Arkadaşlar belki bileniniz vardır bir süredir tır şoförüyüm. Bu işte bluetooth kulaklık olmazsa olmaz. Telafonculardan veya 3 harfli marketlerden aldığım kulaklıklar karşıya feci şekilde motor ve yol sesi veriyor. Dış sesi almayan, tek kulak kullandığımda bile yeterli ses verebilen, tercihen boyundan asmalı f/p kulaklığı arıyorum. @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Pos cihazı olduğu halde vergi kaçırmak için kart geçmeyen işyerini nereye şikayet edebilirim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Fırsat: LEGO® Classic Yapım Parçaları ve Zeminler 11717 - Çocuklar için Yaratıcı Oyuncak Yapım Seti (1504 Parça) https://www.amazon.com.tr/dp/B082WCZK6L?ref_=cm_sw_r_apann_dp_M2GFY4V4NJJ0P3CAX9PK

Çocuklara bu seti aldım. Sonrasında alacağım hediyeler için bununla uyumlu şu setler güzel dediğiniz bir lego setleri var mı? Bide sonrasında alacağım set ile bu birbirine tamamen karışırsa bir sıkıntı olur mu? Yoksa karıştırmamak mı gerekiyor.

LEGO® Classic Yapım Parçaları ve Zeminler 11717 - Çocuklar için Yaratıcı...

LEGO® Classic Yapım Parçaları ve Zeminler 11717 - Çocuklar için Yaratıcı Oyuncak Yapım Seti (1504 Parça) : Amazon.com.tr: Oyuncak
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar kafamın içinde çok garip bir durum var. Bunu buraya sorsam mi bilemedim. Hayal meyal hatırladığım bir sahne var anılarım da, bu sahne dizi miydi, film mıydı, okuduğum bir kitapta mı geçiyordu, yoksa rüya mı gördüm hatırlayamıyorum. Hikâye şu bir adam pavyon benzeri ama eski meyhane tarzı bir yere gidiyor, orada ki şarkı söyleyen assolist e aşık oluyor ama aslında tamamen hayal görüyordu.
Gece gece bu nerden aklına geldi diye soracak olursanız, az önce tv denk geldiğim ego diye bir dizi de benzer bir sahne gördüm ve bunu hatırladım resmen ne olduğunu bulamazsam uyuyamam 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Ticari kredi kartım onaylanmış peşin fiyatına taksitle telefon alabilir miyim ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Düzeltme: Google Maps ten yaklaştırarak incelediğimde kolonun kesilmediği gözükmektedir.

Yarısı yıkılan apartmanın yıkılma sebebi 1. Katta cam balkon yapılırken bence kolon kesilmiş. Sol en alttaki siyah cam balkonlu daireye ve karşısında ki dairenin balkon köşesine dikkat edin.

Örnek video: https://twitter.com/hamza70256944/status/1323700152264282115?t=CIHNSRU3uX42SZiVgdTbdg&s=19

Not: Köşeli balkonu olanlar ve balkon köşesinde kolon bulunanlar apartmanlarını kontrol etsinler. Cam balkon yapılırken güzel gözükmeyecek ve tam olmayacak korkusuyla aklı kıt bir ustaya uyup kolon kestirenler var. Cam balkon olan komşularına dikkat etsinler köşede kolon gözükmüyorsa kesilmiş olabileceği ni düşünün.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 35
 • kortex @kortex

  Bir aklı fazla yüzünden onlarca kişinin hayatı mı karardı ?

 • sayit seyhan @seyhansayit

  Cam balkon yapanların kolon kesmek gibi bir işle uğraşacağını sanmıyorum diyelim ki usta uğraştı kesti geri zekalı, ev sahibi de mi geri zekalı nerede bu kolon diye sormayacak ?

 • DURSUN @dursun

  Kolon kesmek o kadar da kolay değil. Biz delmekte zorlanıyoruz. Koca kolonu kesmeye ugrasacaklarini zannetmiyorum. Iş yeri olsa uğraşıyorlar.

 • civilization @civilization

  kolon kesme işi çok eskilerde kaldı. bina 2020 yapımı alınan beton sonucu c15 çıkmış. büyük bir malzeme soruu var.

  • anıl @anil_

   Hazır beton kullanılmıyor mu? Daha çabuk yapılsın diye su katılıyor dedi Fatih Sütçü ama su katınca c15'e kadar düşer mi kalite bilemiyorum. Çok sıkıntı var, deprem bölgesindeyiz ama her şey sallama yapılıyor. Çok ürkütücü.

