BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

Taşınabilir depolama

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#ikinciel | Oldukça az bulunan Sherlock Holmes kutu oyunu. Almancadır. Koleksiyoncu arkadaşlara duyurulur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ha ha ha... Heykellere bak. Mal kelimesi hafif kalır bence 🙂 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İşten sıkılıp ufak bi gezintiye çıktım. 😀

Black Box kendi reklamını yapmış.

#nfsunderground2

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

HP Victus 15 Gaming Notebook Deneyimim

Öncelikle Herkese Merhabalar;

Teknoseyir Blog'ta Yeniyim fakat yıllardır teknoseyir'i kurulduğu günden beri takip ederim hatta daha öncesi dergi zamanından beri.

Adım ve Soyadım Alican HAZIR, bilgisayar mühendisiyim ufak çaplı bir youtube kanalım var burada reklam olmaması adına hiç bir link paylaşımı yapmayacağım ilk içeriğim zaten doğruda olmaz. Ufak bir inceleme yapacağım daha detaylı olarak ürünü merak edenler Alican HAZIR veya Kırmızı Koltuk HP Victus anahtar kelimeleri ile youtube veya kişisel web sitem üzerinden bana ulaşabilir daha detaylı sorularınız olursada bana web sitem üzerinden iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Elime çok fazla elektronik ürün geçtiği için bundan sonra bu sitede etkin bir şekilde paylaşımlar yapmayı düşünüyorum. Umarım faydalı olabilirim.

Şimdi Gelelim Ürünümüze; HP Victus 15 Gaming Notebook Nasıl? Kullanıcı Deneyimim!

Ürün incelemem için test bilgisayarı olarak gönderildi. Bu arada daha önce HP cihazları kullandım ve son HP bilgisayarımda epey sorunlar yaşadım bu yüzden markaya bir kırgınlığım ve ön yargımda var yok değil. Çünkü garanti olarak beni memnun etmemişti yalan yok. Kronik sıkıntılı bir cihazdı ve ürünün arkasında durulmadı. Tabi bu deneyimim üzerinden 4 yıl geçti. Elimizde şu an bir test cihazı var artıları ile eksileri ile yüzeysel bir şekilde inceleyeceğim. Dediğim gibi detay isteyenler beni internetten bulabilir veya buradan da sorularınızı sorabilirsiniz.

Çok fazla uzattık gelelim HP Victus 15 deneyimime;


Test Cihazım 13. Nesil Intel bir işlemciye sahip. Üzerinde upgrade edilmiş 6GB'lık RTX3050 ve 16GB DDR4 3200Mhz saat hızında çalışan remler bulunmakta. Ayrıca 512GB SSD var 512GB SSD'nin hızı boyutuna göre taktiri şahan diyebiliriz yaklaşık 6.5 ila 5 GB arası okuma yazma oranları var. Ama 512GB SSD ne yazık ki oyun için yetersiz bir alan eğer HP Victus veya herhangi bir oyun bilgisayarı alacaksanız minimum 1TB SSD olmalı diye düşünüyorum çünkü 3 Adet 3A oyun yüklediğinizde HDD ne yazık ki bitiyor ve sürekli oyun yükle sil yapmak istemezsin örneğin ben Forza Horizon 5 kurdum, sürekli oynayacağım bir oyun ve yaklaşık 100GB'a yakın yer kapladımı açıkçası sıkıntı.

Cihaz beklediğimden iyi çıktı ne yalan söyleyim bir ön yargım olduğunu söylemiştim. Hunharca eleştiresim vardı ama 🙂 Sonradan cihazı eleştirmemin cihaza haksızlık yapmak olduğunu düşündüm ve ön yargımı bırakıp cihazın artılarına ve eksilerine odaklanmak istedim.

HP Victus 15 gerçekten oyun bilgisayarı olarak iyi bir cihaz ama cihazın eksileri var mı? Tabii ki var öncelik olarak eksilerini sayıp aradan çıkartalım isterseniz 🙂

Ekran Kalitesi
Pil Performansı
Ağırlık
Enter Tuşu Kısa 😀 (Kişiye göre değişir ama bence herkes için çok önemli)
Son olarak ses kalitesi (Hoparlörler ses yüksekliği için yeterli fakat müzik dinlemek için çok iyi değil. Fakat bir headset ile çözülecek bir durum.)

Yukarıda saydığım eksiler ürünün fiyat performans olduğunu düşünürsek göz ardı edilebilir. Kimisi çözülebilecek kimiside çözülemeyecek durumlar fakat cihazın çok fazla farklı özellikli varyantları bulunmakta, örneğin RTX4070'li bir HP Victus bilgisayarda daha iyi bir ekran var fakat rakiplerin fiyatlarına baktığımızda fark büyük bu yüzden artılarını saymaya başladığımda bu cihaza şans verip alınabilecek bir bilgisayar yapabilir artıları yalan yok 🙂

Öncelikle ekran kalitesine çok fazla takılan bir kullanıcı iseniz bu bilgisayar size göre değil. Çok fazla film izliyorsanız ve bu filmleri bilgisayardan izliyorsanız. Cihaz sizin için yeterli gelmeyecek ama oyun oynarken ekran kalitesini ve eksilerini unutuyorsunuz.

