Arkadaşlar durum gittikçe vahimleşiyor, böyle giderse Birleşik Krallığı yakalayacağız, maalesef insanımız demek ki umursamıyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BraVe @brave

  Bana bir şey olmaz kafası...

 • tirpitz @tirpitz

  eYiYönEğTiyor diyenler gelir birazdan
  3-5 hafta sonra görüşürüz

 • Makineci @makineci

  40 milyona düşsek bunun nasıl bir sakıncası olabilir? Asgari ücretle sömürülen işçilerin şartları iyileşebilir,
  azalan nüfus sayesinde gelecek nesil çok daha kaliteli eğitimler alabilir.
  Endüstriyelleşmiş gıdalar tüketmekten obeziteye yakalanmış insanlara çare olabilir, daha sağlıklı beslenebiliriz bile.

  Neden bu kadar korkuyorsunuz?

  • ofis @ofis

   Kalan 40 milyonun giden 40 milyondan daha vasıflı odası lazım. Virüsun de bunu seçebilecek mutasyona uğraması şartı var. Bunlar olursa teselli bulabilir kalan 40 milyon.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   Tabi canım. O giden 40 milyon içinde sevdiğiniz insanlar, aile üyeleriniz veya akrabalarınız da olsa aynı şeyi düşünecek misiniz? Ya da o ölen gruba dahil olmayacağınıza emin misiniz?
   İnşallah salgın bir an önce kontrol altına alınır ya da bir ilaç bulunur da daha fazla insan ölmez.

  • Makineci @makineci

   @coolnquiet işte bunun en avantajlı kısmı da bu değil mi? Mesela ben defalarca boğulmaya çalıştım ama insanın iç güdüsü buna izin vermiyor.
   Bu seçilime göre sağlıklı ve kuvvetli genler gelecek nesile aktarılacak, endüstriyelleşmiş gıda tüketen şeker ve tansiyon hastaları ise ne yazıkki yenik düşecek.(Benim ailemde de bu hastalıklara yakalananlar var, bende bronşit hastasıyım, her sene grip aşısı oluyorum)
   Ama insanlığın refahı için, otobüsü arada bir durakta durdurup, ayakta gidenleri indirmek lazım değil mi?

 • Papa Emeritus @pope

  Birleşik Krallık test sayısını arttırma konusunda çok yavaş kaldı ve bu ölüm oranlarıyla kendini belli ediyor. İngiltere’de tespit edilen aktif vaka sayısı ve ölüm oranları pek çok vakayı geç yakaladıklarını veya kaçırdıklarını gösteriyor. Bu kadar vaka ve ölüme rağmen günlük 9.000 civarında test yapıyorlar ondan dolayı bu durum ortaya çıkıyor. Az test yapılırsa az vaka görülür, ölüm oranları ise yüksek olur. İspanya, Fransa ve İtalya’da aynı şekilde yüksek ölüm oranlarına sahip ülkeler çünkü yaptıkları test sayıları salgın çok yayıldığından dolayı yetersiz geliyor ve çok vaka kaçırıyorlar. Türkiye ise 15.000’e çıktı haftaya ise 30.000’e çıkma planı yapıyor şu an. Türkiye vakaları daha erken yakalamaya başladı bu sayede. Türkiye bu yüzden o ülkelere değil vaka ve ölüm oranına bakıldığında Almanya ile daha benzer gitmeye başladı test sayısını arttırdığı için. Lütfen test sayısını bu işin dışında tutarak tek boyutlu düşünmeyin

@Satobiryani ban yemiş neden acaba ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11

Amerika afrikaya corona virüs yaymak istiyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Corona salgınından kurtulanlar ile salgına yakalananlar arası fark gittikçe artıyor ilk defa 200bini geçti tek kelime ile durum felaket

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İtalya'da her 2500 kişiden 1'i corona virüslü, daha da artacak maalesef

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Israilde korona virüsünden daha 1 kişi bile ölmedi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İtalya acaba neden Corona virüsünden bu kadar fazla etkilendi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 23
 • 3dfx @3dfx

  Hijyen konusunda bizim seviyede degiller. Tuvaletten cikinca el yikama oranlari yüzde 50, türkiyede yüzde 90. bu tarz seyler bi virüste baya etkili.

  Ha bide turist cok. Her yerine turist giden bir ülke.

 • Coupe @coupe

  Duyduğum kadarıyla İtalya'nın kuzeyinde çok Çinli yaşıyormuş. Çin deli tatil zamanında çıktı zaten ilk olarak.

 • Papa Emeritus @pope

  Yayılım konusunda tüm Avrupa çok fazla etkilenecek, Almanya ve Fransa İtalya’yı geriden takip ediyor sadece. Dip dibe yaşıyorlar şehir merkezlerinde atıyorum bir kafede popo popoya oturmak zorunda kalınıyor, vücut hijyeni daha fazla olmasına rağmen el hijyeni düşük TR’ye göre vs... Bu söylediklerim Avrupa’nın pek çok ülkesi için geçerli. Üstelik İtalya, Almanya, Fransa ve ABD bu krizi çok kötü yönetiyor hiç proaktif önlem almadılar neredeyse. Ölüm konusunda ise İtalya’nın nüfusu çok yaşlı ve virüsün bulaştığı kişiler genel olarak yaşlı ondan dolayı ölüm oranları çok yüksek. 60 yaşından küçük sadece 2 kişi ölmüş İtalya’da ve o 2 kişi de kansermiş zaten.