MX Keys satın aldım ancak önceden fark edemediğim bir sorunla karşılaştım. Özellikle mx keys kullanan yazılımcılara soruyorum. Sağ taraftaki fn tuşu parantezleri açmak için kullandığımız opt tuşu ile innaılmaz karışıyor opt tuşu çok daha ileride olduğu için kod yazım konforu epey düşüyor bu sorunu bir tek benmi yaşıyorum. Bunu cayma hakkı ile iade edip mx keys mini almayı düşünüyorum onda fn tuşunu sola almışlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir LP atasözü derki “Steve Jobs gibi olun. Arkadaşlarınızı dolandırın.” Bu haftaki muhabbet yayınında söylemiş 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

İngilterede yüksek lisans’a başkayacağım eylül 2022 de tavsiyeleriniz varmıdır? İngilterede yaşama dairde tavsiyelere açığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir şirketle görüşüyorumda Junior Front End Developer için ortalama maaş ne istemeliyim ReactJS yazmam bekleniyor. 2021 yazılımcı anket var aslında ama ordaki data biraz eski kaldı 2022 deki dolar kuru krizi sebebiyle çoğu firmanın maaş politikası değişti güncel bilgisi olan varmıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Rasko @rasko

  Şirket maaş mı soruyor? Bunu çalışanın sorması gerekmiyor mu? 😀 Türkiye'deki mevzulara pek hakim değilim ama çok saçmaymış. "bizim vereceğimizden az söylerse ucuza kapatırız" diye düşünüyorlar herhalde. Tam bir şark kurnazlığı.
  Burada direkt iş ilanına yazıyorlar maaş 10k-15k arası diye, tecrübe veya yeteneğine göre o skala içinde bir rakam teklif ediyorlar.

 • ARMv7 @armv7

  Bu maaş olayları biraz garip bir hal aldı gözümde. İstanbula gittim geçenlerde ve hayatın o kadar pahalı olduğunu gördüm ki 10k dan aşağı maaşla insan hayatta kalamaz dedim. Mersine geldim mersinde gerçekten 5-6k maaşla daha rahat yaşanabileceğini gördüm. İş veren de maaş standartlarını buna göre belirliyor biraz da şehirden şehire. İstanbulda 10k maaş alan arkadaşım ancak ulaşım, kira, faturalar ve yeme içmesini karşılayabiliyor. İş veren de durumun farkında ve buna göre bir ekonomi döndüğü için 10k ona normal geliyor. Daha küçük bir şehirde İş veren 5-6k ile geçinilir diyip 5-6k maaşı yeterli görüyor. Yaptığınız iş kadar yaşama şartları da etken.

 • iboocum @iboocum

  Arkadaşım node.js yazıyor ve 15.5bin alıyor ocak ayında mezun oldu. Başka bir arkadaşım manuel test yapıyor remote çalışıyor haftada 2.5 gün part time yani 6bin alıyor. Ben henüz mezun olmadım mayısta mezun olacağım 12bin teklif aldım. 10bin altına kesinlikle kabul etme

Adesso şirketi hakkında bilgisi olan var mıdır? Çalışma koşulları vb.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple Ön Sipariş süreci nasıl oluyor bilen varmı? Apple Watch 7 ön sipariş vericem 15 ekimde satışa çıakcakmış 15 ekimde kargo bana teslim olucak şekildemi veririler yoksa 15 ekimdemi kargolarlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple Storedan nasıl randevu alabilirim ekranımda ölü pixeller var ama randevu bulamıyorum sürekli dolu diyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://gamegaraj.com

Bu Firmadan hiç alışveriş yapan oldumu güvenilir midir?

Game Garaj | Oyun Yeniden Başlıyor!

Özelleştirilebilir GameGaraj masaüstü ve dizüstü oyuncu bilgisayarları ile yüksek oyun performansı ve gerçekliği ile tanışın!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Macbook pro için type c hub tavsiyesi olan var mıdır ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap