Cuma gününe kadar Apple başta olmak üzere bir çok ülkemize döviz ile giren ürüne zam gelecek. Uzun süredir yapmamak için kendilerini zor tutan, kar marjlarını sınırlayan firmalar var. Haberiniz olsun, ihtiyacı olan veya uzun süredir düşünenler değerlendirsin.
Ancak ihtiyacınız yok ise, bana kalırsa böyle bir ortamda para harcamamak yapılacak en mantıklı iş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ücretsiz Hollanda VPN i bulabilir miyim?
Özellikle vainglory oyunu için istiyorum.
Eğer yok derseniz 39tl verip aylık olarak bi vpn programına gireceğim.
Oyunlardaki lag dan gerçekten çok sıkıldım. İnternet hızım çok yeterli olmasına karşın sırf o ülkede değilim diye ciddi şekilde lag var

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21

KVYK (Kişisel Verilerin Korunması Kanunu) hakkında detaylı bilgisi olan var mı?
Microsoft’dan biri aradı firmamızı, Office 365 İş paketi kullanıyoruz, Microsoft 365 Business paketine geçmemiz gerektiğini, bu kanuna göre bu yapıda hizmet verebilmesi için firmamızın yapılması gereken çalışmalara adaptasyonu ancak bu yazılımın sağladığını söyledi.
Kafam ciddi manada karıştı, mühendislik firmasıyız, kimsenin bilgisini (müşterilerin telefon ve mail adresleri hariç) bünyemizde bulundurmuyoruz. Tabi muhasebe kısmında da muhasebe bilgileri mevcut. Bu noktada ne yapmamız gerekiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sonunda yurtdışından döndüm.
İlk işim üyelik oldu 🙂
Hayırlı olsun, TS’ye geç de olsa faydamız olduysa ne mutlu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Beyler bayanlar superonline tahadüm bitiyormuş, aradılar saçma sapan kampanyalardan bahsettiler (direk beni yanlış yönlendirdi mtemsilcisi, bende düşüneceğimi belirterek kapadım) evde bi de türksat üyeliğimiz, digitürk ümüz var.
Şimdi olay şu şekilde superonline dan çok memnunum, digitürk ü maçlar için almıştım, genelde annem memnun değil film paketi vs olmadığı için (79tl lik kampanya ile almıştım) içerideki tv de ise türksat var film paketli ve annem bayılıyor.
Şimdi türksata gidip interneti de ondan mu alsam, içerideki odaya heryere kablo tv mi açtırsam, superonline 16mb kotasız paketle mi devam etsem (evde sadece net kullanıyorum, 75gb adil kota hemen bitiyo) yoksa türksatı iptal ettirip digitürk ünde yan oda kampanyasına mı geçsem (superonline da kalcak) bi de film paketi alsam.

En ucuzu değil de en kompakt ı seçmek istiyorum açıkcası. Birsürü üyelik bir sürü para tahhahüt istemiyorum. Kurulu düzen de bozulsun pek istemiyorum ya.

Kararsızım yani, fikir verebileceklere şimdiden minnettar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir haftada 4500tl nin kazancı 80tl, yatırdığım gün tl nin en çok değer kazandığı gündü, yatırdığım anda 60tl para kaybetmiştim aynı gün içinde. Şuan 1 hafta oldu ve 80tl kardayım. 45k için ise 800tl yapar. 1 haftada hemde!
50 bine 500tl veriyo bankalar, o da sadece enpara falan, diğerleri zorla 300-400. (%14 brüt)
Bitcoin e para yatırılacağına major para birimine yatırsaydık, kâra bak.. babamı bir kez daha minnetle anıyorum, ülkeye ise söyleyecek bir söz yok, eden bulur.
Hoşgeldin 2018 fakirlerin krizi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar,

En iyi (verilerin en az paylaşıldığı, en sade arayüzlü ve kolay silinebilir) VPN hizmeti hangisi? Ücretli de olur, farketmez.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İşte bu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17

Savaş ve silah karşıtı biri olarak ve şiddetin hertürlüsünden nefret eden biri olarak (sanal oyundakş savaşlar hariç) sizlere bir sorum var; 1-eskiden çok daha az popülasyon varken savaş çıltığında insanlar gidiyordu ve çok ciddi yine kayıplar veriliyordu ta ki savaş bir şekilde bitene kadar.. ancak toplam kişi oopülasyonu günümüz dünyasıyla kıyaslanamayacak seviyede idi. Peki günümüzde büyük bir ülke büyük bir ülkeye savaş ilan etse ne olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
 • Tümgeneral JohnSmith @johnsmith

  Eski savaşlarda, bir alanda iki ordu karşılaştığında falan, hiç de tahmin edeceğiniz kadar çok kişi ölmüyormuş. Neredeyse taraflar birbirini vurmamak üzere ateş ediyor, yaralıların alınmasına izin veriliyor, esirler canlı tutuluyor, özellikle subaylar esir düşseler bile iyi bakılıyor, bir süre sonra değişimde ülkelerine dönüyorlar. Benim aklım ermiyor, bu şekilde değişik bir savaş kavramı var.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  @acpcore 20 milyon aynı anda savaşa götürmezsin. Diyelim ki oldu Türkiye örneğinde açılacak cephe sayısı çok fazla olur. Ermenistan, Suriye,Irak, İran, Yunanistan, Kıbrıs … her cephe sayısına böl ve bu cepheler için geri destek de vermek en az yarısı kullanılacak.

 • Waterfallll @waterfallll

  Çin ya da Hindistan en son ne zaman savaş yapmış bi bakmak lazım oldukça kalabalık ülkeler nüfusu bizimkini katlıyor.

 • lterlemez @lterlemez

  Onun için askerlik hizmeti önemli bir unsur, onun için vatandaşın bu konuyu önemsemesi ve mutlaka yapması lazım, onun için askeriyenin bu konuyu önemsemesi ve sadece ot yoldurmak, hizmet ettirmek olmadığını göstermesi gerek.

  • lterlemez @lterlemez

   Savaş durumunda, Allah göstermesin, profesyonel askeri personel zayiatlarında yerleri halktan doldurulacak. Yedek subayından, kısa dönemine kadar herkes hazır olmalı. Emir nasıl, ne zaman verilir, alınır. Teçhizat, mühimmat nedir, lojistik nedir, harita nasıl okunur, KBNR nedir, kripto nedir, vs. vs. vs.