💻☕ İzmir'deki kafe tarzı mekânların priz, Wifi, gürültü seviyesi, çalışma saatleri gibi özelliklerini sıralayarak çalışılabilirliğini puanlayan, görsel açıdan da benzer liste çalışmalarına örnek şablon oluşturabilecek güzel bir Notion listesi.

📄 https://iremlcaya.notion.site/iremlcaya/Coffeeshops-at-zmir-790c24eef1104d44a5015cd504792e08

#Kafe #Wifi #Notion #liste

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Koşun beyler wifi6 özellikli Keenetic modelleri gelmiş

#keenetic #wifi6 #keeneticmodem #keeneticrouter

https://keenetic.com.tr/tr/compare/routers?products=keenetic-sprinter,keenetic-hopper

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 23
  • reducto @protego

    @nokya @mstkyldz Dışarıdan bir şey yüklenmiyor, tersine, cihazın yazılımı modüler yapıda. Arayüzünde girip yüzlerce modülden istediğini indirip aktifleştiriyorsun. İstemediğini siliyorsun. Diğer markalarda custom rom'la yapabileceğin ve o şekilde dahi yapamayacağın her şeyi bu marka sana açık olarak veriyor. Özelleştirme seçenekleri inanılmaz ölçüde, modemlerin Android'i gibi. Yıllardır diğer markaların damla damla verdiği özellikleri bu firma kepçeyle üstüne boşaltıyor. Yıl içinde defalarca güncelleme alması cabası, belki 10 güncelleme geldiği olmuştur. Topluluk ile sürekli bir iletişim halindeler, insanları dinleyerek özellik ekliyorlar ve her yaptıklarını detaylıca açıklıyorlar. Diğerlerinde patch note araki bulasın. Başka hiçbir marka böyle bir yazılım desteği vermiyor. Üstünde keenetic yerine Asus yazsa Asus onu 20K'ya satardı abartmıyorum. Bu kadar ünlenmesinin sebebi bu

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

    @atokyuz opkg desteği var, oradan belki bir şey çıkarabilirsin ama onun dışında öyle bir imkanı yok, üzerinde transmission hazır geliyor

  • Temp @temp

    Keenetic malesef yazılım iyi olsa da teknolojiyi tırnak ucuyla veriyor. Bence çok da lazım değil AX protokolü. Fiyat iyiyse alın geçin.

Şöyle bir site buldum. 6 senelikmiş ama ben yeni gördüm. Çok da hoşuma gitti. Film tavsiyeleri içeren ve güzel bir filtrelemesi olan bir tavsiye sitesi.

https://www.kaanintavsiyesi.com/

Kaan'ın Tavsiyesi - Hayat Kurtarır!

Her tavsiye istediğinizde “Fight Club” diyen arkadaşları unutun! Bu tavsiyelere güvenin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

TS Telegram grubunda devrim olmuş 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hibelik Verilecek Ekipmanlar Vol. 4.0

Herkese selamlar,

Ufaktan gelenekselleşmeye dönüşen hediyeleşmelerimizin 4. ayağında, çam sakızı çoban armağanı diyebileceğim 2 adet ufak teknolojik cihaz ile yine karşınızdayım. Bu sefer malesef çok fazla cihaz yok, sebebi getirilecek siparişler senebiyle valizde pek yer kalmayacak olması ve elimde hediye edilmeye değecek temizlikte ve kalitede çok fazla cihaz birikmemesi. Ancak birazdan detaylarını paylaşacağım ekipmanlar bile bence gayet iş görür cinsten. Kısmet olursa 20 Mart gibi İstanbul’da olacağız ve bu cihazları kazanan arkadaşlara ancak o zaman kargolayabileceğim.

Cihazların neler olduğunu yazmadan önce adet olduğu üzere bu seferki hediyeleşmemizin genel şartlarını yazalım.

Bu sefer bu hediyeleri kazanacak arkadaşları ben değil sizler seçin istiyorum. Birazdan bahsedeceğim hediyeler için, Teknoseyir’e üye olan her arkadaş (tabi beni engelleyenler hariç 🙂 ) katılabilirler. Önceden hediye almış arkadaşlar da katılabilirler. Tek ve en önemli şart: hediyeyi almayı isteyen arkadaş, bu yazının altına mesaj atarak talip olduğu ürünü yazacak ve şayet kazanırsa da Teknoseyir’de bu ürünle ilgili detaylı ve bol fotograflı yada videolu bir inceleme yayınlayacağını da taahhüt edecek (30 nisan 2023’e kadar yayınlamalı). İşte sizlerin katılımı burada devreye giriyor. Hediyelere talip olan arkadaşlardan “evet bu kişi bu cihaz için güzel bir inceleme yazabilir” diye düşünüyorsanız, o arkadaşın mesajına cevap olarak “katılıyorum” yazarak bunu belirteceksiniz 🙂 Yalnız birden fazla üyelik alarak kendisi için “katılıyorum” mesajı atacak çakallar için de, “katılıyorum” mesajını atan kişilerin üyelik kayıt tarihi 1 yıl ve daha fazla olursa verdiği bu oy sayılacak. Belirtilen cihaz için en fazla “katılıyorum” mesajı alan arkadaş o hediyeyi kazanacak. Tabiiki aldığı mesaj sayısı da 1’den fazla olmalı :)) Bu sayede sitede paylaşımları çok olan, sevilen/sayılan, yardımcı olan arkadaşlara  çam sakızı çoban armağanı ufak bir teşekkür hediyesi verilmesine de katkınız olacak 🙂

Bu ufak hediyeleşme anketinin de son katılım ve mesaj tarihi 25.12.2022 Pazar saat 18:00 olsun diyelim.