  • civilization @civilization

   @anil_ beton dökümü aşamasında su katılması kötü dayanımı düşürür. beton döküldükten sonra da sulanmazsa dayanım düşer. ama santralden gelen beton kötüyse buna kimse bişey yapamaz. hazır betonda dönen oyunların haddi hesabı yok.suçu müteahhitde aramak çözüm değil. sektördeki herkes suçlu. çok katı cezalar şart özellikle de para cezaları

  • anıl @anil_

   @civilization Şimdiye kadar verilmeliydi ceza aslında. Orada da ihmal var. Demek ki ahbap çavuş ilişkisi var. Bu kadar çarpıklık da bu kadar can kaybına neden oluyor maalesef.

  • civilization @civilization

   @anil_ kanunlarımız kağıt üstünde çok iyi olmasına rağmen uygulamada çok kötü. çipli beton var artık. insan faktörü numune özelinde büyük oranda çıkmış vaziyette ama numuneyi her mikserden almıyorsunuz. santral ayarlı mikser gönderiyor. müteahhit c30 parası veriyor gelen beton c15. yada c30 geliyor betonu döken suyu dayıyor karot c15 bunun üzerine bir de döküm sonrası sulanmazsa elinize sağlık. memlekette herkes inşaatçı herkes inşaat mühendisi. çok bilmesek bu kadar sıkıntı çıkmaz. ama çok bilmişiz. ve herşeyde hata yapıyoruz.

  • anıl @anil_

   @civilization Bu yapılıyor da yapı denetimi ne işe yarıyor ki o zaman? Yazdığınız sıkıntılar ortaya çıktığında da görmezden geliniyor belli ki. Esas üzücü olan can kaybı olmadan bir şeylerin değişmemesi. Tarihin sürekli tekerrür etmesi.

  • civilization @civilization

   @anil_ 100m3 beton dökeceksiniz. yönetmelik derki kardeşim 3 mikserden numune al. toplam numune sayısı da 12 olsun. her araba 10m3 olsa 10 araba yapar. saatte ortalama 25m3 beton dökülse 4 saat sürer beton döküm işlemi. mersinde 51 yapı denetim firması buna karşılık 5 labaratuvar var. numuneyi labaratuvar alır yapı denetim de şahitlik eder. labaratuvar personelinin hareketlerinden santrallerin haberi vardır. labaratuvarın geleceği zamanı bilir yanı beton firması. buna göre de beton gönderir. biz buna ayarlı mikser deriz.
   kağıt üzerinde herşey çok güzel aslında. ama uygulamada çok sıkıntılar var. labaratuvarın işi çok personeli azdır. betonun içine konulacak çipleri santrale bırakır santral ilk üç arabasını c35-40 gönderir numuneyi alır hatta ilk arabadan numuneyi alır 12 tane köşeye koyar. sonra labaratuvar gelir o numuneleri alır beton dökümün olduğu şantiyeye götürür sonra çipleri cihaz ile okutur 3 arabanın da plaka bilgisini girer. erketsi gün kür havuzuna girer numune 7 gün sonra 3 tanesi 28 gün sonra da 9 tanesi kırılır. diyelim ki bir firma kuralına göre yapacak. bu sefer de iş yapamaz para kazanamaz personel bulamaz vs. benim aklıma gelen bir çözüm yok. çşb random sık sık gezecek karşıt numune alacak ve kıracak beton kötüyse basacak yüksek cezayı. hapis vs değil yüksek para cezası. bir kaç ay böyle yapacak sonra 3 4 ay düzelecek sonra eskiye dönmek istediklerinde tekrar aynısı bu şekilde reflets oluncaya kadar devam edecek.

  • Mr.Tekin @tekin224

   @civilization Yani vatandaşın kafa yapısı düzelmedikten sonra istediğin kadar kural koy bi işe yaramaz.

Beyler Microsoft Office ve 6 TB Onedrive a ortak olmak isteyen var mı? Aylık 4 TL ye geliyor. Bu ay ücretsiz mart ayında da ben ödeyeceğim. Sonra sırasıyla Apple kodu alıp bana gönderirsiniz. Toplam 6tb herkese ayrı ayrı 1 TB düşüyor. Şuan fiyat çok ucuz 2-3 ay sonra absürt şekilde artarsa ona göre karar veririz. #MicrosoftOffice #Onedrive

Not: 3 kişilik yer var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nakliyeciyim ve şahıs şirketim var. Mahalle muhasebecisinden hizmet alıyorum. Ben elimdeki faturaları ona vermiyorum. Gelir gider beyanlarını o veriyor. Paraşüt gibi muhasebe programlarına üye olsam işler nasıl yürüyecek?

BeğenFavori PaylaşYorum yap