Bir haftada 4500tl nin kazancı 80tl, yatırdığım gün tl nin en çok değer kazandığı gündü, yatırdığım anda 60tl para kaybetmiştim aynı gün içinde. Şuan 1 hafta oldu ve 80tl kardayım. 45k için ise 800tl yapar. 1 haftada hemde!
50 bine 500tl veriyo bankalar, o da sadece enpara falan, diğerleri zorla 300-400. (%14 brüt)
Bitcoin e para yatırılacağına major para birimine yatırsaydık, kâra bak.. babamı bir kez daha minnetle anıyorum, ülkeye ise söyleyecek bir söz yok, eden bulur.
Hoşgeldin 2018 fakirlerin krizi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar,

En iyi (verilerin en az paylaşıldığı, en sade arayüzlü ve kolay silinebilir) VPN hizmeti hangisi? Ücretli de olur, farketmez.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İşte bu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17

Savaş ve silah karşıtı biri olarak ve şiddetin hertürlüsünden nefret eden biri olarak (sanal oyundakş savaşlar hariç) sizlere bir sorum var; 1-eskiden çok daha az popülasyon varken savaş çıltığında insanlar gidiyordu ve çok ciddi yine kayıplar veriliyordu ta ki savaş bir şekilde bitene kadar.. ancak toplam kişi oopülasyonu günümüz dünyasıyla kıyaslanamayacak seviyede idi. Peki günümüzde büyük bir ülke büyük bir ülkeye savaş ilan etse ne olur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
 • Tümgeneral JohnSmith @johnsmith

  Eski savaşlarda, bir alanda iki ordu karşılaştığında falan, hiç de tahmin edeceğiniz kadar çok kişi ölmüyormuş. Neredeyse taraflar birbirini vurmamak üzere ateş ediyor, yaralıların alınmasına izin veriliyor, esirler canlı tutuluyor, özellikle subaylar esir düşseler bile iyi bakılıyor, bir süre sonra değişimde ülkelerine dönüyorlar. Benim aklım ermiyor, bu şekilde değişik bir savaş kavramı var.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  @acpcore 20 milyon aynı anda savaşa götürmezsin. Diyelim ki oldu Türkiye örneğinde açılacak cephe sayısı çok fazla olur. Ermenistan, Suriye,Irak, İran, Yunanistan, Kıbrıs … her cephe sayısına böl ve bu cepheler için geri destek de vermek en az yarısı kullanılacak.

 • Waterfallll @waterfallll

  Çin ya da Hindistan en son ne zaman savaş yapmış bi bakmak lazım oldukça kalabalık ülkeler nüfusu bizimkini katlıyor.

 • lterlemez @lterlemez

  Onun için askerlik hizmeti önemli bir unsur, onun için vatandaşın bu konuyu önemsemesi ve mutlaka yapması lazım, onun için askeriyenin bu konuyu önemsemesi ve sadece ot yoldurmak, hizmet ettirmek olmadığını göstermesi gerek.

  • lterlemez @lterlemez

   Savaş durumunda, Allah göstermesin, profesyonel askeri personel zayiatlarında yerleri halktan doldurulacak. Yedek subayından, kısa dönemine kadar herkes hazır olmalı. Emir nasıl, ne zaman verilir, alınır. Teçhizat, mühimmat nedir, lojistik nedir, harita nasıl okunur, KBNR nedir, kripto nedir, vs. vs. vs.

Babamın vefatından sonra babamın olanları üstümüze alabilmemiz için birden fazla kruma toplamda varlık durumuna göre binlerce lira ödememiz gerekiyor. Rakamları ve oranları zikretmeme gerek yok ama devlet bugüne kadar aldığı vergiler yetmiyor gibi ölenin ailesini dahi “ödüllendirmeden” geçmiyor. Devletimiz sen çok yaşa.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Çok uzun süredir TS ye giremiyordum, bir soru sormak için girdim bugün, direk siteyle alakalıydı, normalde en az 4-5 cevap geleceğine emindim, 1 kişi bile bakmamış bile hemde kışın ve okullar kapalı. TS sosyal iç açıcı durumda değil yani, tabi bu benim örneğimden yola çıkarak yaptığım bir varsayım.
Aynı şekilde çok uzun aüredir TS editörleri çer çöp inceliyorlar, ilk kez izlemeden geçtiğim günler oluyor videoları. Gündemler hala daha 1 numara ama diğer ürünler ve incelemeler vasatın altında. Ya firmalar ekonomik veya diğer nedenlerle ürün göndermeyi bıraktı veya başka bir şeh var.
Kısacası hayatın her alanında gördüğüm (kişisel hayatım dahil) bir sıkıntı, sevimsizlik, olumsuzluk veya her neyse TS’ye de teshir etmiş durumda. Yazık. Ülkeden, insanlardan, yayınlardan bir çok şeyden bıkmış durumdayım.

Not; @gamsizm ın yaptığı instagram paylaşımlarında da görülüyor açıkca, yaşadığım bölge ile sürekli olumsuz haberler paylaşıyor, eskilerin sürekli kurduğu cümleleri şuanda bu yaşımda kurar oluyorum, ama bir gerçek, “eskiden ne güzeldi…”

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Anonim @anonim

  Herkes birbirini engelleyip duruyor, o yüzden çok bir hareket olmaması normal

 • Alihan Özer @alihanabi

  urun incelemeleri bildigin bi kagitta ozellikleri var onu anlatiyomus tadinda artik, cok sıkıcı geliyor banada, hic ozelestiri yok genelde soylenmesini beklediginiz sey soyleniyo iste “urun orta segment rengi ruhsari iyi gorunusu iyi bi sıkıntı yasamadim bi sonraki bolumde gorusmek uzere” ve bence sosyale gelicek olursak ordaki sorunda insanlarin hep yorum olarak birbirini ezmeye calismasi yada sert bi tabirle konusmasi yani kisacasi olmamasi gereken sacma bos yorumlarla burdaki iyi ve sosyali canli tutan insanlar birer birer birakiyor o yuzden yavas yavas kotuye gitmeye devam edicek gibime geliyo

Ben hep 50 liralık alıyom #HaftalıkGündemeMalzeme #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bilginize ihtiyacım var;
Ofiste kullanacağımız modem arıyorum. 2 adet aynı marka aynı model olmak zorunda. Değişiklik sebebimiz 1 ofisin fibere diğerinin vdsl’e geçmesi (upload hızına ihtiyaç var) şuan ki kullanılan modemler eski ve bu özellikleri karşılamıyor.
Seneryo: 2 ofis var, telefon altyapıları internet üzerinden; 2 ofisde de 5 kişi var, 10 cihaz aktif olarak bağlı ve aynı anda kullanılıyor. Tp-Link menzil uzatıcı da kullanıyoruz.
http://www.hepsiburada.com/zyxel-vmg3312-b10a-v2-300mbps-kablosuz-4-port-2x5dbi-2xipsec-vpn-1xusb-wps-gigabit-ewan-fiber-destekli-vdsl2-adsl2-modem-router-p-BD803159
http://www.hepsiburada.com/tp-link-td-w9977-300-mbps-wireless-gigabit-vdsl-adsl-modem-router-p-HBV000008867N

veya başka öneriniz olur mu?

Kişisel olarak TP-Link her zaman tercihim buarada, TR’de servis ve destek konusunda.

Zyxel VMG3312-B10A v2 300Mbps Kablosuz 4-Port 2x5dBi 2xIPSec Fiyatı

Zyxel VMG3312-B10A v2 300Mbps Kablosuz 4-Port 2x5dBi 2xIPSec en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haydi iyi geceler 🤣
Yumulun gençler ama bence göndermezler
#hepsiburada
#1080ti

BeğenFavori PaylaşYorum yap