Klavye Kısa Yolu ile Uyku Modu

Öncelikli not : Yapacağınız bu işlemden dolayı oluşabilecek hatalardan sorumluluk kabul etmiyorum.

Üst edit 1 : Adım 1’deki işlemden dolayı bilgisayarın aşırı yavaş bir şekilde açıldığını keşfettim. Hızlı başlat özelliğini etkiliyor olmalı. off yazan yeri on yazıp komut istemini yönetici olarak çalıştırdıktan sonra girerseniz eski haline çevirebilirsiniz.

Adım 1

Öncelikle komut istemini yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutu girin.

powercfg -h off

Bu adım işlemin daha hızlı olmasını sağlayacaktır ve hazırda beklet özelliğini kapatacaktır.

 

Adım 2

 1. Masaüstü - sağ tık - yeni - kısayol adımlarını izleyin.
 2. Karşınıza çıkan boşluğa aşağıdaki komut setini yazın.

rundll32.exe Powrprof.dll,SetSuspendState Sleep

 

Adım 3

 1. Oluşturduğunuz kısayola gelip sağ tık - özellikler adımlarını izleyin.
 2. Kısayol sekmesi altında kısayol tuşu boşluğuna gelip istediğiniz harfe basın bu işlem sonucunda Ctrl + Alt + (istediğiniz harf)  kısayolu oluşacaktır.
 • İsterseniz Ctrl + Shift klavye kombinasyonuna aynı anda basarken kendi isteğiniz harfe basarak  Ctrl + Shift + (istediğiniz harf)  kısayolunu oluşturabilirsiniz.

 

Adım 4 Kısa yolu gizleme

 1. Oluşturduğunuz kısayola gelip sağ tık - özellikler adımını izleyin.
 2. Genel sekmesi altında en altta bulunan gizli kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.
 3. Uygula butonuna tıklamayı unutmayın.
 • Kısayol saydam hale dönüştü ise aşağıdaki adreste bulunan yönergeleri uygulayın

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/14201/windows-show-hidden-files

 

 • Lütfen bulduğunuz hataları ve önerileri yorumlarda belirtin. İyi günler dilerim.

#teknoyardım #akış

 

teknoseyir @kortex

22 Eylül 2020

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hayatımın kısayolunu öğrendim az önce: Windows + L
Önceden bilgisayarı kilitlerken Ctrl + Alt + Del > Enter yapıyordum. Bu bayağı işimi kolaylaştırdı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 27

geçen gün ucuz windows 10 lisansı soranlar vardı galiba, gittigidiyorda yine lisans anahtarı satışı var. 4 tl, bunlar iş görür sanırım ?

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/windows-10-pro-lisans-anahtari-2020-32-64-bit-uyumlu-hemen-teslim_pdp_593573089

Windows 10 Pro Lisans Anahtarı 2020 32-64 Bit Uyumlu + Hemen Teslim Fiyatı ve...

Windows 10 Pro Lisans Anahtarı 2020 32-64 Bit Uyumlu + Hemen Teslim en uygun fiyatı GittiGidiyor'da! Windows 10 Pro Lisans Anahtarı 2020 32-64 Bit Uyumlu + Hemen Teslim incelemesi, yorumlar,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

#haftalıkgundememalzeme
Ticaret Bakanlığından:

TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 27/11/2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Tüketici Hakem Heyetleri Yönetmeliğine aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“Toplantıların ve bazı sürelerin durdurulması

GEÇİCİ MADDE 3 – (1) COVID-19 salgın hastalığının ülkemizde görülmüş olması sebebiyle tüketici hakem heyetlerinin çalışma usul ve esaslarına ilişkin olarak doğabilecek hak kayıplarının önlenmesi amacıyla;

a) 13 üncü maddenin birinci fıkrası uyarınca ayda ikiden az olmamak üzere toplanan tüketici hakem heyetlerinin toplantılarının yapılması bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten,

b) 12 nci maddenin üçüncü fıkrası uyarınca istenen bilgi ve belgelerin sunulması için verilen süreler, 21 inci maddenin ikinci fıkrası uyarınca bilirkişilere raporlarını hazırlamaları için verilen süreler ve 25 inci maddenin birinci fıkrası ile 27 nci maddenin ikinci fıkrası uyarınca tüketici hakem heyetleri kararlarının taraflara tebliğ edilmesi için belirlenen süreler 13/3/2020 (bu tarih dâhil) tarihinden,

itibaren 30/4/2020 (bu tarih dâhil) tarihine kadar durur. Bu fıkranın (b) bendinde yer verilen süreler, durma süresinin sona erdiği günü takip eden günden itibaren işlemeye başlar. Bilgi ve belgelerin sunulması için verilen sürelerin bitimine durma süresinin başladığı tarih itibarıyla on beş gün ve daha az kalmış ise, bu süreler durma süresinin sona erdiği günü takip eden günden başlamak üzere on beş gün uzamış sayılır.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayar Güvenliği

Bilgisayarda dosyalarda gezerken 2014 yılında bilgisayar güvenliği için yazdığım bir yazıya denk geldim. İnternette aradım nereye yazmışım diye ama bulmadım. Sonra hatırladım ki herhalde doctus.org için yazmıştım. Ne yazık ki artık kapanmış 🙁

Ne çok şey öğrenmiştim oradan. Öğrendiklerimi paylaşmayı, bana yardım edildiği gibi bilgim dahilinde başka kullanıcılara yardım etmeyi bir sorumluluk olarak hissetmiştim. Bu güvenlik yazısı da öyle çıktı ortaya. En temel kullanıcılara, en temel şekilde açıklmaya çalışmışım güvenlik yazılımlarını. Bir okudum ve yine geçerli olduğunu söyleyebilirim. 2 farkla:

1) Artık antivirüs olarak avastı değil antivir yada comodo yu öneririm. Avast malum, veri sattığı ortaya çıktı.

2) Windows defender dahili antivirüsü olması kullanıcıları ve interneti büyük oranda rahatlatmıştır 🙂 Bu sebeple artık başka bir antivirüs yüklemek bile tercih meselesi oldu.

Yazıyı buraya ekleyeyim dedim. Yazım yanlışları için kusura bakmayın. Olduğu gibi aktarmak istedim. Birde antivirüs programlarını farklı programlar için dönem dönem test eden şu siteyi ekleyeyim: https://www.av-test.org/en/

 

Herkese merhaba

Bilgisayar güvenliği ile ilgili yazımla sizlerleyim. Çok teknik detaylara inerek sıkmamaya çalışacağım. Ancak eksik yada aklınıza takılan bir şey olursa istediğiniz zaman sorabilirsiniz.

Şimdi burada size güvenlik kısmının belirli parçalarından bahsedip, program önerilerinde bulunacağım. Ben ücretsiz sürümleri kullanıyorum çünkü ücretli programlarda %100 güvenlik sağlayamaz  Evet aslında %100 güvenlik yok. Ama gözünüz korkmasın. En büyük hatalar kullanıcı kaynaklıdır! Yani internette bilinçli dolaşmak çok önemli.

Peki nasıl bileceğiz neresi nasıl güvenlidir?
1. Dikkat! Mesela hotmail oturumu açacaksınız(artık outlook ama benim dilime böyle yapıştı. Giriş yapacağınız sitenin linkine çok dikkat edin. "hotmail" değilde "hotrnail" (evet m yerine r ve n var) yazabilir. Bu farklı harfler kolayca gözden kaçabilir ve aldanabilirsiniz. Bu yüzden kullandığınız linklere dikkat edin.

 1. Bir diğer önemli konu ise sitelerin şifre güvenliğini sağlaması. "https" Bakın burada facebook ta yada hotmail de linkin başında "https" yazısı vardır. Bu, sitenin bilgileri koruduğunu gösterir. Tanımadığınız yerlere giriş yapmaya çalışmayın.

Neden bunu söylüyorum?? Bilginizi çalmak isteyecek olan kişiler mesela facebookun anasayfasını "aynen" yapabilirler. "faceb00k" diye bir adreste bunu yayınlarlar. Tabi bunlar küçük boyutlu. Asıl banka, kredi işleri için banka sitesine girecekseniz bunlara çok daha fazla özen göstermelisiniz. Bu taklit siteler "phishing" altında geçiyor. Yani yemleme diyebiliriz. Lütfen bunlara dikkat edin.

 1. Vereceğim güvenlik yazılımı önerileri ile bir tarayıcı eklentisi gelecektir. Bu eklenti sizlere hangi sitelerin güvenli olduğu hakkında bilgi verecektir(yeşil, sarı,kırmızı gibi renkleri kullanarak).

En ama en önemli konulardan birisi ise tanımadığınız, güvenmediğiniz sitelerden bir şeyler indirmemeniz gerektiği. Müzik indirdiğinizi sanırken en önemli bilgilerinizi sızdıracak bir yazılım yüklemiş olabilirsiniz. Bu da tecrübe ve dikkatin önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Tanımadığınız/şüpheli mailleri açmayın, linklere tıklamayın(bazı linklerde otomatik indirme gelir malum).

Bu kısımı bu kadar bırakacağım ve güvenlik yazılımlarını bir sonraki yazıda anlatacağım. Özet: bilgisayardaki en büyük açık sizsiniz!! Trajikomik ama doğru. Yazılımlar ise sizi korumaya çalışacak ve sizi yönlendirecektir. Bazen de sizin yazılımları yönlendirmeniz gerecek...

 

Evet sırada yazılımlarımız var. Zaralılar çok çeşitlidir: virüs, trojan, keylogger, malware, adware... ve çok daha fazlası. Doğal olarak bu kadar çeşitli zararlılar varken korumada tek bir programa güvenmek doğru olmaz. Aslında güvenlik yazılımı üreten şirketler bunların çoğuna karşı koruma sağlamaya çalışsa da, uzmanlık alanlarına bağlı olarak farklı çeşitteki zararlılara tepki süreleri farklı olacaktır. Bu yüzden katman katman güvenlik oluşturmak gerekli.

1) Antivirüs
Antivirüsler benim gözümde en temel taş. Aslında her birisi özel ancak antivirüs olmazsa olmaz. Hangi programlar?? Benim kullandığım ve tavsiye edebileceğim 2 güzel yazılım var:

Avira Antivir ve Avast. Bu iki yazılımdan birini tercih ederek sisteminize yükleyebilirsiniz. İkisi de güzel yazılımlar. Ücretli sürümleri de var ancak ben ücretsiz tercih ettiğimi söylemiştim. İkisi arasında benim şuan ki tercihim ise yeni teknolojileri ücretsiz sürümü de eklenmiş olan Avast. İkisi de beraberinde tarayıcı eklentisi getiriyor(kurup kurmamak size kalmış). Bu eklenti ile kullanıcı oyları da göz önüne alınarak güvenli görülen siteleri görebilirsiniz. Bunu site açıkken ve/veya google da arama yaparken site linkleri yanına eklenmiş ufak bir işarette göreceksiniz.

2) Anti spyware/malware

Şimdi burada aktif ve pasif koruma karşımıza çıkacak. Antivirüs lerde zaten aktif olarak anlık dosyaları kontrol eden bir bileşen var. Bu kısımda ise kullanılan yazılma göre değişiyor. Eğer sisteminiz yavaşsa ve/veya yavaşladığını hissederseniz bunu aktif değil pasif olarak seçebilir ve/veya bu bileşenleri kapatabilirsiniz.

Gelelim yazılımlara: Malwarebytes Anti-malware, Spybot searh and destroy, Ad-aware. Eskiden ad-aware kullanırdım ancak bir yerden sonra bıraktım. Nedenini tam hatırlamıyorum. Aktif tarama yapar. Ücretli sürümü de var. Şimdi göz attım sanırım anti-virüs te eklenmiş.

Dikkat!! sisteminize birden fazla anti-virüs yüklemenizi tavsiye etmem. Bazı çakışmalar ve/veya sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Birbiri ile uyumlu çalışanlarda var elbet ancak paranoyak olmaya gerek yok.

Peki antivirüs varken bu diğer yazılımlar ne olacak derseniz bunların çakışması çok nadir durumdur. Ben duymadım bile  Malum aslında alanları farklı.

Spybot, tamamen ücretsiz ve bağışlarla yaşayan bir program(en azından ben kullanırken öyle idi). Hatta program sahibi yanlış hatırlamıyorsam hakkında kısmında bu yazılımı sevdiği kıza atfetmişti  Beğendiğim bir programdı. Aktif koruma yapmasının yanında, kayıt defteri koruması da sunuyordu. Başka şeylerde eklenmiş olabilir. Bunlar bilgili kullanıcılar için güzel, ancak bir yerden sonra sıkabiliyor. Mesela microsoft office yazılımı kuracaksınız, bir ton izni tek tek vermeniz gerekebiliyordu. Bu yüzden bu güzel program benim 2 numaram oldu.

Peki 1 numaran kim diye sorarsanız tabi ki malwarebytes anti-malware. Ücretli sürümünde aktif koruma sağlayan bu programı ücretsiz kullanıyorum. Yani sürekli arka planda tarama yapmıyor. Aslında sistemimi el ile tarama amaçlı kullanıyorum. Arada bir veya şüphelendiğinizde bir tarama yaparsınız. Sisteme ilk kez yükleyince bir tam tarama yapsanız iyi olur

Neyi temizliyor bunlar? derseniz casus programlar, reklam yazılımları falan. Reklam atan yazılım(adware) çok can sıkıcı olabilir. İşte bunların çaresi bu yazılımlar.

3) Güvenlik Duvarı (firewall)

Bu arkadaşlar bir çeşit ön savunma oluşturur. İnternetten rastgele yada hedefli saldırıların başarılı olmasını azaltır. Adı gibi bir duvar  Yazıyı çok uzattım burayı kısa tutacağım. Burada kullandığım yazılımı önereceğim direk: Comodo

Comodo firewall. Comodo güzel bir şirket. Birçok ürünleri var. Ücretli/ücretsiz. Cis - comodo internet security isminde içinde antivirüs, güvenlik duvarı ve başka güzel bileşenler olan sürümü var(ücretli/ücretsiz). Sadece bunu yükleyip de kullanabilirsiniz. Ancak ben hele ücretsizde hele tek bir firmaya güvenmeyi seçmiyorum. Cis yani antivirüs lü olanı indirirseniz, diğer antivirüslerle birikte mutlu yaşama ihtimali var. Bir sorun olursa program içinden antivirüs kısmını deaktif edebilirsiniz.

Ben geçenlerde sadece firewall indireyim dedim. Antivirüs yok bunda ancak başka güzel bileşenlerde mevcut geldi. Biris hips, ki bu davranışsal tarama yapar. Bu demektir ki programların hareketlerinden şüphelenerek bu davranışa izin verip vermeyi seçer yada size sorar (bu biraz sizin kurulumdaki ayarınıza da bağlı). Sandbox var. O da kum havuzu  Yani program bunun içinde rahat gezer ama kapatıldığında bir etkisi kalmaz. Biraz spesifik bir şey. Kullanmaya bilirsiniz.

Güvenlik duvarı ve hips güzel. Ancak ilk günler başınızı ağrıtabilir. Yükleyeceğiniz programlara bazı izinler için size sorular sorup yorabilir. Hatta güvenlik duvarı tanımadığı programlara size soru bile sormadan internet erişimi vermeyebilir. Sizde Yazılımın neden çalışmadığını sorabilirsiniz. Bunun için güvenlik duvarı içinden o yazılıma özel olarak izin vermeniz gerekebilir. Hani bu dediklerim çok olmaz belki ancak olabilir. O yüzden bir sorun yaşarsanız kontrol edin yada en basiti devre dışı bırakıp işinizi tekrar deneyin.

Tüm bu sebeplerden güvenlik duvarını hiç yüklememeyi de seçebilirsiniz. Bu size kalmış bir seçim. Hayati yada değil diyemem çünkü yerine göre değişen bir şey. Ancak her şeyin temeli sizin bilinçli bir kullanıcı olmanıza dayanıyor

Karşılaşabileceğiniz bir diğer sorun ise, Sisteminiz hiç korunmuyorsa şimdiye kadar bu programları yükleyince virüsler vs ye bağlı olarak bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunlar kişiye göre değişebilir veya hiç olmaya bilir. O yüzden yazıyı uzatıp sizi daha da sıkmayacağım. Böyle sorunlar yaşarsanız benimle iletişime geçebilirsiniz.

