https://gamegaraj.com

Bu Firmadan hiç alışveriş yapan oldumu güvenilir midir?

Game Garaj | Oyun Yeniden Başlıyor!

Özelleştirilebilir GameGaraj masaüstü ve dizüstü oyuncu bilgisayarları ile yüksek oyun performansı ve gerçekliği ile tanışın!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Macbook pro için type c hub tavsiyesi olan var mıdır ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Herkese Selamlar,

Yıllar sonra artık eve modem almam lazım. Airties 5650 kullanıyorum gayet eski teknoloji :D. 5 ghz özellikle talebim 100mbit internetim var çünkü wifida bu hızı güzel bir şekilde alabilmek istiyorum. Bana modem önerebilirmisiniz? Bulduğum iki örnek cihazı aşağaya bırakıyorum bunlarında arasında farkı bile anlamadım modem dünyası çok karışıkmış.

https://www.amazon.com.tr/TP-Link-Archer-VR300-Wireless-Router/dp/B077PZLGVB/ref=pd_ybh_a_1?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=E8EP1HJW2WRVFYC9FPQC

https://www.amazon.com.tr/90IG0471-BO3110-Ebeveyn-Kontrol-Destekli-DLNA-VPN-ADSL-VDSL-FiBER-Modem-Router/dp/B07BHS87JR/ref=pd_ybh_a_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=E8EP1HJW2WRVFYC9FPQC

TP-Link Archer VR300, AC1200 Mbps Wireless Fiber/VDSL/ADSL Modem Router:...

TP-Link Archer VR300, AC1200 Mbps Wireless Fiber/VDSL/ADSL Modem Router: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Amd ve İntel Tepe Yöneticileri Anlık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Tatilden döneceğim ancak özel aracımda maske takmak zorunlumu bilen var mıdır?
#OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Günaydın Herkese,

Resmi Gazetede yayınlandı ötv oranlarına zam geldi. Ne düşünüyorsunuz bu konuda?

#otoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

Apple.com Türkiyede alış veriş yapan oldumu hiç macbook için çanta alıcam ama teslim süreleri çok uzun gözüküyor 26 ağustos yazıyor hep böyle uzun sürelermi yazıyorlar erken geldiği oluyormu ? Bilen biri beni aydınlatırsa sevinirim.

Link: https://www.apple.com/tr/shop/product/HP1W2/16-in%C3%A7-macbook-pro-ve-15-in%C3%A7-macbook-pro-i%C3%A7in-flight-naylon-incase-kompakt-zarf-k%C4%B1l%C4%B1f?fnode=c10f3f1ae59f0e03bc4f12b389f3d8c188a9f6b90c94b386cc52c9840928cf9f2592e5c55856476d3ec706942e20cc0d8fa989ac51cb39d48b5d2c423b9767cf5ae70ff2d6c40e7368c5aa68d4e20ff4a956ae9ae0b86d27764415209758d393

16 inç MacBook Pro ve 15 inç MacBook Pro için Flight Naylon Incase...

Flight Naylon Incase Kompakt Zarf Kılıf’ın kaliteli tasarımı, MacBook’unuzun modern formunu şık bir biçimde tamamlar ve korur. Apple.com adresinden hemen online satın alın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Merhaba değerli tekno seyir ailesi geçen ay burda bi soru sormuştum macbook pro almayı düşünüyorum 13 mü 16 inchmi almalıyım diye yardımcı olan fikir belirten herkese çok teşekkürler. Sonunda macbook proyu almış bulunuyorum. 16 inch 1 tb i9 radeon 5500m olan modelini aldım. Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdi ne yapmak lazım uygulama önderisi olru aksesuar önerisi olur ekranı korumak lazımmıdır yani genel olarak tavsiyeniz varmı ne yapmam lazım şimdi. Sadece tavsiyede şart değil merak ettiğiniz birşey varsa sorun eğer test edebileceğim birşeyse tabiki test edip direk cevaplarım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 25

