#akış #Netflix #dizi
#Dark 3. sezonu bitirdim. Beynim tam yağlı ezine peynir kıvamına geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12
 • Cem KOÇ @cemkoc

  Aşırı keyifliydi. Boş bir zamanda tüm seriyi lezzetli bir şekilde yeniden izlemek istiyorum. Özellikle sonradan fark edilen ince detaylar eşsiz kılıyor seriyi.

 • Cem KOÇ @cemkoc

  Açıkları yazabilir misiniz? Üzerine düşünüp konuşmak bile güzel olacak 😀

 • Cem KOÇ @cemkoc

  @retro SPOILER ALERT yazalım da sonra tat kaçırmış olmayalım 😀

  Hamileliğin gösterilmemesi mi?
  Sönük kalan evet birkaç nokta daha var Noah ve Elizabeth ile ilgli. Zaten bittikten sonra keşke 2 bölüm fazladan olsaydı da dedim. Ama bunları açık olarak değerlendirmiyorum ben. Bazı şeyleri göstermek yerine anlattılar sadece. Keşke sahnelenseydi.

 • Cem KOÇ @cemkoc

  @retro SPOILER SPOILER SPOILER Dizinin olayı o zaten. Bilim insanı H.G. Tannhaus geçmişe yolculuk etmek için makine yapmak isterken yanlışlıkla paralel dünyalar açan bir makine tasarladı. Ve oluşan dünyalar bir döngü içerisinde sıkışık kaldı. Dizinin belki de ilk bölümünden beri denen "tik tok... yeniden olacak" mottosu da zaten bir döngüden bahsediyor. Yani ne Charlotte ne de Elisabeth aslında olmayan insanlar. Ama "ikisi de birbirinin kızı ve annesi nasıl olacak ki?" diye düşünmemek lazım. Zamandan muaf düşünmek lazım bu sıkışan döngüyü.

  Aynısı Nielsan ailesinin tümü için geçerli. Nielsan ailesi paradoksun oluşturduğu bir aile. Burada biraz daha durum karışık olduğu için belki de göze çarpmıyor. Fakat aslında olmayan karakterler şunlar o ailede. Mikkel, Martha ve Magnus kardeşler yok. Bunların babaları Ulrich yok. Ulrich'in küçükken kaybolan kardeşi Mads yok. Ultich ve Mads'in babası Tronte yok. Tronte'nin annesi Agnes ve Agnes'ın kardeşi Noah yok. Agnes ve Noah'ın babası Bartosz da yok. Fakat onun sebebi Annesinin asıl babasını Tronte olması. Zaten Agnes ve Noah'ın annesi de Silja ki o da Hannah'nın geçmişe yolculuk yaptıktan sonra doğurduğu çocuk. Yani haliyle o da yok.

  Yani kısaca mesele zaten çarpık iki paralel evren oluşmuş olmasıdır. Ve burada zaman 1800 küsürlerden 2050 küsürlere kadar olan bir zamanı kapsaması sadece. lerisi veya gerisi yok. yaklaşık 250 yıllık bir döngüden ibaret. Kurtulmak için yok edilmesi gerekiyor. Yoksa aynı acılar tekrar tekrar yaşanacak. Tekrar olacak. Tik tok. Tik tok. 😀

#akış arkadaşlar elinde mavi balina oyunu olan var mı? 😂
Herkes oyunu anlatmış ama ortada hiçbir kanıt yok @leventp dediği gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
 • Ali Konuk @baygece

  sanırım son görev soda şişesinin üstüne oturup ölümü bekle
  (+18 oyuncular için)

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Ben bu konu ile ilgili bir tutanak okudum. çok enteresan bir şekilde elime geçti. okulda tutulmuş. lisenin müdür yardımcısı tarafından. çocukların ifadeler vs.

  Anladığım kadarı ile çocuklar birbirine bende var ben oynadım şeklinde konuşurken olay okul idaresine gidiyor.

  okul idaresi de çocukların ifadelerini alıyor. hesapta veledin biri oynamış. müdüre o şekilde ifade vermiş. yönetim de btk ya bir kaç adresin yasaklanmasını istemiş. adreslerden birisi steam 😀
  streampowered gibi de yanlış yazmışlar 😀

  Diğeri de bir cloud servisiydi ama hatırlamıyorum.

  çocukların aileleri ile ilgili sıkıntıları var. dikkat çekmek ve popüler olmak amacı ile diğerlerine böyle bir şey söylüyor. onlar da rehber öğretmene gammazlıyor. o gidiyor müdüriyete söylüyor. sonra iş sosyal hizmetlere intikal ediyor. sosyal hizmetler emniyete bildiriyor filan. ama ortada oyun filan yok. hatta ben gidip hocayla konuşacaktım la nerde bu oyun bana göstersinler diye. iş veri gizliliğini çiğnediği için suçlu duruma düşmemek için vazgeçtim.

  Tek hatırladığım BTK ya stem yasaklansın diye yazı yazıldığı 😀

#akış bilendenal.com güzel bir çözüm üretmiş. #BigBoy #SSD kutusu gayet kaliteli ve şık, boşta kalan #m2ssd kullanılabilir hale geldi. Teşekkürler @bilendenaldestek
linki : https://bilendenal.com/Bigboy-M.2-PCIe-NVMe-Gen-3-x4-22x80mm-Type-C-USB-3.1-SSD-Kutusu-BTC-M2PCINVTCCS.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 25

#akış #Instagram #çekiliş #hediye #samsung #ssd
@bilendenaldestek sponsorluğunda güzel bir çekiliş

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #TeknoYardım
Arkadaşlar yeni #nas cihazı aldım #QNAP ts-228a modeli.
2 adet 8TB disk var. Sorunum şu rait yapmadan 2 diski tekli kullanmak ama depolama havuzunu nasıl yapmalıyım? Bir çok yerde anlatım var ama reid modlarına göre anlatılmş

BeğenFavori PaylaşYorum yap