Önerebileceğiniz şarj aleti markası varmı aliexpress vb yerdende alabilirim farketmez.Samsung da kullanacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Sonunda vdsl geçişim tamamlandı hat değerleri nasıl anlayan biri yorumlayabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ZyXEL VMG3312 b10b ve TP Link 9970 v3 iki modemde elimde mevcut birisinin diğerine bir üstünlüğü var mı ? Elimde ki tp link daha yeni olduğu için onu kullanmayı düşünüyorum, şuan zyxel takılı ilk açılışı biraz geç oluyor gibime geldi çok önemli değil ama (tp linki daha denemedim belki o da öyledir ) bu arada ikiside Turk telekom modemi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün taahhütümün son günü bir kaç gün önce de Turknet hakkında bilgi almak için yazmıştım fakat sanırım Turknete geçmeyeceğim, Turktelekom + alo paketi avantajlı gözüküyor(24 mbit vdsl vs alıp + 10 lira civarı alo paketi ücretiyle) Alo paketine geçiş yapan var mı aramızda ? sabit telefon numarası kalacak mı gidecek mi net anlayamadım, (TT sabit telefon hat birimi iptal olacak diyor alo paketi birimi büyük ihtimalle kalır diyor net birşey diyemiyor.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 25
 • Osman Öztürk @ptseeker

  @aykut Ben hiç altyapı telefon kablosu dahi olmayan evime bağlattım. 3 Günde internetim geldi sorunsuz kullanıyorum

 • Can Krmz @cnkrmz

  Müziğin sesini duymayanlar dans edenleri deli sanıyorlar – Türknet

 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  @aykut benim seçeneklerim şöyle

  16mbps’e kadar 100gb akn
  1-Telekom 2yıl 70tl
  2-Telekom 3yıl 65tl
  3-Türknet taahhütsüz 65tl

 • Alper Okur @alper-okur

  İstanbulda ailemle kaldığım evde SuperOnline 50 mbit 75 gb akn kullanıyoruz. İzmir yazlığımızda sadece Türk Telekom alt yapı desteği olduğu için Türk Telekom kullanıyoruz. Trabzon öğrenci evimizde Turknet 35mbit kullanıyoruz. Bütün firmalarda üyeliğim var. Türk Telekom 8 mbit 50 gb kotaya nereden baksan 65 lira alıyor. SuperOnline Dört Dörtlük telefon paketimle 10 gb turkcell platinum + 50 mbit 75 gb akn toplam 120 lira alıyor. Turknette eski müşterisi olduğum için 60 lira alıyor. Şuan ki fiyatları 65 lira olması gerekiyor. Çoğu firmayı denedim, bana göre içlerinde en iyisi Turknet… Başvururken kargo ile 2-3 hafta belge gönderimi sıkıntısı yaşadım. Yani benden belgeleri almaları için yaklaşık 30 lira ücretini ödediğim kargo, 2 hafta sonra geldi. Neyse 1 hafta sonra da internetim kullanıma açıldı. Onun haricinde, kredi kartı ile öderken bazen yüksek fiyat koyuyorlar. Bende sanal kart ile ödediğim için tam miktarına göre kartıma para yüklüyorum. Eğer ki kart çekmezse de ödemeyi yapmayıp durumu internet sitelerinden bildirim olarak belirtiyorum, düzeltiyorlar. Türk Telekom parayı çöpe atmaktır. Superonline eğer ki Turkcelli değilseniz Türk Telekomdan farkı yoktur 24 mbit hıza 99 lira istiyorlar. En uygunu dediğim gibi rakipsiz aknsiz Turknet…

İyi bayramlar herkese,
Ucuz yollu vdsl modem bakıyorum ikinci el, Turktelekomun verdiği Tplink modemler var fiyatları 100 lira civarı, bu modemlerde herhangi bir kısıtlama/arayüz farkılığı ve diğer ISSler ile çalışamama gibi durumu olur mu ?
Örnek TD-W9970 Turk Telekom logosu var

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Benim için beklenen günlerden biri geilyor 26/08/2018 taahhüt bitiş tarihim 🙂 Şimdi kafadam da bir çok soru var Turktelekom 24 mbit 50 gb kotaya 68 tl civarı birşey çekiyor yanlış bilmiyorsam (vdsl modem falan gerekecek 24 ay kontrat yapınca modem veriyorlar mı bilmiyorum) birde ekstra telefon +30tl, Turknete geçersem 16 mbit akksiz olacak 64 Tl (1 ay önce 16 diyordu şimdi 35 mbit e kadar veririz diyor sitede doğru mu bilmiyorum) ve telefon parası olmayacak fakat Turknetinde hep duydugum yavaşlama(kullanıcıların şikayetleri), destek vs gibi sorunları kafa kurcalıyor.
Önerilerinizi bekliyorum eğer Turknete geçmek istersem ne zaman geçmeliyim tam taahhüt bittiği gün mü aramalıyım ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13
 • Asaf Duru @asafduru

  Turknet kullanıcısıyım, TTNet ten kat kat iyidir. Nette dalgalanmalar oluyor ama her halükarda en kotu hali bile TTNet ten iyi. Bir kere kendi hatamdan (şifreyi yanlış girmiştim) sıkıntı yaşadım. Arıza kaydı olusturdum, ertesi gün kapıya ekip geldi. Gerçi ben hatamı anlayıp duzeltmistim zaten ama sonuçta ekip geldi

 • Emre @emre1393

  Vdsl altyapı var ise direkt turknet e geçiş yap, belgeleri gönderince 2-3 günde geçiş yapılır, geçiş yapana kadar İnternet çalışır. Telekom terslik çıkarmazsa sorunsuz kullanırsın.

 • overkill @overkill

  Ben de VDSL Türknet kullanıyorum, 1.5 senedir hem evde hem işyerinde, ikisinde de hiç bir sorun yaşamadım ancak kimse yaşamaz diye bir iddiam da yok tabii ki. Daha önce Uydunet (Kablonet) kullanıyordum, onda da sorun yaşamadım pek ancak yaşayınca o da kanser ediyor. TTNet de öyle. Çok yakın bir arkadaşım 100 mbit Superonline kullanıyor. Onda da yaklaşık 1 senedir en az 10 kere modemi değiştirdiler, belirsiz aralıklarla o kadar çok sorun yaşadı ki. Kısacası hepsinde benzer sorunlar olabilir. Ben aknsiz kullanımı hepsine yeğlerim.

 • Damsizm @damsizm

  5 yıldır türknet kullanıyorum türktelekom kaynaklı sorunlar harici 1 ay 4 mbit interneti 8 mbit’e çıkaramadım mesaj yazıyorum anlamıyorlar en son BTK’ya yazdım nihayet robot olmayan biri aradı 5 dakikada çözdü . Bu robot sistemi yüzünden çok müşteri kaybediyorlar

Aliexpress.com: 3C Electronic Accessories World üzerinde Güvenilir Bilgisayar...

Aliexpress.com'da 3C Electronic Accessories World üzerinden Yüksek Kalitetede Bilgisayar Kabloları ve Konnektörleri,Yeni FFC FPC Esnek Kablo asus X550V X550C X550CC F550V X550 Touchpad flex kablo...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonu hızlı şarj destekleyen arkadaşlar hızlı şarj olayını sürekli kullanıyormusunuz ? A5 2016 cihazımda sürekli kullandım 2 yıl içinde batarya şişti %50 de falan cihaz kapanmaya başladı garantiden bataryayı değiştirttim, şimdi telefonun ayarlar kısmından hızlı şarjı kapattım kullanıp kullanmama konusunda kararsızım, bataryanın iki yıl içinde bu hale gelmesi doğal bir sonuç mu yoksa şans mı ? Bataryanın hafiften ölmesini bekliyordum da 2 yıl içinde %50 %60 larda birden kapanıp şişmesini çok beklemiyordum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 14

Yeni bir bina için alt yapı uygun değil TT müdürlüğüne gidip alt yapı başvurusu yapmamız gerekiyormuş ne kadar sürede olacağıda belirsiz olduğu için, geçici olarak diğer interneti bağlı olan daireden kablosuz olarak interneti paylaşma yollarını arıyorum, resimde görüldüğü gibi iki kırmızı bina arasında internet paylaşmam gerekiyor yaklaşık 70-100 m arası.İnternet olan evde kullandıgım airtes 5440 modemin anten gücü zayıf, 2 duvar sonra baya bir düşüyor bu modemin antenlerini değiştirmek yeterli katkı sağlar mı (karşı daireyede çekim gücü iyi bir modem alıp)? yoksa çatıya bir access point koyup açık sayılabilecek bir alanla karşı daireyede güçlü çekim gücü olan bir modem alıp sağlıklı bir internet kullanılabilinir mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • paheli @paheli

  Yıllar önce aynı durumu yaşadım. Israr kıyamet 2 ayda getirtmiştim.

