması, minimum harcama tutarı gibi bilgileri de paylaşırsanız daha sağlıklı olur. Bu arada hediye kodunu nasıl satıyorsunuz? Hesabı mı vereceksiniz?

  • Nakahella @nakah

   Arkadaş yanıtlamamış ben yanıtlayayım. Eğer normal yollarla elde edilmiş hediye çekiyse, kullanım süresi 10 yıl oluyor. Kodu verecek, o kodu hesabınıza tanımladığınızda artık o hesaptan kullanmak zorundasınız, başka hesaba aktarılmaz kod girildikten sonra. Ayrıca minimum tutar da olmuyor, ister 200 seferde harca ister tek seferde.

   Ama %5 çok az bir indirim. %20 falan olsa alınabilir.

 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  Eğer Amazon - US için %25 indirimle vermeyi düşünürseniz ben alabilirim, alıp almamakta kararsız olduğum ürünlerin kargo bedelini sıfırlamamı sağlayacağından bu oranı teklif ediyorum.

 • İbrahim Genç @miharbi

  Yukarıda açıklanmış, bahsedildiği gibi verilen kodu girdiğiniz hesaba belirtilen bakiye yükleniyor. 10 yıl son kullanım süreli, dilediğiniz zaman ve dilediğiniz kadar harcanabiliyor.
  İndirim oranına gelince; hiç bir ek masrafı, zorluğu olmadan hesaba 3700 lira yüklenecek ve bunun karşılığında 200 liraya yakın kâr edilecek. Bu yetmiyor, 1000 liraya yakın olursa düşünülür deniyor.
  Öyle bir dünya varsa biz de gelelim diyebiliyorum sadece, saygılarımla.

Şu isimlerin yanında çıkan işaretlerden (eski plus üyelik işareti yahut onaylı hesap ifade eden yeşil okey işareti) kalptir, yıldızdır, oktur vs çeşit yapılsa ve satılsa 20-50 gibi liralara, hoş olmaz mı? Hem siteye kolay kâr, hem bize eğlence. Uğraştıracak bir kod da olmadığını sanıyorum; zaten altyapı var, sadece kütüphaneye birkaç simge daha eklenecek...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eldeki Mi Note 3 6/64 model telefonu satıp üste 500 civarı ekleyip Poco X3 6/128 edinme imkânı var. Ekran ve bataryanın küçüklüğü haricinde pek bir derdi yok Note 3'ün. Güncellemeye değer mi sizce? Kamera performansını özellikle merak ediyorum, karşılaştırma imkânı bulamadım pek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Yurtdışı teminli telefon vb ürünlerin #IMEI kayıt süresi 120 günden 365 güne çıkarılmış.

Yolcu beraberinde getirilen cihazların kayıt altına alınması başvuruları yolcunun yurda giriş tarihinden itibaren üç yüz altmış beş gün içerisinde yapılır. Ancak bu süre, 4 üncü maddenin birinci fıkrasının (h) bendi hükmü gereği; Kurum kayıtlarında olmadığı halde haberleşme hizmeti sunulan cihazların yüz yirmi günlük kullanım süresini değiştirmez.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/02/20210220-16.htm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#maske #gözlük #virüs #korona #Covid-19

Cerrahi maskeler malum özellikle burun üstü kısmından epey hava kaçırıyor. Korunma oranını epey azaltmanın yanısıra gözlük kullanmayı eziyete dönüştürüyor o aralık. Yurtdışında bir girişim maskeyi yüze sıkıca oturtmak için bir ürün tasarlamış, 3d yazıcısı olanlar için de tasarımı ücretsiz sunuyor. Tasarlayan firmada hem stok sıkıntısı var, hem ücret epey yüksek bunlar yetmez gibi bir de kargo ve gümrük ile kallavi meblağlar oluşacaktır. Aramızda makinesi, malzemesi ve ilgisi olan var ise ücreti mukabilinde sipariş vermek istiyorum. Başka talip olan olursa belki maliyeti de düşebilir.

Tasarım linki
https://www.fixthemask.com/a/downloads/-/40a7ddf737b53d07/2f88c3614747b879

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

Brooklyn Nine-Nine (99) 6. sezonu Netflix'te yayınlanmaya başlamış 🤗

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar,
2014 yılında iyi para verip Kügerr marka bir aspiratör aldım. Kumanda tuşları sürgülü kısmın üzerinde, buna istinaden de zamanla kablo aç/kapa kıvrıla kıvrıla kırılmış. Servis sadece kabloyu vermiyor, kontol tuşlarının da olduğu kısımla birlikte set halinde veriyor ona da 180 lira fiyat biçiyorlar. Ucuz yollu bir aspiratör parasını 1 metre kablo için vermek, hatta dizayn hatası diyebileceğim bir nedenle vermek açıkçası canımı sıkacak. Bu nedenle, acaba muadil bir kablo bulabilir miyim, nerelere bakmalıyım diye sizlere danışmak istedim. Resimleri ekliyorum, bilgisi olanın paylaşması dileğiyle...
1. Kablo muhafazası ve en başta kumanda paneli ile
2. Kumanda paneli sökülmüş halde
3. & 4. Açılan sürgü nedeniyle muhafazası içinde kıvrılarak kırılan/kopan kablo

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Malum uzaktan eğitim hazırlığı içinde tüm ülke, birçoğumuz gibi benim payıma da dizüstü bilgisayar önerme görevi düşüyor çevremde 🙂
Bana sorulanlara göre bütçe 3000-3500 lira seviyesi genelde. Sıfır şart koşmayanlara IPS ekranlı, 8/16 ram, ssd falan Thinkpad aldırayım diyorum; uzun yıllar gider. Tek dezavantajı 6. nesil 6200/6300 işlemci var genelde bu fiyat seviyesinde. Kullanmışlığım yok, oyun içerikli olmayan senaryoda 3-4 sene daha gider mi sizce bu işlemci?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Selamlar, kardeş arabanın altına köpek almış. Köpek sağlam ama araç üzgün, ağlamış biraz 🙂 Nereden gelmiştir bu sıvı sizce?
Araç Honda Civic Fc5 2016 model

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8
 • Mr.Bell @mr-bell

  @orcun O da öyle de belli olmuyor, her ihtimale karşı oraya da bir bakılabilir bence ama dediğin gibi yıkama ile ilgili bir depodur gibi geliyor bana da,

 • Barış Ataç @barisatac

  Arabaların çoğunda o bölgede en önde klima radyatörü onun hemen arkasında motorun radyatörü var. Hemen yanlarında da intercooler olur. Intercoolerda genelde sadece hava olur ama bazı pahalı arabalarda sulu sistem de olabiliyor. Şimdiden geçmiş olsun, kaçağı tam olarak tespit etmeden arabayı çalışmasanız iyi olur, bence.

 • RDR @rdr

  Nemli havalarda klima da bu kadar su toplayabiliyor. Bir seferinde çok sıcak bir havada yolculuk yaparken arabayı kenara çekip markete uğradım. Döndüğümde arabanın altından sizin resimdekinden daha fazla su akmıştı.

 • Fatih @fatihy

  Silecek su haznesi baya aşağılarda oluyor delinmiş olabilir, radyatör delinmiş olabilir, yağ tipasi kaçırıyor olabilir.