Teknosoru 🙂 4080 işlemci alırsam düz AMD 3600 ekran kartım oyunlarda darboğaz yapar mı? 4080 işlemcinin perfomansını kesecek bir problem yaşar mıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Benim gibi eski LEVEL'cılar var mı Teknoseyir'de 🙂 Eminim bir çok kişi hatırlıyordur. LEVEL'dan sonra Oyungezer'in ilk sayısı itibariyle takip eden. Göktuğ, Serpil, Volkan, Burak Akmenek... bunlar hatırladıklarım. Pek tabi Sinan Abi'yi halen disket te takip ediyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 32
 • UnicornKnight @unicornknight

  PC Gamer Türkiye Diablo kapaklı son sayısı ile habersizce Türkiye'ye veda edince mecburiyetten biriktirmeye başladım (dükkanda zaten hepsini okuyordum bayiliğimiz olduğu için, ama sadece bir dergiyi alıp biriktirme alışkanlığım vardı).

  derginin dahil olduğu sanıyorum Alman menşeli yayıncı hakları Doğan Grubu'na devredince ve Doğan Grubu tarafından mevcut basit ofis ortamından plaza insanı yapılmaya çalışıldıklarında açtıkları isyan bayrağına hak verdik. Fırat ve Şefik'in ihanetlerine birlikte küfrettik, neticede bicümle platformda daha Oyungezer kurulmadan evvel tanıtımları ve reklamları için elimizden ne geliyorsa yaptık, en çok da "asla yalnız yürümeyeceksiniz" diyerek motivasyonlarını yitirmemelerini sağladık.

  neticede Oyungezer yayın hayatına başladı, dergiyi bulmak epey bir zaman zor olduğu için ilk başta dergi için açılan Blog, akabinde Forum sayfalarında sürekli derginin nerelerde kaç adet olduğu bilgisini birbirimizle paylaştık, bazen olmadığı yerlere sevkini sağladık.

  yetinmedik D & R mağazalarının doğrudan Doğan Holding'den aldıkları talimat gereği LEVEL dergilerini ön plana sıra sıra dizip Oyungezer'i diğer dergilerin arkasına sıkıştırma ya da hiç standa çıkarmama durumlarına sadece müşteri olduğumuz halde müdahale ettik, gereğinde mağazada cıngar çıkardık.

  pekiii SONUNDA NE OLDU?

  evvela dergi bir süre sonra siyasete fazla bulaşmaya başladı, en nihayetinde satır aralarında doğrudan olmasa da dolaylı bir CEMAAT seviciliği & propogandası başgösterdi. (TARAFgirlik, Altan efendilerin ve diğer liboşların o dönem estirdikleri rüzgar) bunu da doğrudan anası babası olan akademisyen tipler FETÖ'nün Bolu'da düzenlediği toplantılardan çıkmak bilmeyen tipleme (hani okur mektupları köşesinde istisnasız dergiye yazan herkesle abuk subuk dalga geçen FETÖCÜ tipleme) yapmaya başladı. bu durum bir süre sonra HDP seviciliği & propogandasını da yanına katınca mide bulandırıcılığı katlanarak arttı.

  ikinci tepki çeken adımları Türk Telekom ile PlayStore oyun mağazasını hayata geçirmeleri akabinde gerçekleşti: Türk Telekom aboneleri HER NE HİKMETSE birden bire Steam sunucularına erişememeye başladılar. ne web üzerinden ne client üzerinden Steam'e erişim sağlanamıyordu, ortaya çıktı ki doğrudan Türk Telekom DNS üzerinden erişim engeli uygulasmıştı. bunu bizlere basit bir teknik hataymış, bir kasıt yokmuş gibi yedirmeye çalıştılar. tepkiler çığ gibi büyüyüp sosyal medyaya da sirayet edince o teknik sorun bir anda çözüldü!

  netice itibariyle benim nazarımda bardağı taşıran damla şu Gayrettepe'deki otelde malum beyaz yakalılara dönük oyun salonunu açmaları akabinde eski boksör olan Kratos öykünmeli yazarlarının Bloomberg Türkiye'ye verdiği röportajı okumamla oldu. meğer biz onların umurunda değilmişiz, esas baz aldıkları beyaz yakalı ve geliri yüksek tiplemelermiş! hani esasında bu işlerin.

  velhasılkelam o gün itibariyle biriken tüm dergi sayılarını (ki ilk sayıdan itibaren eksiksiz, askerlik yaparken dahi tüm sayıları aldım!) toplayıp kapıda çöpün yanına indirdim.

  Sinan abiyi severiz, ederiz. neticede bu mevzularda payının sanıldığı kadar çok olmadığını düşünüyorum. gel gelelim onun da Disket Kutusu Facebook Grubu'nda moderatörleri olan ve Disket Kutusu'nun YouTube kanalındaki videolarında ara ara yer alan bir tipin doğrudan evvela kendi hesabı ile herkese açık alanda hakaret edişine, bu kişiye hakettiği cevabı hem etik hem yasal sınırlar içinde orada verdikten, engelledikten ve gruptan kendi isteğim ile ayrıldıktan sonra önce kardeşi ve sonra da sanıyorum annesinin Facebook hesaplarından tarafıma küfürlerle dolu mesajlar atmış olmasını kendisine haber verdiğimde (ki bu durumu Burak Akmenek'e de bildirmiştim) tepkisiz kalışları ve o bahsi geçen tipin bu hakaretlerine rağmen hala çatıları altında yer alışı onların da nezdimdeki notlarına son şeklini verdi.

  velhasılkelam hiçkimseye lüzumsuz kıymet vermeyin, haketmedikleri payeler biçmeyin. onlar sadece içerik üreticiler bizler ise müşteriyiz, hepsi bu.

  • alaria @alaria

   Level'ın Doğan Grubu tarafından alındığını forumda ilk duyuran kişiydim kimse inanmamıştı sonra Sinan Abi doğrulayınca herkes yıkıldı 😀

  • Alp @acpcore

   pek tabi ki, demek istediğinizi anlıyor ve size katılıyorum. Ancak şöyle bir durum var; sizin yazdığınız yazı daha çok ticari ilişkiler ve reklam şu bu kısmı.
   Sonuçta Teknoseyir de bu işi bunun için yapıyor ve bu şekilde para kazanıyorlar.
   Babamların bana çok çok iyi bir bilgisayar alacak gücü yoktu ben çok ufakken, bu noktada level la başlayan serüvenim oyungezerle devam etti, neredeyse üniversiteye kadar da hiçbir zaman bir çok oyunu oynayacak güçte bir pc m olmadı, bu seferde nedeni öss lgs denilen belalardı. o nedenle o dergiler bana ilk hayallerimi yaşattı.
   yok o neymiş, neye inanırmış, neye taparmış kimlik din ırk siyaset olmadan yalın şekilde o dergiler bana çocukluğum ve gençliğimde çok güzel bir deneyim yaşattı, hala daha mutlulukla anarım.
   Dergileri 2011 e kadar sayısını kaçırmadan düzenli takip etmiş biri olarak belirttiğiniz hiçbir şeye de rastlamadım, sonrasında ne oldu bilemem.

  • Alp @acpcore

   @alaria zamanında doğan a kin beslemiştim o ufak halimle, tanımlayamadığım öcü gibiydi. hürriyet gazetesi almakta problem yoktu ama level düşmandı. Sonradan büyüyünce aslında ne saçma olduğunu anlıyorsunuz durumun. Orada isyan edilen durumu da anlayabilyorsunuz biraz daha. Pek tabi iyi ki oyungezer kurulmuş ve iyi ki tek kutuplu olmayan yayın kültürü gelişerek devam etmiş.

   Bazıları bugünle durumu kıyaslamaya çalışıyor ama bugünün çok başka şartları var. video diye birşey var artık. yazı diliyle döktüren adamların videosunu izlerken sıkılabiliyor insan; ayrıca hem oyun sayısı o günlere kıyasla çok fazla hem de içerik üretenlerin sayısı o günlere kıyasla inanılmaz boyutta.

   LP her defasında bunu söylemeye çalışıyor ama insanlar anlamıyor bana kalırsa, yayıncılık diye birşey öldü, yani o kültür yok, bugünün şartlarında başka bir şey var artık.

 • liffrey @liffrey

  98 yılından Level ekibi Oyungezer'i kurana kadar ki tüm sayılarım var:D Ondan sonrada Oyungezerlerin 2020 yılına kadar ki tüm sayıları var.

 • Succulent @succulent

  Hıyarlı ekmeği unutamıyorum ben. Cidden Göktuğ Yüksel'in ikiz kardeşi var sanmıştım uzun bir süre.