 • BURAK ADAGÜN @burakadagun

  Hizmet verdiğim firmalardan birinde, 6-7 ay uğraşıp hala hizmet alamayan kullanıcı vardı. TT’nin keyfi buyurduğunda hizmet getirecektir.

  İki adet outdoor access point ile, sunucu ve alıcı olarak kurularak sonuna klasik router ile içerde kablosuz yayın yapılabilir. Masraflı çözüm olacaktır. Daireler bir birini görebiliyor ve mesafe çok kısa ise kaliteli modemi cam dibinden yayın yapacak kurulup, karşısına uinversal wireless reaper desteli router ile net sağlanabilir.

  • Aykut Ç. @aykut

   Google maps ile baktığımda kapı numaralarından 65m mesafe çıkıyor hocam, daireler birbirini görebiliyor çaprazda kalıyor.İlk aklıma gelen kendi modemimi camın yanına koyup karşı tarafa access point destekli güçlü vdsl modem alsam internet bağlantısı geldiğinde modem olarak kullanmaya devam ederim masraf azalır diye düşündüm böyle iyi cihazlar biliyorsanız tavsiyelere açığım.

  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

   @aykut Basit modemler, ev dışı kullanımda sorun yaratıyor. Cam dibine koyarsanız, bir ihtimal bağlantı sağlarsınız fakat sağlıklı olmaz. Karşı tarafta hattı karşılayıp, tekrar yayacak cihaz lazım.

   İki Nanostaion m2 ile ekteki krokide bulunan, A’dan B’ye kablosuz bağlantı sağlamaya çalıştım. Cihazlar bir birini göremediği için ve araya binalar girdiğinden, yeterli performans alamadım. A noktasında 50mbit olan hat, b noktasında 2 ile 15mbit arası dalgalanıyordu. Ayrıca Bölge de 2.4ghz oldukça kalabalık.

   Nette cihazların bir birini direk gördiğünde performanslı ve kabul edilebilir hızlarda çalıştığı belirtilmekte. Sorunlardan biri de cihazların fiyatı.

  • Aykut Ç. @aykut

   @burakadagun teşekkürler hocam bilgilendirmeniz oldukça faydalı oldu, ilk önce şunu deneyeceğim karşı cama gidip iyi bir cihazla(laptop tel vs) benim modemi(cam kenarına koyup) görebilecek mi göremeyecek mi ona bakacağım ucundan azcık görse bile şöyle bir cihaz buldum güçlü birşeye benziyor, dışarı binaya monte edebilirmiyim bilmiyorum ama en kötü camın iç tarafına koyup benim modemi standart bir laptoptan falan daha iyi görebileceğini düşünüyorum, en olmadı 2 tane menzil arttırıcı büyük ihtimalle rahat rahat yetecek gibi gözüküyorda tabiki kısa süreli birşey içinde çok fazla masraf yapmakta istememe durumu mevcut
   https://www.hepsiburada.com/dark-wrt3000cpe-rangemax-ultra-300mbit-14dbi-yuksek-menzilli-dis-mekan-yonlendirici-outdoor-cpe-dk-nt-wrt3000cpe-p-HBV000003P1O1

  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

   @aykut Kurulumdan önce çevredeki kablosuz ağları WiFi Analyzer veya benzeri uygulamalarla inceleyin. Genellikle 2,4ghz kanalında çok fazla yayın bulunmakta ve bu yüzden kalite kaybı yaşanmakta. İmkan varsa 5ghz kulalnmak daha iyi olur.

   Şahsen ürün alınacaksa Dark gibi fason üretici yerine, Tplink, Ubiquiti gibi üretici markalarının ürünlerini tercih etmenizi tavsiye ederim. Tplink CPE serisi veya Ubiquiti Nanostation \ loco serileri.

   Dış ortam montajı için çanaklar için üretilen L ayakları kullanabilirsiniz. Örnek -> https://goo.gl/1pK467