Şayet herhangi bir cihaz için beraberlik durumu olursa da, mesaj sayısı en fazla olan arkadaş bu hediyeyi kazanacak.

Gelelim hediyelere;

1- Amazon Fire TV Stick 4K: burada da bol bol paylaşılan Xiaomi mi-TV Stick’in Amazon üretimi olanı denilebilir. İçerisinde Amazonun özelleştirdiği bir android işletim sistemi var. Haliyle tüm stream appleri bildiğim kadarıyla yüklenebiliyor. Ayrıca android apk’da kurulmaya müsait. Kendim için, işe yarar diye aldım ama kullanacak bir yer yok. Kutusu dahi açılmadan kenarda bekliyor. En azından isteyen bir arkadaşa gitsin. Linkini de paylaşayım:

 

https://amzn.eu/d/bX1Z8Dk

 

2- Amazon Echo Show 5 2. nesil: kısaca 5 inch dokunmatık ekranlı bir bt speaker da denilebilir. Amazon Alexa ile evdeki akıllı cihazlarınızı (philips hue ampül gibi) kumanda edebiliyor, üzerindeki kamera ile görüntülü görüşme yapabiliyor, masa saati yada resim çerçevesi yada radyo/müzik çalar gibi kullanabiliyorsunuz. Netflix, Youtube vs izleyebiliyorsunuz. 5 inch ekranlı bir tablet+bt hoperlör gibi bir alet yani. Bana da hediye gelmişti ama ihtiyacım yok o sebeple bende hediye edeyim dedim. Linkini de paylaşayım (lacivert olanı)

 

https://amzn.eu/d/2GpKhZY

 

Şimdiden herkese iyi seneler 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 63

Edit: amerikadaniste.com ile görüştüm, 1 ay dediler. Acil lazım olduğu için macburen bu kargoyu ödeyip alıyorum şimdi. Umarım gümrükte ek bir şey çıkmaz daha da.

----------
Amerika'dan bir ürün almam lazım. Ürün fiyatı 1.200$ kargosu 2.200$ çıkıyor. 2 sene öncede aynı firmadan aynı ürünü almıştım, 100 $ civarı bir kargo ödemiştim.

Bu firmadan bu ürünü almam gerekiyor, muadil yada başka firma olmuyor. Önerisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17

Sade'nin "Sodom'un 120 Günü" kitabını İthaki basmaya başlayınca hemen biter ya da yasaklanır diye almıştım. Şu ara okuma fırsatı buldum, yazıldığı dönemde dünyada yasaklanmasına, Türkiye'de de bi yasaklanıp bi mahkemeyle yasağın kaldırılıp durulmasına şaşırmadım. Hayatımda bu kadar iğrençlik içeren ne bir kitap gördüm ne de bir film senaryosu 😀 Yazıldığı dönemde şok etkisi yaratması normalmiş. Sade bunları yazmadan önce çok acayipliklere şahit olmuş olmalı...

https://www.amazon.com.tr/Sodomun-120-Günü-Kapak-değişebilir/dp/625832701X

Sodom’un 120 Günü (Kapak değişebilir) : Marquis De Sade, Birsel Uzma:...

Sodom’un 120 Günü (Kapak değişebilir) : Marquis De Sade, Birsel Uzma: Amazon.com.tr: Kitap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Laptop uyku modundayken çalışıp ısınıyorsa bu videoya bakın mutlaka. Aynı sorun eski laptopta bende de oluyordu, yıllar sonra neden ve çözümünü öğrenmiş oldum.

https://youtu.be/OHKKcd3sx2c

Microsoft is Forcing me to Buy MacBooks - Windows Modern Standby

Vessi is giving away a pair of socks of your choice to the first 100 shoes sold using code SocksLinusTechTips at http://Vessi.com/LinusTechTipsCreate your bu...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

ChatGPT çok acayip bir şey olmuş. Çok şaşırtıcı ve isabetli cevaplar veriyor. Birkaç yıl sonra bu işler nereye varır gerçekten tahmin edemiyorum.

https://twitter.com/goodside/status/1599082185402642432?s=46&t=-uwyxkqBMnCxxpqfi5erkA

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17

Bu nasıl oluyor la.

Osmaniye'deki villada ATM’den geçen sahte para bastılar

Kiraladıkları villada kurdukları sistemle, ATM’den geçen sahte para üreten 3 şüpheli gözaltına alındı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap