Xiaomi Small Ants İp Kamera

#akış

Selam Dostlar,

Gearbest'ten 32 dolara aldığım Xiaomi Small Ants ip camera hakkında izlenimlerimi paylaşacağım.

Öncelikle ürün elime biraz geç ulaştı.10 gün depoda kalmış.Yaklaşık 9 gün gibi de yol eklersek bir de Ptt'de 2 gün misafir oldu..Yani toplam 21 gün de elime ulaştı.Kısaca özelliklerinden bahsedecek olursak;

720p Hd görüntü
Bende ki model gece görüşlü(night vision).Bir de gece görüşlü olmayan modeli de mevcut.
Ürünü kurduğunuz an dilediğiniz her yerden izleyebilirsiniz.Örneğin kamerayı eve kurdunuz ve işyerinizden canlı olarak izleyebilirsiniz.
Çok az denecek kadar gecikme mevcut.(İnternetim 16 mbps)
Kameranın üzerinde hem mikrofon hem de hoparlör mevcut.Hem iletişim halinde olup hemde sesleri dinleyebilirsiniz.
Hareket algıladığı zaman telefonuza uygulama üzerinden bildirim gidiyor.
4x zoom mevcut
110 derecelik geniş açılı çekim desteği,
Kameraya taktığınız sd kart(max 32 gb) ile görüntüyü kaydedebilir, daha sonra izleyebilirsiniz(sürekli kaydetmiyor.Hareket algıladığı zaman kayıt ediyor).

Kutu içeriği:

Xiaomi ip kamera
Yaklaşık 2m micro usb kablo
Adaptör(yalnız direkt olarak prize takamıyorsunuz.Dönüştürücü almalısınız)
Çince kullanım klavuzu.

Ürünü kurduğum andan beri hiç sıkıntı çekmedim.Normal şekilde az ısınıyor.(Zaten gece gündüz değil ben evden ayrıldığım zaman kullanacağım).720p Hd kamera da olsa ara sıra internetten kaynaklı görüntü bozulabiliyor.Hareket algılama özelliği çok stabil değil.Evet hareket olduğunda bildirim geliyor fakat biraz geç.Üzerinde ki led ışığını kapatma özelliği mevcut.Bu sayede kamera kendini geceleri belli etmiyor.Gece görüş özelliği çok iyi, yaklaşık 4-5 metre ilerisine kadar görebilirsiniz.Uygulama üzerinden resim ve video çekebilirsiniz.Ve bu çektiğiniz görüntüler telefonunuza kaydediliyor.

Artı yönlerini bahsetmeye gerek yok.Yukarı da artı olumlu yönlerini açıkladım.

Eksi Yönleri:

Uygulama çince.Ama telefonunuzun dil ayarlarını ingilizce yaparsanız uygulama ingilizce oluyor.İnternette farklı dilllerde apk mevcut ama başkaları tarafından düzenlenmiş.Uygulama markette yok.Ürünün içinden çıkan kullanım klavuzunda ki barkodu okutarak indirebilirsiniz.Veya orjinal Apk'sı internette mevcut.Hareket algılama özelliği az daha stabil olsaydı çok daha güzel olurdu.Ama şuan ki durumu bile idare ediyor.

Ürün yurtdışında satışa çıktığı için ülkemizde kullanılan priz ucuyla gelmiyor.Resimde de gördüğünüz şekilde ayrı bir dönüştürücü almalısınız.Onu da Gearbest'ten yaklaşık 2 dolara aldım.Ama elektirikçilerden de temin edilebilir.

İnternette ki kullanıcılar tarafından zor kurulum olduğunu söylense de benim 2 dakikamı aldı.

Kameranın tabana gelecek olan yuvarlak ayağı #birazağar . Ama öyle olması gerekiyor.Öne veya arkaya düşmemesi için.Tabanda kaymaz kauçuk maddeden mevcut.

Ürün kısaca bu.Kullanım alanlarına göre değişir.Kimi bakıcı için, kimi evcil hayvanı için kimi de güvenlik için kullanıyor.Şimdilik gayet memnunum.Uygulama sürekli güncelleniyor.Kamerayı bağlar bağlamaz hemen update etti.Genel durum böyle.Sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Ürün linki http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_193393.html

Dönüştürücü linki: http://www.gearbest.com/batteries-chargers/pp_21081.html

Edit: Artık uygulama ingilizce ve hareket algılama özelliği updateler sayesinde stabil oldu.Hareket görür görmez telefona bildirim geliyor.İsterseniz WeChat uygulaması sayesinde mesaj atıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler