Windows u key olarak market sitelerinden alsam bir problem olur mu freedos lu PC için? Yani bu şekilde aktive edilmiş bir windows kullanmak problem mi. bir sitede link buldum ancak format atarsanız windows unuz gider yazıyor, kalıcı yok mudur? bir de zombi pc yaratmayalım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Deprem sadece benim veya çevremin değil, gördüğüm kadarıyla benim yaş grubum dahil (99 depremi çünkü benim bilincimin olduğu çocukluk dönemime denk geliyor) tüm bizim neslin aslında psikolojik bir sorunu. Özellikle o dönem yaşadıklarımız ve sonrası bilinçaltımızı kötü etkileyen ve strese neden olan olaylar. Kaldı ki deprem sonrası beklenen "Büyük İst Depremi" laflarıyla geçen 30 sene ve bu durumu tüm gençliğinde yaşayan biz. Biz diyorum zira en ufak bir sarsıntıda burası dahil tüm heryeri deprem nidalarıyla boyamaya hazırız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alp @acpcore

  zira deprem kaçınılmaz bir gerçek ancak önlemini alırsak (ki almadık zaten bu yüzden sıkıntımız mevcut) hayatın normal akışında yaşayacağımız güneş tutulması gibi bir hadise. Ancak şuanda saçma sapan "müteaahit" sıfatında adamların yaptığı veya yapmadığı evlerimizde yorgan altında saklanıp o günü bekliyoruz. En ufak bir titremede telefonlarımıza sarılıp ay iyi misin ay çok fenaydı çığlıkları.

 • Alp @acpcore

  Şu saçmalıktan bir an evvel kendimizi sıyırmamız gerekiyor. Artık benim yaş grubum yönetici kıvamında, yaşlarımız şirketlerde belirtleyici konumda. artık şu dinazor nesli bir an önce şirketlerden def edip, teknolojinin nimetlerini kullanarak doğru bilinçli bir yapı kavuşturmamız tek hedef olmalı.

 • Alp @acpcore

  "geçmiş olsun" da çok saçma bir kavram bu durum için. geçmeyecek abi geçmeyecek, sen o saçma sapan evinde oturmaya devam ettiğin sürece, eşyalarını sabitlemediğin sürece, dünya da dönmeye devam ettiği sürece deprem riski hep var olmaya devam edecek. tanıdıklarını arayıp 1 saat ay ne korktum ay ne salladı ay yok abd nin büyük oyunu lafları anlatmayı veya dinlemeyi bırak.

  • Alp @acpcore

   zira evinde yakalanacağın ne malum diyenler de haklı. bunun kamu binası hastanesi yolu köprüsü var. yani birlikte yaşıyoruz bir toplum olarak ve bu toplumun her ferdinin bu işte bir sorumluluğu var. "Sizlerin cahilliği benim yaşam hakkımı engelliyor" tek gerçek.

 • qubit @qubit

  Her yaş grubunun ortak sorunu. 90 yaşındaki de muzdarip yani. Fakat çözemiyoruz. Rant peşinde olanlar düzenleme üstüne düzenleme çıkartabiliyor ama bizler bir araya da gelemiyoruz, talep de edemiyoruz. Mayıs'taki seçimlerde gördük kimse deprem vs. politikası anlatmadı. Hem de depremin üstünden 3 ay geçmemişken. Bir tane bizbize diye bir kampanya yapıldı, bitti gitti. O kampanya ne oldu diye bile soran olmayınca tabii ki bu sorun çözülmeyecek.

  Birilerinin bu işi bir araya gelip üstlenmesi gerekiyor. Belki çözüm olur.

Alp paylaştı.

Selamlar. https://cokcekirdek.com açık.

Kısa da siteyle ilgili bilgi vereyim;

Site aslında 6 aydır açıktı. Fakat bir gece ansızın açmış ve sonrasında tekrar bakamamıştım iş yoğunluğundan. 2 gün öncesine kadar da tekrar siteye girmemiştim. 2 gün önce bir anda beklenmedik şekilde sabah üye kayıt mailleri yağınca ne oluyor diye girip ts kapanma olayını gördüm. Ardından madem dostlar geliyor biraz düzelteyim, herkes rahat etsin diye acil bir kaç düzeltme yapıp sağlamda bir sunucuya taşıdım siteyi.

Şuan site rahat şekilde kullanılabilir ve üye yoğunluğunu kaldırabilir durumda. LP'nin de yazabilirsiniz demesiyle birlikte ben de siteyi paylaşmak istedim. Hala sitede uzun bir yapılacaklar listesi var, vakit oldukça düzenleme ve geliştirme yapmaya çalışıyorum. Sitede bu arada reklam yok ve olmayacakta. Site kapanmayacakta. Moderasyon kısmında ise ts den gelen tanıdık bildik, aklı başında, sakin, yaşını almış arkadaşlara sormadan doğrudan yetki veriyorum ki site kendi kendine gidebilsin ne bana ne başkasına muhtaç olmadan. Sitenin 1 yıllık domain, sunucu ve lisans ücretlerini de peşin ödedim, yani min 1 sene açık. Ölmez sağ kalırsam ve site de kullanılıyor olursa 5-10 yıllık olarak uzatıp tamamen topluluğun kendi kendini idare ederek çalıştığı bir şekilde benden de bağımsız gidecek hale getireceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 25

Apple iphone telefon ios16 dan 17 ye güncellenmiş gece, şuan iphone ekranlı android kullanıyorum gibi bir hissiyat vsr, özellikle arama ekranı vs eski samsung note 10 ekranının bir benzeri olmuş. Keşke bu tür değişiklikler kullancııya sorulsa, güvenlik güncellemeleri vs tamam ancak ben arayüz değişikliği istemiyorum, alıştığım şekilde telefonumu bilgisayarımı kullanmak istiyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, Acer Aspire 3 A315-58 https://www.amazon.com.tr/dp/B0B5R992W6?tag=akakceprime-21 nasıl bilgisayar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, Aliexpress den 6 adetlik ürün siparişi verdim, hiçbiri yüksek fiyatlı ürünler değiller, araçla ilgili ufak parçalar ve hiçbirinin değeri 1000TL'den fazla değil, toplamda satınalma değeri kargosuyla birlikte 3500TL civarı. Ancak gümrükte bu 5 parçadan fazla getirme geyiği yüzünden problem yaşar mıyız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Benimde bu ay 4 sipariş oldu. Bir tanesinde aynı üründen 3 adet var. İnşallah çoklu alım gibi saymazlar. Ufak birşey gerçi ama ne yapacakları belli olmaz. Dert ettiğimiz, çekindiğimiz şeylere bak.

 • HttPs @https

  6 adet sorun olabilir, tamamen gümrükteki elemanın keyfine kalmış.

 • makesome @makesome

  Daha yeni sorun yaşamaya başladım bu sene 3. Aynı üründen alışverişimi yaptım ilk ikisi sorunsuz gelmesine rağmen sonuncusu sinotrans-makzume adlı firma tarafından el konuldu.
  Ürün 100dolar - 150euro altı. Ve vergisi alınırken ödenmiş bir üründü.
  Önce sms sonra mail attılar. Ticari miktar alım tespiti yazarak. 4458 sayılı gümrük kanununu ileri sürüyorlar.
  Bu firma, Ordino belgesi satıp, üstüne depo ücreti vs geçirip milleti dolandırıyor. Dolandırıyor diyorum çünkü zaten vergisi ödenmiş ürünlerden tekrar vergi alıp, belge satıyorlar. Bazı yorumlarda belgeyi alanlar bir daha firmayla iletişim dahi kuramamışlar.
  Bir daha da alışveriş yapacağımı sanmıyorum.
  Resmen paramıza çökmek için düzen kurulmuş

Merhabalar, Aliexpress den 6 adetlik ürün siparişi verdim, hiçbiri yüksek fiyatlı ürünler değiller, araçla ilgili ufak parçalar ve hiçbirinin değeri 1000TL'den fazla değil, toplamda satınalma değeri kargosuyla birlikte 3500TL civarı. Ancak gümrükte bu 5 parçadan fazla getirme geyiği yüzünden problem yaşar mıyız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Annemin dedesinden kalma saat çıktı anneannemin evini boşaltırken. Serkjsof marka, köstekli saat. Tahmini 93-113 yıllık (1910 ile 1930 yılları arasında TCDD çalışanlarına yönelik dağıtılmış) TCDD logosu yok üstünde ancak tren kabartması var. (bazı serilerinde eski TCDD logosu vs mevcut) Saat sorunsuz şekilde çalışıyor (tik tak sesi muhteşem). Satışla ilgili biraz araştırdım ama 850bin tl de yazan var sarı sitede 1500TL yazanda. (başka sitelerde 40milyona bile ilan gördüm) nasıl bu ürünlere fiyat belirleniyor? nerede araştırmak lazım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Sony sadece PS Plus a değil tüm oyunlarına da zam yapmış. 699TL'lik oyunu 1249TL yapmış (Baldurs Gate)
Zamlanmamış oyunlarda elinizi çabuk tutun. ben Hogwarts Legacy düşünüyordum, indirim bekliyordum acelem yoktu ama 799TL'den daha da artabilir diye almayı düşünüyorum.
F1 2023 yine almayı düşündüğüm oyundu 1030TL indirimli fiyattan 1700TL oldu. (standart sürümüz ise 1100'den 1425TL olmuş)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Benim çektiğim

BeğenFavori PaylaşYorum yap