Bir arkadaşım bu satıcıdan ürün almak istiyor. İkimizde DH üyesi değiliz. Acaba satıcının telefonu yada maili olan var mı?

#akış konudışı #teknoyardım #donanımhaber

https://forum.donanimhaber.com/store.asp?mem=2265124

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Barış Manço'nun bindiği arabanın tam modeli ne? Yollarda fazla Daewoo görmedim hiç. Hatta herhangi birinide gördüğümü hatırlamıyorum 😀 Hala satışı var mı bilemedim. Videonun sonundaki 4 farklı model dimi? Video kalitesinden pek birşey belli olmuyor.

#Daewoo #akış #barışmanço #araba #otoseyir #konudışı

https://www.youtube.com/watch?v=ukUqP1Vdsrc

Barış Manço Daewoo Reklam Filmi Otomobilz.com

Barış Manço Daewoo Reklam Filmi http://www.Otomobilz.com
BeğenFavori PaylaşYorum yap

W10da Win+PrintScreen yapınca otomatik olarak resimler klasörüne kayıt yapıyor. Alt+PrintScreen yapıncada sadece pencerenin görüntüsünü Ram'e atıyor ancak kayıt yapmıyor. Acaba sadece pencereyi otomatik kayıt yapacak bir kısayol var mı? Mac Os bu konuda daha esnek 🙂

#Akış #konudışı #windows10 #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Her nesil zam yapan Nvidia birkez daha zam yapacak gibi duruyor. İşin komik tarafı zam miktarı kadar performans artışı olmuyor. Harcadığımız dolar başına aldığımız performans son yıllarda daha da düştü. Eskiden Quadro serileri hariç 500 dolarlık bir ekran kartı bile düşünemezdik.

Beni ilgilendiren 200 dolara ne sunacağı. Steam gibi yerlere baktığımızda hep 200 dolarlık kartlar tercih ediliyor ki bende oyun için daha fazlasını verme taraftarı değilim. İş için binlerce dolarlık kart alınır orası ayrı.

1080p ve 1440p de hala 200 dolarlık kartlar fazlası ile iş yapıyor. 4K ısrarı olmayan biri hala 1660 Super veya dengi bir kart ile çok rahat keyfine bakabilir. 4K için 2080ti bile nefesi tükenebiliyor ki daha yeni MS Flight Simulator de gördük halini 😀

#akış #konudışı #HaftalıkGündemeMalzeme #nvidia #RTX

https://www.donanimhaber.com/rtx-3090-1399-dolardan-baslayan-fiyatlarla-gelebilir-turing-den-40-daha-pahali--124325

RTX 3090 1399 dolardan başlayan fiyatlarla gelebilir: Turing’den %40 daha...

Nvidia’nın Ampere kartlarına gün saydığımız şu günlerde fiyatlar da şekillenmeye başladı....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fransa’da, 1980 yılında Manuel Litran tarafından çekilen bir fotoğraf.
Sahiplerinin tatile giderken terk ettiği 140 köpek, 3 gün içinde yeni aile bulamayınca katledildi. Litran, öldürülen 140 köpeği bir araya getirip frigorifik araçlarla ana yola yerleştirdi ve fotoğrafladı.

Görünüşe göre, terk ettikleri hayvanlarının, yaşlanıncaya ve doğal yoldan ölünceye kadar belediyeler tarafından korunduklarına inanan insanlar vardı.

Gerçek ne yazık ki böyle değildi. Bu düşünce malesef günümüzde de çok değişmedi. Dünyada, binlerce hayvan türlü bahaneler ile aileleri tarafından terk ediliyor.

Nereye gittiklerini, yaşadıkları korkuyu, çektikleri acıyı düşünmeden, eskimiş bir eşya çöpe atılırcasına terk ediliyorlar.
Hani bazen “Avrupa’da sokakta bir köpek göremezsiniz, medeniyet” diyenler oluyor ya, medeniyetten değil, ötenaziden göremiyorsunuz.

Mesela İspanya, yolu barınağa düşen köpeğin yaşamak için 15 günü var, eğer 15 gün içinde bir aile sahiplenmek istemezse, ötenazi yapılır. İtalya ve Amerika’da da benzeri kurallar uygulanır. Coğrafya, kültür, din, dil fark etmiyor.
Hayvanlar bu dünyaya sırf acı çekmeye geliyor

Terk etmeyin!..

