Sabah sabah yatırım piyasaları vsvs gibi bir yerden aradığını söyleyen (bir 08503906060 diğeri ise 02169002021 ) numaralara denk geldim. Bu tür aramalardaki kişilere kesinlikle bilgi vermeyin öncelikle. Telefonda ismimi biliyordu biri, nasıl öğrendiğini sordum, reklama! tıklamışsınızdır, bitcoinle ilgileniyormusunuz efendim falan dedi. (yok öyle birşey, hadi tıklasam bile ismimi nasıl öğrenecek.)
Bu şekilde kişiler bilgilerime erişim hakkı firmasına vermediğimi, firmasını tanımadığımı ve bu tür bilgileri kullanmaya devam ederse şikayet edeceğimi söyleyip, telefonu kapadım. Tavsiyem bu tür numaralardan arayan dolandırıcılarla konuşmayı uzatmayın. Ne yazık ki devlet bizi korumuyor, siz kendinizi koruyun, dolandırılmayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • s1234 @s1234

  Su arıtıcısı arayıp kendinden emin olarak hat sahibi annemi istedi. İyi kızmıştım.

  • Alp @acpcore

   su artıcıları zaten dolu, şuana kadar toplamda 200 ü aşkın numara hesabımda blokeli. her arayan olunca hemen blokeye alıyorum, yarisindan fazlası su arıtıcısı. nasıl bir sektör ya, suçlu ama bunlar değil, bunlara he deyip ikna olup para gönderenler

 • huseyin/azuren @hegemen

  Geçen senin telefonunu tc kimlik numaranı adresini veren birisi chip forumlarında satıyordu.
  Hatta yanında ben ve 80 milyon türkün bilgilerini bedava verecekmiş.
  Bilgilerimiz ortalık malı devletimiz sağolsun tutamadı.
  Adamlar isim soyisim ile direk geliyorlar.

Samsung bey napıyorsunuz acaba

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

Beyler bayanlar, bu değerler normal mi (Sıcaklık)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 27 / 38

Arkadaşlar merhabalar,
Ekteki kablodan bulmak mümkün müdür? Bir tarafı RS232 bunu biliyoruz ama diğer tarafın ismini bilmiyorum, özel bir girişte olabilir. Firma inanılmaz bir fiyat istiyor bu ürün için, bir kerelik lazım olacak bir işimiz var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@orcun İş Arıyor musun? Nerede yaşıyorsun?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Şuan için dostum bekliyorum. Yıl başından sonra açıklama yapılacakmış hani işe geri alma durumları olur diyorlar bakalım. Ha eğer olmazsa tabi iş arayacağım yapacak birşey yok. İzmirdeyim.

  • Alp @acpcore

   Anladım 🙂 İstanbul taraflarında olsan bir görüşelim diyecektim.
   Kendine iyi bak, iyi seneler.

  • Orcun @orcun

   @acpcore Ağzımıza bir parmak bal çaldılar. Maaşı da erkenden verdiler birde migrostan hediye çeki falan hani yılbaşı okey kurtardık sayılır. 😀 Ama bakalım yılbaşından sonra bu aşılama muhabbeti üretimin düzelmesi derken işe hemen alınırsınız diyorlar. Sendika da onaylıyor bekleyin vs diye birkaç kişi ayrılmış başka iş bakıyormuş vs. ama ben istifa falan da etmedim yani izinde bekliyorum.

Arkadaşlar merhabalar,
HTML kodunda yazılan internet siteme Google Ads ve Google Sense izleme linkleri kopyalamak istiyorum, biliyorsunuz hazır kodlar. Ancak eklenmesine rağmen Google kabul etmiyor izleme linklerini, snippet yoktur diye hata veriyor, sense tarafında da kod bulunamadı diyor. Öneriniz var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google yine mi bozuldu?!?
Bir anda gmail e bastığımda malesef hesabınız geçiçi olarak kullanım dışı, daha fazla bilgi için Gsuite e ulaşın diye uyarı verdi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ofis işlerinde kullanılacak, uzun ömürlü aşağıdaki PC'lerden hangisini önerirsiniz;
- AMD Ryzen 3 3250U
- AMD Ryzen 3 3500U
- i3 8130U
- i3 10051G
- i3 10110U

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13

Sözün özü, Cyberpunk bir Witcher3, GrandTheftAuto, RDR2, Oblivion, Half-Life gibi muhteşemin fevkinde 10 luk bir oyun değil, Fallout serisi, Deus-Ex veya SplinterCell gibi 7 lik bir oyundur. Ne patch gelirse gelsin, ne kadar düzeltilirse düzeltilsin oyun ve atmosfer olarak 10 luk bir yapım değil ama kesinlikle oynanır ve oynayana da keyif veren bir oyun.

10 luk, 9 luk sayabileceğim o kadar oyun var ki gerçekten, onların yanına yakıştıramadım.

Keşke her konuşma seçimi hikayeyi bir yere taşıyabilse, her seçimin bir zorluğu olsa, derin bir hikayesi olsa ve hikaye özelinde muhteşem olsaydı oyun. Kimse ozaman yok kaplamaymış grafikmiş takılmazdı, herşeyden biraz biraz olsun, vasat olsun oyunu olmuş.

