Merhabalar, üzerinde usb hub girişi (min 2 adet) olan klavye satın almak istiyorum. Lenovo SK-8815 modelinde 2 adet usb girişi mevcut. Fakat yurtiçi alışveriş sitelerinde satışını göremedim. Bu şekilde usb min 2 usb girişi olan klavye önerilerinizi alabilir miyim ?

https://www.amazon.com/Lenovo-73P2620-Enhanced-Performance-Keyboard/dp/B0002376KW

Amazon.com: Lenovo 73P2620 Enhanced Performance Keyboard: Electronics

Amazon.com: Lenovo 73P2620 Enhanced Performance Keyboard: Electronics
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Zeratul @zeratul

  Lenovo'nun buna benzer klavyeleri genelde hazır sistemleriyle beraber kutusunda hediye verilir, perakende satılan türde ürünler değildir. Satanlarda ihtiyaç fazlası olduğu için satar, düz karton kutularda olmasından da bunu az çok tahmin edebilirsiniz,

Bisikletim için sesli arka göbek arıyorum. Pedal çevirmeyi bıraktığınızda arı gibi ses çıkaran arka göbekler çok hoşuma gidiyor. Hali hazırda kullanıp yada daha önce bu konuda araştırması olan birisi tavsiye verebilir mi ? #tsbisikletkulübü

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 13

Merhabalar,

Diş implantı yaptırmak istiyorum. Daha önce bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan dikkat etmem gereken konular hakkında bilgi almak istiyorum. Öncelikle diş tedavilerinden korkmuyorum. Dişlerimi düzenli olarak fırçalamama rağmen çürükler oluştu. Kanal tedavisi de uygulandı ama kırıldıkları için çektirmek zorunda kaldım.

1- Bu tedavi için hangi şartların uygun olması gerekiyor yada yerine getirmem lazım?
2- Tedaviyi Ankara'da yaptırmak istiyorum. Fakat bir senedir buradayım. Hangi kurum / kuruluş bu konuda tecrübelidir bilmiyorum.
3- Tedaviyi İzmir'de de yaptırabilirim fakat kış aylarını beklemem gerekir.
4- Son olarak ortalama fiyatlar nedir ? (Kaliteye göre değişecektir elbet.) #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 15
 • Joe @j

  Çene kemiği durumunu ben de merak ediyorum. 4 diş yapılacak. Teşekkür ederim.

 • Mesut Kahraman @vigilante

  Elinde herhangi bir rontgen varsa daha vakaya ozel konusabiliriz ama genel olarak yazayim.
  1-sistemik rahatsizliklarin var mi? Diyabet, karaciger bobrek bozukluklari, pihtilasma bozukluklari vs.
  2-Ankarayi bilmiyorum.Istanbuldayim.
  3-implanta uygunsa kemik kalinligi ve yuksekligi yapildiktan 3 ay sonra uzerine dis takilir.Diger islemlerin gerekliliginde ise implant oncesi 4-6 ay bekleme gerekebilir.Ust arka dislerin oldugu bolgelerin uzerinde sinuslerimiz vardir.Burada kemik kalinligi az olabilir, sinus lifting denilen islem gerekirse 6 ay bekleme olabilir gibi islemler bu implant oncesi.
  4-implant fiyatlari kalite markaya gore degismekte evet.1500den basliyor implant basina.5-6 bine kadar cikabiliyor.

  Elimizde rontgen varsa daha spesifik konusabiliriz tabi yine.

  • zatisahaneleri @zatisahaneleri

   @vigilante gitmeyi düşündüğüm doktor diş çekiminden hemen sonra implant yerleştirirsek daha iyi oluyor, dedi. Bu doğru mudur? Daha önce başka bir diş hekimi çekemediği diş köklerimin üstüne köprü yapacaktı. Ondan beri tek doktorun dediğine güvenmiyorum.

  • Joe @j

   Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
   Sistematik rahatsızlığım yok.
   En yakın zamanda bu süreci yaşamak istiyorum. @zatisahaneleri nin sorduğu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Uzun uzun yazdığınız için tekrar teşekkür ederim. Röntgen maalesef yok.

  • empty @empty

   @zatisahaneleri verilen bilgi doğru. Diş çekiminden sonra bekletilirse o boşluk, kemik erimesi olur o bölgede, kemik tozu ilavesi yapmak gerekebilir.

