Twitch'te Lirik adlı yayıncıdan bir site gördüm. Bize rastgele birinci şahıs açısından video gösterip haritada o yerin nerede olduğunu tahmin etmeye çalışıyoruz.
https://virtualvacation.us/guess

City Guesser - Can you guess what city you're in?

City Guesser is a game that plops you into a random city and forces you to guess where you are at!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

4 senelik HDD, sistem istemeyen oyunlarda bile anlık takılmalar yaşatıyor. Başta sıcaklık darboğazından oluyor sanmıştım ama sıcaklık sorununu çözmeme rağmen devam ediyordu. Ben de söz konusu oyunları SSD'ye kurdum ve sorun çözülmüş oldu. İyi ki aynı anda çok fazla oyun oynamıyorum. Çünkü ssd 256 GB

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sizce şu ürün orijinal midir veya bu satıcı ile ilgili deneyiminiz oldu mu, olduysa nasıldı?
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B0764FPQ8Y

Apple EarPods 3,5 mm Jak Girişli Kablolu Kulaklık,Apple Turkiye Garantili:...

Apple EarPods 3,5 mm Jak Girişli Kablolu Kulaklık,Apple Turkiye Garantili: Amazon.com.tr
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

#TeknoYardım

Düzenleme: Şimdilik Windows güç ayarlarından en yüksek işlemci durumunu yüzde 68 yaparak işlemci sıcaklığı 10-15 derece azalttım. İşlemci sıcaklığını azaltınca ekran kartı sıcaklığı da yaklaşık 5 derece düştü ve saat hızı arttı. CPU undervoltta sistem açığı olduğu için yapmadım. GPU undervoltu ise Nvidia Inspector'dan denedim fakat voltaj düşürmeyi başaramadım. Bunlardan ayrı olarak fanı kontrol edebildim, dizüstü boştayken artık fan sesi duyulmuyor. Fakat oyuna girince fan kontrol edilemiyor. Bunun sebebi de Nvidia Optimus teknolojiymiş.

Son zamanlarda dizüstüm gerçekten canımı sıkıyor. Eskiden böyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Hangi oyun olduğuna bağlı olmadan tüm oyunlarda aynı şey oluyor.
Oyunu açıyorum. Fan hızlı çalışıyor. Sıcaklıklar GPU ve CPU, 90 derece civarlarında dolaşıyor ayrıca saat hızları da GPU: 900-1100MHz, CPU: 2300-2700MHz. Buraya kadar her şey normal diye düşünüyorum. 5-10dk sonra fan hızı ile birlikte GPU saat hızı da 405MHz'e kadar düşüyor, haliyle FPS de 2 kat düşüyor. Oyunu kapatınca da fan hızı yeniden yükselip soğutuyor. Sizce sorun nedir? Denediklerim:

- Nvidia kontrol ayarlarından güç seçeneğini "Maksimum performans" ve "Tutarlı performans" seçenekleriyle denedim.
- Ekran kartı sürücüsününde eskiye geçtim.
- Fan kontrol programı denedim fakat kontrol edemedim.

Sistem: i5 6200U - GT 940M 2GB - 8GB RAM - Win10 2004 HomeSL (Geçen sene temizlik yapıp macun yenilendi ve geçen ay içini SSD takmak için açtığımda temiz gözüküyordu.)

Not: Bundan önce Win10 1607 LTSB kullanıyordum. Şu anlık uğraşmak istemediğimden şu anlık eski sürüme dönmeyi denemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap