Arkadaşlar bir film soracağım çok aklıma takıldı, küçükken klasik ğazar sineması eşliğinde star da falan izlemiştim. Bir kötü adam kadını rehin alarak kaçırıyo yol boyunca polisle kovalamaca, artık araba kullanırken uyuyolar yemek yiyorlar sevişiyorlar falan öyle sadece arabada geçen bi filmdi. (Speed değil o otobüste geçiyo) bulamadım bi türlü

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar, bu bilgiler verilmeden üye olunamıyor mu? Adama aşağıdaki bilgileri sağladık diyelim, ya kötü amaçlı bir şekilde kullanır veya bilgisayarı / server ı bir şekilde hacklenir ve bilgiler kötü amaçlı kullanan birinin eline geçerse ozaman ne olacak?
TurkNet Hizmet Sözleşmesini eksiksiz hazırlayabilmemiz için aşağıda belirttiğimiz evrakları e-posta ile paylaşmanızı önemle rica ederiz.
1- Hizmet verilecek açık adres,
2- Telefon numarası (varsa)
3- Yetkili kişi veya kişilere ait güncel T.C. Kimlik kopyası (önlü-arkalı)
4- Abonelik için gerekli kurum evrakları:
o Vergi Levhası
o İmza Sirküsü
o Ticaret Sicil Gazetesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12
 • Hasan @hasans

  Bu memlekette yaşam güvencesi bile yok. Geçen vapur iskelesinde adamı aşağı atıp öldürdü manyağın biri. Demem o ki evrak meselesine gelene kadar düzelmesi gereken bir sürü şey var

 • Ekrem @huseyinekrem

  Kimlik gibi belgelerin üstüne okunaklı ama silik bir biçimde türknet internet aboneliği içindir yazdım ben. Çalacaksa bile uğraşsın 😀

  • Alp @acpcore

   Çözümü bile bizim bu şekilde aramamız ve her “koyunun” kendi bacağından asılması, zaten bir kısmın hiçbir kural izan tanımaması, kurallara sadık kalmaya çalışan bizlerin ise her konuda ezilmesi ve kuralsızlığa maruz bırakılması ne kadar doğru.

  • Alp @acpcore

   @acpcore açıkcası bu konuyu bu platform dışında bağırabileceğim hiçbir yer olmaması ise ayrı bir acı. Twitter da millet o kadar cahil ki iki kitap okumuş bir mafya babasına ilah gözüyle bakarken, instagramda dar paça veya baby shower sovunda yarışılıyor, diğer platformlara hiç girmiyorum bile. Devlete şikayet etsene diyeceklere ise sadece gülüyorum. (Kimi kime) gerçekten diyorum ama bi Levent Pekcan bi de Murat Gamsız Bey tüm Türkiye de bu konuları dile getiren az ama öz adamlardan birileri, belki bir plaltformda sesli dile getiren tek insanlar.

 • totsu @totsu

  Diğer açıdan bakarsanız bu bilgileri vermeden şirkette yetkili olduğunuzu kanitlayamazsiniz. Ortada böyle bir şirket olduğunu da muallak da kalır. @huseyinekrem in yaptığını yapabilirsiniz silik yazmanıza da gerek yok.

  • Ekrem @huseyinekrem

   Altındaki kimlik bilgilerini okumaları gerekiyordur diye öyle gönderdim 😀

  • Alp @acpcore

   Kanıtlamama gerek var mı, sistemler artık analog değil hangi devirde yaşıyoruz, edevlet üzerinden zaten tüm kimliğim hangi şirkette çalıştığımız veya diğer bilgilere erişilebiliyor.
   Vergi dairesi tapusu bimlemlesini ne yapacak bu yetkili, ben size söyleyeyim üstün körü baktıktan sonra eskiden çıktı alıp dosyalıyorlardı. Şimdide online olarak ücra bir yere koyacak sisteminde. Hacklendiğinde ne olacak, oldu da duyulursa özür dile geç.

  • totsu @totsu

   @acpcore imza sirkülerine erisemezler. Dediğiniz doğru gönderdiğiniz evraklarda ki tutarlılığı kontrol etmeyecekler. Bunlar yazılmış prosedür firma kendini korumak için alıyor. Kendini koruduğu kadar bizim verilerimizi korumayacak bu çok açık.

 • qubit @qubit

  Bunların sayısal ve şifreli olarak iletilip-saklanması-doğrulanması gerekiyor ama bunu düşünecek kadar umursayanlar bir araya gelemediği için daha çok uzun bir yol var. Maalesef. Bu da bir afet.

