Sci-Fi kurgu film meraklılarının ilgisini çekebilir; kısa filmler yayınlayan bir kanal.

https://www.youtube.com/c/watchdust/videos
#SciFi #BilimKurgu #kısafilm #YoutubeKanalTavsiyesi

DUST

DUST presents thought-provoking science fiction content, exploring the future of humanity through the lens of science and technology. Welcome to our YouTube channel. Here we offer DUST originals,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Metro alt geçitleri yürüyüş geçiş yollarına olabilecek en pürüssüz, kaygan fayanslar döşeyen mühendisliğin bir de o yollara "Dikkat! Kaygan Zemin" diye yani "biz saçma sapan işler yapan mühendis müsveddeleri, ihale soytarılarıyız" anlamında tabelalar koyduğu ülke!
Güzel ve yalnız Türkiye...

#Metro #belediye #burasıtürkiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Umarell, Bologna lehçesinde emeklilik yaşındakilerin inşaat veya yol yapım çalışmalarını elleri arkada izlemeleri ve istenmeyen tavsiyelerde bulunmalarına atıf yapan modern bir sözcüktür. Bu gözlem hobisi terimini İtalya'da ilk ortaya atan kişi, 2005'te Bologna'da yerel bir yazar olan Danilo Masotti idi ve sonrasında iki kitap ve kişisel blog yazıları aracılığıyla popüler hale geldi. "Küçük adam" manasına gelen sözcük, 2020'de modern İtalyanca sözlük olan Zingarelli'ye eklendi.

Ülkemizde de bu davranışı alışkanlık haline getirenler için bir isim bulunabilir. Hatta ülkemizde Umareller ile birlikte "Ogre"ler, "Org"lar, "Balagat"lar, "Zegibun Hayarda"lar gibi boş gezenlerin alt ve daha agresif türleri de mevcuttur vesselam.

#Turkiye #yurduminsanı #FacebookTadındaPaylaşımlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Custom Retro Design by steampunkable

You searched for: steampunkable! Discover the unique items that steampunkable creates. At Etsy, we pride ourselves on our global community of sellers. Each Etsy seller helps contribute to a global...
BeğenFavori PaylaşYorum yap