Merhaba, CarPlay hızını etkileyen faktörler nelerdir? Alpine ILX -W650BT ve iPhone SE 2020 yi kablolu olarak kullanıyorum. Harita açık, arkada müzik dinlerken bir arama geldiğinde kasmalar olabiliyor. İki cihazda yazılım olarak son sürümde. Çözüm için önerilerinizi alabilirim. #CarPlay

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, arabaların yağ bakımı kaç km aralıklarla yapılmalıdır? Kullandığım yağ 30000 km/ 12 ay gibi bir sürede değişim öneriyor. Aynı şekilde arabanın kullanıcı el kitabında da bu değer mevcut. Görselleri ekledim.

Sürekli bakım yaptırmak durumunda kalıyorum. 4 senedir 10.000 km de düzenli olarak yağ bakımlarını aksatmadan yaptırdım. (Yağ, yağ filtresi, mazot filtresi, hava filtresi, polen filtresi) Ağır bakımlarını saymıyorum. Garajım olsa kendim yaparım. 4 ayda bir bakım ihtiyacı doğunca maddi anlamda ve sanayide ustaların üstünkörü işçiliğinden sıkılmaya başladım.

2007 corsa d var. 1.3 cdti. 350.000 km'ye dayandı. Senede 30.000 km yol yapıyorum. (Çoğunlukla uzun yol)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11
 • brcan @brcan

  Dizel için ben 10 bin kilometre olarak yapıyorum.Durum ve şartlara göre 15 bin olabilir.Bahsedilen normlar avrupa için geçerli olabilir, ama türkiye şartlarında 20-30 bin çok fazla.

 • Mr.Bell @mr-bell

  8k-12k km arası mantıklı. Yoğun kullanım, sık dur kalk ve yüksek devir varsa kısa tutmak daha iyi çünkü yağlar çok yıpranıp özellik kaybına uğruyor. İmkan olsa evde yapmak en iyisi

 • Joe @j

  Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Anlaşılan 10.000 de bir yağ bakımı yapmaya devam edeceğim. Sağlıkla kalın.

 • Afsinyus @ufo

  Kitapçığında ne yazıyorsa o aralıkta yaptıracaksınız. Aracınızın km'si çok yüksek. Bakım geciktirmeniz soruna yol açabilir. Toleransı kalmamıştır hataya.
  Yaşadığınız ülke koşulları, yakıt kalitesi vb hepsi etken. Ben Azerbaycan'dayım. TR'de 20k/1 yıl olan dizel bakımları burdaki kitapçıklarda 6 ay/5 bin km. 5 bini görmeden bakıma götürmek zorunda kalıyorlar. Orda ne yazıyorsa o yani.

Merhaba, hdmi dan dp a çevirici arıyorum. Xbox'ı hdmi çıkışından all in one bilgisayarın dp girişinden görüntü almak istiyorum. Görseldeki ürünün ters yönlü çalışanını arıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, sahibinden.com üzerinden dolandırıldım. İlan sahibi sadece havale sonrası kargoyu kabul ettiği için havale işlemini gerçekleştirdim. İlan sahibi ürünü göndermedi. İletişime geçtiğimiz tüm kanallardan engelledi. Nasıl bir yol izlemeliyim? Elimde yazışmalarımız ve banka dekontu mevcut. Bu evraklarla ve bir dilekçeyle savcılığa başvurduğum taktirde sonuç alır mıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 39

Merhabalar, bankada biraz birikimim var. Bunu kur korumalı hesaba atsam bu vakitten sonra bir fayda sağlayabilir miyim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, arabama takılı olan jantları boyatmak istiyorum. Renk konusunda önerilerinizi alabilir miyim ? Kozmetik olarak kötü durumdalar. Piano black, gun metal vs hangisi daha güzel durur ? Arabanın rengi mavi olduğundan hangi renk gider bilmiyorum.

Ek olarak boyama işlemi için Ankara'da tavsiye edebileceğiniz bir yer var mıdır ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Merhaba, Mac mini Server (Mid 2010) cihazıma 16 gb ram aldım. Bilgisayarda tarayıcı, iptv, excel ve arada photoshop kulanıyorum.

Cihazda hali hazırda 128 gb m2 ssd, 500 gb hdd ve 4 gb ram var.

Bu harcama sizce gereksiz mi ? #apple #mac #mini

Timetec 16GB SETİ (2x8GB) Apple DDR3 için uyumlu 1067MHz/1066MHz PC3-8500 RAM...

Timetec 16GB SETİ (2x8GB) Apple DDR3 için uyumlu 1067MHz/1066MHz PC3-8500 RAM için Mac Book (2010 Ortası 13 inç),MacBook Pro(2010 Ortası 13 inç), iMac(2009 Sonu 27 inç),MacMini (2010 Ortası) MAC RAM
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, arabamın ön takımlarından ses geliyor. Ankara'da arabamın ön düzenini kontrol ettirip sorunlu parçaların değişimini yapacak iyi bir usta arıyorum. Ankara'da yaşayıp önerebileceğiniz bir yer var mı ? Araç 300.000 km'yi geçti. Üzerinde eibach marka 3 cm spor yay var. Ekonomiden dolayı elimdeki arabaya daha iyi bakmam gerekiyor. Orijinal helezon yayları evde duruyor. Gerekirse 4 amortisör de değiştirebilirim. Önerilerinizi bekliyorum. #TeknoYardım #Ankara

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, en basit şekilde sorgu yapabileceğim bir web sayfasını nasıl oluşturabilirim ? Bu tarz panellerin bir adı var mıdır ? Önemli olan bir tarayıcıdan açıp sorgu yapabilmek. Bu tarz sayfa/site/panel gibi şeylerin belli bir ismi varsa onu araştırıp ilerlersem daha doğru bir yol izlemiş olurum. Örneğin 500 personele ait sicil, ad soyad, tel, adres gibi bilgilerini tek bir yerden yazarken aratmak işimi görecektir. Umarım görsel durumu daha iyi anlatır. Görseldeki arama kısmından herhangi bir metin yazarak o bilgiyi içeren satırları önüme getirmesi yeterli. Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, Kmc hl1 wide zinciri yurtdışından en uygun şekilde nereden alabilirim ?

https://www.kmcchain.com/en/product/bicycle-chain-hl1wide-single-speed

Eski yol bisikletimi fixie ye çeviriyorum. Fakat kadrom bu işlem için uygun değil. Doğal olarak zinciri gerdiremiyorum. Yarım bakla zincir kullanarak şimdikinden daha uygun bir gerginlik elde edeceğimi düşünüyorum. Zincir gergisi gibi ürünlerle güzel sonuç alamadım. ( Shimano alfine )

Zincirden başka önerisi olan varsa deneyebilirim. Örneğin arka dişliyi 1-2t büyütmek gibi. Deneme yanılma yoluyla bir şekilde sonuç alacağım. Kafaya koydum.

Not: Fixie için uygun koşulları yerine getirdiğimde görsel olarak daha güzel hale getireceğim. Gidon sargısı, yeşil yanaklı vittoria bianchi lastikler vs.

#tsbisikletkulübü #fixie #kmc

BeğenFavori PaylaşYorum yap