Beğeni ve izleme konusunda (ilginizi çekiyorsa zorlama yok 🙂 ) desteklerinizi bekleriz https://youtu.be/nbJxILR4j8k

Doğalgaz Sektöründe Lazer ve Optik Teknolojileri - Novel Ltd.

Novel Ltd. Genel Müdürü Alp Can Polat ile doğal gaz sektöründe lazer ve optik teknolojileri konuştuk.https://zayifakim.com/dogalgaz-sektorunde-lazer-ve-optik...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aramızda Çevre Mühendisleri veya ilgili bölümlerde okuyanlar var ise muhakkak ilgisini çeker diye düşünüyorum;

https://www.youtube.com/watch?v=GrHzivIgQ18&ab_channel=Zay%C4%B1fAk%C4%B1mPortal%C4%B1

İç Hava Kalitesi Nedir? - Novel Ltd.

Novel Ltd. Satış Direktörü Hamdi Yüksel ile iç hava kalitesini konuştuk.Makaleyi okumak için;https://zayifakim.com/ic-hava-kalitesi-nedir-novel-ltd.htmlZayıf...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hybrid @hybrid

  Aslında çok önemli bir konu aslında gelecekte direk sağlık harcamalarını bile artırabilir şimdiden önlem alınsa gelecekteki bu masraflardan kurtulmak demek hemde daha sağlıklı insan daha üretken insan anlamına geliyor bence fakat tr de bu konu pek önemsenmiyor. Fakat video çok uzun olmuş bence sıkıldığımdan dinlemeye devam etmek istemedim.

  • Alp @acpcore

   Çok teşekkürler. Konu zaten ilgililerine hitap ediyor, ne yazık ki oyun vb. videolar gibi eğlenceli değil 🙂 20dk ile sınırlı tutmaya çalışacağız.
   Konu şuanda batı dünyasının en çok tartışılan ve önem verilen konularından biri. Özellikle belediye ve yerel yönetimler aracılığıyla milyarlarca dolar harcanıyor, tüm batı yönetimlerinde bu konularla ilgili laboratuvar ve çalışanlar var ve sürekli izleme yapılır. Ülkemizde de konuya verilen önem artıyor ancak yüksek maliyetli ücretler nedeniyle tabi ki çoğu konu gibi şimdilik baskı altında veya görmezden geliniyor. Yine de batının da etkisiyle 3-5 sene içinde çok daha önem kazanacak.

   Teşekkürler güzel yorum için.

O değil de hapishanelerde bile bi kaç saat olsa bahçeye çıkma dolaşma imkanı fakan var bildiğim, şimdi konuşulanlara göre camiye gidiyorsan serbest, onun dışında hepsi yasak 🙂 hayırlısı inşallah oley

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 17
 • Gump @runforrest

  Eline ekmek poşeti alan sahile bile iniyor hocam. Hadi mahalle arasında ekmek bir yere kadar oluyor fakat sahiller niye kalabalık en çok o zoruma gidiyor. Biz sahilde dolaşamıyorsak bunlar niye dolaşabiliyor? Hepsi turist de değil, bizimkiler. 😀

  • Alp @acpcore

   Yok öyle bir durum da sonuçta insanları bağlayamazsın, denetleme yoksa herkes iniyordur. Parkta bahçede de insanlar dolaşıyor sonuçta, yani ben prkta dolaştığı için covid olan daha duymadım..

  • Gump @runforrest

   @acpcore Mevzu covid olup olmamaktan öte haksızlık. Yasak varsa uyması gereken herkes uysun, uyanların hakkı yeniyor çoğunluk yine bir yolunu bulmuş dolanıyor. Adam kongre yapıyor en basitinden kapalı alanda, sana bana açık alanda dolaşma diyor ne anladım ben bu işten?

  • Alp @acpcore

   @runforrest ben de bunu diyorum 🙂 zaten şuan ki duruma güven 0. Tün işletmeler son raddeye geldi. Hayır bu işler geçecek millet bir de izinler isteyecek, tatile gidecek falan. Üretmeyen ama sürekli tüketen bir toplumuz.
   Hani insanız ya bir de, bazı haklarımız varya, dolaşmak, insan gibi yaşamak, en azından bir saat bile olsa açık alanda dolaşabilmek gibi, onu hatırlatmak istedim

  • Gump @runforrest

   @acpcore Açık alanda dolaşılmasına ben de karşı değilim fakat yasak diye dolaşmayan insaların hakkının yenmesine karşıyım. Ne bileyim günde 1-2 saat izin alınsın uygulamadan adam o saatler arasında dolaşsın. İyi kötü bir resmiyete bağlanmasından yanayım her şeyin. Hukuk ve kanun çerçevesinde yürümesini istiyorum her şeyin bu ülkede ama çok şey istiyorum sanırım. 😀

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Yasak olsa ne, olmasa ne yasaklar biter. Hastalık tekrar artar. Aç/Kapa yapacaklar sürekli...

  • Alp @acpcore

   Bu hastalık 1 kişiden bulaşarak buralara geldi, sonrasında tam açılacağı inanılıyorsa pek öyle olmayacak o olay, tam açılma sonrası bile 2-3 ay sonra vakalar azar, tekrar kapanırız. (O süreçte aşı bekliyor herkes de aşı tam çare değil ne yazık ki) biz bu işi daha yıllar boyunca yaşarız

  • Alp @acpcore

   Olağanüstü durumları oluşturan durum insanların prk bahçede dolaşması değil bana kalırsa, lelaleb kongreler, cenazeler, kapalı mekanlar, avm ler olmasın. Yürümek, dışarı çıkmak, spor yapmak bence iyi gelir kötü değil

 • kirazerik @kirazerik

  Yasak var diye mi dışarı çıkmıyorsunuz

Seversiniz @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar merhabalar,
Mac de windows yüklüyken nasıl oldu anlamadım ama bir kaç ayar değiştirdikten sonra böyle saçma sapan bir durum oldu. Şuan aynalı şekilde harddisk ikiye bölünmüş sanırım, bunu disk izlencesinden falan düzeltemiyorum da, eskiye nasıl alabilirim??

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Papa Emeritus @pope

  Yanlışlıkla RAID 1’mi yaptınız aynı disk üzerinde? Veriler yazan diski unmount edip, disk utility’den silin. Aynı APFS konteynırındaysa otomatik olarak diğer diskle birleşecektir. Her ihtimale karşı bu işlem öncesi bir Time Machine yedeği alın.

 • Alp @acpcore

  @pope çok aşırı bilgili değilim belki ama 3-5 şey biliyorum, raid olduğunun (aynalama şeklinde) farkındayım aslında ama işin garibi disklerden birine windows kuruluydu, sadece mac tarafından alana bakmak için açtım, bir anda böyle aynalama oldu, sanırım o kısma yedekleme falan açtım istemeden ama işin kötüsü bunu yapmak için 1-2 tuşa basmak herşeyi silmeye yetti ozaman.

Merhabalar, bugün bir videomuz yayınlandı dostlar. Beğenilerinizi ihmal etmeyiniz 🙋🏻‍♂️🙏🏻😊

Provasız ilk video, o yüzden biraz acemilik olabilir, gelecek çalışmalar pratik üzerinde hem daha zevkli hem de daha güzel olacak.

@gamsizm bugüne kadar 5 yılı aşkın süredir ben sizi beğeniyorum, bugün de rica etsem siz benim videomu beğenir misiniz acaba 🤩

https://youtu.be/wYqNdgjV0K0

Emniyet ve Güvenlik Teknolojileri / Novel Mühendislik Hizmetleri

Novel Ltd. Genel Müdürü Alp Can Polat ile Novel'in sunduğu ürün ve çözümleri konuştuk.Alp Bey bizlere; AIPHONE markasını, gaz sistemleri ve iş güvenliği konu...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, anneme telefon alacağım, marka olarak samsung istiyorum (özellikle xiaomi oppo vs istemiyor), daha önceden a50 bakmıştık beğenmişti, şuan a51 var veya a71 var ama yenileri yakın zamanda gelir mi. F/p si nasıldır? M21 civarı bir model mi bakayım yoksa?

Bir kamerası olsun düzgün olsun. Günlük işlerini hızlı yapabilsin, markası ise samsung olsun. Gözleri net görmediği için de büyük ekran olması iyidir. Şuan note5 kullanıcısı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17

Merhabalar, internetten müşterilerime yönelik eğitim düzenlemeyi planlıyorum. Ancak bu eğitimde sadece düzenleyicinin izin verdiği mikrofonların açık olması ve katılımcıların birbirini görmemesi önemlidir. Bir çok temsilcisi olduğum firma kendi sistemlerini kullanarak bunu yapabiliyor ancak Zoom, Skype gibi uygulamalarda böyle bir özellik görmedim. Bunu düzenleyebileceğim hangi platformlar vardır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap