Huawei yeni sözleşme göndermiş, sizce bu sözleşme değişikliği abd olayıyla alakalı mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türknet ülke genelinde gitmiş, sadece benim internet gitti zannedip modemle uğraşırken dsl kablosu bağlantı noktasından koptu. İşin yoksa yarın elektrikçi bul kablo yaptır. Dsl de bu tür sorunlar oldukça Türkcell Süperbox mantıklı gelmeye başlıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Her yer game of thrones spoiler i dolu internete girmeye korkuyorum. 8.sezona bir an önce başlamak lazım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Game of thrones dizisinin 8. sezon dahil tüm sezonlarının tr dublajlı şekilde bulunduğu platform hangisi ?
1 veya 2 ay üyelik almayı düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Utorrent ten bir arkadaşıma boyutu yüksek bir dosya gönderiyorum ama bir sıkıntı var. Arkadaşım şuan indirme yapmadığı halde benim dosya gönderiliyor ayrıca eş kısmında bir kişi gözüküyor. Bu dosyanın linkini vermeden başkaları erişebilir mi ? Bunun daha kolay yolu var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Süper kahraman filmleri sadece bana mı saçma geliyor ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Arkadaş bunu almayı düşünüyormuş bana sordu, ben de macbooktan hiç anlamıyorum iş yapar mı, en fazla kaç lira verilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Benim asıl merak ettiğim konu, şuan ısındığı için throttling yaparak kendini korumaya alıp çalışmaya devam eden islemci, bu folyo uygulamasını yapmadan önce niye kendini koruyamayıp kapanıyordu.
Not: bir önceki paylaşımımla alakalı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Isınınca donup kapanan eski notebookuma termal macun yenilemekten bıktığım için macun yerine alüminyum folyo koydum şimdi sitres testi yapıyorum bakalım işe yarayacak mı ? 🙂

Edit: kaliteli macun önerisi olan varsa bide onu deneyeyim.

Edit2:
12 dakika oldu durdurdum, bir iyi bir kötü haberim var.
- İyi olan pc donup kapanmadı testi geçti.
- Kötü olan ise işlemci sürekli throttling yapıyor galiba aida64 te %100 yükte gözükmesine rağmen görev yöneticisinde %48 i geçmiyor 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20
  • TwoCenk @twocenk

    Noctua nh-1, 2014 ten beri 4790k ile kullanıyorum performansı 5 derece falan fark etti 4 sene de.

  • Yiğit @yigit1

    (Tamamiyle teorik bilgimle ve deneyimimle konuşacağım) Herhangi bir sorun teşkil etmeyebilir ama anakarta veya herhangi bir iletkenle temas ettirirseniz işlemcinin, soketin, anakartın yanma ihtimali çok çok yüksek. Nereden mi biliyorum? Çünkü eski laptopumun el koyulan kısmını alüminyum folyo ile kaplamıştım ve bilgisayarım sürekli reset atıyordu. Sonra tekrardan içini açıp folyoyu tutmaya çalıştığımda elim yanmıştı. Aslında reset atmasının sebebi sıcaklık değil elektriği iletmesiydi. Devre elemanları birbiriyle temas edecek yer bulduğu için kısa devre yapıp resetleniyordu. Sonra ne mi oldu? Hemen bir şey olmadı. Daha sonra anakarta gömülü harici GPU'yu yaktım. Dediğim gibi riskli iş. Diğer devre elemanlarıyla temas ettirmeyin. Tahminimce bu uygulama işlemcinin ömrünü kısaltır ama bilgisayarın çalışmasını bir nebze olsun sıcaklığın azalmasını sağlayabilir.