Teknoseyir Arşiv

Arşiv Güncelleme Tarihi: 30.05.2020 Saat: 19:52

Son Güncelleme: Haftalık Gündem Değerlendirmesi 2020/22 Eklendi.

#HaftalıkGündemDeğerlendirmesi , #TeknolojiveBilimNotları ve #TozluRaflar bölümleri sürekli güncel.

Meraklısına 🙂

Aşağıdaki dosya boyutları aylık güncellenir. 01.06.2020 tarihi itibarıyla aşağıdaki gibidir.

Haftalık Gündem Değerlendirmesi 30,8 GB (33.176.380.483 bayt) 'dır.

Teknoloji Ve Bilim Notları 6,30 GB (6.766.532.927 bayt) 'dır.

Tozlu Raflar 14,3 GB (15.449.225.971 bayt) 'dır.

Bonus Videolar 5,84 GB (6.279.582.502 bayt) 'dır.

(YENİ) Oyun Gündemi 3,50 GB (3.769.244.334 bayt) 'dır. (Yükleniyor...)

Karantina Sohbetleri - Canlı Yayın 6,30 GB (6.765.638.036 bayt) 'dır.

Arşivin tamamı 67,2 GB (72.206.604.393 bayt) 'dır. (Videolar Dahil)

Arşiv Link:  Google Drive

#HaftalıkGündemDeğerlendirmesi #Arşiv
Arşivlik olduğuna inandığınız içerikler varsa özellikle eskilerden söylerseniz eklerim. 🙂

Dip Not: Arşivin tek amacı değerli içeriklerin toplu halde bulunması ve arşivlemek isteyen arkadaşlar var ise onlara hazır düzenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 20

Bugün itibariyle Amerika vaka sayısı olarak corona'nın yeni merkez üssü. Ani ve çok hızlı bir şekilde yayıldı. 20 günde 100 vakadan 80K'ya çıktılar. İtalya, İspanya, İran vs. hepsini geçtiler hız bakımından. Henüz ölü sayısı çok daha az. Ancak yayılma İtalya'dan vs. çok daha geç başladığı için normal henüz az olması. Bir iki hafta içinde İtalya'yı geçerler. Karantina uygulamayarak çok büyük hata yaptılar. New York valisi Trump'a "New York'a ihanet ediyorsun" derken çok haklıymış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Centurion @burakdogn

  bu virüs olayı bittikten sonra dünya değişmiş olacak siyasi , yapısal ekonomi gibi olaylarda. ama ben türkiyeninde bir italya gibi olacağından korkuyorum. Alınan önlemler yetersiz. işsizlik çok büyük oranda artacak.. Ve umurlarında değil ancak ev bina ve kanal istanbulu düşünüyorlar.

 • Rasko @rasko

  Hızla bütün dünyaya yayıldı. Ben bu kadar büyüyeceğini tahmin etmemiştim. Hele ki Türkiye'de yönetim hala yanlış kararlar alıp duruyor. Bilim kurulu denen yapı, bizim mahalledeki uzun adamın talimatlarını uygulamaktan başka bir halta yaramıyor. Bu tavır devam ederse (ki edecek) İtalya'dan kötü duruma gelecek Türkiye.
  ABD'de de corona testi yaptırmanın 3600 dolar olduğu söyleniyordu. Ne kadar doğru bilemiyorum. Eğer gerçekten öyleyse bu kadar hızlı yayılması normal.

  • reducto @protego

   3600 dolar olsaydı 80K vaka tespit edilemezdi 🙂 Evet ilk başta paralıydı, zaten Amerika'da tüm sağlık sistemi böyle. Ama sonra yasa tasarısıyla ücretsiz yapıldı.

  • Rasko @rasko

   @reducto Belki de paralı olduğu sırada yayıldı, ücretsiz olunca ortaya çıktı 😀 Test sayısı az olunca karantinadaki koronalı sayısı da az olur haliyle.

  • reducto @protego

   @rasko Evet, ayrıca 3600 sadece test ücreti. Hastaneye gittiğin an diğer ücretleri de alıyolar. Gidip muayene oluyorsun sonuçta yatak parası alıyolar. Sanki hastanede bir gece kalmışsın gibi. adam diyor ki sen geldin oturdun biz onun çarşafını değişiyoz sen şu kadar saat yatağı kullandın vs. Çok iyi bir sağlık sigortası yaptırmadığın sürece hastanenin kapısından bile girmek istemezsin 🙂

  • Krycek @krycek

   Bilim kurulu çok önemli algoritmalar geliştiriliyor, daha da geliştirecekler işallah. Quantum'lu bir sonuç çıkacak ortaya.

  • Rasko @rasko

   @reducto Sigortan olsa bile hastaneye gitmek binlerce dolara patlayabiliyormuş, orada staj yapan bir arkadaşım anlatıyordu. Hatta düşüp kafasını kıran bir insanın çevredekilere "ambulans çağırmayın" dediğine şahit olmuş. Ambulansla acil servise gidip tedavi görmek kafadan 8-10 bin dolar diyordu 😀 Çok ilginç gerçekten.