  • Mesut Kahraman @vigilante

   @zatisahaneleri dise bagli.Travmatik bi cekim olacaksa veya disin altinda etrafinda iltihabik alan varsa beklemek daha iyi ve daha risksiz.Cekim yapildiktan sonra da olsa cekim esnasinda da olsa o alanda bi rezorpsiyon oluyor.Immediat implantin endikasyonu kisitli biraz.Cekim bolgesinin durumu iyi ise yapilabilir.Degilse 6 ay gibi bekleyip bolgenin saglikli iyilesmesi beklenip yapilsa daha guvenli olur.Dedigim gibi eger ki cekim bolgesi iyi ise kemik iyi ise implantin koyulmasi kemik iyilesmesine destek olacaksa gibi kriterleri tutuyorsa immediat yapilabilir.Zaman da kazandirir.
   Rontgen cekildikten sonra yine yardimci olabilirim.

  • zatisahaneleri @zatisahaneleri

   @vigilante teşekkür ederim. Cesaret topladığımda gideceğim inşallah.

 • Gorunmez @gorunmez

  18yaş
  Diş sağlığı merkezleri üniversitelere bağlı genelde onlarda lazımsa yapar yoksa köprü yapıyorlar bunu bil mecbur özel
  Zaten ankara da olsa özelde olsa 2-3 ay vida otursun diye bekleniyor yani izmir ankara fark etmez istersen hakkaride yaptır
  2017 de 1 diş 2 bin idi tabi bu hastane doktora filan göre değişebilir şimdi 3bin i bulabilecek bir şey

  • Joe @j

   Şehir sormamdaki niyet tecrübe edinip memnun kalmakla alakalıydı. Teşekkürler.

  • Gorunmez @gorunmez

   @j doktor şehir e göre kalitesi artar diye bir sebep yok yani ben sakarya da yaptırdım ama tedaciye diş çekimi Kastamonu da başladı yani doktor var doktor var senin doktor tavsiye olsa olurdu ama sorunda ankara mı daha iyi izmir mi gibi yönlendirmişin bende onu söylüyorum istersen kars a git yani doktora belki orada iyidir

Merhaba, bu şekilde 1 fiber bağlantı mümkün olabilir mi ? Ttnet fiber başvurum sonucunda ben evde değilken bu şekilde 1 bağlantı yapmışlar. Apartman altında fiber kutusu mevcut. Fakat İzmir’deki evimde routera wan portundan cat5 kablo ile bağlantı sağlıyordum. ( superonline apt dan eve kadar cat6 ) Konu hakkında bilgi verebilir misiniz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 34

Merhabalar, annem 4 ay önce kemik iliği nakli oldu. 1 ay önce görmesi bozuldu. Şuanda beynine giden pıhtıdan dolayı 2 gündür hiç göremez oldu. 3 farklı doktora gittik. Tekrar görüp göremeyeceği konusunda farklı görüşleri savunuyorlar. Bu konuda hastalık geçirmiş yada konuya vakıf olanlar yorum yapabilirler mi ? Nöroloji konusunda iyi dediğiniz bir doktor yada ekip var mıdır ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 21

Merhaba, bir konuda fikrinizi almak istiyorum. İş dolayısıyla şehir değişikliği yapmak zorunda kaldım. Eski adresimde hali hazırda Superonline fiber internet aboneliğim mevcut. Anlık cayma bedeli 940 lira. 1 sene daha devam eden taahhüt var. Yeni adreste ise fiber altyapı sadece Vodafone’da var. Vodafone 940 lira olan cayma bedelinin 500 lirasını karşılıyor. Fakat çözemediğim konuya gelirsek; hali hazırda olan Superonline aboneliğini mevcut yerleşim yerimde adsl olarak devam ettirmek istersem tekrar taahhüt yaptırmam gerekecek. Vodafone fibere geçeyim dersem Superonline aboneliği babamın üzerine. Kendisi de memlekette. Konu hakkında önerisi olan var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Deniz Etkin @denizetkin

  Eğer taşınıyorsanız. ISS o koşulları yeni adresinizde vermesi gerekiyor. Eğer veremezse sözleşme fes oluyor diye biliyorum. Yapmanız gereken Superonline'a şu adrese taşınıyorum aldığım hizmeti oraya aktarın diye bir dilekçe yazacasınız onlarda yapamayız diyecekler ve sözleşme fesh olacak.

 • Joe @j

  Tesekkur ederim yorumlarınız için. Yerime kimse gelmeyecek. Aile memlekette ben tek başıma Ankara’dayım. Memlekette evde o interneti kimse kullanmıyor. Şimdi bu taşınma olayını babanın yapması gerekecek. Kendisinden bu işlem için ne talep ederler ? Yani Ankara’da da olduğunu kanıtlamak gerekecek. Aslında değil tabi ki ben Ankara’dayım. Önce memleketteki interneti kendi üstüme alıp bu islemi yapmam daha mi mantıklı olur ?

 • reducto @reducto

  Şöyle bir güzellik var, bunlarla hiç uğraşmana gerek yok aynısını ben yaptım oradan biliyorum. Eğer fiber kullanıyorsan taşındığın yerde Turkcell fiber altyapısı yoksa cayma bedeli falan ödemiyorsun. Ara SO'yu anlat durumu, iptal istemini açacaklar, senden bir mail adresine bazı belgeler yollamanı isteyecekler, yeni taşındığın adrese ait ikametgah belgen iptal dilekçesi falan bunları maille yolluyorsun. İptal birimleri bunları gözden geçirdikten sonra seni arıyorlar ve iptal gerçekleşiyor. Modemleri falan iade ediyorsun ve mutlu son. Bu süreçleri SO'nun sitesinde hesabından da takip edebiliyorsun

  • Joe @j

   Fakat sorun olan kısım abonelik babamın üzerine. Yeni adrese ait ikametgah belgesi ile abone bilgilerinin uyuşması gerekir.

  • reducto @reducto

   @j O zaman biraz uğraşacaksın mecburen ama yapacak birşey yok

  • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

   @j hocam çok da gerekmiyor. Neticede süperonline özel kurum. Sizin ikametgah bilgilerinize ulaşamıyor. Kendisi de talep etmiyor zaten.
   Ben öğrenciyken kaldığım evi mezun olmamız sebebiyle dağıtmamız gerekti. Süperonline’da 2 ay daha taahhüdümüz vardı. Yani 2 ay daha kullanmasak da ödememiz gerekiyordu. Ama süperonline’ı aradım ve okulun bittiğini ailemin yanına geri döneceğimi söyledim.(o adreste de fiber yok) sistemden kontrol etti, gerçekten fiber yok. Siz sitemizde bulunan ...(bir yer söyledi hatırlayamadım şimdi) imzalı bir dilekçe yazın dilekçeyi taratın, ya da fotoğrafını çekip atın dediler ve 1 hafta 10 gün sonra bedelsiz, cezasız sözleşmem feshedildi. Tabi modemi iade etmem gerekti.
   Ha bu arada ikametim ailemin yanına hiç alınmadı, sadece beyanla feshettiler. Siz de babanızın üzerine olan üyelik için babanızı süperonline ile görüştürüp dilekçe yazdırıp gönderebilirsiniz diye düşünüyorum eğer politikaları değişmemişse.
   Hukuki olarak hakkım var mı falana girmeyelim o işe girersek iş uzar. Siz suhuletle çözmeye bakın😂😂

  • reducto @reducto

   @oguzhanbilgay İkametgah istiyorlar. 5 ay önce taşındığımda benden istediler. Sizin zamanda istememişlerdir belki ancak suistimale açık bir durum oluştuğu için değiştirmişlerdir

  • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

   @protego olabilir. Bu dediğim 2-3 yıl önceydi. Demek akıllanmışlar😂😂 o halde @j aklıma gelen bir başka çözüm; önce aboneliği kendi üzerine al. Eğer bu konuda da yanılmıyorsam aynı şartlarla kalan süreyle sınırlı olarak sizinle sözleşme yapıyorlar. İkametini değiştirince de ikamet değişikliği sebebiyle iptal et. Ama bu kullanıcı değişikliği sözleşmesini dikkatli okuyun. Belki buna da bir çözüm bulmuşlardır. Açıkları kapıyorlar anladığım kadarıyla😀😀

 • Bulut Fırat @kurabi

  Kendi ikametinizi tasidiktan sonra, yeni adresin ilk kayıtlı insanı olarak ev reisi siz oluyorsunuz. Ardından babanızın kimlik bilgileri ile gidip, benimle yaşıyor diye kayıt yaptırıyorsunuz. Babanız e-devletten online belge alıp, yukarıdaki arkadaşların anlattığı işlemi yapıyor. Sonra da eski adreste oturmaya devam eden biri, eski adres için aynısını yapıyor.

  Seçim dönemi karışıklık olmasın derseniz de nüfus müdürlüğünde "ikincil adres bildirme" diye bir işlem var, ondan yapabilirsiniz. Yazlık ev, geçici ev gibi bir başlıkla ayni kisi iki farklı ikametgah sahibi olabiliyor. Özellikle talep etmediği sürece seçim hakkını ilk adresinde kullanıyor. Tabi bunun için işini bilen bir memura denk gelmeniz lazım, teknoloji gibi şans işi.

  • Bulut Fırat @kurabi

   Ek olarak son fiber aboneliğimin sözleşmesinde bu durum için özellikle yazılmış bir madde vardı, "nakil durumunda yeni adreste fiber altyapı bulunmaması durumunda, o adresteki altyapının uygun olduğu bir pakete geçiş yapılarak taahhüt süresi değişmeden hizmet kullanımına devam edilir, eğer altyapı hiç yoksa sözleşme feshedilir" diye, kendi sozlesmenizi baştan sona okumanizda fayda var. Ancak nakil ertesi adsl'e döndürüp, 2 yıla zorlama hakları olmadığına eminim.

   Eğer Vodafone fiber hizmetini, turksat'in altyapısı üzerinden veriyorsa superonline da aynı sözleşmeyi imzaladı, yakın tarihte superonline fiber de adresinizde kullanilabilecektir, beklemeniz en sorunsuzu olur.

   Fiber şansınız varken, sözleşme yüzünden adsl'e mecbur kalmak istemiyorsanız buyrun benim adresimi verin, kolaysa gelip baglasinlar, ha olur da hizmette çığır açar bağlarlar, o zaman kullanırım 🙂

  • Bulut Fırat @kurabi

   Kusura bakmayın çok uzattım ama son olarak;

   1- Hizmet aldığınız genel müdürlüğe, "6502 no'lu TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN'un 52. Maddesi 4. Fıkrası gereğince 1 yılı tamamlamış şu şu numaralı aboneliğimin, hiçbir cezai bedel yansitilmadan sonlandırılmasını talep ediyorum" şeklinde gayet ciddi bir dilekçe yazıp, taahhütlü posta ile iletebilirsiniz. Bu talebi reddederlerse tüketici mahkemelerinin yolu açılıyor. Hem iptal edip, hem ceza yansitirlarsa büyük hatayı yapıyorlar, siz iptal şartı sunmustunuz, o zaman iptal etmeselerdi, haklısınız. Kabul ederlerse hiçbir baş ağrısı yaşamıyorsunuz.

   2- Taahhutun bitmesine kadar totalde ne kadarlik fatura ödeyeceksiniz? Eğer 940 liradan daha az bir tutar çıkıyorsa, geri kalan ayların totalini tercih etme hakkınız var, 60 lira 12 ay olsa, 720 TL. Vodafone 500 ödese, 220'ye kapanabilir mevzu.

   3- Devir işleminin sozlesmenize uygun olduğundan emin olun, mesela superbox ve turksat sözleşmelerinde devir uygun değil.

Merhaba, işyerinde icloud.com'a giremiyorum. Bilgi işlem ile görüştüğümde bakanlığa yazı yazılması vs gerektiğini söyleyip geçiştirdiler. VPN çalışmıyor. Goodbyedpi, dns yada hosts dosyası değiştirmeyi denemedim. Çünkü işletim sisteminde bir ayar değişikliği için yönetici parolası gerekiyor. Ne önerirsiniz ? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, yaklaşık 12 sene önce açtığım xyz.blogspot.com olarak geçen blogger hesabımı kapatmak istiyorum. Fakat mail ve şifremi hatırlamıyorum. Bunun bir yolu yöntemi var mıdır ? Kimlik vs ile google'a ulaşmak gibi. Lise 1 zamanında ergenlik döneminde açılmış saçma bir blog. Daha kötüsü google da isim soyismimi aratınca 2. sayfada çıkıyor. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, telefonumun arka kamerası ve flashı çalışmıyor. Çok kısa bir mesafeden yere düştü. Siyah ekranda kalıyor. Ön kamera çalışıyor. Dışardan fiziksel bir hasar gözükmüyor. Cihazı resetledim. Ayarları sıfırladım. Sonuç aynı. Cihaz iphone se. Neler yapabilirim ? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, ekteki sata diski masaüstü pc lerde bulunan sataya / yada usb çevirmek için nasıl bir adaptör temin etmeliyim ? İlk defa bu şekilde sata disk görüyorum. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap