HP EliteBook 650 G9 6S745EA Intel Core i7 1270P 15.6

HP EliteBook 650 G9 6S745EA Intel Core i7 1270P 15.6
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 26

Merhabalar arkadaşlar; Ryzen 7 5700U ile 12.nesil 1255u veya 11.nesil i7 i7 1165G7 bir işlemci arasında temel fark nelerdir. Ayrıca ekran kartı da onboard bile olsa iyi olmalı (sadece iş için) zira iş ekranım 4k ve hız; akışkanlık benim için çok önemli.
Evde kullandığım sabit masaüstü ve taşınabilir pc'yi tek bir taşınabilire alma gibi bir fikrim var. Thinkpad düşünüyorum zira iş pcleri arasındaki en iyi f/p ona ait. Windows kullanacağım o yüzden apple alternatifine ihtiyacım yok. 20K'ya kadar uygun; yeter ki işimi hızlı ve eksiksiz biçimde yapayım. En az 512 ama 1tb ssd ise ihtiyacımı karşılar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Twittter kısıtlamasının sebebi kıskançlıktır. Bunun en büyük sebebi insanların devlet mekanizmalarından daha iyi koordine olmasını bir çok "liyakatsız" kurum yönetici kaldıramıyor, belki bürokrasi ve kısıtlama gerçekleşiyor. Evet, çok yanlış yanlı bilgi var ama bu tip bir zamanda kısıtlanma demek Oğuzhan Uğur'un da dediği gibi bir deprem daha oldu demek. Gerçekten inanılmaz

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • yilank @yilank

  Yazilacak cok sey var ancak susmak en iyisi! Peki neden susmak en iyisi ?
  Dun de yazdigim gibi, bu sorunun cevabi Bursa`da fi tarihte gecen Padisah -cesme hikayesinde gizli

  Bursada bir çeşme hikayesi: ( Lutfen Dini anlam ile okumayin, olayin ozunu anlamaniz icin, bana gore konunun din ile alakasi yok )
  ===========================

  Bursa'da zamanında Müslüman bir zat bir çeşme yaptırmış.

  Eski adı yahudilik yol ağzı, bugün ki adı Arap Şükrü muhitinde, ve başına bir kitabe eklemiş,

  "her kula helâl, müslümana haram"... T

  abii başkent, Osmanlı karışmış, bu nasıl fitnedir diye...

  Efendime söyleyeyim, gitmişler kadıya şikâyete, yaka paça yakalanmış adam huzura getirilmiş, bu nasıl fitnedir, dini islam ahalisi müslüman olan koca devlette, sen kalk hayrattır, sebildir diye çeşme yap, ama suyunu müslümana yasakla...

  Olcak iş midir, nedir sebebi, aklını mı yitirdin? diye çıkışmışlar adama... Adam müsade buyrun sebebi vardır, lakin ispat ister, delil şarttır der...

  Kadı kızar: "Ne delili, ne ispatı, sen fitne çıkardın müslüman ahalinin huzurunu kaçırdın katlin vaciptir!" der. Ama bir yandan da merak eder, nedir gerekçen diye sorar, adam bir tek Sultan´a derim diye cevap verince, karışır yine ortalık.

  Söz Sultan´a gider, adam saraya yaka paça götürülür...

  Padişah sinirlenir ama diğer yandan da meraklanır :

  "De bakalım ne diyeceksen, bu nasıl iştir ki, hem çeşmeyi yaparsın, hem de her kula helâl, bir tek müslümana haram yazarsın..." -

  Adam başı önünde delilim vardır, lâkin ispat ister

  - Ya dediğin gibi sağlam değilse delilin?

  - O zaman hükme kıldan incedir boynum sultanım

  - Eeee

  - Sultanım her hangi bir havradan (sinagog´dan) bir rastgele haham ı izahsız yaka paça tutuklayın, bir hafta bakın neler olacak.. Dediği yapılmış adamın, tüm azınlıklar bir olmuş, başlarında museviler, "Ne oluyor, bu ne zulüm, bizim din adamımıza biz kefiliz, ne gerekirse söyleyin yapalım, o masumdur, gerekirse kefalet ödeyelim..." efendim çevre ülkelerden bile elçiler gelmiş, elçiler mektup üstüne mektup getirmiş, Bir hafta dolunca: Sultan´ım artık bırakmak zamanıdır demiş adam, haham bırakılmış, azınlıklar mutlu, bu sefer sultana teşekkürler, hediyeler, az zaman geçmiş ki

  Adam aynı işi herhangi bir kiliseden bir papaz için yaptırınız sultanım demiş. Aynı işlemle, aynı usulle bir papaz derbest edilmiş, yaka paça alınmmış pazar ayininden, aynı tepkiler artarak devam etmiş. Haftası dolunca da serbest bırakılmış. Mutluk ve sevinç gösterileri daha bir fazlalaşmış, teşekkürler, şükranlar... Levantenler din adamlarına kavuşmanın mutluluğu ile daha bir sarılmışlar birbirlerine. Sultan: "Bitti mi?" demiş adama. - "Sultanım son bir iş kaldı, sonra hüküm zamanıdır izninizle" demiş.

  - Şimde nedir isteğin?

  - Efendim başkentimiz Bursa'nın en sevilen, en sözü dinlenilen, itimad edilen alimini alınız mimberinden, dedikleri gibi olmuş,Ulucamiinin imamını, cuma hutbesinin ortasında almışlar... Yaka paça götürmüşler... Ve ne olmuş bilin bakalım ? Bir ALLAH'ın kulu, tek bir olumlu kelâm etmemiş, ne oluyor, siz ne yapıyorsunuz hiç olmasa vaazı bitene kadar bekleyeydiniz, dememiş. Peşinden giden olmamış, arayan soran olmamış... Geçmiş bir hafta, nerde imam diye gelen giden olmamış...

  Aptal ve cahil bir imam atanmış yerine, ne konuştuğunu kulağının duymadığı yobaz cinsinden, halk halinden memnun, başlamış bir dedikodu, o geçen hafta derbest edilen koca âlim için; -bizde onu adam, hoca bellemiştik, - kimbilir ne haltlar etti de tutuklandı... - vah vah acırım arkasında kıldığım namazlar... - sorma sorma...

  Padişah, kadı ve adam izlemişler olanı biteni, padişah; - eee ne oalcak şimdi adam - bırakma zamanıdır, bide özür dileyip helallik almak lazımdır hocadan - "haklısın" demiş padişah, denilenin yapılması için emir buyurmuş ve adama dönmüş, adam başı önünde; - ey büyük sultanım, siz irade buyurunuz lütfen, böylesi müslümanlara SU HELÂL edilir mi?

  Sultan acı acı tebessüm etmiş; - "Hava bile haram, hava bile..." demiş... Kıssadan hisse..

Playstation Plus kapanıyor şeklinde anlamadım ben ama olay nedir? Bu ara paketler mi iptal oldu yoksa ismi mi değiliyor plus ın?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 13

Spotify ı geçen hafta kapatmıştım, youtube müzik ile devam ediyorum; youtube şuan tüm ihtiyacımı karşılıyor. Açıkcası fiyatlara hiçbir şekilde şaşırmıyorum zira tüm herşeyin artışı artık fahiş oldu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türkiye'de özellikle büyük firma servislerinin tamamen balon olduğu ve sıkıntılı bir süreçte herkesin süreci yürütmemek üzere bir sistem kurduğunu bizzat yaşıyorum. Son tüketici olarak ürünler konusunda kesinlikle garantisi hususunda takılmayınız veya amazon gibi ürünleri arızalı çıkınca iade edebileceğiniz yerlerle çalışınız. Amazon veya diğer e-marketlerden de e-marketin sattığı ürün dışında 3.parti firmalardan ürün almamaya çalışın.
Şuan mahkemelik olacağım firma Vatan ve Philips, TV üzerinden.
Philips in teknik servisindeki adam arayıp beni bu tv yi almayın bir daha, bu seri sorunlu diyor ama resmiyette philips bunu kabul etmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Jabba the Hutt @jabbathehutt

  Geçmiş olsun. Sorun ne?
  Philips tv tarafının servisi için genellikle memnuniyet düşük olduğunu okumuştum. Mahalle arasındaki tamircilerden hallice.

  • Alp @acpcore

   daha beteri. orada en azından muhatap var; philips servis tek kelimeyle rezalet yaşadığım deneyime göre.
   buarada bir çok philips tv kullanıcısıyım, bu aldığım 3.tv idi, küçük ev aletlerini saymıyorum; markanın genel f/p sini seven biri olarak philips servisi rezalet.

 • qubit @qubit

  Geçmiş olsun. İş yargıya düşmüş, yorum yapmak bize düşmez. İnşallah 1 yıldan kısa sürer.

  Tüketici Kanunu'nun ciddi şekilde revize edilmesi gerekiyor. Bir olamadığımız için tüketiciler dağınık ve acıyı paylaşamıyorlar. Mahkeme süreci sonunda firmanın tek kaybı ürünü değiştirmek. Başka hiç bir ceza vs. yok. Mahkeme süreci çok uzun. Aynı seri ürünlerin toplatılması söz konusu değil. Firmaya bir yaptırım yok; yani niye ilk gün değiştirmedin de adamı uğraştırdın diye bir ceza kesilmiyor. 150 müşteri ayrı dava açsa bunların birbirinden haberi olmuyor. 1 dava ile 150 dava aynı. Dava işi çoğu müşteri için Kaf Dağı. Saymakla bitmez.

  Tüketicilerin de içlerinde oldukça kötü niyetli bireyler var, 1 tane hırsız tip 1 milyon dürüst tüketiciye zarar veriyor.

 • Alpi Ironside @alpi350

  Geçmiş olsun TV modeliniz ne?

  Philips'in kalitesi 10'ların sonuna doğru bozuldu. 20'li yıllarda üretilen ürünleri bayağı bayağı kötü.

  5 ayda 3 led ampülü patladı. Alıyorum patlıyor. Başka marka aldım 2 yıldır tık yok.

Teknoseyir de sanki eset de indirim vardı; linki paylaşabilecek birisi var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar arkadaşlar, hem emektar ps4'üm hem de ps5 im var. Bu aşağıdaki oyunlardan hangisi seçmem lazım, normalde ps5 i seçmeliyim tabi ki ama ps4 oyunlarımı da zaten ps5 de oynayabildiğim için emin olamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknosoru 🙂 4080 işlemci alırsam düz AMD 3600 ekran kartım oyunlarda darboğaz yapar mı? 4080 işlemcinin perfomansını kesecek bir problem yaşar mıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap