Arkadaş sizce açıktan bilgisayar programcılığı okumak kişiye bir şey katar mı? Hobi amaçlı kodlama ile uğraşmak istiyorum ama nereden başlayacağım, neler yapabilirim hiç bir şey bilmiyorum. Bölümden ekonomik bir beklentim yok. 2. üniversite uygulaması sayesinde sınavsız kayıt yaptırabilirim.
Bölümün ders içeriklerine bakmak isteyenler için link bırakıyorum: https://www.ataaof.edu.tr/Program/DersIcerik/19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • berrram @berrram

  Vaktiniz varsa okuyun belki bir mühendislik kadar çok şey katmaz ama 0 ile 1 arasında da sonsuzluk var ne de olsa. 😀

 • sayit seyhan @seyhansayit

  Açıktan değil örgün olarak okursanız siz kendiniz de bir şeyler öğrenmek isterseniz öğrenecek çok konu var.

 • toolbox @toolbox

  Bu dönem benim son dönemim o bölümde, diyeceğim şu: eğer bilgim artsın diye düşünüyorsanız çok fazla aradığınızı bulamayabilirsiniz, özellikle programlama ile ilgili dersler çok yüzeysel geçiyor ve tedavülde olmayan bazı konular hala kitaplarda mevcut ve soru soruluyor. Tasarım ve grafik ile ilgili dersler ise biraz daha ilgi çekici düzeyde, fakat toplam ödeyeceğiniz paraya internette daha derin ve sertifikalı eğitimler bulabileceğinize eminim, en kötü udemy coursera gibi yerlerden bile yığınla ders satın alabilirsiniz 🙂

 • Özgür @ozgurr

  Sanırım dgsye girip bilgisayar mühendisi bile olabiliyorsunuz benim elektrik enerjisi bölümünden mühendisliğe geçen gördüm hemde boğaziçi mi neydi.

rockstar games Türk düşmanı herhalde. Oyunu aldık ama giremiyorum sürekli Türkiye seçeneğini seçinde server error diyor. Social Club sitesine gireyim oradan halledeyim diyorum ama vpn olmadan giremiyorum. Son olarak bir firma neden sitelerden Türkçe yamanın kaldırılmasını ister ki?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

merhaba arkadaşlar Tüketici Hakem Heyeti başvuruları ne kadar sürede sonuçlanıyor bilen var mı? Türk Telekom bıktırdı artık bizi. Aynı site içerisindeki bir yan binaya taşındık ama internetimizi bağlamıyorlar. Alt yapı çalışması var diyorlar 180 güne kadar bekleyebileceğimizi söylüyorlar. Dile kolay 6 ay nedir ya? Bir de önceden verdiğimiz taahhüt 24 ay bu da yasal değil sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Baby Blue @digitalanimal

  Tüketici hakem heyetine yapılan başvurular, başvuru tarih ve sırasına göre en geç 6 ay içinde görüşülür ve karara bağlanır. Yapılan başvurunun niteliği, başvuru konusu, mal veya hizmetin özelliği gibi noktalar dikkate alınarak, karar süresi en fazla 6 ay daha uzatılabilir.

 • elwray47 @elwray47

  24 ay yasal değil 12den fazlaaını yapamazlar da pandemi bilmemne derken iyicene uzası süreç, benim martta yaptığım başvuru savunması geldi safhasına bu hafta geçti. Günde 10 kere avukat tacizine uğruyorum.

 • Cenk Akay @cenk_akay08

  Aynı gün fesih edebilirsiniz. Süre falan yok.

 • kontratak @kontratak

  Yasal olarak maksimum 12 ayda sonuçlanması gerekse de bazı ilçelerdeki hakem heyetleri çok ağır aksak çalışabiliyor ve ne yazık ki bu süreyi uzatanlara şahit olabiliyoruz. Kendi tecrübem üzerinden söyleyecek olursam hiçbir başvurumun sonuçlanması 12 aydan uzun sürmedi, 6 ayda sonuçlanan oldu.

  Hizmet sağlayamıyorlarsa tüketicinin hiçbir cayma bedeli ödemeksizin sözleşmeden dönme hakkı var. Bu sırada hâlâ fatura kesiyor olmaları o faturaların legal olduğu anlamına gelmiyor.

  Hizmet sağlayamamalarını geçtim, eğer önceki yerleşim yerinde sağlanan hizmete oranla daha düşük kalitede bir hizmet sağlanıyorsa bile tüketicinin sözleşmeden dönme hakkı doğuyor. EHSİTHY'de şöyle bir hüküm var:

  "Mobil elektronik haberleşme hizmetleri dışındaki taahhütlü aboneliklerde abonenin yerleşim yerinin değişmesi ve taahhüt konusu hizmetin aboneye yeni yerleşim yerinde aynı nitelikte sunulmasının fiilen imkânsız olması durumunda abone tarafından, yerleşim yeri değişikliğinin belgelendirilmesi halinde herhangi bir cayma bedeli ödenmeksizin taahhütlü abonelik feshedilebilir. Bu hüküm uyarınca cihazın abonede kaldığı hallerde işletmeci, cihazın kalan ücretini aboneden talep edebilir."

Herhalde yeni alınan bilgisayarların macununu direk değiştirmek gerekiyor. Benim bilgisayarı temizlerken gördüğüm çok kalın ve her yere taşmış bir macun tabakası vardı. Şu an ilk günkü soğutma performansından daha iyi performans alıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Narutoyu bitirdikten sonra hiç bir anime bana tat vermez oldu. Daha doğrusu naruto kadar temposu hızlı hikayesi güzel bir anime bulamadım. Allah aşkına bana naruto temposunda aksiyonu bol anime önerin

Öneride buluna herkese çok teşekkür ederim hepsine bakacağım sağolun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Merhaba arkadaşlar bilgisayarım için termal macun alacağım ama neye göre almam lazım bilmiyorum. 20 liraya da var 100 liraya da var. Hangisi kaliteli hangisini almam lazım bilmiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Merhaba arkadaşlar, nüfus müdürlükleri çalışıyor mu? İkametgah adresimi değiştirmem gerekiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Evet arkadaşlar an itibariyle İngilizce öğrenmek için çok pis gaza gelmiş bulunmaktayım. Giderek artan şeklide İngilizce karşıma çıkmaya başladı. İngilizce bilmediğim için kendimi aşırı derece kısıtlanmış hissediyorum. Bu gazı sürdürmek ve İngilizce öğrenme konusunda her türlü öneriye açığım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap