Merhabalar, yurtdışından 1 adet ürünümüz için wifi dongle getirmem lazım. Ama bu ürünün ithalatında problem olabilir. Aslına bakarsanız üretici firma herhangi bir wifi dongle olur ama önemli olan ürünün kendi wifi alanını oluşturması ve cihazın bu wifi alanına bağlanarak wifi dongle ın çalıştırılmasıdır. Böyle bir ürün piyasada bulunur mu? Yani kendi wifi ağını yapacak ve bağlandığında bu wifi ağına bağlı olan PC, wifi dongle takılı cihazla haberleşecek?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, bilgisayarımda lisanslı acorbat reader kullanıyorum, her pdf açtığımda yaklaşık olarak 30sn donuyor, kullanılmaz hale geliyor. Bu pdf leri daha düşük çözünürlüklü ve kalıcı olarak donmadan nasıl açtırmayı başarabilirim, word dökümanından yavaş açılıyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Selamlar, natro üzerinden bir hosting paketimiz var, yenilenmesi için senelik 400usd civarında bir ücret isteniyor, aynı paketlere baktım, doruk da 100-150 usd civarına geliyor, hani kıyaslanabilir bile değil aradaki ücret farkları. bilemedim değiştirmeye değer mi diye, değiştirmek kolay olur mu ona da emin değilim açıkcası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows u key olarak market sitelerinden alsam bir problem olur mu freedos lu PC için? Yani bu şekilde aktive edilmiş bir windows kullanmak problem mi. bir sitede link buldum ancak format atarsanız windows unuz gider yazıyor, kalıcı yok mudur? bir de zombi pc yaratmayalım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

Deprem sadece benim veya çevremin değil, gördüğüm kadarıyla benim yaş grubum dahil (99 depremi çünkü benim bilincimin olduğu çocukluk dönemime denk geliyor) tüm bizim neslin aslında psikolojik bir sorunu. Özellikle o dönem yaşadıklarımız ve sonrası bilinçaltımızı kötü etkileyen ve strese neden olan olaylar. Kaldı ki deprem sonrası beklenen "Büyük İst Depremi" laflarıyla geçen 30 sene ve bu durumu tüm gençliğinde yaşayan biz. Biz diyorum zira en ufak bir sarsıntıda burası dahil tüm heryeri deprem nidalarıyla boyamaya hazırız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alp @acpcore

  zira deprem kaçınılmaz bir gerçek ancak önlemini alırsak (ki almadık zaten bu yüzden sıkıntımız mevcut) hayatın normal akışında yaşayacağımız güneş tutulması gibi bir hadise. Ancak şuanda saçma sapan "müteaahit" sıfatında adamların yaptığı veya yapmadığı evlerimizde yorgan altında saklanıp o günü bekliyoruz. En ufak bir titremede telefonlarımıza sarılıp ay iyi misin ay çok fenaydı çığlıkları.

 • Alp @acpcore

  Şu saçmalıktan bir an evvel kendimizi sıyırmamız gerekiyor. Artık benim yaş grubum yönetici kıvamında, yaşlarımız şirketlerde belirtleyici konumda. artık şu dinazor nesli bir an önce şirketlerden def edip, teknolojinin nimetlerini kullanarak doğru bilinçli bir yapı kavuşturmamız tek hedef olmalı.

 • Alp @acpcore

  "geçmiş olsun" da çok saçma bir kavram bu durum için. geçmeyecek abi geçmeyecek, sen o saçma sapan evinde oturmaya devam ettiğin sürece, eşyalarını sabitlemediğin sürece, dünya da dönmeye devam ettiği sürece deprem riski hep var olmaya devam edecek. tanıdıklarını arayıp 1 saat ay ne korktum ay ne salladı ay yok abd nin büyük oyunu lafları anlatmayı veya dinlemeyi bırak.

  • Alp @acpcore

   zira evinde yakalanacağın ne malum diyenler de haklı. bunun kamu binası hastanesi yolu köprüsü var. yani birlikte yaşıyoruz bir toplum olarak ve bu toplumun her ferdinin bu işte bir sorumluluğu var. "Sizlerin cahilliği benim yaşam hakkımı engelliyor" tek gerçek.

Alp paylaştı.

Selamlar. https://cokcekirdek.com açık.

Kısa da siteyle ilgili bilgi vereyim;

Site aslında 6 aydır açıktı. Fakat bir gece ansızın açmış ve sonrasında tekrar bakamamıştım iş yoğunluğundan. 2 gün öncesine kadar da tekrar siteye girmemiştim. 2 gün önce bir anda beklenmedik şekilde sabah üye kayıt mailleri yağınca ne oluyor diye girip ts kapanma olayını gördüm. Ardından madem dostlar geliyor biraz düzelteyim, herkes rahat etsin diye acil bir kaç düzeltme yapıp sağlamda bir sunucuya taşıdım siteyi.

Şuan site rahat şekilde kullanılabilir ve üye yoğunluğunu kaldırabilir durumda. LP'nin de yazabilirsiniz demesiyle birlikte ben de siteyi paylaşmak istedim. Hala sitede uzun bir yapılacaklar listesi var, vakit oldukça düzenleme ve geliştirme yapmaya çalışıyorum. Sitede bu arada reklam yok ve olmayacakta. Site kapanmayacakta. Moderasyon kısmında ise ts den gelen tanıdık bildik, aklı başında, sakin, yaşını almış arkadaşlara sormadan doğrudan yetki veriyorum ki site kendi kendine gidebilsin ne bana ne başkasına muhtaç olmadan. Sitenin 1 yıllık domain, sunucu ve lisans ücretlerini de peşin ödedim, yani min 1 sene açık. Ölmez sağ kalırsam ve site de kullanılıyor olursa 5-10 yıllık olarak uzatıp tamamen topluluğun kendi kendini idare ederek çalıştığı bir şekilde benden de bağımsız gidecek hale getireceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 25

Apple iphone telefon ios16 dan 17 ye güncellenmiş gece, şuan iphone ekranlı android kullanıyorum gibi bir hissiyat vsr, özellikle arama ekranı vs eski samsung note 10 ekranının bir benzeri olmuş. Keşke bu tür değişiklikler kullancııya sorulsa, güvenlik güncellemeleri vs tamam ancak ben arayüz değişikliği istemiyorum, alıştığım şekilde telefonumu bilgisayarımı kullanmak istiyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, Acer Aspire 3 A315-58 https://www.amazon.com.tr/dp/B0B5R992W6?tag=akakceprime-21 nasıl bilgisayar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, Aliexpress den 6 adetlik ürün siparişi verdim, hiçbiri yüksek fiyatlı ürünler değiller, araçla ilgili ufak parçalar ve hiçbirinin değeri 1000TL'den fazla değil, toplamda satınalma değeri kargosuyla birlikte 3500TL civarı. Ancak gümrükte bu 5 parçadan fazla getirme geyiği yüzünden problem yaşar mıyız?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Benimde bu ay 4 sipariş oldu. Bir tanesinde aynı üründen 3 adet var. İnşallah çoklu alım gibi saymazlar. Ufak birşey gerçi ama ne yapacakları belli olmaz. Dert ettiğimiz, çekindiğimiz şeylere bak.

 • HttPs @https

  6 adet sorun olabilir, tamamen gümrükteki elemanın keyfine kalmış.

 • makesome @makesome

  Daha yeni sorun yaşamaya başladım bu sene 3. Aynı üründen alışverişimi yaptım ilk ikisi sorunsuz gelmesine rağmen sonuncusu sinotrans-makzume adlı firma tarafından el konuldu.
  Ürün 100dolar - 150euro altı. Ve vergisi alınırken ödenmiş bir üründü.
  Önce sms sonra mail attılar. Ticari miktar alım tespiti yazarak. 4458 sayılı gümrük kanununu ileri sürüyorlar.
  Bu firma, Ordino belgesi satıp, üstüne depo ücreti vs geçirip milleti dolandırıyor. Dolandırıyor diyorum çünkü zaten vergisi ödenmiş ürünlerden tekrar vergi alıp, belge satıyorlar. Bazı yorumlarda belgeyi alanlar bir daha firmayla iletişim dahi kuramamışlar.
  Bir daha da alışveriş yapacağımı sanmıyorum.
  Resmen paramıza çökmek için düzen kurulmuş