Twitch'te abonelikler için, abonelik kazançlarının net geliri üzerinden 70/30 yerine 50/50 oranında bir referans gelir payı belirlendi. Premium anlaşmalı yayıncılar ise 100.000$'dan sonra 50/50 oranında pay alacak. 1 Haziran 2023'ten sonra yürürlüğe girecek.

Benim anladığım bu.
https://blog.twitch.tv/tr-tr/2022/09/21/a-letter-from-twitch-president-dan-clancy-on-subscription-revenue-shares/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Square Enix'in yeni oyununun Türkçe olarak çıktığı yazıyor. Şaşırttılar. Bir de firmalar oyunu Rusça çıkarıyor ama Rusya'ya satımını yasaklıyorlar o da garip.

https://store.steampowered.com/app/1897050/VARIOUS_DAYLIFE/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei P9 lite 2017 güncelleme geldi. Güvenlik güncellemesi diyor ve Google alternatifi uygulamaları yüklemek için tüm uygulamalar kısmına kısayol koymuş. Kısayollar isterseniz kaldırılabiliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Klasik Mafia 1 ücretsiz. 5 Eylül 20.00 tarihinden önce alırsanız ücretsiz sahip olursunuz.
https://store.steampowered.com/app/40990/Mafia/
#ücretsizoyun

Mafia Steam'de

Sene 1930. Taksi şoförü Tommy Angelo, mafyayla hesapta olmadan yaşadığı bir olay nedeniyle istemeden de olsa organize suç dünyasına dahil olur. Salieri ailesine katılmaktan başlarda rahatsızlık duysa da, zaman geçtikçe avantajlar görmezden gelinemeyecek kadar ciddileşir.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mount & Blade II: Bannerlord, 25 Ekim'de erken erişim'den çıkacak ve PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One ve PC için Steam üzerinden çıkacak.

https://youtu.be/d9Gr_f_I2QA

Mount & Blade II: Bannerlord - Release Date Announcement Trailer

Mount & Blade II: Bannerlord will be available on Windows PC, PS4, PS5, Xbox One and Xbox Series consoles on October 25th, 2022. Pre-orders begin on August 2...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kumbaraci @kumbaraci

  //////////////// Project CARS; 3 Ekim'de ve Project CARS 2, 21 Eylül'de lisans hakları bittiği için mağazalardan kaldırılacak. https://store.steampowered.com/app/234630/Project_CARS/

 • 2GB DDR3 64BIT @gt710gaming

  İlk çıktığı günden beri üstüne bir şey koyamadan çıkaracaklar demekki. Oyunda inanılmaz eksiklikler var. Yazık. İlk çıktığında çok umutluyduk yok o düzelir bu düzelir diye de, oynayışa destek sunacak bir kaç gelişmeden fazlasını ekleyemediler.

  • Ali @norego

   En son ne zaman oynadım? Ben çıktığı günden beri bin saatten fazla oynadım. En son dün 2 saat oynadım. Üstüne çok olmasa da bir şeyler koydular ama asıl hataların neredeyse tamamı düzeldi ve oyun dengelendi

  • 2GB DDR3 64BIT @gt710gaming

   @norego Sen en son oynadıysan sana sorayım o halde. Oyunda hala diğer krallıklar yok olmasın ve oyun süresini uzatasın diye kendi lordların sürekli anlamsızca barış teklif edip senin nüfusunu bitirmeye çalışıyor mu? Hala oyunda toplasan 10 tane görev taslağı var ve o taslağı alakasızca npclere dağıtıp aynı görevi tekrar tekrar alıyor muyuz? Oyunda eşimizle konuştuğumuzda tek söylediğimiz şey " konuşmak istediğim bir şey var" mı? 50 gücü kalmış krallığa hala haraç vererek mi barış yapıyoruz? NPC'ler ile diyalog hala ilk günkü gibi sığ mı? Bir şehir isyan ettiğinde bir anda sihirli şekilde o şehirde erzak fulleniyor mu? Serbest bıraktığın adam 1 dakika sonra 70 adamla tekrardan geri geliyor mu? Oyundaki tüm gezginlerin hikayesini toplasan 10 tane ve gezgin tipine göre aynı hikayeyi tüm aynı türdeki 30 gezgin sana "kendi hikayem" diye anlatıyor mu?

  • Ali @norego

   @gt710gaming 1.8 versiyonunda bunların hepsi çözüldü. Bu arada en kolayda bile yanına lord çekmen baya zorlamış, ilişkini çok ilerletmediysen pazarlığa bile girmiyor doğrdan reddediyorlar.
   1.8.0 için cevaplar
   - Kendi lordlarım henüz 1 defa bile barış teklif etmedi
   - Görevler çok olmasa da artmış
   - Evlilikte tören animasyonu geldi. Eşinle diyalog biraz çeşitlenmiş ama çok değil
   - Gücü kalmamış krallık haraç istemiyor ama elinde yerleşke kalmadıysa az haraç veriyor. Bu aslında mantıklı ekonomiden dolayı. Bir de lordları esir aldıkça verdiği haraç artıyor
   - NPC ile de diyalog çeşitlendi ama çok değil. Zaten çok da yapacak bir şey yok NPC ile
   - 1.8'de daha isyan eden şehir olmadı onun için bilmiyorum
   - Serbest bıraktığın lord adam toplamaya başlıyor ama adam toplaması artık baya uzun sürüyor
   - Konuştuğum gezginlerin hepsi farklı hikaye anlattı ama çok da gezginle konuşmadım.

   Tam sürümde hikaye kısmını arttırmalarını bekliyorum onun dışında yapacak çok şey yok sanırım.

   Bu arada şehirlere sızıp zindandan tutsak lord kaçırma, başka lordları yenip onların tutsak aldıklaro lordları kurtarma ve lordla ilişkin iyiyse onun tutsaklarıyla konuşma gibi şeyler ekledi

  • 2GB DDR3 64BIT @gt710gaming

   @norego 1.8 versiyonunu oynadım bunların hiç biri kayda değer şekilde iyileşmemişti. Kaldı ki iyileşecek bir durum yok. Çünkü ortada bir şey yok. Diyalog olsa iyileştirirsin ama ortada diyalog yok. Rol yapma yok. Sadece savaşıp kaleleri ele geçirmek var. Ve tekrar eden görevleri hangi lordla yapıp aranı iyi tutacağını seçiyorsun ona göre haritayı fethediyorsun. Yoksa farklı lordlar farklı görev vermiyor. Genel bir görev havuzu var oyunun onu belirli durumlarda lordlara atıyor yani durum bundan ibaret. Warbanc'da daha fazla rol yapma seçenekleri vardı. En azından bi turnuva kazandığında bu zaferi bir leydiye atfedebiliyordun. Bannerlord kesinlikle eksik bir oyundur rol yapma manasında.

  • Ali @norego

   @gt710gaming oyuna baktığımız açı çok başka. Ben rol yapma olarak değil orduyla birlikte savaşma olarak bakıyorum

  • 2GB DDR3 64BIT @gt710gaming

   @norego Dediğim gibi orduyla savaşma anlamında da bence büyük sorunlar var. Simülasyon olarak emir vermek felan savaşın içi çok güzel ona lafım yok. Ama yine de oyunu sadece savaşmak ve kale şehir elde etmek için oynuyorsan da ileride lordlar büyük sorun oluyor. Oyun sırf erken bitmesin diye sana sanal yapay engeller koyuyor. Lordların barış yapması gibi ya da orduların anlamsız yerde toplanması gibi. Ya da 1200'lük orduyla 200'lük şehri alamaması gibi. Ya da savaş açınca birden hepsi savaş açmaya başlıyor vs. Bu yapay engelleri hissettikçe senin de kasteddiğin o sadece savaşma kısmının da iyi yönü kayboluyor.

  • Ali @norego

   @gt710gaming bu saydıklarınla 1.8 de karşılaşmadım ben

 • ahmet @ahmet0

  Tailwords, çok kısmeti adamlar ya. Pandemi döneminde, tek bitmiş oyun onlardaydı😀

Mod dışında video da güzel gözüktü. https://www.youtube.com/watch?v=oTmImIk9Ukk

NaturalVision Evolved – GTA V Graphics Release Trailer

NaturalVision Evolved (NVE) is a work-in-progress visual overhaul mod that is currently in the early access stage. Numerous changes were made to the environmental weathers, lighting system, ambient colors, tonemapping, world textures, building models, props, vegetation and much more in order to blur the line between fantasy and reality.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Endonezya İletişim Bakanlığın'ın yeni politikasına göre kimlikle çalıştırılan her türlü internet hizmeti ülke veri tabanına kaydedilmeliymiş. Verilen süre dün dolmuş sanırım, kaydolmayan firmalar engellenmiş.
Haber: https://linustechtips.com/topic/1445816-indonesia-urged-tech-companies-to-register-under-new-licensing-rules-issued-inspection-and-ban-warning-to-those-who-didnt-register-update/

Kayıtlı yabancılar: https://pse.kominfo.go.id/home/pse-asing/
#internet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

STAR WARS Jedi Knight - Jedi Academy
STAR WARS Republic Commando
Need for Speed Heat Origin'de
Mass Effect Legendary Edition Origin'de
STAR WARS Jedi Knight II - Jedi Outcast
GRID Legends Origin'de

#ücretsizoyun
https://gaming.amazon.com/home

BeğenFavori PaylaşYorum yap

- Dying Light Standard Edition'a sahip olan her oyuncunun oyunu otomatik olarak Enhanced Edition'a yükseltilecek.

- battle.net'e Türk lirası eklendi. 1 euro = 10 lira

https://twitter.com/DyingLightGame/status/1522199589280964609
#ActivisionBlizzard #dyinglight

BeğenFavori PaylaşYorum yap