Artılarına Gelelim.

En son nesil işlemciyi kullanmakta, dilerseniz RTX4070'li versiyonu rakiplerine göre çok ucuza alabiliyorsunuz.
RTX3050'li versiyon Oyunların çok büyük bir kısmını Full HD çözünürlükte ultra ve high ayarlarda açmakta.
Monitör yenileme hızı 144Hz oldukça iyi
Cihaz ısınmıyor gayet serin diyebilirim
Cihazda yük altında bir performans düşüşü bulunmamakta
Cihaz yük altında başınızı ütüleyecek bir fan sesi ile çalışmıyor fan sesi makul derecelerde
Ve son olarak kasa kalitesi beni şaşırtan ve beklediğimden iyi çıkan bence bir oyun bilgisayarında en önemli ayrıntılardan biri, gayet iyi. Askeri sınıf bir sertifikaya sahip olmamasına rağmen cihazın kasa kalitesi menteşeler ve çerçevelerde herhangi bir sıkıntı yok.

Ahh HP benim Pavilion PC'yi niye böyle zamanında yapmadın diyorum anlaşılan HP hatalarından ders almış burada bi geliştirme yapmış bu işi çözmüş gibi görünüyor.

Fakat Garanti bakımı HP Türkiye bu kısım soru işareti tabi düzeldi mi cihazı aldığınızda ne olur? Garanti veremem umarım düzelmiştir diyor bu yazımı burada bitiriyorum. Güzel bir cihaz ortaya çıkarmışlar fiyatına göre oldukça iyi eksileri fiyatına göre göz ardı edilebilir sonuç olarak ekran bilgisayar fiyatını arttıran en önemli kalemlerden biridir.

Bir dahaki yazımda görüşmek üzere umarım yardımcı olabilmişimdir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

    HP bir ara cozuttu, özellikle de yazıcı konusunda ama iyi bir marka bence. HP deneyimim, HP Compaq nx6125 AMD Turion 64 ML-32 işlemcili dizüstünden ve doğal olarak yazıcılarından geliyor. Servis ve özellikle MT iletişimi bir ara orta karar idi (Türkiye), sorduğunuz soruyu, genellikle cevap alamadan siz çoktan bulmuş oluyordunuz.

#TürkVoleybolu;

VARGAS'TAN İNANILMAZ SERVİSLER

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın genç yıldızı Melissa Vargas, İsveç karşısında ilk sette inanılmaz bir servis performansı sergiledi. 103, 105 ve 106 km/h ulaşan Melissa Vargas, dördüncü servisinde rekor kırdı.

Filenin Sultanları'nın genç yıldızı Melissa Vargas, İsveç karşısında 112 km/h servis hızına ulaşarak dünya rekorunu kırdı. Melissa Vargas, 111.4 km/h rekorun sahibi Tijana Boskovic'i geride bıraktı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar,

Videoda her konuya değinildi sanıyordum ama ana başlıkların Sıkça Sorulan Sorular formatında tekrar belirtilmesi gerekiyor sanırım. Başlayalım:

- TeknoSeyir kapanmıyor. Web sitesi kapanmıyor, kanal kapanmıyor.

- Sosyal akışı yakın vade için kapanmıyor, orta ve uzun vadeyi hep birlikte belirleyeceğiz.

- Asıl işimiz olan incelemeler devam edecek.

- Umut bizimle, Uğur ve Tansel bizimle. Onlarla daha fazla ne, nasıl yapabiliriz düşüneceğiz.

- Her ne olursa olsun Haftalık Gündem Değerlendirmesi devam edecek. Şimdilik tek başıma devam edeceğim.

- Haftalık Sohbet, başka bir formata dönüşerek, belki periyodu da değişerek dönecek. Bu, biraz zaman alacak.

- Sosyal akış bölümünün daha anlamlı hale gelmesi için yönetici sayısının artması, kurallar belirlenmesi gibi çalışmalar yapılacak.

Evet, ilk aklıma gelenler böyle. Umarım en temel konulara ışık tutabilmişdir. Merak ettiğiniz diğer detayları yazabilirsiniz.

Bugüne kadar destekleriniz için herkese teşekkürler. Yolculuk daha bitmedi, biraz daha yolumuz var, hep birlikte. 🙂

Saygılarla, LP

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 86

#StevenSpielberg;

https://youtu.be/ASWO43n3QkQ

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap