İki gündür Ankara'yı dolaşıyorum. Eğer bir simülasyonda değilsek ve bu kalabalıkların en az yarısı npc değilse çok fazla insan var. Küçük şehrin gözünü seveyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nick - Sistem uyumsuzluğunun nirvanası olarak intel 11400f ve nvidia 3060 ikilisi ile yeni sistemi kurdum 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14

#teknofırsat Migros'da sağlam indirim var. İkili alımda 10 money veriyor, 30 liraya 2 adet deodorant ve iki duş jeli bedava hem de nivea. Bol bol stok yapın derim önümüz yaz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknosa reklamı denk geldi tabiikiteknosa, mutlakateknosa felan diye yazıyorlar sürekli, baktım akıl etmişlermi diye hepsini alıp teknosa.com a yönlendirmişler 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar. Bi 10 gün kadar önce binaya fiber çektiler. Kutudan daireye fibermi gelir yoksa cat kablomu çekerler bilgisi olan varmıdır? Ayrıca vdslden otomatikmi geçiriyorlar benim başvurmammı gerekli? Türknet kullanıyorum şuanda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8
 • Tai per Dog Un @alipektas

  Böyle yüksek sayıda ayrı tele böldüklerinden ötürü daireye kadar fiber gelir diye tahmin ediyorum. Vdsl otomatik geçmez büyük ihtimalle, mevcut dsl altyapısını iptal etmiyorlar genelde çünkü fiber geldiğinde. Belli de olmaz tabi, örneği vardır belki.

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   daireye kadar fiber gelmiş evet, ama dairelere giden fiberleri çekmemişler daha, dışarıdan gelen bölünmüş ve dağıtılmış sadece, ya gelip çeker hazır bırakırlar ya da başvuruya göre gelip döşerler

   vdsl aboneliği sonlandırıp fiber için tekrar başka abonelik açmak gerekiyor

  • Tai per Dog Un @alipektas

   @gurkan-atilgan Evet, ondan "gelmiş" değil de "geilr" dedim zaten. 😀
   Geçiş olayı şöyle: Taahhüt olunca sağlayıcılar atıyorum oradaki altyapı değişirse taahhütü bozmadan otomatik geçiş yapabiliyorlar. Gerçi bu dediğim adres değişikliğinde oluyordu esasında. O adreste vdsl yoksa fiber varda atıyorum, sağlayıcı otomatik geçiriyordu, hatta hız değişiyorss paket bile değiştiriyorlardı. Arkadaş Türknet yazmış bu arada yeni fark ettim, o zaman o ihtimal yok gibi zaten.

 • İşlemcileri Seviyorum @athlon

  @gurkan-atilgan @alipektas teşekkürler. Bir ara türknetle konuşayım bakalım, Telekom fiberinden hizmet veriyormuş sanırım.

 • Batuhan @achfighter

  Sizde binaya kalın kablo gelmiş. Turknet o kablo ile bütün sokağa internet veriyor. 😀 Tabi ki bir sürü sorun oluyor. Şu sıralar routing'de sorun var. Siteler geç açılıyor 1gbps internet ile.

  Türk Telekom'un fiberi de bizim binaya incecik drop kablo ile geliyor. Şimdilik binada bir abonesi var. Bakalım Turknet'in 1gbps internetinin sıkıntıları artarsa ben de geçmeyi düşünüyorum.