Bütün senem bununla geçer, yeni konsolumu aldım yanında da bu oyun oh mis lik mi emin olamadım çünkü hikaye hep aynı ve ayrı olmadığı için oynayan tekrar oynamaz sanırım

Çatışmalarda düşmanı 50 kere vurunca ölmemesi değildir oyun zorluğu. Seçimlerdir, yanına aldığın itemlarla yaptığjn 5 slotluk çantadır, ölünce gidecek eşyalarının yarattığı stresdir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15
 • Shinsekuruza @shinsekuruza

  Ufukta DLC görüyorum. Biraz da öyle ittir kaktır ömrü uzar, sonra? Başka türlü her hatasını düzeltsen de imkanı yok. Anca kamerayla boş boş sağa sola bakarsın aa ne güzel sokak, aa ne güzel binalar, dükkanlar diye. Onda da hareket edince büyüsü gidiyor zaten. 😀

 • YasinC @yasinc

  Hikaye kısmı dışında katılıyorum.

  • Alp @acpcore

   Hikayesi iyi, sadece beklentim çok daha derin ve dünyaya yakışan bir hikaye idi.
   Yani en azından oynadığım ve izlediğim kadarıyla gördüklerim hep insanlar arası çekişmeyi anlatıyor. Şirketlerdir, sokak çeteleridir vs. Ortamı post apokaliptik yap veya 1930'lara koy, yine aynı olaylar olacaktır.
   Oyunda aykırılık sadece cinsellik, uzuv değişimi ve silahlanma üzerine anlatılmış gibi geldi bana, hikayeyi oynarken de atmosfer beni içine çekemedi.
   Ne demek istiyorum çok kısa, neredeyse Last of Us'ı oynarken gözlerim doldu, God of War ı oynarken başka duygular hissettim, RDR2'yi oynarken çok daha başka şeyler, GTA'da Trevor dan nefret ettim sonra çok sevdim vs. Bu oyunda ise kimseye bir duygu hissetmedim henüz, karakterin pipisini bile tasarlamama rağmen

  • YasinC @yasinc

   @acpcore Ben iki farklı sonu gördüm birini hiç beklemiyordum baya şaşırttı sonra önceki save noktalarından birine gidip farklı yaparak geçtim. Hikaye kısmı beni baya sardı açıkçası. 6 farklı son varmış bu arada.

   Ancak witcher'a göre çok eksik noktalar var. Yani Witcher'da oyun ilerleyişi o kadar saçaklı ve aynı anda o kadar tatlı olabiliyor ki bunda o şeyi göremedim. Spoiler vermek istemiyorum ancak mesela Kanlı Baron ile ilgili dahi sırf 3 farklı son var diye hatırlıyorum. Hatta birinde görev yerine dahi gitmeden sallayıp yüz üstü bıraka biliyorsun. Cyberpunk da bu kıvamı bulamadım.

   Ayrıca witcher'ın dünyası buna göre çok daha canlı. NPC'ler sabitte olsa bir şeyler yapıyor. Haritaya özenle uğraştıkları belli ancak o haritanın maalesef içi dolu değil. Witcher da girip çıkabileceğin bir sürü yer var ve hemen hemen hepsinde bir sürpriz çıkıyor.

   Etkileşimdeki insan sayısı da inanılmaz fazla Witcher da. Bunda o yok, aslında olacakmış da artık çıksın diye bırakılmış gibi.

   Yalnız PC'de yüksek ayarlarda oynuyorum. Oyunun gündüz şehir grafikleri gerçekten çok iyi. Yani benchmarklar da teknoloji demoların da gördüğüm kaliteyi hissediyorum.

   Araç sürüş dinamikleri de fena gelmedi bu arada.

  • YasinC @yasinc

   @bobrek İntihar kısmını beklemiyordum ben. Hikaye olarak oyun dünyası içinde gayet iyi kurgular çoğu AAA oyununda yok. Yani kuru kuruya eleştirmeye yer aranıyor bu oyuna. Hİkaye olarak eleştirilecek ise mesela bu dediğiniz çok övülen oyunlarda daha beter hatta milletin yere göğe sığdıramadığı oyunun birinde özellikle.

 • Alp @acpcore

  kenu ya kadar geldim orada yutkundum, iş yoğunluğum sebebiyle sadece cumartesi gecesi bir 5 saat oynayabildim o kadar 🙂 Spoiler yemiyim de, oyunu bana tek oynatan şey hikayesi, hayatımda ilk kez bir oyuna bu kadar yüksek bir para verdim içim acıyor 😀

 • Alp @acpcore

  @orcun işte son mesajında benim yazmak istediklerimin ve duygularımın bir çoğunu yazmışsın! Oyunda duygu yok, keşfetme isteği yok, açık dünya oyunlarındaki hiçbir şey bu oyunda mevcut değil. Sokaklarda bir dk dahi dolaşacağımı sanmıyorum görevler haricinde. Sadece boş bulduğunda silah sıkan dayılar var, onun haricinde sokaklarda hiçbir aksiyon yok, hep aynı şey. Araba kullanmak ise feci, yani gta'yı sadece araba kullanmak için alan insanlar var, bunda ise araba kullanmak Watch Dogs gibi, bir görevden bir göreve gitmek için zorunluluk, keyif değil. Bir de üstüne buglar bir ton, insan sıkılıyor. Çözecekler de o bugları, oynayan kalırsa o döneme