Evrim konusunda gerçekten bilgi alacağım film-belgesel tadında türkçe video var mı? Tartışma programı önermeyin, çünkü 2-3 saatlik program adam akıllı birşey konuşulmadan gereksiz tartışmalarla bitiyor. Yani amacım kemiksiz bilgi almak boş tartışma izlemek değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google Authenticator ve Microsoft Authenticator uygulamalarının nasıl riski olduğunu şimdi anladım. Sabahtan beri telefona format atmayı düşünüyorum ama cesaret edip atamadım. Düşünsene telefonu kaybettiğini resmen herşey gitti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

Asus zenfone max pro m1 kullanıyorum. Son günlerde şöyle bir sorun ortaya çıktı. Mesela uzun süre telefona dokunmadığım zaman bana ulaşılamıyor. Garantisi bittiği için gönderemiyorum, rastgele bir telefoncuya tamire versem anlamaz daha çok bozar. Format atmayı düşünüyorum ama telefonda google authenticator ve Microsoft Authenticator var. Tüm hesaplarım bunlara bağlı format sonrasında bunları nasıl aynı şekilde kuracağım? Google yedek için bir karekod veriyor, bu kodun ekran görüntüsünü alsam yeter mi yoksa başka telefona taşıyıp öyle mi format atacağım? Microsoft hotmail hesabına yedekliyor ama hiç format sonrası deneyen oldu mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hepsiburada'da 150tl ye 50tl indirim var. Ben alacak birşey bulamadım ancak ihtiyacı olan için çok güzel indirim oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Teknodestek #aklınızdabulunsun
Garanti bonus kampanyalarında Google harcama kampanyası var. Harcadığın kadar bonus geliyor. Maximum 40 lira alınabiliyor. Bu kampanya her ay geliyordu ancak ilk defa denedim. Geçen hafta Ts canlı yayınında 20 liralık destek attım şimdi 20 lira bonus gelmiş 🙂 Gelen bonusu alışverişlerde kullandığın sürece hem ts ye destek oluyoruz hem de cebimizden para çıkmamış oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Mr.Tekin paylaştı.

Dur güzel bir fırsat bulup, ekran görüntüsü alıp paylaşayım. Linkini atmayayım ki belki biri bulur biri alır, yetişir falan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 27
 • Vahit Guetta @vahit4134

  Refli link nefretini ben de anlamadım, gruplarda kendi aramızda refli coin airdrop linkleri paylaşıyoruz herkes 3 5 kazansın diye ama burda paylaşınca sıkıntı oluyor xD 3 kuruş kazanayım da sana paylaşırken harcadığım zaman ve elektriğe değsin dimi? Burda paylaşılmasa o fırsattan veya her neyse zımbırtadan haberin olmayacak paylaşan adam aramış uğraşmış bulmuş ona bir teşekkür olarak ref linkine tıklamak ne kadar zor geliyor anlamıyorum

 • Mr.Tekin @tekin224

  Konuyu paylaşalım da biraz üstte dursun.
  "Bu link refliymiş niye uyarmadın" diyen tiplerden de, bunlara yaranmak için linksiz ekran görüntüsü paylaşanlardan da gına geldi artık. Her bokun duyarını da kasmayın beee...

 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Buradaki refli link kişiye de ait değil. Amazon ürüne hangi sayfalardan ulaşıldığını takip etmek için linkin sonuna böyle parametreler ekliyor.
  Umut ekran görüntüsü olarak paylaşıyor ama o da bir editör olduğu için reklam (iş ortağı) yapıyor gibi gözükmek istemiyor. Çok mantıklı yaptığı.

  • Mr.Tekin @tekin224

   Nerede satıldığını söylüyor sonuçta o kadar düşünecek olursan yine reklam.

  • Doğuş @dogus

   hepimizde aptalız zaten hangi sayfayı paylaştığını anlamayıp, sormadan ürünü aramaya başlıyoruz. Geleneksel medya kafası işte, arabanın logosunu kapatıyor kimse o arabanın ne olduğunu anlamıyor. Niyeti gerçekten oysa, "bir sitede şu fiyata ürün gördüm" demesi ürünün dahi ismini vermemesi gerek, sonuçta reklamsa ürününde reklamı.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @dogus Katılmıyorum sana. Editörse biraz daha dikkatli olmalı. Bağımsızlığını zedelememeli.

  • Doğuş @dogus

   @ozgurg tamam bende diyorum ki o zaman ürünü niye paylaşıyor? Ürünün reklamı yapılmıyor mu? Ürünün ismini cismini logosunu vs. de sansürleyip paylaşsın. Gerçi bu mantıkla paylaşması her türlü reklam, fiyatının düştüğünü söylemek bile reklam hatta reklamın dik alası. O zaman yönetim karar alsın editör olanlar paylaşmasın, yine biz zararlı çıkalım saçma sapan bir sebep yüzünden.

  • Doğuş @dogus

   @ozgurg ayrıca amaçları reklamdan kaçmak olsa canlı yayında beraber o siteleri sayfa sayfa gezip tek tek ürünlere bakıp önermezdik değil mi?

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @dogus A sitesinin veya B sitesinin reklamın yapılması konu değil burada, o sitedeki satıştan pay alıyor olmak. Refli link olunca veya olmasa bile bu sitede paylaşıldığı için karşı site oradan geldiğini bilebilir, bu yüzden link paylaştığı anda potansiyel olarak iş ortağı gibi gözükebilir.
   (Reklam yerine iş ortağı kelimesini kullanmalıydım)

  • Doğuş @dogus

   @ozgurg o zaman bu arkadaşları link paylaşmayın diye değil paylaşmayın diye uyarın, hatta paylaşan yesin cezayı. Sonuçta ne biz ne yönetim o görselin hangi siteye ait olduğunu bilmeyecek kadar salak değiliz, her şekilde reklam oluyor, hemde indirimli ürünün ki sadece reklama giriyor böyle düşününce.

   Burası bir haber sitesi veya portal değil burası sosyal ağ, unutmamak gerek.

  • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

   @dogus İsteyen paylaşsın, ona lafım yok. Link paylaşmayın diyen ben değilim. Editörlerin paylaşmamasını daha etik buluyorum sadece. Yeri geldi diye belirtmek istedim ama neden bu kadar uzadı ki?

  • Doğuş @dogus

   @ozgurg =) herkes dertli, bir ürün görüyorsun aa güzelmiş alayım diyorsun işi yoksa ara dur. Üstelik bazı ürünler siz ararken bitmiş oluyor.

 • Hardes @hardes

  Editörler neyse de, düz sosyal kullanıcısı buna takılmamalı bence de. Her zaman link koymaya çalışıyorum.

#Amazon #Primeday İndirimleri benim için güzel geçti. Pazartesi günü farklı saatlerde geçtiğim siparişlerde 1 kitap harici teslim edildi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google fotoğraflarda kaç adet fotoğraf ve video bulunduğunu nereden öğrenirim? Google dashboarda baktım ancak orada 10bin+ gibi aşırı yuvarlak ifade kullanıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Mr.Tekin paylaştı.

TS ailesi için bir uyarımız var. Son 1 aydır ülkemize Samsung Türkiye haricinde bir çok Samsung ssd girişi olduğunu öğrendik. Lütfen garanti için dikkatli olun.
Diğer bir uyarımızda Samsung SSD ihtiyacınız varsa lütfen alın . Temmuz ayından itibaren farklılıklar olabilir. Tabi bu kriz döneminde ne kadar ürün alınabilir, tartışılır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 26
 • bilendenal.com @bilendenaldestek

  @cansimit Samsung Türkiye, ülkemizde Samsung tarafından kurulmuş, Samsung'a ait bir şirkettir. İthalatı Samsung Türkiye yapar distribitörleri kanalı ile piyasaya dağıtır. Yani ithalatçı gene Samsung'un şirketi. Bütün ülkelerde markalar ülke şartlarına göre yatırımlar yapar .
  Bu yazıyı yazmamın sebebi, son 6 aydır Samsung ssd ürünlerine artık bizler destek veremiyoruz. Samsung un anlaştığı servis destek veriyor . Bu servis sadece Samsung Türkiye ithalatı ürünlerine destek veriyor. Bu durumda problem yaşayanlar oldu ve bunu engellemek amacı ile yazık.

 • bilendenal.com @bilendenaldestek

  @cansimit Yazımızda bir kötüleme yok. Kullanıcıları oluşabilecek problemlerden dolayı uyarmak . İftira atılan bir metin yok .

 • CanSimit @cansimit

  @bilendenaldestek Bir şirket kendi ithal ettiği ürüne 2 yıl garanti vermek, ürün ömrü boyunca servis vermek vb. şartları yerine getirmezse TRde o ürünün satışını yapamaz, benim bildiğim bu. Samsung ya da başka bir sermaye grubu, uluslararası şirket, ya da herhangi bir yerli şirket TR kanunlarına uymak zorunda.. Sizin de iyi niyetli yazdığınızı anlıyorum (zaten biliyordum), ancak bu şekilde diğer ithalatçıların tümünü isim dahi vermeden kötülemiş oluyorsunuz. Samsung'un sahibi olduğu şirketin servis ya da garanti konusunda ne gibi üstünlüğü var ve bunu nerede taahhüt ediyor? Ben bilmiyorum.

  Benim kendi özelimde bugüne kadar servise gitmesi gerekecek Samsung SSDim olmadı, aktif olarak 4 tanesini kullanıyorum. Bana deseler ki ürün garantisiz olsun, 5 TL indirim yapalım, onu seçerim 😀 Yurtdışı Amazon'dan ucuza gelecekse gözümü kırpmadan alırım (kendi kişisel ithalatım olur 🙂 ).

 • CanSimit @cansimit

  @bilendenaldestek Bir ürün grubunu ithal eden şirketler var. Siz diyorsunuz ki sadece şu şirketin ithal ettiklerinden alın. E Niye? Ötekileri kötülemiş olmuyor musunuz? İsim verin, hangi ithalatçılar kötü, sadece bizimki iyi deyince ötekileri otomatik kötülemiş oluyorsunuz.