Bu çok sinir bozucu değil mi ? Kapatmanın bir yolu yok mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

Çin'de müslümanlara uygulanan kamplar hakkında bir The New York Times haberini Türkçeleştirdim. Merak edenler bakabilir.

https://link.medium.com/oLiiKSCPG2

düzenleme: Türkçe'leştirdim değil Türkçeleştirdim yazılması gerekiyormuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

#idm #vimeo #teknoseyir
IDM artık niyeyse TS'den Vimeo indiremiyordu. Biraz linkleri kurcalayınca yakalanan indirme adresinin sonundaki "?source=1" kısmını silmek sorunu çözdüğünü gördüm. Örnek link aşağıdaki gibi, sonundaki .mp4'ten sonraki kısmı silip öyle IDM'ye yapıştırmak gerekiyor. Linki sansürleyip veriyorum, sonuçta pülüse özel 😀

https://gcs-vimeo.akamaized.net/exp=1576891514~acl=%2Fvimeo-prod-skyfire-std-us%2F01%2F1150%2F15*************6c41e9ef002722c3f52e721e846346601e7b1767a770fdbe90ff309ffc849/vimeo-prod-skyfire-std-us/01/1150/15/380753081/1596078921.mp4?source=1

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

Bende, "Oyunlara harcadığım zamana çok yazık oluyor." hissi oluşmaya başladı. 1 kez geldiğim şu dünyada, boş zamanlarımın büyük çoğunluğunu niye oyun oynayarak geçireyim ki? Sadece düzgün hikayesi olan, single player oyunlara yönelmeyi düşünüyorum. CS:GO, Rocket League, TF2, BF1, PUBG, Fortnite vs. hepsinden kurtulmak lazım. 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 18
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Oyun oynamaya zor vakit bulur hale gelirsen oynadığın oyunlardan çok daha fazla zevk alırsın. Zamanın boşa gittiğini de hissetmezsin.

 • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

  Bu tarz oyunlar gerçekten zaman kaybı. Sadece zaman öldürme aracı olarak nitelendirilebilir çünkü sana kattığı -%99- bir şey yok. Ancak hikayeli oyunlar gerçekten de bir kitabı okumak sana ne katıyorsa o kadar hatta daha fazlasını katabiliyor. Bazı olaylara farklı yaklaşıp daha geniş düşünmeni sağlayabiliyor. Bu kategorideki oyunları zaman kaybı olarak görmek haksızlık olur ancak diğerleri için zaman öldürme aracı demekten kendimi alamıyorum.

 • eamedic @eamedic

  Hatırlarım daha bu oyuncu olayları yok cod 1, bf vietnam zamanları 12 saat multide 16-16 maçlar yapardık. Yüzüğün başına oturduk mu arka arkaya 10-20 maç 😊 il çapında Pes turnuvalarına katılırdık, diyordum ki ilerde son sistem oyuncu sistemi kurucam günlerce oyun oynayacam. Tabi fakültede gün geçtikçe ilgim azaldı zaten son üç yıl kendimize zaman ayırma olayı çok azalmıştı ve farklı şeylerden daha çok keyif almaya başladık. Haftada bir iki saat oyun anca oynayabiliyordum. Neyse mesleğe girince tabi iyi bir sistem topladım ama şu şekilde oluyor artık oyunu alıyorum bir iki bölüm oynuyorum sonra kardeşime bırakıyorum o bitiriyor 😀 Geçen hafta cod ww2 ye başladım bir saat sonra kalktım bir daha oynamadım 😀. Oyunu alırken keyifli inmesi kurulması keyifli ama başladıktan sonra kısa sürede uzaklaşıyorum. Bazı insanlar büyüdükçe uzaklaşıyor bu oyun olaylarından benim gibi, bazıları ise hala keyifle oynuyor. Yaşınızı bilmiyorum ama hayatınıza farklı zevkler ya da uğraşlar girdikçe uzaklaşırsınız, komple bitirmessiniz ama eskisi kadar vakit harcamazsınız. Mesela ben haberdarım hala tüm oyunlardan gelişmelerden fln ama belki haftada 2 saat ayırırım en fazla oyun işleri için, zaten zaman ayıramadıkça da başarılı olamıyor ve kendiliğinden uzaklaşıyorsunuz ve sadece LP nin dediği gibi keyif için oynuyorsunuz ben hep en yüksek seviyede oynardım geçen ww2 yi regularda başlattım 😊😀 keyif için. Çok uzattım lafı ama büyüdükçe uzaklaşılıyor oyunlardan iş, eğitim fln dedikçe. Geçen oyun oynarken aklımda tezle alakalı sorular vardı eskiden olsa tersi olurdu 😊. Normal süreç bu. Tabi ileri yaşta da oyuncu mevcut ama oranı daha düşüktür.

  • arandur @arandur

   Ben de iş hayatına adapte oldum olalı sarmıyor oyunlar, halbuki üniversite veya lise yıllarında sabahtan akşama kadar oynama potansiyelim vardı. Şimdi ise istediğim oyunu satın alacak durumum var, güzel oyun pc'si alacak maddi gücüm var ama hiç canım istemiyor. Özeniyorum hatta yaşıtlarımdan hala oyun oynayıp keyif alabilenlere. Fazla vakit almayan mobil oyunlara ise tam gaz devam.

  • eamedic @eamedic

   @arandur evet hala birkaç kişi var iyi oyuncu benim dönemimden kalan 😊 keyif de alıyorlar. Geçen lise mezunlar toplantısından sonra hadi internet kafeye gidelimde bi kantır atalım önerisi geldi bazı arkadaşlardan 😀 koca koca adamlar. Ben mobil tarafa hiç adapte olamadım, mobil oyun ayrı bir meziyet.

  • arandur @arandur

   @eamedic mobil oyunda en sevdiğim nokta çok kısa sürede açıp sadece bir kaç dakika oyalanabilmek. Bizlerin ilgisi çabuk dağıldığı için bu yöntem pc oyunlarına nazaran işe yarıyor. Pc oyununu açıp başlayabilmek bir kaç dk sürüyor zaten 🙂

  • cansag @cansag

   @arandur al bendende o kadar yorumunu görünce kendim aklıma geldi. Elimdeki bazı oyunlara bile başlayasım gelmiyor.Hadi oynayım bugün diyoruum sonra aman boşver diyorum. Geçenlerde o kadar uğraştım sistem toplayım uygun parçaları bir araya getiriyim diye tam almaya gidiyodum ondanda vazgeçtim.Oyun reyonlarına bile ayaklarım gitmez oldu : ) Artık kolay,fazla kafa yormayan mobil oyunlar daha çok ilgimi çekiyor.

  • eamedic @eamedic

   @cansag sistem toplamak, parça bulmak araştırmak bazen oyundan daha zevkli geliyor bana, çevredekilere topluyorum fakülteden beri insanlar birbirine vere vere numaramı pc işleri olduğunda bana ulaşıyorlar onlar işçiliğe para vermiyo ben de sistem kurma zevkini yaşıyorum win win durumu 😊.Aynı durım iimdi basit tasarım işlerinde oluyor logo afiş fln ama baktım ki zamanımın çoğunu alıyor bir şekilde azaltmam lazım kıramıyorum da kimseyi 😊 bir yandan da yüksek lisans tez fln oyuna zaman kalmıyor hiç dirt rally aldım hevesle daha indiremedim kaç ay oldu.

 • YasinC @yasinc

  Dizi konusunda da aynı düşünüyorum

  • cansag @cansag

   Film de benzeri bence . Bende bu aralar bi filme düştüm ki IMDb de ne varsa izlemeye başladım. @yasinc

  • YasinC @yasinc

   @cansag Değerli vakitleri öldürüyor. Ben artık izlemiyorum bir şey. En fazla belgesel ve bilim konuları geçen şeyleri izlerim.

  • cansag @cansag

   @yasinc hani kitap yararlı deriz ya bazen onu bile aşırı okumak iyi bişey değil. Haftaiçleri çalışma hayatı, haftasonları ve haftaiçi akşamları kitap film kitap film resmen sosyalliğim ölmüştü

  • YasinC @yasinc

   @cansag Benim maalesef kitap okuma alışkanlığım yok kaybettim. Çok merak ettiğim bir şey olunca okuyorum. Genelde kendimi hobilerime verdim. R/c model, maket, motosiklet ile geçinip gidiyorum. Evde de oturmayı seven biri değilim pek.
   Dediğiniz gibi her şeyin tatlı bir ayarı var o ayarın üzerine çıkmamak lazım. 🙂

En sevdiğiniz, kaliteli içerik oluşturduklarını düşündüğünüz youtube kanallarını paylaşır mısınız?
Benim en beğendiklerimden biri Murat Şen in kanalı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gamepad Destekleyen Android Oyunları Listesi

Resimdeki kendi kullandığım, 11$'lık ucuz bir gamepad. Kablosuz, pille çalışıyor ve haftalardır pili bitmedi. Ortalama olarak her gün 1-2 saat oynuyorum rahat. Bazı günler hiç, bazı günler 4-5 saat. Pil süresü çok çok uzun.
Ürün linki:
https://tr.aliexpress.com/item/Data-Frog-Android-Controller-2-4-G-Wireless-Gamepads-Universal-Joystick-For-Android-Smart-Phone-For/32795496800.html

Oyun Listesi

Asphalt Serisi
Modern Combat Serisi
Madfinger Games'in Oyunları (Shadowgun, Dead Trigger, Unkilled ve devam oyunları)
PPSSPP PSP Emulatörü
Diğer çeşitli emulatörler (Nintendo 64, GBA, PSX, Nes, GameCube, Wii)
Goat Simulator Ailesi
Dungeon Hunter Serisi
Subdivision Infinity (Galaxy on Fire alternatifi)
Real racing 2-3
Assoluto Racing
Traffic Rider
Vector Unit Oyunları (RiptideGP, Beach Buggy vs.)
Çeşitli MMO’lar
Rules of Survival
GTA Serileri
Max Payne
Bully Scholarship Edition
BombSquadHemen hemen bütün Gameloft oyunları.
Fahrenheit
Soul Knight
Life is Strange
Reckless racing serisi

Denk geldikçe listeyi genişleteceğim. Sizinde bildiğiniz, burada olmayan oyunlar varsa yoruma yazın, içeriğe ekleyelim.
#kenardadursun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 52

Biraz gülmek için baya iyi 😀
https://www.youtube.com/watch?v=GEGrIn6Y2ns

📽DÜNYAYI KURTARAN ADAM Üzerine 55 Dakika - Yerli Sinema Günlükleri Bölüm #24

Ülkemizin namını tüm dünyaya duyurmuş, dünyanın en kötü filmleri arasında yer alan Dünyayı Kurtaran Adam, namıdiğer Turkish Star Wars'u kahkahalarla yorumlad...
BeğenFavori PaylaşYorum yap