#akış #konudışı #sokakhayvanları #hayvanhakları #fransa

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

Bu geleneksel Japon şarkısını dinlerken bir an kurtlar vadisini çaldıklarını zannettim. Bakalım sizde benzetecek misiniz?

#akış #konudışı #japonya #birazmüzik #müzik #kurtlarvadisi #DetroitBecomeHuman

https://www.youtube.com/watch?v=AK51LblcEOw

Sakura "Cherry Blossoms";Traditional Music of Japan, Classical Koto Music...

Famous traditional classic music of Japan; Koto strings. "Sakura(cherry blossoms)" Please visit my other channel : stratocasterbob
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Wini yeniden kurdum. Steamde oyun klasörümü gösterince yüzlerde oyunu şak diye listeledi. Şimdi Epic ve Origine bakıyorum. Yok önce her oyun için tek tek indir de sonra duraklat sonra kes yapıştır ondan sonra devam et falan ya arkadaş yüzlerce oyun tek tek bu yapılır mı? Manyakmısınız? Elinizin altında bir yığın yazılımcı var hiç mi birinin kafası basmıyor? Birde Epic, Steam'i tahtından falan edecek diyenler var. Ya daha sepet olmayan bir dükkandan bahsediyoruz. Önce bir sepeti icat etsinler arta kalan zamanda belki Steam'i yakalamak için uğraşırlar. Steam şuan için tektir ve alternatifi falan yok. Hiç kimse boşuna kasmasın. EA bile steame geliyor bu kadar inadına rağmen. Ve ben sunduğu hizmet olsun, TL desteği olsun güzel indirimler olsun her şeyi ile çok memnunun. Bugüne kadar bir kere bile mağdur etmedi beni.

#Akış #konudışı #epicgames #EpicStore #steam #oyun #Windows10 #origin

https://www.technopat.net/2019/10/07/epic-games-oyun-yedekleme-ve-geri-yukleme-rehberi/

Epic Games Oyun Yedekleme ve Geri Yükleme Rehberi - Technopat

Epic Games Launcher üzerinde oyun sayısı arttıkça kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri de Epic Games Oyun Yedekleme ve Geri Yükleme işlemi 7 Ekim 2019
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • luminaobscura @luminaobscura

    Şimdiye kadar birte 20 liraya oyun aldım onda da PCde açılmayı red etti. Kalan bütün kütüphane bedava verdikleri ile dolu ancak yarısı zaten benim steamde satın aldıklarım. Kalan yarısını ise bedava olmasa para bile vermeyeceğim oyunlar. Benim hayatım değişmedi Epic ile ancak Steam ile birlikte benim oyunculuk tecrübemde bir devrim yarattı. Arada böyle bir fark var. Bugün eğer korsan yerine orjinal alabiliyorsam bu Steam sayesinde oldu. Ondan önce hayatımda hiç para ile oyun almamıştım.

Burada birisi AMD anakartlarda hangi marka model anakart için yüksek TDP li işlemci kullanılabiliyor listesi vardı. Akışta görmüştüm ancak bulamamıştım. MSI çok kötü iken Gigabyte daha iyi idi ama şimdi bulamıyorum burada.

#akış #amd #konudışı #teknoyardım #x570 #anakart

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Anakinin parçalarını çok güzel bir şekilde yorumlamışlar. Star Wars sevenler kaçırmasın. Önce annesini sonra aşkını ve sonradan da çocukları ellerinden alımış hüzünlü bir hikayedir Anakinin hikayesi. Dünyaları yok etme gücündeki birinin kendi ailesini korumaktan acizliğinin göz yaşlarıdır yüzündeki. Parçalarda tam buna uymuş.

Tell your sister you were right.

#akış #konudışı #birazmüzik #müzik #starwars

https://www.youtube.com/watch?v=8ZspunA4HlM

Anakin's Symphony | Orchestra & Piano Suite Extended

00:00 Heroic Imp 03:03 Imp Love Theme 09:19 You Were Right 10:30 BoTH Love Theme Version 12:44 BoTH Reprise Music Box 13:56 Across Tatooine/Young Anakin's Th...
BeğenFavori PaylaşYorum yap