 • Alp @acpcore

  @gamsizm o dönem nerede çalışıyordu? Levent abi hep anlatıyor ama @gamsizm a denk gelmedim açıkcası. 2005-2011 yılları arasından bahsediyorum. 2007 civarında oyungezer kurulduğuna göre Lp o dönem hürriyet te yazıp dark hardware sitesini ayakta tutmaya çalışıyormuş diye biliyorum kronolojik sıraya göre

Beyler bayanlar sorum var; thinkpad e15 kullanıyorum işimle ilgili, 4k viewsonic ekranım var harici ona bağlı kullanıyorum 4k olarak ekran kapalı halde, bilgisayar laglı gibi, özellikle işimi yaparken bu yavaşlık beni etkiliyor. sanki 20fps ile oyun oynuyorum hissiyatı var. i5-8250u + 8gb ram mevcut pc de. Win 10pro yüklü. Nedir yavaşlık yapan. İnce ve iş için kullanılabilecek, şöyle "yağ" gibi akan sessiz bir pc yok mudur?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ASUS GeForce TUF RTX 3070 GAMING OC 8GB - 14K fiyatı, sizce nasıl? 10k altı bir model bakıyordum aslında ama ilgimi çekti. 3060ti ile çok fark yoksa 10k altına 3060ti istiyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Corsair 3600mhz'lik CL18 olan Ven Pro ürünü ramlerimi Kingston Fury Beast DDR4 8GB 3600MHz marka ürünle ikizleyip 32gb yapabilir miyim pc mi? bir sorun çıkar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, bilgisayarda özellikle teams ile kullanabileceğim bir wireless mikrofonlu kulaklık istiyorum, active noise canceling gibi ek özelliklerde olursa isterim. Steelseries'ın wireless modeline sahibim ancak usb-c li bir dongle ı var. bu dongle için anakartımda sadece bir yer var ve bu dongle sanırım pc nin arkasındak aldığı için sürekli olarak sesim kesiliyor ve/veya pc den dinlediklerimi duyamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Pablo 'Definitive' Vader @definitive

  PC'de Corsair Void Elite RGB 7.1 Wireless kullanıyorum, memnunum.

  Macbook ve iPhone ile Airpods kullanıyorum ondan da çok memnunum.

 • Coppermine @coppermine

  Teams agirlikli kullanilacaksa Jabra'nin ürünlerine gözatabilirsiniz Biz de sirket olarak MS Teams kullaniyoruz ve ofiste Jabra Evolve2 75 kullaniyorum. Kesinlikle mükemmel bir ses/mic/ANC kalitesine sahip bir kulaklik. Ancak bu tarz ürünler haliyle pahali olabiliyorlar. O sebeple evde calistigim günlerde de Huawei Freebuds Studio kullaniyorum. Onun da ANC'si mic ve ses kalitesi muazzam. Iphone, Android ve Windows 10'da (BT ile) sorunsuz kullanmaktayim.

  • Alp @acpcore

   jabra çok pahalıymış 🙂 evet aradığım özellikleri karşılıyor, gerçi ben kulağı sarsın istiyorum. Huawei bu konuda tam aradığım cihaz demek isterdim ki yine fiyatı çok pahalı, bu fiyatlar ne olmuş böyle, bose markasından pahalı yahu. 1500tl civarına yok mudur acaba 🙁

  • Coppermine @coppermine

   @acpcore aslinda Huawei gereksiz pahali gözüküyor. Normalde 120 Euro o da 2.200 TL filan yapar.
   1500 TL civarina, mic/ses/ANC'si güzel bir kulaküstü kulaklik olarak Anker Soundcore Life Q30 a bir bakin bence internette, youtube da filan. Cogunlukla övülen bir kulaklik diye biliyorum. Fiyat araliginizda olabilir.

merhabalar herkese, yaşadığım problemi nasıl anlatacağım bilmiyorum ancak pc de herhangi bir işlem yaparken ekrandaki dosyaları sağa sola çektiğimde sürekli olarak ekranda iz yapıyor ve takılıyor. bunu sıklıkla yapıyor. ancak üzerine başka bir uygulama açtığımda ekrandaki o izler kayboluyor veya masaüstü simgesine bastığımda normal masaüstü geliyor. bu problem yazılımsal mı yoksa donanımsal mı bilemedim.
Bir de ekran kartımla oyun oynayamıyorum herhangi bir şekilde. Oyun açıldığında pc kendi kendine kapatıyor. PC'yi yeni kurmadım, daha önce (1 yıl) böyle bir problem yoktu. bir ara powersupply yüzünden pc açılmıyordu, biraz ortalığı temizledim, kablolaları kontrol ettim vs derken şuan açılmama problemi yok ancak ps ve ekran kartı bana pek güven vermiyor açıkçası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar,
Bilgisayarımdaki PSU bozuldu, ne yazık ki start verirken 50 defa düğmeye basmama, türlü türlü değişiklik yapmama rağmen tepki vermiyor, nasıl oldu bilmiyorum ama tozu vs temizleyince bir iki defa açıldı ama artık değiştir beni diyor. (Cooler Master kasayla birlikte dahili gelmişti, 650W) Hayatımda ilk defa PSU alacağım, öneriniz var mıdır, riske girmeden aynı marka modelle devam edeyim diyorum ama, böyle modular almam daha mı iyi olur;
https://www.hepsiburada.com/cooler-master-v650-sfx-gold-full-modular-650w-80-gold-psu-p-HBV000013SLEX
Benimkisi bu: https://www.hepsiburada.com/cooler-master-mwe-650w-80-bronze-2-x-eps-aktif-pfc-120-mm-fanli-psu-mpe-6501-acabw-beu-p-HBV00000Y2UG6

Almışken 750'lik veya daha yüksek alsam ileride farklı ekran kartları veya toplayacağım PC için de kullanabilir miyim?
Şuan elimdeki PSU'nun tamir edilme şansı var mıdır buarada?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 38

Ya nerden buluyorlar nasıl atıyorlar, hayatımda hiç bir şekilde bu veya benzeri bir firmayla havalimanı transferi se çalışmadım, düpedüz bilgilerimi biryerden almışlar (ÇALMIŞLAR) ben bu adamları kime nasıl şikayet edebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19
 • CimAdam @cimadam

  tatille alakalı bir yere kayıt olduysanız yahut bir otele vs tel no verdiyseniz yeterli

 • Tarık @xahve

  Buna kimse engel olamaz. Cep telefonu numarana sahip olan herkesin sana ücretsiz şekişde mesaj atma hakkı var. İlk başta telefon numarası denilen şey yanlış düşünülmüş. Çift taraflı bir doğrulama sistemi olmalıydı, birisi bana ulaşmak istediğinde ona hem numara hem de tek kullanımlık şifre vermeliydik. Ama sadece numara ile aranabildiğimiz sürece bu asla bitmeyecek. Önümüzdeki yıllarda görürsünüz, kimseye numara vermeyeceğiz, telegramdaki gibi kullanıcı adları ile iletişim kuracağız

  • Alp @acpcore

   ya yok böyle birşey, nereden çıkarıyorsunuz ya. BTK diye bir kurum var hiç adını duydunuz mu? Onu geçtim, gidip telefon numaranız var diye birine istediğinizi yazıp mesaj atın adınızla sanınızla bakın bakalım yarın neredesiniz. kurallar, ona göre yaptırımlar var zaten ve hukuken de karşılığı mevcut. Buradaki isyanım uygulanmadığı için bu sivri zekaların bunu suistimal etmesi. Turkcell e buna izin verdiği için ver bakalım 50 milyon dolar ceza bir daha bu tip bir uygulama görüyor musun

  • Tarık @xahve

   @acpcore yahu bu mesajları atanlar kendi isimlerine değil garip garip numaralardan sistemlerden atıyor. Ben telefon numarası denilen şeyin ne kadar saçma olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Telefon numaranıza sahip olan herkesin sizi gecenin 3ünde uyandırma lüksü var. Bu nasıl bir durum?

 • Alp @acpcore

  o bu şu değil muhatap, servis sağlayıcı kimse onunla engel olacaksın, musluğun başında oturan adam denetim olmadığı için bu tür spamleri engellemek için bile para istiyor ama numarayı sızdıran yine kendisi, sözüm ona BTK kuralları var ama o bizim gibi gücü yettiğine. İçten yozlaşma dediğim olay da bu, sen devlet mekanizmasını yok edersen, denetleyemez hale getiirirsen, özel sektörde para uğruna numaranı da sızdırır, bu tür mesajlara engel de olur