Mesajlaşma uygulamaları karşılaştırması

https://inteltechniques.com/messaging.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
kumbaraci paylaştı.

#GhostOfTsushima 'da ara sahnelerde karakterlerin çok statik, adeta odun gibi, durduğuyla ilgili bazı ciddi eleştiriler gözüme çarptı. Sıradan oyunculardan gelen bir eleştiri olsa anlaşılabilirdi; ama bu eleştirinin her videosu birkaç yüz bin izlenen, görece önemli, kendisini oyun eleştirmeni olarak gören (gerçi artık herkes kendisini herhangi bir şey olarak görebiliyor) yayıncılardan gelmesi şaşırtıcı oldu.

Bunu açıklamak zorunda kaldığım için kendimden utanıyorum; ama Ghost of Tsushima artistik açıdan direkt Akira Kurosawa'nın izinden giden ve bunu hiç gizlemeyen bir oyun. Oyunun her yerinde açık açık yazıyor. Keşke yüzbinlerce izlenen oyun eleştirmenleri "yav bu Akira Kurosawa da neymiş, bir açalım filmlerine bakalım" demeyi akıl edebilselermiş.

Kurosawa, filmlerini statik karakterler ve hareketli doğa kontrastını kullanarak dramatize etmeyi seven bir adamdı. Bir nevi imza hareketlerinden biri bu. Bir Kurosawa filmine, ne izlediğinizi bilmeden ortasından başlasanız bile bir Kurosawa filmi izlediğinizi anlayabilirsiniz. Ghost of Tsushima da tam olarak bu hissi vermeye çalışıyor ve açıkçası bunu dandik bir kopyaya dönüşmeden de yapmayı başarıyor (oyunun Japonya'da aldığı övgülere bakmak yeterli)

Oyun eleştirmeni olmak, hasbelkader oyun oynayıp kamera karşısında küfürle karışık cringe hareketler yapmaktan biraz daha fazla çaba istiyor bana kalırsa. Ama izlenmeler daha önemli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emiracle @emiracle

  Sözüm meclisten dışarı, oyuncu kitlesini de yayıncısını da pek ciddiye alamıyorum. Ağzı olan konuşuyorun vücut bulmuş hali gibiler adeta. Entelektüel olarak bir gazoz kapağından hallice oldukları gibi ha keza bir duruşları da yok. Oyun firmaları da bu otuzbirci ergenlere her seferinde bilezik gibi geçirmekten imtina etmiyor, görüyoruz.

2 yıl aradan sonra, 16gb telefona 3gb güncelleme göndermek... (huawei p9lite 2017)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube Music açık, sadece giriş yapma kapalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Recai @recai

  bu tarz özellikle uzak dogu dillerinde muzik dinlemeye nasil basladin? nerde esti, nasil bir his, farki nedir?

  • kumbaraci @kumbaraci

   Youtube trendleri fazla saçma olmadığından Japonya yapmıştım, otomatik burası da öyle olmuş. Öyle en iyiler listesinden çalıştığını göstermek amaçlı açtım. Nasıl başladım? Rastgele. Nereden esti? Merak ettim. Nasıl bir his? Benim hoşuma gidiyor. Farkı nedir? Dil ve kültür farklı. Bu arada servisler çalışıyor artık.

Twitch'te Lirik adlı yayıncıdan bir site gördüm. Bize rastgele birinci şahıs açısından video gösterip haritada o yerin nerede olduğunu tahmin etmeye çalışıyoruz.
https://virtualvacation.us/guess

City Guesser - Can you guess what city you're in?

City Guesser is a game that plops you into a random city and forces you to guess where you are at!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

4 senelik HDD, sistem istemeyen oyunlarda bile anlık takılmalar yaşatıyor. Başta sıcaklık darboğazından oluyor sanmıştım ama sıcaklık sorununu çözmeme rağmen devam ediyordu. Ben de söz konusu oyunları SSD'ye kurdum ve sorun çözülmüş oldu. İyi ki aynı anda çok fazla oyun oynamıyorum. Çünkü ssd 256 GB

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sizce şu ürün orijinal midir veya bu satıcı ile ilgili deneyiminiz oldu mu, olduysa nasıldı?
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0764FPQ8Y

Apple EarPods 3,5 mm Jak Girişli Kablolu Kulaklık,Apple Turkiye Garantili:...

Apple EarPods 3,5 mm Jak Girişli Kablolu Kulaklık,Apple Turkiye Garantili: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8