Geçen haftalarda Bim'e Old Spice ürünleri gelmişti, resimdeki ürünü denemiş çok beğenmiştim. Şu ana kadar kullandığım en iyi deodorant olabilir. Kokusu da çok hoş ve hafif. Evin yakınındaki Bim de bir sürü kalmış, 12 liraya deodorant bulmuşken birkaç tane daha alayım diye girdiğimde, 5,5 liraya fiyatı düşürmüşler 😁 kalan 8 adedi de aldım 2023 sonuna kadar tarihi var. Kasadaki kıza sorduğumda, Bim'e gelişi 5,5 lira imiş. Uzun süre satılmayan ürün maliyetine satışa çıkıyormuş 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12

#HaftalıkGündemeMalzeme @gamsizm
"ABD’li ünlü milyarder ve antivirüs yazılımcısı olan John McAfee tutuklu kaldığı hücrede ölü bulundu."

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, minecraft sunucusu kiralamış olanlara sorum olacaktı.
Yeğenlerle birlikte oynamak üzere bir sunucu kiralama niyetim var. En fazla 4-5 kişi aynı anda oynayacak. Bu hizmeti almak için önerebileceğiniz bir yer var mıdır? Bir de bu sunucuda herkesin sandığını kendisi dışındakilere kilitleme gibi bir özellik yapılabiliyor mu?
*Bende orijinal oyun bulunsa da diğerleri korsan şekilde bağlanacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Halid @abdhbal

  Nitrado'dan kiralıyordum ben kiraladığımda. İstediğiniz özellik pluginlerle yapılabiliyor. Orjinal olmayanların bağlanabilmesi için online-mode: false yapmalısınız.

  • KirbiT @kirbit

   En düşük hizmeti alsam da yeterli gelir mi hocam? Belirli bir seviyenin üzerinde birşey mi seçmem gerekir acaba
   *Nitradoya baktim da, doğrudan minecraft sunucusu satıyor adamlar 🙂 fiyat beklediğimden yüksek gelse de başka alternatif bulamazsam bunu seçerim hocam. Teşekkürler

  • Halid @abdhbal

   @kirbit Fiyatlar ciddi artmış evet. Standart olan yeterli olur, olumsuz yanı oyuncular birbirinden uzaklaştıkça daha fazla ortamı işlemesi gerektiği için serverda takılmalar olabiliyor. Ama yeğenler ufaksa oyunun tam potansiyeline zaten yaklaşmaları zor o yüzden sizin durumunuzda sorun olmaz.

  • KRAK3NN @passenoir

   @abdhbal Eskiden aylık 30 liraya public için bile ortalama bir server kiralayabiliyordun.Birde sanki eskiden Nitrado'nun Türkçesi vardı ben mi yanlış hatırlıyorum? Türkiye'ye hizmet veriyorlar ama Türkçe falan kalkmış galiba,eskiden o kadar sponsorları falan vardı yayıncılardan vs.

  • ganiemre @ganiemre

   @passenoir Nitrado Türkiye pazarından çekileli 5-6 yıl oluyor, sessiz sedasız gittiler 🙁

 • Agab @agab

  Hamachi kurun yıllar önce öyle oynardık

 • ganiemre @ganiemre

  Batihost veya keyubu üzerinden satın alabilirsiniz, en az 3 gb ramli olsun (yaklaşık 1 gb rami işletim sistemi kullanıyor, 2 gb rami servera verirsiniz), sunucu olarak papermc kullanırsanız fazlasıyla yeter. Kafam rahat olsun derseniz 4 gb ramli alabilirsiniz, bilgisayarınızın özellikleri iyiyse ve en az 3 mbps upload hızınız varsa kendi bilgisayarınızda hostlayabilirsiniz, sunucudan daha performanslı çalışacaktır (örnek vermem gerekirse i3 6100 işlemci keyubu ve batıhost'un verdiği xeon işlemcilerden daha iyi performans veriyordu)

Turknet internet fiyatlarını güncellemiş.
Temmuz'dan itibaren 6 ay boyunca 95, sonrasında 100 lira. Artan özel iletişim vergisinin sonuçları

BeğenFavori PaylaşYorum yap

"Adını efsanevi bir Pers mitolojisindeki Simurg, yani Zümrüd-ü Anka kuşundan alan süper bilgisayar, şu anda 0,56 petaflop işlem potansiyeline sahip. Böylece İran, petaflop performanslı süper bilgisayarlara sahip 30 ülke arasına girdi.

Yaklaşık 1 trilyon riyale (4.5 milyon dolar) mâl olan süper bilgisayar, kamusal ve özel bilimsel araştırmalarda kullanılacak ve veri işleme hizmetleri sağlayacak. Ayrıca yapay zeka analizi, trafik ve hava durumu verilerini sıkıştırmak ve görüntü işlemek için de kullanılacak."
https://tr.sputniknews.com/ortadogu/202105171044525822-iran-tamami-yerli-ilk-super-bilgisayari-simorghu-tanitti/

İran, tamamı yerli ilk süper bilgisayarı Simurg'u tanıttı

İran, tamamen yerli donanıma sahip ve yaklaşık 1 trilyon riyale mâl olan ilk süper bilgisayarı Simurg'u tanıttı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
KirbiT paylaştı.

Bütün Teknoseyir ahalisine merhabalar. 🙂 Bilindiği üzere bilmeyenler de olabilir tabi ki ama baya bir süredir #tamirtadilat işleri yapıyorum. Çevremden olsun, Teknoseyir ortamından olsun baya bir kişinin tamir işlerini yaptım. Sağolsun çok arkadaş cep telefonlarını, notebooklarını vs. hiç güven sıkıntısı olmadan yolladılar.

Malum bilenler biliyor gene aralık ayından beri neredeyse işsizim. Pandemi yüzünden fabrikada ücretsiz izne çıkartıldım. Çıkartılmadan öncesi de bu işi zaten yapıyordum ama daha çok hobi gibi 2. iş gibiydi. Ondan sonra oradan gelen para ile de kedilere sokak hayvanlarına mama vb. şeyler için yapıyordum. Haliyle son zamanlarda işsiz de kalınca bu iş ilk işim oldu. O yüzden bozulan tamir ettirmek istediğiniz cihazlar varsa tamirini yapabilirim.

Mesela ne tamiri ? Atıyorum telefonunuzun ekranı kırıldı, ahizesi bozuk, kamerası bozuk, pil değişecek, şarj soketi bozuk vs. bu gibi tamirleri zaten yapıyorum. Notebook içinde fiziki herhangi bir sıkıntıları da yapabilirim. Menteşe kırıkları, kasa kırıkları, bunların tamirini de yapabiliyorum. Aklınıza gelebilecek elektronik cihazlarında tamirini yapabiliyorum. Pc parçası mesela gamepad, mouse gibi gibi. Önceki yaptığım işlerin fotoğrafını isteyen olursa onlarıda ekleyebilirim. İşlemleri yaparken zaten Telegram'dan veya Whatsapp üzerinden detaylı her aşamanın resmini size iletiyorum ona göre aksiyon alıyorum.

Örnek vereyim hemen, ya bunun burası bozuk deyip kestirip atmıyorum. İşte telefonun şarj soketi bozuk ama neden bozuk ? soketin detaylı resmini sıkıntılı parçasını gösterecek şekilde atıp ona göre gösteriyorum.

İzmirde oturuyorum ancak elden ürünü teslim alma işini pandemi de araya girince o olaya hiç girmiyorum. Sadece kargo ile gönderim yapabilirsiniz. Teknoseyirden beni etiketleyip olmadı bu durum altından veya Telegram : @orcun89 ,mail : [email protected] üzerinden de iletişime geçebilirsiniz. Umarım akışta paylaşıyorum diye rahatsız olan olmaz, oluyorsa da kusurabakmayın. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 38

A101'de kalmış bunlardan. Tanesi 8 lira
#Matchbox

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bim'e PS4 geliyormuş 😁 5 Mart

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

İş yerindeki office için kullanılan makine daha iyisiyle değişti. Eski makineyi bir abimiz çocuğu tablet yerine bilgisayardan Eba ya girsin diye aldı. Format falan attım. Zoom, Minecraft falan yükledim. Eski HDD çok yavaş bu yüzden kötü bir performans var ama ram de 2gb, düşük göründü bana. Windows 7 ile bile zorlanıyor, tıkanıyor.
----
Elinde 2gb ddr2 bellek olupta kargo parası karşılığında gönderebilecek olan var mı?
----
Eski bilgisayardaki ram resimde mevcut, uyum sorunu olacağını düşünmüyorum.
*Bilgisayar, patronun eski oyun bilgisayarı imiş. 8500gt ekran kartı da mevcut 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap