Vergi dolandırıcıları, devlet tarafından işletilen yüz tanıma sistemini hacklemiş.
https://www.scmp.com/tech/tech-trends/article/3127645/chinese-government-run-facial-recognition-system-hacked-tax

Tax scammers hack government-run facial recognition system

Concerns mount for data privacy in China, as a group duped a government-run facial recognition system to issue fake tax invoices valued at US$76.2 million.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

👎🏻
"Beğenmeme sayısını göstermeyen birkaç yeni tasarımı test ediyoruz. Eğer bu küçük deneyin bir parçasıysanız önümüzdeki haftalarda bu tasarımlardan birini görebilirsiniz."
https://twitter.com/YouTube/status/1376942486594150405

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

İddialar:
#nintendoswitch
- Bu yılın son alışveriş sezonunda çıkış
- 7 inç, 720p OLED ekran
- DLSS donanımlı
- Daha iyi CPU, daha fazla bellek
- Analistlere göre en fazla $399.99 fiyat etiketi

https://finance.yahoo.com/news/nintendo-nvidia-graphics-chip-2021-064000324.html

Nintendo to Use New Nvidia Graphics Chip in 2021 Switch Upgrade

(Bloomberg) -- Nintendo Co. plans to adopt an upgraded Nvidia Corp. chip with better graphics and processing for a new Switch model planned for the year-end shopping season, according to people...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon Prime Video izlerken dil öğrenmenizi sağlayan bir Chrome uzantısı varmış, kendim denemedim ama böyle bir şey isteyen varsa paylaşayım istedim.
Eklenti sayfası: https://www.subtitlesfll.com/

Chrome Web Mağazası: https://chrome.google.com/webstore/detail/subtitles-for-language-le/hlofmmmlhfelbfhcpapoackkglljfcnb
Geliştirici: https://twitter.com/haruharahrhr
https://youtu.be/EIj-QT9_nsw
#Eklenti #Amazon #amazonprimevideo

Subtitles for Language Learning (Prime Video) Chrome Extension

Enjoy Learning Languages with Movies, TV Shows, and Anime on Amazon Prime Video.https://www.subtitlesfll.com/Support LanguagesAfrikaans (Afrikaans)Albanian (...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son 3-4 gündür "Hesabınız güncel değildir." bildirimiyle karşılaşıyorum. Her seferinde "Hesabı düzelt" deyip bilgisayarı açmak için kullandığım PIN'i yazıyorum ve düzeliyor ancak yarın yine bu bildirimle karşılaşıyorum. Başına gelen ve çözen var mı?
(Win10 2004 19041.746)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mesajlaşma uygulamaları karşılaştırması

https://inteltechniques.com/messaging.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
kumbaraci paylaştı.

#GhostOfTsushima 'da ara sahnelerde karakterlerin çok statik, adeta odun gibi, durduğuyla ilgili bazı ciddi eleştiriler gözüme çarptı. Sıradan oyunculardan gelen bir eleştiri olsa anlaşılabilirdi; ama bu eleştirinin her videosu birkaç yüz bin izlenen, görece önemli, kendisini oyun eleştirmeni olarak gören (gerçi artık herkes kendisini herhangi bir şey olarak görebiliyor) yayıncılardan gelmesi şaşırtıcı oldu.

Bunu açıklamak zorunda kaldığım için kendimden utanıyorum; ama Ghost of Tsushima artistik açıdan direkt Akira Kurosawa'nın izinden giden ve bunu hiç gizlemeyen bir oyun. Oyunun her yerinde açık açık yazıyor. Keşke yüzbinlerce izlenen oyun eleştirmenleri "yav bu Akira Kurosawa da neymiş, bir açalım filmlerine bakalım" demeyi akıl edebilselermiş.

Kurosawa, filmlerini statik karakterler ve hareketli doğa kontrastını kullanarak dramatize etmeyi seven bir adamdı. Bir nevi imza hareketlerinden biri bu. Bir Kurosawa filmine, ne izlediğinizi bilmeden ortasından başlasanız bile bir Kurosawa filmi izlediğinizi anlayabilirsiniz. Ghost of Tsushima da tam olarak bu hissi vermeye çalışıyor ve açıkçası bunu dandik bir kopyaya dönüşmeden de yapmayı başarıyor (oyunun Japonya'da aldığı övgülere bakmak yeterli)

Oyun eleştirmeni olmak, hasbelkader oyun oynayıp kamera karşısında küfürle karışık cringe hareketler yapmaktan biraz daha fazla çaba istiyor bana kalırsa. Ama izlenmeler daha önemli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Emiracle @emiracle

    Sözüm meclisten dışarı, oyuncu kitlesini de yayıncısını da pek ciddiye alamıyorum. Ağzı olan konuşuyorun vücut bulmuş hali gibiler adeta. Entelektüel olarak bir gazoz kapağından hallice oldukları gibi ha keza bir duruşları da yok. Oyun firmaları da bu otuzbirci ergenlere her seferinde bilezik gibi geçirmekten imtina etmiyor, görüyoruz.

2 yıl aradan sonra, 16gb telefona 3gb güncelleme göndermek... (huawei p9lite 2017)

BeğenFavori PaylaşYorum yap