 • Papa Emeritus @pope

  ABD’de zaten yayılmıştı sadece test sürecinde saçma sapan işler yaptıkları için testlere geç başladılar. Test işlerini düzene soktuktan sonra inanılmaz sayıda test yapmaya başladılar. Dün 100.000 test yaptılar, çok doğal bu ani yükseliş. Haftaya günlük 300.000 teste çıkarlarsa hiç şaşırmam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

Daha önce QCY T1 Pro ile alakalı yazdığım durumlara bile bu konuyla alakalı sorular geliyordu. QCY marka kablosuz kulaklıklardaki eşleştirme probleminin çözümünden ve mono moduna geçen kulaklıkların nasıl tekrar stereo moduna döndürülebileceğinden bahsettiğim bir yazı yayınladım. Sorun yaşayan arkadaşlar bakabilirler. #qcy #qcyt1pro #qcyt1c #kablosuzkulaklık

QCY Kulaklıklarda Eşleştirme Sorunu Çözümü - Hamdi Çatal

Bu yazımda QCY markasının kablosuz kulaklıklarında yaşanan eşleştirme problemi ve çözümünden bahsedeceğim. Aslında bu durumu bir problem olarak anlatmakta çok doğru değil. Genelde tam...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • rf12 @rf12

  Doğru çevirebilmişmiyim ?

  En çok ziyaret edilen siteler listesi doğrumu çalışıyor ?

  benim kocam yakın bir zamanda chromu güncelledi. Yeni sekme paneli en çok ziyaret edilen siteler özelliğini gösteriyor(burayı tam doğru çeviremedim gibi.) . Buradaki bilgi ne kadar doğru ? hatadan dolayı site ortaya çıkabilir mi ?

  Popüler cevap

  Evet bu bilinen bir sorun, eğer adware var ise size yanlış geçmişi gösterebilir bunun için numaralar var ziyaret edilen siteler ile alakalı.Genellikle porno/gazino/ucuz materyal (bilmiyorum) Virüs yazılımızı güncelleyin ve ne yüklediğiniz hakkında dikkatli olun (İncredimail,ücretsiz kelime oyunları , ücresiz ekran koruyucular gibi)

  1734 kişiden 1783 ü bu cevabı faydalı buldu.

#Filmönerisi Bu haftaki önerilerde bir üçleme var 🙂 Ama bu Batman üçlemesi gibi tek seri bir film üçlemesi değil. John Carpenter'ın Kıyamet Üçlemesi 😈 (Apocalypse Trilogy) Normalde sadece ilk film olan The Thing'i önerecektim ama diğer filmlere haksızlık edecekmişim gibi hissettim. O yüzden üçünü birden veriyorum 🙂

The Thing: Uzaydan gelen ve hücresel bazda hareket edebilen yani her hücresinin bir bilinci olan bir yaratık düşünün. Kandan, dokunmadan, havadan aklınıza gelebilecek her türlü yakın temastan bulaşabiliyor. Hem de canlı türü ayırt etmiyor. The Thing filmi de "Böyle bir yaratık dünyaya gelse nolurdu?" sorusuna kısmen cevap veriyor. Hiç kadın cast'ı bulunmayan bu film body horror alanında inanılmaz bir başyapıt. Yaratıklar o kadar kötü ki artık "Kapat lan kapat!", "Nolur git artık." dedirtiyor adama. Bu tür gore sahneler sizin için bir problem değilse çok keyifli ve oldukça gerici bir macera sizi bekliyor. (Bu filmin yeni bir versiyonu da var ayrıca, yanlışlıkla gidip de onu izlemeyin 😀 )

Prince of Darkness: Bu filmi izleyeli çok oldu açıkçası, ne diyeceğimi pek bilemiyorum. Film beni çok germişti ama filme dair çok da bir şey yok aklımda. Filmde Jonh Carpenter filmlerine özgü dandik olaylar bolca mevcut ama, filmi izlerken "Bu kesin bu adamın elinden çıkmış bir film." diyorsunuz. Es geçmeyin 🙂

In the Mouth of Madness: Bu film de tam bir Sam Neill klasiği. Filmdeki deliliği mimikleriyle fazlasıyla vermiş. Zamanın en çok okunan korku yazarı Sutter Cane'in kaybolmasını araştıran bir dedektif (sigorta sahtekarlıklarını araştıran bir dedektif normalde) Sutter Cane'in "İnsanın üzerinde paranormal etkiler bırakıyor." denen kitaplarını alıp okumasıyla başlayan ve inanılmaz yerlere gelen bir film. Film cehennemi üzerinize atıyor resmen, deliliği sonuna kadar hissettiriyor.
The Thing'in verdiği gerilimi beğendiyseniz ona benzer başka bir gerilim yine sizi bekliyor.

IMDB linkleri;
The Thing: https://www.imdb.com/title/tt0084787/

Prince of Darkness: https://www.imdb.com/title/tt0093777/

In the Mouth of Madness: https://www.imdb.com/title/tt0113409/

Sizi ikna edemediysem bu yazıyı da mutlaka okuyun; https://www.denofgeek.com/movies/john-carpenters-apocalypse-trilogy/38083/john-carpenters-apocalypse-trilogy-a-look-back

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#FilmÖnerisi Drive. Ryan Gosling'in (bence) muhteşem oyunculuğu ve Carey Mulligan'ın inanılmaz tatlılığıyla bezenmiş olağanüstü bir film. Ryan Gosling, usta şoförlüğünü kullanarak filmlerde dublorlük yaparken geceleri de soygunculara sürüş hizmeti vermektedir. Bir gün karşı komşusu Irene ile tanışır ve hayatı değişir. (Bundan sonrasını anlatırsam spoiler olur 😛 ) Böyle söyleyince daha çok aksiyon filmi gibi duruyor ama fimde aksiyon sahneleri çok yok. Daha çok düşünmeye itiyor. Ama filmi izleyince "İşte bu sanat." diyorsunuz. Film aşırı şiddet ve kan içeren sahneler içeriyor, kiminle izlediğinize dikkat edin. Ama mutlaka izleyin.
IMDB: http://imdb.com/title/tt0780504/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10