Arkadaşlar 8-9 yaşlarında olan küçük kardeşim Premiere Pro ve After Effects öğrenmek istiyor. İnternette gördüğü videolardan dolayı bu yazılımlara merak sardı. Yaşı bu işler için küçük olsa da şevkini kırmak istemedim. Kendisi şu an çat pat bir şeyler yapıyor ama daha iyi öğrenmek için bir eğitim seti istediğini söyledi. Sizlerin önerebileceği Türkçe kaynaklar nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

Merhaba arkadaşlar, maalesef ki geçenlerde bulaşık makinemiz bozuldu. Yeni bir cihaz arıyoruz. 3000 liraya kadar bütçemiz var. Uzun yıllar düzgün bir şekilde kullanabileceğimiz ve bize problem çıkarmayacak ne önerirsiniz?

@umtk @ademhelvaci

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 15
 • Adem Helvacı @ademhelvaci

  Beyaz eşya özellikle yıkayıcı grubunda Arçelik ürünleri iyidir. Yıkayıcı grubu da kendi içerisinde ayrılıyor mesela Samsung markasına beyaz eşyada güvensem de Bulaşık makinesi alınmaz zira kendisi üretmiyor. Ana marka alacaksanız Vestel olabilir zira vestelden alınır tek beyaz eşya zaten bulaşık makinesidir. şaşırtıcı lakin bulaşık makinesi konusunda başarılıdır. Regal vs aman diyorum sakın bulaşmayın. Malum ben bu ürünleri satın alıp test ediyor olduğum için oradan gayet iyi biliyorum. Bir önceki vestel 5 programlıydı, her türlü denemeye maruz kalmasına rağmen tık demedi. Bu regali kullanmaya başlayalı daha 2 ay oldu amaaaaan pişmanlık diz boyu.

  Benim eşim dahi regalin bulaşık makinesinden nefret etmiş durumda şu an anlayın artık 🙂

  Siemens ürünleri güzel lakin ssh konusunda tereddütte bırakıyorlar malum en ufak tık dese makine, sizden makinenin parası kadar ücret çıkartabilmek adına her yolu deniyorlar biliyorsunuz.

  Garanti koşulları, yaygın servis ağı, iyi kalitede satış sonrası hizmet kalitesi, daha ekonomik üretim olması ve çok ciddi bir beyaz eşya tecrübesi olması nedeniyle kişisel olarak öncelikli tercihim Arçelik olur.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Bulaşık makinem Beko;2 programlı ve bayağı bayağı eski (2008 öncesi). Hala çalışıyor, gerçi programın birisinde teklediği oluyor ama güzel bir şekilde yıkıyor.

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Samsung tavsiye etmem. Bozuldu tamir edilemeyince yenisini verdiler, o da bozuldu.

Matematik dersinin böylesi 😀 (Otomatik altyazıyı açmayı unutmayın!)

https://www.youtube.com/watch?v=CJOv-F5dgC0&t=973s

#OtomatikÇeviri #Youtube #YanlışÇeviri #Komik

BeğenFavori PaylaşYorum yap

How it started --- How it's going
(Nasıl başladı --- Nasıl gidiyor)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamün Aleyküm,
Birkaç gün evvel Asus marka bir monitör aldım. Ürün gelince ölü piksel testi yapmıştım ama bir şey görememiştim. Bir gün sonra oyun oynarken 1 tane ölü piksel olduğunu farkettim. Ürünü alalı daha 1 hafta bile olmadı. Hepsiburadayı aradım, bana Asus'u aramamı söyledi. Sonra Asus'u aradım ama 3 piksele kadar normal dedi. Burada daha önce okuduklarımdan biliyorum ki 1 tane bile ölü piksel olsa değişmesi gerekir. Hepsiburada iade işlemi için servis raporu istiyor ama Asus 1 ölü piksel gayet normal diyor. Bu durumda tam olarak ne yapmam gerekir? Asus'dan bu kararlarına rağmen servis raporu mu istemeliyim yoksa Asus'u THH'e mi şikayet etmeliyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 20
 • reducto @protego

  @type_writer O zaman bir ürün aldığında bozuk çıkarsa dersin ki "firma bundan 1 milyon tane üretiyor, arada bozuk ihtimali olur tolerans göstermek lazım" sonra da onu çöpe atar gider aynısından bidaha alırsın. Bunu kabul ediyor musun? Sanmıyorum. Bahane aynı değil mi? "O kadar üretimde hata mutlaka olur" Bahane aynı o zaman kabul et? Her sene milyarlarca dolar net kâr sağlayan şirketleri nasıl böyle savunabiliyorsunuz gerçekten anlamak çok güç. Merak etmeyin kalite kontrolle zarar edecek şirket yok dünyada.

 • reducto @protego

  @type_writer Kusura bakma hocam benim yanlış da anlama ama bu fikirdeki insanlar yüzünden firmalar kalite kontrol yapmıyor ve açık açık yalan söylüyorlar yasa tersini söylerken. Bunları hoş gördükçe, hakkınızı aramadıkça daha da yüzsüz davranmaya başlıyorlar. Avrupa, Amerika, Kanada ve Avustralya'da yiyemedikleri naneleri burada yiyorlar. 3 piksele kadar normal diyen firma kullanıcı hakkını aramayıp "tamam o zaman" dediği için servise ekran yanığıyla gelen telefonu "kullanıcı hatası instagram yüklemişsiniz" diye geri gönderiyor. Sizin gibi düşünenler yüzünden dünyadaki en çok kar eden firma Apple kutudan şarj cihazını çıkarmaya yüz bulabiliyor

 • reducto @protego

  @type_writer Evet aldığınız ürünün hatalı çıkmasıyla zamanla eskimesini karşılaştırın gerçekten güzel mantık 🙂 Hayat mükemmel değilmiş. İyi o zaman firmalar da hayat mükemmel değil diye eksik parayı kabul etsinler

 • reducto @protego

  @type_writer Kabul etmemeniz gerekir. Telefonlar için verilen pil değeri minimum mah değeridir. Spec'te 3000mah yazıyorsa o minimumdur. Size 3000 de çıkabilir, 3030 da çıkabilir, 3150 de çıkabilir. Fazlası olur azı olmaz. Neyseki firmalar daha ölü pikselde olduğu gibi bataryada da kalite kontrol yapmayı bırakıp "o kadar da olur yha" demiyorlar. Gerçi onu diyemezler çünkü gelişmiş ülkelerin yasalarına göre verdiği değerden daha düşük kapasiteli ürün satamazlar. Ama orada diyemediklerini bizim gibi ülkelerde derler, örnekte olduğu üzere. Sizin gibi bunu kabul ederim diyenler çoğalırsa o zaman pil işini de değişirler, minimum değer olur sana ortalama değer. Ne güzel dimi 🙂

  Pixel'in bir ay sonra ölmesi sorun. Çünkü pixelin ölmesi hep sorundur. Batarya gibi zamanla ölmesi beklenen bir şey de değildir. Sorunsuz gelmesi ve sorunsuz devam etmesi gerekir. Batarya gibi hızla ömrünü tüketmesi beklenen bir şey, bir sarf malzemesi değildir.

Selamün Aleyküm arkadaşlar, şu sıralar 27 inch 1080p 144 hertz ips monitör arayışındayım. Araştırmalarım sonucunda şu iki monitöre rastladım.

Asus VG279Q: https://www.hepsiburada.com/asus-vg279q-27-144hz-1ms-hdmi-display-dvi-d-freesync-full-hd-ips-monitor-p-HBV00000I2BTZ?magaza=Elmac%C4%B1k

Acer VG272X: https://www.hepsiburada.com/acer-vg272x-27-240hz-1ms-hdmi-display-g-sync-full-hd-ips-led-monitor-um-hv2ee-x01-p-HBV00000UOPWB?magaza=BOZDAN%20Teknoloji

Gördüğüm kadarıyla birbirlerine göre avantajları:

Asus VG279Q:
- Asus bu monitörün yanında 2 tane oyun veriyor. (Dying Light & Dying Light 2)
- Daha ergonomik bir ayağa sahip.
- rtings.com’un yaptığı teste göre G-sync desteği var.

Acer VG272X:
- 240 hertz (Diğeri 144 hertz)
- Display HDR 400
- Nvidia’nın destekli listesinde bulunuyor.

Kağıt üstünde Acer daha iyi gibi gözüküyor ama kendisi hakkında doğru dürüst bir inceleme ya da yorum göremeyince içime pek sinmedi. Bir de rtings.com da Asus'un modelini en iyi 1080p monitör olarak önerince aklım iyice karıştı. Bu yüzden size de danışmak istedim. Sizce hangisi daha iyi? (https://www.rtings.com/monitor/reviews/best/by-resolution/1080p-full-hd)

Rtings'in Asus VG279Q incelemesi: https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/vg279q

Özellik karşılaştırması için: https://www.displayspecifications.com/en/comparison/15c612bf45

#Monitör #monitörtavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamün Aleyküm arkadaşlar, bir tanıdığım mobil için uygulama geliştirmek istiyor. Geliştirmek istediği uygulama e-ticaret tabanlı bir uygulama olacak. Oyun vs. gibi şeyler yapmayacağını söyledi. Kendisi yine e-ticaret tabanlı bir site kurabilecek kadar bilgiye sahip birisi. Ben, react native'i her iki platforma uygulama geliştirebilmesi adına önermeyi düşünüyorum ama emin olamadım. Sizce nereden başlamalı?
#Yazılım #yazılımgeliştirme @erenhatirnaz

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamün Aleyküm arkadaşlar, bilgisayar toplamayı düşünüyorum. İnternette araştırırken İtopya’nın şu hazır sistemi gözüme çarpttı. Sizce fiyat/performans olarak nasıl? Sistemde sadece işlemciyi 3600’e arttırmayı düşünüyorum.

Not: Link’de yazan özellikler yanlış. Özellikleri doğru bir şekilde görebilmek için link’e tıklamanız şart.

Sistem: https://www.itopya.com/teknoking-amd-ryzen-2700x-gigabyte-rtx-2060-oc-6gb-gddr6-16gb-dd4-240gb-ssd-1tb-disk-gaming-bilgisayar/

Bir de bu bu bilgisayara sizce nasıl bir monitör gider? 1080 144hz mi yoksa 2k 60 hertz mi?

Bu arada bilgisayarda yapılacak işler: Oyun oynama, internette gezinme, film izleme vs.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 19

Merhaba arkadaşlar, 4 kişilik bir aile için aşağıdaki özelliklere sahip bir tost makinesi arıyorum.

- Yapışmaz, çıkarılabilir, 180 derece açılabilen ve paralel kapanabilen plakalara sahip,
- Hızlıca ısınabilen,
- Sağlam bir gövdeye ve menteşeye sahip,
- Kulpu ısınmayan,
- Kilitleme mandalı ile dikey olarak saklanabilen,
- Yağ toplama haznesi olan,
- Yükseklik ayarına sahip olan

İnternetten biraz bu tost makinelerinin özelliklerini araştırdım. Almışken uzun yıllar iyi bir şekilde kullanabileceğimiz bir tost makinesi istiyoruz. Ben birkaç model buldum ama hala kafamda netleştiremedim. Tavsiye ettiğiniz ürün veya aşağıya koyduğum ürünler hakkında yorumunuz varsa belirtirseniz çok sevinirim.

Bu arada 6.ürün olan dökümix demir döküm ev tipi tost makinesi. İnsanlar teflon ve granit gibi malzemelerin sağlığa zararlı olduğu için demir döküm öneriyorlar. Dökümix bunu sağlıyor ama diğer özellikler bakımından bana zayıf geldi. Bu ürün hakkında düşüncelerinizi ayrıca belirtirseniz çok iyi olur.

Aklımdaki ürünler:

1. Arzum AR2023 Grandia Izgara ve Tost Makinesi: https://www.amazon.com.tr/Arzum-AR2023-Grandia-Izgara-Makinesi/dp/B07C85ZGLS
2. Arzum AR2027 Tostçu Delux Nar Izgara ve Tost Makinesi: https://www.amazon.com.tr/Arzum-AR2027-Tostçu-Izgara-Makinesi/dp/B07NWG8YPG
3. TefalGourmet Minute Izgara ve Tost Makinesi: https://www.amazon.com.tr/Tefal-Gourmet-Minute-Ayarlı-Makinesi/dp/B07QH2D2BD
4. Korkmaz Tostkolik Tost Makinesi Inox/Siyah Granit: https://www.amazon.com.tr/Korkmaz-A328-05-Tostkolik-Granit-Makinesi/dp/B07BNVMBM7
5. Fakir Valery: https://www.amazon.com.tr/Fakir-41002310-Makinesi-Plastik-Kırmızı/dp/B07CPWC9LM
6. Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi: https://www.hepsiburada.com/dokumix-dokum-organik-tost-makinesi-1800w-kirmizi-ev-tipi-pm-HB0000044KZH

Arzum AR2023 Grandia Izgara ve Tost Makinesi, Paslanmaz Çelik: Amazon.com.tr

Arzum AR2023 Grandia Izgara ve Tost Makinesi, Paslanmaz Çelik: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Daha önce Beyblade’in bölümlerinin Youtube’a yükleneceği burada söylenmişti. İlk video yüklenmiş. Kanalın kapağından anladığım kadarıyla her hafta 1 bölüm yüklenecek. Maalesef Türkçe yok.
Kanal Linki: https://www.youtube.com/channel/UCDrqiuwNRbEahL1UEB0hkKQ/videos

BEYBLADE Official

Welcome to the BEYBLADE Official Channel where you can find BEYBLADE Generation 1 episodes uploaded every week! This Youtube page is made for fans of all BEY...
BeğenFavori PaylaşYorum yap