Merhaba değerli teknoseyir ailesi sizin fikirlerinizi önemsedğimden dolayı macbook pro almadan önce size danışmak istiyorum. 13 inch ve 16 inch arasında inanılmaz kalmış durumdayım bide bu yeni macbooklar ne zaman çıkıyor direk almamda bi sakınca varmı yoksa 2 ay bekle yenisi çıkıcak gibi bi surum varmıdır. 13 ve 16 inchdeki durumda şu şekilde ben yazılımcıyım aynı zamanda scrum masterım iş yönetim yazılımları excel ve pdfler hayatımın olmazsa olmazı ama aynı zamanda mobil bi hayatım var dışardayım sürekli. Sizce 16 inchmi 13 inchmi ve neden?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15
 • johan @johan28

  bekleme konusunda da 13 zaten yeni sayılır 16 yenilenebilir ama fiyat ne olur kimse garanti veremez ihtiyaç da varsa beklemeye gerek yok.

 • Koray @koraysuna

  16 olanı seçerdim bende. 13 de yazılar çok küçülüyor uzaktan bakamıyorsun ekrana zaten okunamıyor küçüklükten yazıları büyütsen bu sefer ekranın kapsadığı alan küçülüyor o yüzden 16. Her şeyi daha rahat ferah görürsün

 • qubit @qubit

  Durumunuzu bilemem. Acil mi değil mi beklenir mi beklenemez mi? ARM üzerine yazdığım son mesajlara profilimden gidip bakın. Normalde diyeceğim ek bir şey yok ama referans olması için yazayım.

  Şu an PC toplamak isteyene bile acil değilse toplama derim. ARM'ın hesap gücünün ne seviye olduğunu bilmeyenler maalesef x86 devrinin bittiğinin farkında değiller. Bilişim yayınıyız diyenleri saymıyorum bile. Yeni bir çağa girdik ve korkarım Intel'i zaten geç de AMD'nin de geleceği belirsiz. Ekran kartı ile bir süre daha ayakta kalırlarsa kalırlar. ARM için çalışmaları vardı ama şimdi düzgün bir işlemci 5 yıla varan çalışma istiyor, ne yaptılar bilmiyoruz.

  Salgın nedeniyle Apple ürünleri istediği gibi tanıtamadı. Yoksa ürün gamları vs. hepsi belli. Örneğin dokunmatik ekran bir MBP geleceği açık. Her şey hazır. Intel yüzünden son 5 yıldır zaten plana uygun gidemiyorlardı, aynı bereketsizlik (ki hiç şaşırtıcı bir durum değil bu aksilikleri yaşamaları) şimdi o kadar çalışmış olmalarına rağmen bir virüs yüzünden tekrar karşılarında.

  Bu nedenle ne zaman ne çıkar söylemesi zor. Salgının üretim kapasitesine etkisi ile alakalı. Tek diyebileceğim beklemeniz ve Macrumors, Proser vs gibi bilgi sızdırılan siteleri ya da çocukları takip etmeniz gerektiği. Belki Eylül'e bir haber şu bu çıkar. Yıl sonuna ne üretebilecekler ne ekranı koyabilecekler onlar da bilmiyor. MiniLED siparişlerini bile garantileyebildiklerini sanmıyorum.

  Bu dönemde ne olacağını merak ediyorsanız 2005 yılında PowerPC alan birisini bulup sorun. 2 yıl sonra ben zararına da olsa aleti satarım ya da zaten şirket alıyor parayı dert etmiyorlar diyorsanız bilemem. Olacağı kabaca 2023 gibi yazılımların x86 sürümünü bulamayacak olmanız. Emülatör ile çalışan çalışır. Big Sur'un güvenlik güncellemesi 2023'te sona erer, o tarihlerde sisteme güvenlik güncellemesi kesilir. Firefox şu bu tabii bulunur, Office 2020 daha bir 10 yıl çalışır. Fakat güvenlik güncellemesi bazen çok kritik olabiliyor. Dediğim gibi iş daha önemli ise acilse mecburen gidip alacaksınız.

  ARM'dan bağımsız: 16'ın hesap bellek gücü gerekmiyorsa 13 alın. Dizüstü kendi ekranından saatlerce kullanılmaz, sonuçta bunu 2 tane harici ekrana takıp kullanacaksınız. Ama gittiğiniz yerde de geniş ekran gerekiyor ve monitör bulma imkanınız yoksa o zaman mecbur 16. O sizin bileceğiniz iş. 13" alırken de zaten sadece son nesil Intel olan alınmalı. Mümkünse 32 bellek ile.

  Sabır dilerim.

  dipnot: iş yoğunluğu ve bu sitedeki bazı saçma sapan mesajlar da kafamı kızdırdığı için açılış sunumu dışındaki oturumları takip edemedim. Bunu bilip öyle hareket edin.

  • YasinC @yasinc

   ARM yıllardır sunucu pazarı için uğraşıp duruyor ancak salt performans da x86'ya yetişemedi. Şu son 3-4 yılda Apple bioniclerin gazı ile ARM pompalaması başladı ancak basitçe açıklamak gerekirse Apple işlemcilerinin en büyük farkı qualcom'a göre tek çekirdekleri daha büyük tutması. Yani 2 çekirdeğin kaplayacağı hacim de tek çekirdek yapıyor. Kullanılacağı alana göre o kadar da özelleştirme görmesinin de doping etkisi var tabi.

   Sun gibi bir firmada bir ara parlamıştı. PowerPC de bitirecekti bir zamanlar hem İntel'i hem AMD'yi. En azından biz meraklılara seyir keyfi çıkıyor 😀

  • qubit @qubit

   @yasinc bilişim yayıncılarımız Sun kullanmamış insanlar. Maalesef. Onu geçtim, şu an ARM tabanlı işlemcilerin performans rakamlarını bilmiyorlar. Dolayısı ile sizlere de yanlış yol çizdirmekteler. Benim kalkıp yayın satın alıp size bunları sunacak halim yok. Bir tüketici olarak yeterli uyarıyı yaptığım düşüncesindeyim. Intel'in 64 bit emülatörleri dava ile tehdit ettiğini bilmeyen bilişim yayını ile amel edilmez. Maalesef içimi acıtan bir tablo.

   Sun çok ayrı bir mevzu; kullandığımız zamanlarda işlemci zamanının iyi işlemcisi idi. İşletim sistemi, grafik arayüz alıyorsun, donanım stabil. Aynen Apple. Düşünün daha Windows yok, Linux masaüstü zayıf, oturmuş bir platformdu. Yöneticileri kötü olmasa onlar da bugün olurdu.

   PowerPC'nin ise 2004-2005 yılında Core ve Core2Duo karşısında şansı pek olmadı, %40'lara varan farkı gören herkes platform değiştirirdi. Şimdi aynısı ARM ile söz konusu. Hem tek çekirdekte Apple'ın elindeki rakamların rakibi yok hem de düşük güç tüketimi sunuyor. Çok çekirdekte de gayet iyi. x86 cephesinde kim cevap verecek? Intel bitik. Jobs gibi birisini bulacaklar da firmayı düzeltecek ancak öyle. Filistinlerin ahı tuttu diyebilirim. Asla anaların gözyaşı döktüğü toprakta tesis açmayacaksın.

   AMD'nin Zen3 ile rakamları ne olur onu görmek lazım. Şu an gözüken net: bir sonraki PC'niz maalesef TMSC üretimi bir Apple işlemci olacak gözüküyor. Burada tek sorun Apple yönetimi. Onlar olmasa çoktan x86 öldü bitti derdim. Şimdi ufak da olsa bir ümit var. Apple'ın elindeki rakamlar bu kadar iyi olmasa Microsoft Office'i port etmez.