Yok canımmm hiç olur mu öyle şey, zarar değildir o başka bişidir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 14

Şuan Varşovadayım bir toplantı için. Varşovada deneyimi olan veya yaşayan varmıdır gezmek için? Gezmek için tek günüm Cumartesi. Değerlendirmek istiyorum. Kaldığım otel merkeze çok uzak.
-- İnternette de baktım ama Varşova hakkında güzel yazı yok, ekşi sözlüğü dahi okudum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dell XPS ile Windows keyfi. Logitech’in mekanik klavyesi ve 502 mouse a sahibim, işyerine getiriyim dedim boş boş duracağına evde, toz içinde yüzüyordu zira. Neyse, sonuç bu. Sonra neden Apple, çok para istiyor diyorsunuz….

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14

Opera’nın içindeki VPN’i nasıl aktive ediyoruz, biliyorsanız çok makbule geçer.
Vikipedi’ye işim düştü iş bilgisayarından, başka bir VPN vs yüklemek istemiyorum, dahili opera ile birlikte geliyor dediler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tez yazarken Microsoft Office 2016’da Word programında çok değişik ve sinir bozucu bir hatayla karşılaştım. Resimde görülen çizgiyi kesinlikle kaldıramıyorum, sadece sürükleyebiliyorum ve yer açıyor. Nasıl kapatabilirm bilgisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 28

Alienation oyunu ps4 plus bu ay ücretsiz, oyun çok çok zevkli. 2gb bişi zaten. öneriyorum 🙂

ha bir de horizon çok istediğim bir oyundu, 134 e düşmüş. single bi oyun için çok fazla ama daha ne zaman düşer bunun fiyatı 60-70 civarına acaba

BeğenFavori PaylaşYorum yap

14inç lastik boyutlu katlanabilir bisikletimle 18.8km/h 5.4km, dönüş 18.2km/h 5.1km yol yaptım, sizce bu değerler nasıl? Bazı yerlerde gerçekten ayağım pedalın hızına yetişemiyordu, ben hızlı sanıyordum ama internette insanlar bisikletle çok normal bir şekilde (düz yolda) 25-30km/h yapabiliyorlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 15

Netflix’de Dizileri favoriye alma, favori içerikleri takip etme, izlenilenleri işaretleme (her cihazda farklı izlenirse, bulut olarak toplamıyor bu bilgiyi) ve bu listeleri görebilmek gibi, daha sade ve kullanışlı bir arabirime ihtiyaç var sanırım. İzlememe rağmen sürekli farklı farklı dizi önerileri geliyor, favoriye aldığım (Listem’e eklediğim) hiçbir diziyi de göremiyorum.

Ayrıca ABD’de 4.sezonu yayınlanan dizinin, Netflix’de sadece 2 sezonu olması vs hayalkırıklığı, dünya ile aynı anda gelse bölümler, bizde geriden takip etmesek.

Yani bu tür iyileştirmeler sonrası 28,99TL’yi hak edebilir tabi, ama şuan için fiyatı çok çok yüksek ve eskiden korsan olarak kullandığım dizimag ile karşılaştırılamayacak seviyede. dizimag çok daha iyi bir altyapısı vardı açık söyliyim, beklentilerimi karşılıyordu. Şuan yeni alacak arkadaşlara Netfix’i içerik olarak zenginleşmediği ve bu garip arayüzü iyileştirmediği sürece tavsiye etmiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nuri Karakaş (Argo Navis) @nkarakas

  “Ayrıca ABD’de 4.sezonu yayınlanan dizinin, Netflix’de sadece 2 sezonu olması vs hayalkırıklığı, dünya ile aynı anda gelse bölümler, bizde geriden takip etmesek.”

  İşte bunlar hep telif hakkı. Ayrıca televizyonda yayınlanan dizinin Netflix’e anında eklenmesini beklemeyin bu olmayacaktır.

  • tatar_ramazan46 @tatar_ramazan46

   o olmayacak sa bu olmayacak sa niye parasıyla Rezil rüsfa olsun ki Turk vatandaşı,niye buna katlansın..

  • Levent @lewbjk

   nuri abd kanada içeriği dışında tüm avrupa içerği çok kötü

  • EnginS @engin1984

   @tatar_ramazan46 Biz her konuda paramızla rezil olan kişileriz. Otomobil, telefon, hizmet sektörü vs… Daha çok ödeyip, daha az hizmet alırız.
   Korsan izleyen, korsan program kullanan; para veren kadar eziyet çekmiyor.

  • Nuri Karakaş (Argo Navis) @nkarakas

   @tatar_ramazan46 Türk vatandaşı değil dünya geneli böyle. Senin bir televizyon kanalın var ve kanalına dizi çekiyorsun bunu aynı zamanda Netflix’de yayınlar mısın? Ben yayınlamam, kazanabildiğimi kazanır sonra Netflix’e veririm.

  • Nuri Karakaş (Argo Navis) @nkarakas

   @lewbjk Diyorum ya işte “telif hakkı”. En başta telif hakkı yasalarının değişmesi lazım.

  • Alp @acpcore

   🙂 olaya bakış açınız doğru ancak eksik. Sadece telif hakkı nedeniyle değil, daha başka sebeplerle de diziler gelmiyor veya geç geliyor olabilir. Yapılan antlaşmalar, dizi içeriğinin bölgeye uyumsuzluğu vbvb. Ancak bunların hepsi önemsiz, en azından benim gibi C müşteri tipi için, ben paramı verdiğim hizmete bakarım, hizmet sağlayıcı bir şekilde bu sorunların üstesinden gelmek zorunda, eğer gelemiyorsa işte yani antlaşmazlık durumunda araya devlet ve hukuk giriyor. (Tüketici mahkemesi örneğin) Neyse işin o kısmını bir kenara bırakırsak, bildiğimiz üzere güzide ülkemizde devlet korsana karşı firmaların baskısıyla çeşitli yaptırımlar yapıyor, dizi siteleri kapatmak veya korsan içerik izleyenin internetini yavaşlatmak gibi fakat hizmet sağlayıcıları ülkemizde yeni yeni kurulmakta, henüz ülke içeriğinde belirli kıstaslar yok ve rekabet de adam gibi olmadığı için hem içerik kalitesi çok düşük, buna karşın fiyatlarda oldukça pahalı. Ve ne yazık ki, yabancı ülkelerde yapılan kaliteli içeriği izlemek için yine ülkemizde yerel kanal ve firmalar dururken(uyurken) elin yabancısı geliyor ve ciddi bir kazanç sağlıyor, bu da bir başka gerçek.. Özet; Kısacası ben hizmet sağlayıcının verdiği hizmete bakarım, eğer uymuyorsa ve alternatifi yok ise, korsan izlemek dışında bir seçenek yok. O içeriği tüketmek için para babalarının çıkarlarını ne yönde değiştireceğini beklemekle vakit kaybedemem. Elin Hans ı Solo su bu hizmetten yararlanabiliyorsa, benim de yararlanmak hakkım. Sonuçta sanat insan için var ve engellenemez, kısıtlanamaz.

  • Alp @acpcore

   Olayın şekil kısmına çok takılıyoruz, hizmeti nasıl tükettiğiniz değil önemli olan, hangi hizmeti tükkettiğiniz ve size ne kattığı önemli. Gerisi faso fiso. Bir başka önemli olan nokta da o hizmeti sunabilmek için emek veren, emekçilere uğraşından dolayı emeğinin karşılığını vermek, çalmamak. Yani illa gidip birinin ekmeğini çalmak değil oradaki nokta, hangi dine mensup olursanız olun, çalmak günah ve haramdır ve korsan izleyerek, dinleyerek bu hizmeti çalıyorsunuz bir manada.

 • Fırat @frt

  izlenilenleri işaretleme (her cihazda farklı izlenirse, bulut olarak toplamıyor bu bilgiyi)

  izlemeler bulut üzerinde tutuluyor. bgisayarda 23. dakikasında kaldığın diziyi telefondan açarsan 23. dk’dan devam eder.

  • Alp @acpcore

   Bende aynı hesap altında win10 uygulamasından örneğin izlediğim bir bölümü, yine aynı hesap altında ipad den açtığımda izlediğimi göstermiyor. Veya bölümü indirdiysem, otomatik silmiyor vb.
   Şu şekilde söyliyim, bende acemi olduğum için kaçırıyor olabilirim ama, sağda bulunan dizileri sıralamaya yarayan başlıklar hariç, hiçbir seçenek veya giriş ekranı (home screen) seçenekleri vb yok. Çok yorucu bir anasayfa mevcut. İ7 6700 lü bilgisayardan giriyorum, yine de anasayfa scroll yaparken (büyük ihtimalle arabellekte tutulmuyor bilgiler) takılıyor, internette 25mbit fiber. Yani 2.3 sürümü kullanan androidciler gibiyim.
   Bu çok şekil tarafı, ama parasını verdiğim hizmette bu tür ayrıntılı seçenekler daha fazla olmalı.

  • Fırat @frt

   @acpcore ana sayfa ve genel arayüz sıkıntılı ona katılıyorum. ama izlediğin bölümleri göstermesi lazım 🙂 bende Android ve Windows arasında sorunsuz oluyor.

  • Alp @acpcore

   Veyahut şunu isterdim, diyelim ben A dizisinin ilk 8 bölümünü farklı bir platform da izledim. Bunları da izlediğimi işaretlemek isterdim. Ayrıca dizi ögesinin altında, örneğin a dizisinin sayfasına girince izlediğim ve izlemediğim bölümleri sıralamak veya daha güzeli favorilere aldığım diziyi, wireless ağına otomatik bağlı bir yerde, dizi bölümü netflix e geldiği anda otomatik olarak çevrimdışı indirmesini isterdim. Gibigibi, bunlar benim daha ilk bakışta aklıma gelenler, daha bir çok geliştirme yapılabilir tabi.

  • Alp @acpcore

   @frt şunu denemedim ama hocam, tarayıcıdan açtığım ve önceden seyredip yarım kalan dizilerde/filmlerde sorun yok, log olarak tutuluyor. Fakat izlediğim (yani biten) dizileri şöyle bir renksiz yapsa mesela o dizi görselini veya üzerinde tik çıksa ne biliyim, unutuyorsunuz çünkü hangi bölümü izlediğinizi. Dediğim gibi bir çok alanda iyileştirmeye ihtiyaç var. Umarım paraları toplayıp toplayıp, pazar kaybedince kaçıp gitmezler, gelişsin diye biraz da erkenden üye olup boşu yere para verdim aylardır

  • Fırat @frt

   @acpcore eski bölümleri izlendi diye işaretlemenin amacı ne?

  • Fırat @frt

   @acpcore sen bir diziye başlayıp bitirmediğinde en üstte izlemeye devam et bölümünde çıkar o dizi. üstüne tıklayınca hangi bölümün kaçıncı dakikasında kaldıysan devam eder. bitirdiğinde ise izlemeye devam et kısmından kalkar (tüm cihazlardan kalkması 1-2 saati buluyor) otomatik olarak. Bu şekilde takip edebilirsin.

Nefret ettiğimiz PPC (Pay Per Click) ile pazarlama yönteminin ne kadar efektif olduğu ilgili bir çalışma. Kaynak; eticaretmag.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Superonline kotalı tarifeleri ve yeni müşterileri için değiştirilmiş tarife seçenekleri 5 Mayıs’da geliyor. http://oyungezer.com.tr/haber/48818-turkcell-superonline-dan-akk-akn-aciklamasi-geldi Bu yazıyı okursanız abonelik başvurusunda kotalı internet olacak mı sorusuna, çalışma mevcut, 5 Mayıs’da netlik kazanacak demişler. #akış #AKK #AKN

Turkcell Superonline'dan AKK/AKN Açıklaması Geldi! - Oyungezer Online

Superonline AKK/AKN'yi kaldırmıyor. Uydunet yalnız kaldı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • donkissot @donkissot

  DH övüne övüne bizi aradılar kesinlikle kotalı tarife olmayacak dediler falan diye canlı yayın yaptı 🙂

 • samedl @samedl

  Gelecekti tüm çalışanlar bilgilendirildi tepki olunca yalanladılar o kagıdı kendileri sızdırmış muhtelemen kurcalamaya gerek yok gelmiycekse tamamdır 🙂

 • ArthurDayne_ @arthurdayne_

  Ben Türksat gibi bir firmanın bodoslama böyle bir işe gireceğine ihtimal vermiyorum. İSS’ler bir araya gelip böyle bir karar almışlar ancak Superonline bu kararı uygulamakta gecikti. Tabiri caizse Türksatı kobay olarak kullandı. Ben Superonline kullanıyorum pazar günü MH’yi arayıp: “Taahhütümü bozdurursam ne kadar ödeyeceğim?” diye sordum. Kadın bana tutarı söyledikten hemen sonra direk: “Siz de mi internetteki iddiaları okudunuz.” dedi. Nerden anladınız dediğimde sabahtan beri başka çağrı cevaplamıyoruz dedi. Herhalde çok fazla bombardıman oldu ki o başlarındaki “KEL” geri vites yaptı. Umarım bu karar bu şekilde devam eder de 5 Mayıstan sonra bir süprizle karşılaşmayız. Taahhütüm var kafam rahat diye düşünmüyorum zira internet bir ihtiyaç ve gün geçtikçe yayılıyor. Yeni tarife alacak insanların da sömürülmesine razı gelmememiz lazım. Biz de o insanların yerinde olabilirdik dolayısıyla bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın demektense tepkimizi her kesimden insan için ortaya koymalıyız.