Herkese iyi akşamlar... Güvende kalın 🙂

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei Türkiye'de kendi satış kanalını açıyor. Bu açılışa özel indirimler tanımlıyor belki işinize yarar bir şey bulabilrsiniz.
https://shop.huawei.com/tr/kampanya-gelecekle-tanis.html

Gelecekle Tanış | HUAWEI Türkiye Shop

%50’ye varan indirimleri kaçırmamak için takipte kalın.Belirli telefon,dizüstü bilgisayar ve tabletlerde geçerli 0.01 TL değerindeki efsane indirimleri kaçırma!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evde Spor Güncesi (İlk 2 Hafta)

Evet malumunuz 2 hafta kadar önce ''yahu ben evde spor yapmak istiyorum nereden başlamalı?'' gibisinden bir gönderi paylaşmıştım ve ben o günden sonra yaşadığım deneyimleri ilk 2 hafta nasıl geçti onlardan kısaca bahsetmek istiyorum.

Önce amacımdan bahsetmek isterim. Ben aman efendim deli gibi kasa sahip olayım zihniyetinde bir insan olmadım. Çok hafif vücudum şekillense bu bana gayet yeterli olacaktı. ''Skinny Fat'' dedikleri hafiften göbeğe sahip biriyim. Boyum 1.83 ve kilom 77 olmasına rağmen göbeğim vardı.

Öncelikle yeme alışkanlıklarımda değiştirdiklerimden bahsedeyim. Yemek yanında asitli içecekler içerdim bıraktım. Abur cubur yerdim bıraktım. Soda içmeye başladım bol bol. Onun dışında annemin yaptığı her yemeği yemeye devam ettim. Sadece bıldırcın yumurtası içtim her sabah 1 tane kırıp çiğ şekilde ve akşamları da 1 adet haşlanmış yumurta yemeye başladım. EKmeği TAMAMEN bıraktım çok istersem 1 dilim kepek yedim. Su tüketimine inanılmaz ağırlık verdim ve bol bol havuç, salatalık, çerez (ceviz, fındık, fıstık) yemeye başladım abur cubur olarak.

Sonra gittim Decathlon'a 4 tane ürün aldım.

 

Yere sermek için yer matı: https://www.decathlon.com.tr/900-comfort-pilates-mati-id_8527070.html?_sgm_campaign=product&_sgm_source=8527070&_sgm_action=search

 

Üst kol-Arka Kol için Lastik (Ön Isınmı İçin de Kullandım): https://www.decathlon.com.tr/direnc-ipi-id_8339227.html

 

Üst Kol ve Arka Kol için ayarlanabilir 10kg'a kadar çıkan dumble ben 4kiloda kullanıyorum: https://www.decathlon.com.tr/900-comfort-pilates-mati-id_8527070.html?_sgm_campaign=product&_sgm_source=8527070&_sgm_action=search

 

Ön Kol Çalışmak için el yayı:https://www.decathlon.com.tr/essentiel-el-yayi-id_8344977.html

 

Hangi Hareketleri Yapıyorum Günlük Çalışmam Ne?

Kol kaslarını burada resim olarak ekliyorum ki daha iyi anlaşılsın. İlk hafta çalışmamı 3X10 olarak yaptım aralarda 10 saniye durdum. İkinci hafta hareketleri 3x15 olarak arttırdım. Şimdi geleyim Hareketlere.

1- Aldığım Lastiği kullanarak dumble kullanır gibi 3*10 kaldırıyorum. Her 10'dan sonra 10 saniye soluklanıyorum. Hareketleri hızlı hızlı değil kasın kasılma süresini olabildiğine uzata uzata sindire sindire yapıyorum bu kasılma süresini olabildiğince uzatma kısmını tüm hareketlerde uyguluyorum bundan sonra yazmayacağım. Bu hareketin amacı da üst kolu çalıştırmak.

2- Lastik ile 3x10 yana açma. Omuzları ve göğsü çalıştırmak.

3- Lastik ile 3x10 vücut dik duracak şekilde lastik sırtımda başımın üstüne doğru çekiyorum. Arka üst kasları çalıştırmak ve az da olsa göğüs için.

4- Lastik ile 3x10 lastiğin iki ucu yanımda olacak kollarımı yere paralel şekilde kaldırmaya çalışıyorum. Hayat maksimumda reklamındaki gibi öyle düşünün 😀 Bunun da amacı az da olsa göğüs kollardaki yanal kaslar.

5- Dumble ile 3x10 normal kaldırma. Üst kol. (Dumble 2 adet ve her gibi 4 Kilo)

6- Dumble ile 3x10 kolları ilki yana açma.

7- Dumble ile 3x10 ağırlık sırtıma kafamın yukarısına kaldırıyorum.

8- El yayı ile 100 adet açma kapama yapıyorum.

9- Dumble'lar elimde ve yerer paralel şekilde 3x10 sırt olabildiğince dik oturup kalkıyorum. Ön kol ve bacaklara iyi geliyor.

Sonra yere matı seriyorum burada hareketler başlıyor.

10- Sırtüstü olacak şekilde ellerim popomun altında bacaklarımı 3x10 kaldırıyorum. Alt karın kasları için.

11- Sırtüstü olacak şekilde 3x10 mekik. Son onluda bir sağ bir sol hareket yepıyorum. Üst karın kasları ve yanal karın kasları için.

12- Dumble'lar ile ellerim iki yana açık ve sırt üstü şekilde ağırlıkları göğüs hizamda dik hale gelene kadar 10 sefer kaldırıyorum ve durmadan dikey kaldırıyorum gene 10 sefer. 3 kere tekrarlıyorum. Göğüs, Ön kol, Üst kol için.

13- Yanal Plank her iki yan için 1'er dakika duruyorum. Karın yanal kaslar ve bacak kasları için.

14- Normal Plank 1 dakika duruyorum. Plank garip hareket her yer çalışıyor neredeyse hangi birini yazsam boş plank mühim 😀

 

Şimdi sağol sen yazmışsın diyeceksiniz ama ne faydasını gördüm. 77 kilodan yememe içmeme dikkat ederek 2 haftada 68.8 kiloya düştüm. Ön kollarımdaki kaslarda damarlarım çok çok az belli olmaya başladı ve çok daha dinç hissediyorum kendimi. Ben bu işte profesyonel değilim ama spor yapıyorsan olabildiğince fazla kas gruplarını çalıştıracaksın bunun için zaten profesör olmaya gerek yok. Ben bir kaç işin uzmanına danışarak evde çalışmak içinm şöyle bir program çıkardım ve kendimi oldukça dinç, 15 gün gibi kısa sürede 8-9 kilo veren biri olarak bunu paylaşmak istedim.

Kendimi o gün içinde yeterince yorulmuş hissetmediysem o gün için bu 14 hareketi de 2. sefer yaptığım da oluyor.

Umarım yararlı bir paylaşımdır ve bence hiç. bir şey yapmamaktan iyidir. Komple bu çalışma ortalama 40 dakika sürüyor her şey dinlenmeler de dahil. Unutmadan ilk 1 hafta her yeriniz ağrıyacak üstüne gidin. Belli bir süre sona gerçekten geçiyor ve yapmadığınız zaman kendinizi kötü hissediyorsunuz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11

Kafa dağıtmalık basit mobil oyun önerisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyirde eskiden Telegram gruplari falan vardi. Su an devam ediyor mu bilmiyorum ama sormak istedigim. Yazilimcilarin toplandigi bir grup vs var midir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türk dizilerini internetten izlemek istiyorsanız, Youtube'a VPN'le girin. VPN'le girince hemen her dizinin olduğunu gördüm. 3-4 milyon izlenmeli çoğu ve yorumlar hep yabancı insanlardan. Gene kendi ülkemizde yabancı konumuna düşmüşüz. Çünkü biz izlemek istersek kanalın kendi sayfasındaki 6-7 parça bölünmüş, her partta 5 reklam çıkan ve inanılmaz kötü görüntü kalitesine mecbur kalıyoruz. Bazı diziler de blutv'de var, bir iki tanesi de puhu'da var. Fransa'daki adam neden youtube'dan izleyebiliyor da ben kanalın kendi dandik sitesine mecbur kalıyorum var mı acaba bunun bir cevabı? Sanmam. Tek dikkat etmeniz gereken, eğer arattığınızda dizi çıkmazsa farklı VPN lokasyonu deneyin. Almanya'ya da kapalı olanları gördüğüm oldu. Fransa, Norveç falan takılıyorum 🙂 Bir de, bölümler youtube'da bir hafta kalıyor sadece, sonraki bölüm yayımlanınca eski bölümü gizliye alıyorlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap